Čo robiť ak dieťa nechce jesť?

davidko7
4. júl 2009

Ahojte,maly ma laringitidu,odmieta jedlo a keď niečo zje zvracia.Nasilu sa neda.Už kilo schudol.Všeobecne strašne zle je,bojujeme...Už som na nervy?Prosim o radu,ako nezošalieť.

riniki
4. júl 2009

ahoj davidko.ted má laryngitidu?to jsem myslela,že je nemoc zimy a jara.No taky jsme ji prodělali,a malá mi taky nechtěla skorovůbec jíst.Tak nakonec dlabala jen sem tam nějakou tu dobrotu,sladkost,co normálně moc nedávám.hlavně at dost pije,neboj jíst zase začne.Ted má ten hrtan kapku užší,může ho to škrábat při polykání,ale určo to brzy přejde.pomůže calciový sirup,stoptussin,na noc dej dithiaden a zítra už bude líp.Přeju hodně sil a pevné nervy 😉

davidko7
autor
4. júl 2009

riniki-no aj ja som v šoku,kde to v lete chytil.A ešte mu ide aj 6 zubov 🙂 ďakujeme 🙂

riniki
4. júl 2009

nemáte vůbec za co 🙂 no ty zuby tomu taky nepřidají ☹

michaela31
4. júl 2009

Ahoj davidko.Moja mala tiež veľmi zle papa, ja som tiež už zrela na psychiatriu.Je to trápenie,len čo nám ostáva Vydržať.Tiež nám idu 6 zubkov naraz,možno keď výdu bude lepšie.Zo všetkého ju napina,nasilu sa do nej tiež nedá dostať,drží aj pol hodiny v puse,je to hrôza,tiež si neviem dať rady,ja len dúfam, že to prejde raz.Môže mať aj zvačšené mandle a ho to bolí. A koľko ti váži teraz malý.Moja ma 13,5 mesiaca a váži 9680g.

davidko7
autor
4. júl 2009

michaela31-maly bude mať 19 mes.,doteraz važil 11,8kg,teraz keď neje ma 10,7 kg ☹

strociatka
4. júl 2009

ahoj, viem presne o com hovoris, nedavno som tu zakladala temu: neviem svoje dieta naucit papat... casom som prisla na to, ze jednoducho toto je taky dost blby vek, ked male percento deti v case, ked idu zubky strasne zle znasaju papanie a ak do toho este nedajboze aj ochoreju (u vas laringitida, u nas hnacky a vysoke teploty) tak do dietata nedostaneme ani len lyzicku

strociatka
4. júl 2009

neviem ako ti maly pije, ale my mame to stastie, ze mala dobre pije, takze tuto situaciu riesim tak, ze malej robim sunarkove ryzove nocne kase do flase a ked nie je ochotna spapat normalne jedlo, potom jej ponuknem kasu vo flasi, to je ochotna vypit. Viem, je to dost jednostranna vyziva, ale co mam robit?! Neviem ci ti to pomoze, ale skus..

martao
5. júl 2009

ahoj,
zlá kombinácia- choroba a zúbky. Doležité sú naozaj tekutiny.
Nám veľmi pomohli slamky na pitie, cez tie ako tak pil. Teraz som dokonca videla v TESCU slamky s kakaom- vyzerali ako trubičky a v nich nasynané granko, pilo sa cez ne mlieko a hneď sa ochucovalo. Boli sme aj v situácii, keď nám zabrali až infúzie. Moje deti nemali flašu, ani na čaj, tak to bolo o to ťažšie.

iloha
5. júl 2009

davidko7, neboj to přejde, my bojovaly s Terezkou půl roku se salmonelozou. Teď je nám 29 měsíců a váží 11 kg. V roce měla 75 cm a 8780 gramů........... Vždycky jedla jako vrabčák, když je nemocná, tak jí většinou sačí na den půl jogurtu a kousek rohlíků, pití je schopna ignorovat, takže to je u nás boj o každou kapku.... Dr. už v půl roce měla podezření na podvýživu a chtěla vyšetření žaludku,ale když zjistila, že jí a je hrozně moc čiperná, tak to nakonec vzdala, pouze okomentovala, že některé děti holt žijou asi ze vzduchu a taky rostou 😵

paula80
5. júl 2009

davidko, my tiež bojujeme a to už od 3 mesiacov, náš totiž odmietol všetko od kojenia cez UM, cez tekutiny a aj príkrmy, keď to už bolo neúnosné tak sme skončili v nemocnici na kramároch so zlými výsledkami - nedostatok tekutín a odmietanie jedla a tekutín a máme od pol roka nasogastrickú sondu - čiže dávam mlieko, tekutiny cez to, lebo inak do neho nedostaneme, ale samozrejme skúšam, najlepšie to ide so striekačkou, to aj trošku preglgne, no a papá tiež zle, zo všetkého ho odjakživa napína, všetko musí byt zomleté do hladka, inak ho napína, ale už spapá pár jedál cez deň, takže trápime sa ako sa dá.
My sme odstrašujúci prípad pre každého, píšem to preto, aby si vedela, že nie si sama s týmto problémom a sú aj horšie prípady, kedy to už inak nešlo.
Obrň sa trpezlivosťou, skúšaj a hlavne vydrž a ponúkaj, čo mu najviac chutí, u nás zaberá puding, kupovaný - danette, alebo podobné.
Inak podobná téma:18.mes syn bez potreby jedla a pitia.
Držím palce nech sa rýchlo vyzdraviete a znovu malý získa chuť do jedla. 🙂

paula80
5. júl 2009

Poopravujem názov podobnej témy:18m.syn bez potřeby jídla a bez potřeby tekutin

michaela31
6. júl 2009

Ahoj davidko. To nema zle, on to dobehne naspeť,neboj,zubky vedia dosť potrápiť.Musíme to vydržať.Takže pevné nervy a trpezlivosť.Vidíš niesme samý,ja sa tiež obávam,aby sme neskončili na infúziach,neviem do kedy to takto vydrží.Je to ťažka situácia.Tak sa držte a prajem skore uzdravenie.

davidko7
autor
6. júl 2009

Ďakujem všetkym za povzbudive slova a rady.Veľmi to pomože 🙂 🙂 🙂

simaha
6. júl 2009

Moj maly papa dobre ale bohuzial len vsetko pomixovane.Ma uz rok a pol a vacsi kusok mi nezje bud ho vypluje alebo vyvrati. Ked mal 10mes.dr. mi povedala ze to chce cas a zatial sa nic nezmenilo.

domca1511
3. apr 2011

Prosim poradte my.moja mala ma 16mesiacov a uz tyzden ma hnacky.Nechce jest anni pit a lieky tiez bud nevypije alebo hilak vyvrati...

lucikatn
4. apr 2011

@domca1511 skusala si banany a ryzu? tie su vraj dobre na hnacku a co sa tyka toho papania sme mali problem ked nam isli zubky a vtedy syn 2 tyzdne nechcel nic zjest a uz nevladal ani chodit co bol tyk vysileny. V lekarni nam poradili Glukopur (hroznovy cukor) a po 1,5 dni uz papal este viac ako pred tym.

raa2
4. apr 2011

@domca1511 este je dobry vyvar z ryze a stym jej zarobit nejaku nemliecnu kasicku..by som vysadila mlieka na par dni..my sme to tiez mali, maly nechcel skoro nic jest, bol na piskotach, bananoch a kadejaky hovadinach, ked mu isli zubky, trvalo to asi tri tyzdne, z toho hnacky mal asi 8 dni...

domca1511
18. apr 2011

dakujem pohohol nam vyvar s ryze a cierne uhlie.Malu postipala osa do krku tak sme boli v nemocnici a teraz som prisla na to ze tie hnacky bola asi reakcia na postipnutie.este raz Vam dakujem

monika2252
30. jan 2013

Ahoj, ja som tu nová 🙂
Potrebovala by som poradit: maly mi vobec nechce jest ma rok aj mesiac hore ma uz 4 zubky, dole tiez 2 a este mu idu 2 dole.. moze to byt od zubkou??