Dávate deťom zeleninové a iné Hipp výrobky?

babulik22
5. aug 2008

ahojte mamicky,davate svojim deturencam zeleninove,zeleninovo-masove hippky?moja mala nechce papat doma uvarenu zeleninku,polievocky no nic,ale hippku mi spapa celu.

nikol_79
6. aug 2008

Ahojte, ja som malému najprv podala hippku prvú lyžičku, veľmi mu chutila, nechcelo sa mi na začiatok variť po 1 - 2 lyžičkách. potom som malému kúpila hami tiež prvý lyžičku mrkvy a odmietol mi to. Keď som si porovnala obsah tak hipp ma 90 % mrky a vodu, a hami ma 70% mrkvu vodu a ryžovú múku a bolo to aj cítiť, hipp bola sladučká a hami humus bez chute 😝 ale dnes sme varili a pekne papali varenú 😀

lyziarka
6. aug 2008

tak pridam aj ja moju skusenost, moj maly papal od pol roka do ca roka takmer vylucne kupovane flasky od Alnatura skoro stale tie, co su od 5. mesiaca, su bez soli na rozdiel od Hipp, ale sem-tam papal aj Hipp, no a teraz papa 90% varene doma a tych 10 % stale mam doma v zasobe kupene, ale ja aj teraz kupujem tie od 5. mesiaca, pretoze su bez prichutin. ze su uplne jemno mixovane nevadi, pretoze v pohode papa kusky, co varim doma. ked sa mi nechce, alebo ked ideme mimo, alebo alebo, tak papa kupene. No a ovocne vyzivy papa aj teraz väcsinou kupene (tiez prevazne Alnatura, Frutapura alebo Nestle), tiez stale kupujem tie od 5. mesiaca. Ja v obchode nikdy nemam taky pestry vyber cerstveho ovocia kazde 2-3 dni ako ked si nakupim rozne flasky. Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody...
A ozaj mamicky - ako varite omacku na spagety? Z cerstvych paradajak ci bez? Ci paradajky sa nemozu davat malym detom iba surove? uvarene v omacke ich mozem dat? Poradte mi, lebo cestovinu s mletym jeme radi, no neviem stale, ako s tou omackou. Lebo zase som si vsimla tie kupovane flasky uz od 5. mesiaca maju spagety Bambini napr Hipp a su tam aj paradajky.

ivet100
6. aug 2008

Ja varim vacsinou doma, ale pre pripad mam v chladnicke aj kupovane Hipp-ky. Z dovery hodneho zdroja viem, ze je to fakt prisne kontrolovane a uplne zdrave a ak tam je nieco, co sa vacsinou maminam zda, ze je to nevhodne pre babatka, tak je to v takych cistkach, ze to vobec neskodi. Inak som sa docitala, ze najlepsie je pripravovat prikrmy z mrazenej zeleniny, ktora je specialne upravena a potom kratkym varenim alebo naparanim neznicime vsetky vitaminy ako pri vareni surovej zeleniny., a vobec nie je zdrava zelenina z obchodov, len ta zo zahradky 🙂

macilaci
21. sep 2011

ahojte, dokedy ste dávali deťom tieto HIPP hotové jedlá? ani jednej značke nie je do akého veku sú určené, moje majú 2 roky a nevelmi chcú jesť čo im navarím ale s hotovými nie je žiadny problém, tak im dávam aj to aj to 😒

tinki
21. sep 2011

@macilaci ja si myslím, že im to neuškodí. Veď tie jedlá sú kontrolované a sú z veľmi kvalitných surovín. No a skús im miešať tie hotové s tvojimi vlastnými..aby si pomaličky zvykali a nakoniec tie z obchodu prestaneš pridávať.. 😉

evkasto
21. sep 2011

@babulik22 ahoj, aj my sme začínali najprv vareným doma, ale potom to malý odmietal papať, tak mi raz sestra doniesla hippku a čuduj sa svete, spapal krásne všetku mrkvičku. teraz je už veľký, ale sem - tam, keď sa mi nechce variť alebo niekam cestujeme, tak mu beriem buď hipp alebo hami a chutia mu, ale naučil sa neskôr papať aj doma navarené, je to o zvyku a určite sa časom naučí aj na domáce a ko aj ten náš. 😉

bubelko
21. sep 2011

@macilaci ked som robila aupair v jednej rodine, tak tam to to dievcatko jedlo este pomaly 3-rocne 🙂 ale inak suvisim s @tinki 😉

sisaha
21. sep 2011

@lyziarka ja robim paradajkovu omacku vacsinou z pretlaku, niekedy sa mi podari kupit ciste pasirovane paradajky a vtedy urobim z toho...

kvetinka211
21. sep 2011

(aha, to bola uz poriadne stara tema, tak mazem co som napisala 🙂

macilaci
22. sep 2011

Díky baby 😉 ukludnili ste ma

dai
23. sep 2011

ahojte,
ja som moju dceru odchovala na hipp a alnatura vyrobkoch - jej to chutilo a pestrost stravy mala omnoho vacsiu ako keby som jej mala kazdy den varit... ide to sice do penazi ale myslim ze zdravotne je to nezavadnejsie ako domaca strava, kedze tieto vyrobky su mnohokrat kontrolovane a musia plnit milion poziadaviek stanovenych na jedlo pre taketo malinke deticky...
na pevnu stravu sme prechadzali postupne - ked chcela mala nieco chrumkat, papala najskor rozky, vseliake piskotky a tak... potom postupne chcela skusat co mi papame a tak nejak si uz ani nepamatam kedy papala uz normalne jedlo 🙂
inak ovocne hippky bez cukru su u nej stale v kurze ( najlepsie s piskotkami - to mava namiesto sladkosti )