Čím podporiť chuť do jedla 3,5 ročnému?

zuzkak
6. okt 2007

ahojte, mate prosim nejaku dobru radu na podporu chuti do jedla? Moj maly (3,5 rocny, 14 kg) nechce nic jedavat. Papa o polovicu menje ako 1,5 rocny syn. Budem vdačna za kazdu radu. Zuzka

biccy
6. okt 2007

Chut podporuju aj multivitaminy a glukoza(treba ju pridavat namiesto cukru). 🙂

biccy
6. okt 2007

Neskusala si to uz nahodou? 🙂

zuzkak
autor
6. okt 2007

multivitamíny nepomahaju a s glukozou skusim, dakujem

biccy
6. okt 2007

Nemas zaco. 🙂

jejke
8. okt 2007

Zuzkak, ja mam presne presne to iste, starsi vzdy bol slabsi papajko, niektore jedla sa naucil jest az ked zacal papat s nim mladsi, vekovo takisto ako Tvoji
😉 😉 ja by som prave tu glukozu neodporucala, skusala som ju a prave sladke"berie"chut od jedla, 😝
Na toho mojho plati cim menej sladkeho a obmedzovat napoje(ak prave nie je horucava a asi uz tento rok nebude 😀 )
on si napojmi kompenzuje jedlo, stale by pil a pil,
Bola si s nim na vysetrenia krvi?Lebo ak ma krvny obraz v poriadku, nie je to az taka hroza, nas starsi bol uz len o kilo lahsi od mladsieho v lete ked nechcel nic jest...na B12 sme chodili do prveho roka asi TRI krat a tie mu pomohli aj pribrat a mal po nich neuveritelny apetit...
Dnes mu ich kupujem v tabletkach, aleee citala som ze az tak ucinne to dostavat do zaludka nie je, kvoli enzymom, co ich stihnu znicit skor ako zaposobia 😉
Vraj existuju aj B12 na cmulanie, tie sa dlhsie vstrebavaju
teda su ucinne, ale nemozem ich zohnat...
Pribrat nam pomohla aj ovsena kasa(lubi mliecne kase)
😉

andy.a
8. okt 2007

dobrý je aj Peritol na chuť do jedla-ale iba na lekársky predpis..probiotiká-Nutrolin B/sirup,dostať kúpiť v lekárni bez predpisu/..Pikovit-multivitamín..Dophillus infant-probiotikum v prášku pre deti,vydrží dlho v chladničke..
ja mám tiež syna hrozného nepapavca..bude mať v januári 4 roky,váži teraz 16,2 kg/mal už v marci 19.. 😠 /schudol,lebo býva často chorý a keĎ sme ho začali dávať do MŠ,úplne nejedol,ani nepil..keď sa nám narodila malá ,detto../
tiež som už aj B12 skúšala,ale tie lieky pomáhajú len na krátky čas..a nemôže predsa celý život byť na liekoch a injekciách..
ani sladkosti nemá rád.. 😒

jejke
8. okt 2007

Andy.a
moj "velky" chlapcek bol po Peritole veeeelmi ospaly, toto ma vedlajsie ucinky a tak som liek vyhodila a povedala som aj lekarke ze mu ho davat nebudem, navyse je to navykove, ak sa nemylim,
Tie B12 mi pripadaju prirodzenejsie, kym su len prechodne na "tzv.zle casy"
inac mas pravdu ze cely zivot na liekoch nemoze byt, to vravim zakazdym ked prevetravam nasu OBROVSKU lekarnicku 😠 http://www.edusan.sk/dom_lek/dom_lek_zobr.php?i...

andy.a
8. okt 2007

jejke,môj syn je hyperaktívny,jeho neutlmia žiadne lieky.. 😀
a peritol už teda vôbec nie.. 😀

jejke
8. okt 2007

Aj moj je hyperaktivny, ale ked bol chory a schudnuty, tento liek "Peritol" ho totalne dorazil. 😝

zuzidr
8. okt 2007

ja vašim detom pošlem moju chuť do jedla,myslím,že by sa to potom malo zlepšiť 😀

držím palčeky,nech dobre papajú 😀

zuzkak
autor
8. okt 2007

dakujem za odpovede, aj my sme dostali od doktorky Peritol, ale ked som si precitala príbalový letacik, hed som ho odlozila. Preto som hladam nieco "prirodzenejsie". skusim tie probiotika s Bckom, mali sme ich teraz pri chorobe, ale zeby lepsie jedol sa neda povedat, ale to bude asi aj s tou chorobou. Ale troska ma ukludnilo, ze neni moje dieta jediný "nepapac" a ze to neni az taka tragedia, ze mam chude dieta🙂

sloboda4
11. okt 2007

ahojte, ja som davala malemu tiež dophilus....tak odporucila lekarka a aj v celku zabralo. ale my sme to mali naštastie iba kratkodobe 🙂
...držim palce....nech su z deti papkaci 😉

rosie
6. nov 2007

Moja dcerka tiez trpela nechutenstvom, kazdy na mna pozeral ako na neschopnu matku a nakoniec sa zistilo, ze ma celiakiu a to by ste sa divili ako sa rozjedla cca 2 tyzdne od nasadenia diety. Z 12kg triesocky som mala za 2 mesiace 14 a pol kilovu buchticku. 🙂 Nechcem strasit, ale niekedy je lepsie preverit vsetky moznosti a pomoct dietatu... Robili Vam testy na alergiu na gluten a na laktozu? Drzim palce aby to bolo len nechutenstvo, ale ak mate pocit, ze v tom je nieco ine, netreba sa dat odbit lekarom!

tamia
13. dec 2007

ahoj,
moja malá tiež trpí nechutenstvom. Má 1 rok. Ak dostane niečo nové okamžite po prvej lyžičke vyvráti celý obsah žalúdka. Ovocie vôbec neakceptuje a neviem si s ňou rady, že ako ju to naučiť. Máte nejaký dobrý tip? Prosím poradte.

andy.a a jejke,
to že sú vaše deti hyperaktívne máte potvrdené od lekára, alebo ste si to vy samé diagnostikovali? Pretože to je diagnoza.

sloboda4,
rada by som vedela, že ako si dávkovala infant dophilus a koľko mal malý rokov?

Ďakujem

filipa
19. dec 2007

a neskusali ste nikto obycajne kvasnice? davam malemu kvasnicovu pomazanku s petrzlenovou vnatou a to mu chuti vzdy. a je to prirodzeny zdroj vitaminov skupiny B. sice to nevonia prilis lakavo pri priprave, ale vysledok je o to lepsi. nenadarmo sa hovori, ze najzdravsie je na pohlad najhorsie vyzerajuce a pachnuce 😉
odporucala by som vam, namiesto klasickej mediciny, vyskusat homeopatika. dnes uz dostat na trhu vselico. avsak radsej konzultovat s licencovanym homeopatom. drzim vsetkym nepapkacom palce, nebojte, ved oni narastu!!!

katka151
20. júl 2008

ahojte potrebujem od vas radu moja kamoska ma malo kg.....co ma pouzivat aby rychlo pribrala na vahe?ona vela je ale nic nepribera ☹ ...uz nevem co mam jej poradit ...nepoznate niake tabletky?

atreides
20. júl 2008

katka: prý jsou dobré pivní kvasnice, prodávají se normálně v lékárně

andrea78
20. júl 2008

volá sa to pangamin 😉

junovka
20. júl 2008

ja neviem, ale mne bolo povedane, ked s Timkou som mala problemy v jedeni, ze ma malo zeleza, tak preto to nechutenstvo, ale vam poviem....odkedy davam Nely pit matovy cajik, tak je hlados nenormalny.Taze MATA 😉 😎

junovka
20. júl 2008

....a este som zabudla dodat, katka....kedze sa to tyka tvojej dospelej kamosky, tak rozhodne by som si dala vysetrit stitnu zlazu. 😉

katka151
21. júl 2008

atreides:dakujem a pomoze jej to a kolko asi priberie?mas to vyskusane?

katka151
21. júl 2008

atreides:dakujem:)...a kolko asi priberie, a mas to aj vyskusane?

monkula
21. júl 2008

Náš jarko bude mať v októbri 6 rokov a váži 18,5 kg.... Rebrá mu trčia, no normálne i je do plaču, keď ho vidím holého 😅 😅 ,ale inak je zdravý, športovec,h ráva futbal, len nechce papať...
malá boal to istém ako 15 mesačná nemala ani 8 kg, z KO nám zistili mál oželeza, tak papáme Maltofer, ráno a jvečer a poveim vám, odvtedy len chodí a na všetk okričí haaam haaam ,má ro ka pol a au pribrala viac ako kilo... 😵 😵 😵

katka151
22. júl 2008

dakujem vsetkym za radu pomohlo jej to fakt za dva dni pribrala 2 kg 🙂

sonoga
22. júl 2008

katka151, vitamin B12. vlastne pangamin tiez obsahuje B12. predava sa aj cista B12 v tobolkach, len je to ovela drahsie ako pangamin.

katka151
22. júl 2008

sonoga:hej dakujem praveze toto ma 🙂

marcaradko
22. júl 2008

jednoznacne B vitaminiky 😉

katka151
25. júl 2008

super to pomaha

kukona1
30. júl 2008

ja som dávala malej pred pol rokom tiež vitamín B nejaký sirup už si nepamatám ako sa volá...ono to zabralo...ale papala iba po dobu užívania toho vitamínu.do roka jedla úplne všetko-chleba so šunkou,rajčiny,uhorku,maso,....to čo sme jedli aj my..aj 3 jogurty alebo pribináčikov zjedla...ale už pol roka je jej hlavnou potravou mlieko,ktorého denne vypije aj 2 litre a max.krupičná kaša a aj to len z 1 dcl mlieka...občas sa stane že spapá strúhanku z niečoho vysmážaného a vývar z polievky...má 2 roky aj 3 mesiace a má 10 kg.. 😢fakt už neviem ako na nu..sú nejaké vitamíny aj v tabletkách? neviete o niečom? asi skúsim niečo pýtat v lekárni 😅

lucxy
30. júl 2008

ahojte, mne v lekarni odporucili hroznovy cukor,,,, 🙂 je aj niaky sirup pre deti ale ma vedlajsie ucinky 🙂
a davala som cebion multivitaminy 🙂