Dávate deťom iné jedlo, keď odmietnu prvé?

susik77
19. nov 2008

Mam s malou problem, ze niekedy napr. na obed al. veceru zje max. 1-2 lyzicky jedla, kt. predtym v poho papala. Stve ma to, lebo obed niek. varim aj hodinu a ona skoro nic nezje. Najhorsie je to ked ma ist spat al. ked mame ist von. Tak jej dam vzdy este 2 altern. jedla. Casto skoncime pri rohliku al. banane 😒 Stve ma to, lebo jednak zbytocne varim a este k tomu ma sklony k priberaniu. Len neviem, ci ju mam proste nechat bez jedla, ked to prve odmietne. Bojim sa, ze sa mi bude v noci budit...Ako to robite vy?

sirinka
19. nov 2008

ja nedavam ine...podla mna ked vtedy nechce, asi ma na to dovod, bud nie je hladna alebo ju boli brusko, vacsinou jej to ponuknem este neskor a ked ani tak nechce, tak dostane prsko....to nikdy neodmietne...a ked aj nepapala vecer poriadne, nikdy sa mi od hladu nebudila...

elise
19. nov 2008

ja nenúkam ked nechce tak nechce ale snažím sa ho prekabátiť tým že mu dávam papať pri neakej činnosti vtedy (vo väčšine) otvára pusinku tak sa mi podarí doňho pár lyžičiek dostať. a ved od hladu nezomrie aj kedby cvelý den nič nejedol dôležitý je prísun tekutín a napríklad do mliečka a čajíka drobím keksíky ked nechce papať.

kasis
19. nov 2008

Nie nedavam ine ako nalozim na tanier,ked nechce dostane neskor o hodinu , pripadne dve, ale medzitym nic ine iba caj nesladeny, vecer sa snazim mu od tej 17 nic nedavat aby veceru o 19 pekne spapal,ale par krat aj veceru omietol,isiel spat hladny a nebudil sa od hladu az rano ma tahal do kuchyne papat.Ale to je malokedy, ze odmietne,skor furt pyta daco

susik77
autor
19. nov 2008

ja sa dost bojim, ze bude vykrmena, uz teraz vazi dost 😒 tak asi to tiez tak budem robit, ze ked nebude chciet, nic ine jej nedam, prip. v noci ked sa zobudi sunar.Pije dost, davam jej bylink. caj bez cukru a v pohode. Tak jej to asi staci. 😎

titkovamiriam
19. nov 2008

tiez nedavam skusim za hodinku-dve a vtady zje uz vsetko 😀

prasiatko30
19. nov 2008

skus kludne odlozit jedlo - nekomentovat to, pokracovat v normalnej cinnosti a tak do dvoch hodin ponukni znovu - samozrejme medzi tym jej nedavat nic okrem vody 😉 vela stastia

bibula
19. nov 2008

aj desat, ked sa tvari,ze je hladny 😀

vinka
19. nov 2008

Ja nikdy detom nedávam niečo iné alebo iný obed.To jedna naša známa doma varí každému podla želania.Sú 4-členná rodina. 😕 Je zamestnaná.Mám pocit,že ked príde z práce tak nič iné ani nerobí len varí.Ale ako si ich naučila tak ich má. 😉

susik77
autor
19. nov 2008

ok, ja len mam obavy, ze ked nekam ideme, aby vydrzala, lebo mi apr. reve v kociku a neviem ci od hladu al. vzdoru 😝 tak jej davam kolacik al. rohlik ale zase nechcem ju vykrmovat.

sirinka
19. nov 2008

susik77 ja zo sebou nosim susene jablka a davam jej to... 😉 aj ju to zabavi aj je to zdrave....

kisska
19. nov 2008

susik - ani ja nedavam ine, hlavne je to pre mna znak, ze este nie je hladny. Par krat sa uz stalo, ze odmietol aj po par hodinach, ale aspon si dal poriadne mliecka vecer 😉 Neboj, od hladu neumrie.
Ja mam inak v zasobe kukuricne alebo pohankove chrumky, lebo niekedy maly nevie vydrzat, ani kym mu nalozim na tanier a rozmackam. Tak na "obabranie" su skvele, a nemaju takmer ziadne kalorie 😉

susik77
autor
20. nov 2008

diky za vsetky rady a tipy 🙂

lexis
24. nov 2008

Ja tak isto nedávam nič iné, buď chce jesť alebo sa len hrá s jedlom a to je potom zbytočné aj niečo iné ponúkať. Môj muž bol naučený že keď mu nechutilo tak mu mamička navarila niečo čo mal rád a teraz je taký strašne vyberavý až hrôza. A to by som ja nechcela aby takto dopadla aj moja dcéra. Zatiaľ jej skoro všetko chutí až na čučoriedky, tie sice zjedla v kaši ale netvárila sa nadšene. A okrem iného moja kamoška má malú naučenú úplne perfektne, je jej všetko a bez problémov. Má 2 roky. Vždy keď jej niečo nechutilo tak jej to dávala nasledujúcich pár dní až si zvykla. Pre deti je všetko nové a aj chuť si musia vytrénovať. 🙂

ukana
24. nov 2008

ja to nerobim, potom su deti preberave 🙂 jedli by len sladke jedla....takze, musi zjest to co je navarene, ked mu to nechuti, musi aspon par lyziciek( na tom trvam), casto potom zisti, ze to je chutne, vymysla casto len preto, ze to ma inu farbu alebo tvar 😠 Uz som ho poslala aj hladneho spat, to len vynimocne, ked moc vymyslal a potom radsej tvrdil, ze nie je hladny 🙄 Zalezi aj od veku (nas ma 5r.)