Čím podporiť chuť do jedla 3,5 ročnému?

zuzkak
6. okt 2007

ahojte, mate prosim nejaku dobru radu na podporu chuti do jedla? Moj maly (3,5 rocny, 14 kg) nechce nic jedavat. Papa o polovicu menje ako 1,5 rocny syn. Budem vdačna za kazdu radu. Zuzka

jarunka111
1. dec 2010

@irasek všetky sú voľnepredajné a je ich strašne moc, tak je z čoho vyberať 😉 kvapky, sirupy, prášky do nápojov aj cmúľacie cukríky 😀 Určite by som ich vyskúšala (ja osobne ako prvé, až potom peritol, ale nechcem sa ti do toho pliesť). Aj toto sú starosti, veď jeme niekoľkokrát za deň a vždy absolvovať pri tom boj, tak to nepoteší. Tak želám dobrú chuť 😀 😀 😀

susika
2. dec 2010

@kiko2807 -tak malá mala 3 roky 29.7. a ma 10-11 kil, podla toho , kde sa važi. po narodení mala len necelé kilo, tak aj to je uspech, ale s jedením sme na tom hrozne biedne.sladkosti nema rada, takže jej nemam ani čo zakazať, ked nechce jesť.čo chodí do škoky, tak je týžden zdravá a týžden chorá. nechala som ju mesiac doma, nech sa jej trochu ustali imunita, držala sa zdravá a bola týžden v školke a znova ma kašel a sople a davame Pamykon na predpis.čo mate na imunitu? ja som rped školkou davala cebion multy a potom sme ho museli vysadiť, lebo zisovali či nemá alergiu, ale teraz ho davam znova.4kvapky 3x denne.bojims a viac, lebo na kožnom ma doki sprdol. že načo to davam.už nam dali aj pyridoxin v lekarni, ekd som prišla, nech mi niečona papanie daju.o peritole som tiež počula, že sa deti rozjedli, ale radšej haldám niečo lahšie

irasek
2. dec 2010

jojo, to je jak u nás: sladkosti nemusí (leda kinder čokoládu), sladký obědy nejí vůbec, nechce ani lízátka a bonbony 😠 .
susika- my měli jenom o kilo víc, ale to přeci neznamená, že bude pořád malý a hubený, to bych nerada...

bubinko83
24. feb 2011

@irasek ,som si čitala tvoj pribeh s "nejedenim" a sme na tom uplne rovnako ako vy. ☹ Ja už neviem čo snim.Ani dneska nič poriadne nejedol a ked mu dam za lyžičku jedla na 3 susto už nechce že neni hladny.Ale cukrikov a sladkosti by pojedol na kila.Ja rozmyšlam že skusim NutrolinB je tam celkom prijatelna cena.

irasek
25. feb 2011

@bubinko83 - tak to Ti nezávidim. Já jsem z toho na prášky 😝 . začala jsem mu dávat tučný kravský mlíko, ráno a večer- vypije cca 120ml-150ml. Aby se spravil 😀 . Jinak on teď sní přes den až 3 jogurty, ale klasický jídlo minimálně.Porejpe se v tom a že už má plno... je ostuda, jak je hubenej 😠

karamel
9. jan 2012

Dievcence nam velmi pomohol rybi olej, nie vsak v tobolkach, ale klasicky olej, vzdy jednu kavovu lyzicku vecer do mlieka 🙂

maruja
9. jan 2012

Ahoj holky, tchýně je dětská sestra a doporučila nam na nechutenství Pikovit, a musím říct že tak rychle se malé zlepšila chuť k jídlu že mě to překvapilo 😉

ivanasma
19. júl 2012

Ahojte, u nas mame tiez problemy. maly ma 2 roky zje vsetko co nezje jeho,papa lepsie ako o 7 rokov starsi syn,ale ma iba 10,5 kg. Dnes nam lekarka dala PERITOL,ale ked so citala letacik tak som sa zlakla. Mam mu ho podavat, uz berieme aj CEBION a NUTROLIN. Co by este mohlo zabrat?

angie001
4. aug 2012

Čaute. My ale máme asi iný problém Miško bude mať 3 roky a nechce varené jedlo okrem párkov 😒 Ale za to zje mliečne výrobky i ovocie.

mareceeeeek
2. jan 2013

ahojte,neViem ako dostat jedlo do mojho 4ROCNEHO SYNA.VYSKUSALA SOM VSELIAKE SIRUPI A NIC,PROSIM VAS O NIEAKU RADU KTORA NAOZAJ ZABERA 🙂

katka121
2. jan 2013

@mareceeeeek známej doktorka poradila vitamín B pridať - ten vraj podporuje chuť do jedla .....lepšie sa po nom priberá

marcovka1
2. jan 2013

ahojte skuste hroznovy cukor s prichutou moja mala to miluje a potom aj papat chce 😀 ako pise maruja aj pikovit je dobry 🙂

skajinka
2. jan 2013

ahojte baby🙂nám pomohol sirup Feroglobin..a to sme už vyskúšali naozaj kadečo cez Pikovit,Peritol vitamíny,hroznový cukor,probiotiká a podobné veci...a nič nám nezaberalo,max.len na malilinkú chvilku,ale ten feroglobín sirup zabral úžasne...tažko ho je dostat ale dá sa v lekárni objednat🙂)odporúčam,možu aj mladšie i stršie deti a vyrábaju dokonca aj pre dospelých

sazana
3. mar 2013

Musím prispieť... Môj synček v poslednom roku veľmi málo papá. Ja už vymýšľam možné aj nemožné jedlá, kombinácie... Je po malých sústach tzv. " komínky" a nič. Neúspech. Pred týždňom bol ešte chorý, mal vírus, no a to už zaklincovalo celé jeho stravovanie . Ešte k tomu mi úplne prestal jesť mlieko a kašu, ked zbadá flašku, tak chytí hysterický záchvat. Pije ale veľmi veľa čajíku. Každá rada drahá....

00
8. apr 2013

Moj maly tiez nechce jedavat ma 3roky a17kg vahu ma ze vraj dobru dostali sme Peritol aj ked tu čitam ze nieje moc dobry uz som ho nasadila tak uvidim snád mu neubliži ☹

ewellina
28. máj 2013

Nám veľmi rýchlo zabral PIKOVIT.

jurca
29. júl 2013

ahojte mam 16. mesacnu dcerku a ma 9. kg.nechuti jej vobec papat. krvny obraz ma dobry aj vsetko ale jednoducho niekedy necce jedlo ani vidiet.niekedy spapa vyse ako ja ale ked sa sekne tak to trva aj tyzden a vtedy nic. doktorka mi poradila cebion ale ten jej vobec nezabera. prosim poradte mi co mam s nou robit uz mi je fakt niekedy s tohto vsetkeho nanic ☹

aldream
3. sep 2013

moj syn ma 3,5r a ma necelych 16 kg...a akoby som to napisala?chut ma,len nema cas papat..je hyperaktivny,a ak ho niecim ja nezabavim,pri jedle mi dlho neobsedí..napr.: si musi prelievat vodu z pohara do pohara,alebo sa s niecim hrat,a ja ho takto oblbujem s jedlom..inak mi nezje nic ,ale apetit má...
Teraz zacal chodit do skolky,a ako jediny nejedava pekne s detmi pri stole,ale pobehava po triede...prave kvoli tomu ho aj vyberam po 4hod zo skolky...pretoze za 4hod nevypije a nezje nic,a potom doma sa snazime vsetko do vecera dobehnut..hm?poradte prosim co s nim???vdaka za kazdu cennu radu! 🙂

babulina
3. sep 2013

Baby netrapte sa oni z toho vyrastu, nam nic dcera nechcela jest az po 5tich narodeninach zacala, konecne aj trosku viac pribrala, najma sme vo faze ze chce ochutnat co doteraz bol najvacsi problem, len pre obaz ma teraz skoro 5.5roka a nieco tesne nad 16kg
Inac sme skusali tiez všetko mozne pikovit,peritol, vitamin b aj hroznovy cukor nic u nas nezaberalo

antonia777
8. okt 2013

Ahojte mam 2roky a 3 mesiace maleho syna meria 92 cm a vazi 11,7 kg nastupil do skolky papa rad ale od ostatnych deti je moc chudunky rucky nozky no dost chudy do roka pil mliecko potom rok odstavka a teraz znova pije ale kakavko ked urobim aj to ho postrasim a az vtedy ho vypije sam od seba by nebypil ale zaten rok co nepil mlieko vobec som mohla robit cokolvek hodil s flasou a hotovo nevypije a teraz bud mu pekne vysvetlim ale pohrozim on si pekne laska a ked vypije pride zamnou ze mamka uz som vypil tak som rada papa vsetko comu dam ale aj ucitelka v skolke mi povedala ze je strasne chunky zeked ho oblieka boji sa aby mu nozku nezlomila tak som este viac smutna doktorka mu brala krv krvny obraz bol ok aj biochemia akurat berie kvapky bkomplex 10 kvapiek lebo bol nedavno chory mal afty tak preto mu ich davam aj dlhodobo berie infants duphlilus ci ako sa to pise proste stve ma poriadne ze je iny ako ostatne deti su mohutne take fajne a mi taky ako cverna aj ja s manzelom sme chudy mame to v genoch mozeme jest kolko chceme a stale vyzerame rovnako ale ja to beriem tak ze sme uz dospely a on sa vyvija rucky ma take ze z rukou mu ich obidem a moje prsty sa dotknu aj nozky lytka ale stehienka ma ine no ale ked pozeram fotky od mala ked mal tak on v podstate bol vzdy taky zasa svagrina ma tiez chlapca je o 2 mesiace mladsi ale je velmi nizky a zasa tucny aby som bola presna ako vyzera tucny a pritom ma vahu taku istu mi zasa len do vysky rastieme tak by som bola rada keby aspon 2 kg pribral v skolke vraj papa tak neviem ci tomu mam verit alebo nie no chodime tam s placom lebo dost dlho tam nebol co bol chory poradi mi niekto????mam z toho debku ked mi uz druhy ludia hovoria ze jaky je chuducky ze treba snim nieco robit

00
19. nov 2013

Ahojte tak my sme sa uz trochu polepšili ale skor podla nalady ale je to lepšie budeme mat 4 roky a mame19 kg 🙂

riodejaneiro
21. nov 2013

my sme tiež kvoli nejedaniu prežívali hotovú katastrofu trvalo to tri roky chodili sme po všetkých možných vyšetreniach nič jej nenašli akurát mala nižšiu hladinu fosforu v krvi ale odkedy začala každý deň piť mlieko /predtým mlieko nechcela/sa ten fosfor upravil. Nám na nechutenstvo pomohol aspoň trošku Nutrilon-B pedtabs/ a to sme vyskúšali všetko možné,ale nič nepomáhalo/.

riodejaneiro
21. nov 2013

@mareceeeeek skús Pikovit alebo Nutrolin-B pre deti

laurajana
24. mar 2014

@monkula u nás bol maltofer tiež dlhodobo a papať nezačal, že by tvrdohlavosť? Už fakt neviem, syn je chudučký ako podvíživený a dcéra zasa bacuľa 4 ročná, syn má 7...tak to je tiež akoby som bola zlá mama, keď ho chytím za ruku a držím v ruke kostičku, kdežto dcére pomaly ruku neobídem ☹

petra7825
16. apr 2014

@kukona1 My mame ten isty problem ako vy vsetko mliecne len. Dala som syna presetrit na gastroentrologii a nic mu nezisltili. Lekarka povedala ze je to len skuska nervous. A dat mu iba 0.5l mliecnych vyrobkou. Takze mame rano mlieko a vecer mlieko alebo jogurt. Musi si vybrat. Troska sa rozjedol ale niekedy chce iba velmi plane jedla ako rozok cisty, cherios, cestoviny ciste, ryzu. Niekedy zje polievku ak ho krmi otec ale to je koli jeho praci velmi zriedkave. odo mna nechce nic. A samozrejme stale pyta cukriky, ktore mu nechcem dat. Najhorsie je to ked sme vonku a ine mamicky prinesu sladkosti von a ja mu zakazujem aby zjedol aspon nieco normalne. Ak si da cukriky tak uz do neho nedostanem nic. Niekedy velmi place a je mi ho luto ale neviem ako inak to mam riesit. urcite vyzeram ako zla mama ale ja ho velmi lubim a trapi ma ze tak nezdravo jedava. Ja som zastanca zdravej a vyvazenej stravi. Vzdy mame doma kopec ovocia, zeleniny. Bio vajicka od babicky, masko z bio fariem. Pouzivam iba olivovy olej. Varim jedla od vymyslu sveta ale nic mu nechuti. Dnes som mu robila perkel s haluskami a zjedol lyzicku a viac nechcel. Tiez sme na peritole ale spi z neho asi 4 hodiny poobede.

tamaraerik
4. aug 2014

@katka151 čo ste robili že za 2 dni vám pribrala 2 kg prosím poradte lebo už ani ja neviem čo robiť

tamaraerik
5. aug 2014

Prosím poraďte mi od čoho sa najviac priberá, ďakujem veľmi pekne už som z toho hotová, neviem čo mám robiť. ☹

kocurikova1
8. aug 2014

Neskusaj nic umelohmotne. Mne maly zacal jest ked som mu prestala davat banany a nahradila jablckom, broskynami na desiatu a olovrant. Len na ranajky si dal mliecko. Su aj dake cajiky ale nemam odskusane

dush
8. aug 2014

@kocurikova1 to su ake umelohmotne potraviny? 😀

demeterka
8. aug 2014

@tamaraerik iank keby mi dieta za dva dni pribralo dve kila tak utekam na pohotovost lebo daco asi neni ok 🙂 nebol tam preklep? Preco mas pocit ze malo pribera? deticky su velmi akcne a vsetko vybehaju, nepises kolko mate rokov, kolko vazite, co na to lekar a podobne. Ja by som za kazdu cenu nechcela aby sa mi z dietata stala gulicka. najviac sa pribera zo sladkosti, ale tak to uurcite nejdeme aplikovat na deti, to by bolo nezodpovedne 🙂