Dávate deťom zeleninové a iné Hipp výrobky?

babulik22
5. aug 2008

ahojte mamicky,davate svojim deturencam zeleninove,zeleninovo-masove hippky?moja mala nechce papat doma uvarenu zeleninku,polievocky no nic,ale hippku mi spapa celu.

junovka
5. aug 2008

J SOM BOLA A SOM PROTI TAKYM TO JEDLAM KUPOVANYM.vSIMNI SI AKE MA ZLOZENEI....SAMA SOL A INE GEBUZINY.Neviem ale vcera tu riesila jedna mamicka problem, ze tiez jej nechce papat babatko varenu stravu....no, neviem, ale bodaj by nie, ked sa zacina prikrmovat kupovanymi , prichutovanymi jedlami a potom, ked doma sa vari, bez dochucovadiel, tak to je uz ine.... 😒 Tot moj nazor 😉 Skus miesat kupovane s varenymi jedlami 😉

peta1510
5. aug 2008

Co ja viem,podla mna prave tieto hippky su total bez chuti,zas nemozu byt tolko ochucovane,ved to ma prisne normy....
Moj maly nastastie spapa vsetko 😉

babulik22
autor
5. aug 2008

junovka: to som bola asi ja co som riesila ten problem,ze mala nechce papat.ale nezacala som ju prikrmovat hippkami ani by ma to nenapadlo.do 7mesiaca mi krasne doma varenu zeleninku z maskom papala.ale potom jak keby utal ani za svet.tak som jej od zufalstva obcas kupila tie hippky.uz som bola stoho nanervy,ale dozvedela som sa,ze niesom sama,ze mala nechce papat zeleninu ani ovocie.ale to nieje zly napad zmiesat to.dakujem

junovka
5. aug 2008

peta1510, prisne normy by malo mat, ale ked sa pozries na akykolvek tovar pre babatka, ci je to uz kasa, prikrm, vyziva....vsetkeho je tam az az, co by nemalo byt 😒 😉

ivka144
5. aug 2008

Junovka, to nie je pravda, ze su kadecim poochucovane. Ja som bola velmi proti prikrmom, ale prikvacilo nas, tak vela vyuzivanme. Ale na zaciatku som stravila v obchode aj hodinu, kym som si nacitala zlozenie. Neorientujem sa velmi podla ich udania mesiaca. Plno vyziv, teda prikrmov je bez soli, mnohe aj bez oleja (aj ked ten je vhodny). My mame niektore hippy oblubene (ale vyberame bez soli, alergenovych potravin a bez kurcata a ryb). A aj Alnaturu co maju v DM papame, je to bio, zvacsa zeleninove, malemu chutia. Maly mi tiez doma varene nechcel, ale teraz uz viem aku konzistenciu a tiez pridavam olej (specialny pre Matuska mame, lebo bol dost drahy, olivovy za studena lisovany grecky). A to dost pomohlo, aj ten olej. A to je zdrave, lebo obsahuje plno vyzivnych latok a najma poskytuje moznost vyuzitia v tukoch rozpustnych vitaminov (klasicky mrkva bez oleja je skoro nafigu).

bihan
5. aug 2008

Používala som, používam a bude používať.. a ak sa mi občas niečo chce malej ukuchtiť, tak mi to papá presne tak isto ako kupované poháriky. Nevidím žiadny špeciálny benefit z domácej stravy, iba mi to zaberá čas, zababrem celú kuchyňu, ak nechcem len rozvariť zeleninu, šupnúť k tomu ryžu a nejaký kúsok mäsa, ktorý by malá jedla celý týždeň.

peta1510
5. aug 2008

Je pravda,ze niektore veselo obsahuju potraviny,ktore by este nemali.Jahody uz v 6 mesiaci len taky fukot a tak...Ja sa snazim davat vzdy denne ovocie, presnidavku-tu ale kupovanu,robili sme domacu z jablk a bananov a ma na konci taku trpku prichut,to mi veru maly nechcel.Ale ked si predstavim,ze by som mala kazdy tyzden striedat rozne druhy maska a doma to varit a tak,s tym si to niekedy ulahcim tymi kupovanymi,sa priznam...

ivka144
5. aug 2008

Inak my sme s kupovanymi a najma bio zacali prave kvoli zdravotnym veciam. Lebo doktorka sama povedala, ze v tej mrkve a teda najma v korenovej zelenine je tolko sajrajtu... Ked nemas dobry zdroj domacej zeleniny ci ovocia, tak to je dost na povazenie. Jasne, ze doma varena strava pobsahuje aj vela lasky, takze ma velke plus, takze ja ju plne podporujem, len si nemyslim, ze bio hippky by boli az taky hriech.

peta1510
5. aug 2008

Ivka,to som tam zabudla napisat 😉 Presne,ak niekto nema zarucene domacu vyrobu,myslite,ze ovocie a zelenia v nejakom Kauflande je uplne nezavadna?!To clovek vazne nevie,kedy voli mensie zlo,hoci umysle je ten najlepsi!

zucha
5. aug 2008

ja som za to, ze ked uz som na materskej, tak by som asi mala mat cas dietatu uvarit. Aj sa tak snazim. Kupovane mavame len, ked sme napriklad na dovolenke, kde nemozem varit a tam by sa mi asi ani nechcelo 😒
Ale k tym Hipp. Mam doma zasobu nejakych tych masovo zeleninovych prikrmov, keby nieco. Teraz som chytila do ruky prvu, ze s kralicim masom, fenikel,.......... je uvadzane od 4.mesiaca. V zlozeni je napisana jodidovana sol. Takze aka kontrola? 😲
Druha, ina znacka, tiez masovy prikrm, obsahuje zeler, co dieta tiez nemoze..................... Takze je na kazdej, aby vyberala naozaj pedantne, co dietatu kupi, lebo su naozaj aj take, ktore neobsahuju farbiva, ani sol a ani cukor, ale zas, ako na potvoru tam daju paradajku,.......... jahody...........cele vajcia, teda veci, ktore nezodpovedaju veku, ktory je uvedenych, ze moze dieta konzumovat.

ena
5. aug 2008

bihan: tak to mas pravdu 🙂
ja som za taku zlatu strednu cestu, davam aj hotove, aj domace.. ale zas, nebavilo by ma varit kazdy den 1 zemiak+ 1 mrkvu, 1 petrzlen. Vacsinou varene spravim tak, ze mi vyjde na tri davky, jednu zje hned, jedna do chladnicky a jedna do mrazaku.. a aby to nebolo rovnake, tak do jednej varky pridam maso (to si uvarim viacej, nakrajam a sup do mrazaku a potom staci zamixoat do hotoveho), do dalsej vajecny zltok a pod..
ale pri kupovanych za velmi neriadim mesiacmi na flasticke, niektore co su od 6 mesiacov mame odlozene na neskor ( maly mal 7. mesiacov) ..hlavne tie s jogurtom, tropickym ovocim, lepkom.

peta1510
5. aug 2008

Bihan,Ena,rovnako aj ja tak,radsej som s malym pol dna na vzduchu vonku,ako vymyslat recepty a varit,tiez to miesam -varena starva a kupovane,tak pol na pol,ako vyda🙂
A v kupovanych sa tiez riadim zlozenim,nie mesiacmi 😉

babulik22
autor
5. aug 2008

ena: aj zvyknem malej navarit na 5 dni a dat do mrazaku,ale nema to vyznam,lebo pokazde to vyhodim.to sa pri hippke nemoze stat.ani ja som nebola zato krmit ju tym lebo do toho 7 mesiaca papala doma uvarene,ale asi nebudem mat inu moznost.nemoze zit len z pribinacikov a krupicnej kase.ale fakt skusim to zmiesat som zvedava jak sa mala 😝

babulik22
autor
5. aug 2008

bihan: suhlasim stvojim nazorom a ja budem asi malej davat tiez len to,ale mam obavy aby si potom v buducnosti vedela zvyknut na domacu stravu.

ivka144
5. aug 2008

babulik,tiez som este zabudla napisat, ze miesanie pomohlo. (Inak ten olej nejaky pouzivas?) navarila som svoje, a len mrkvu alnaturu som prida a bolo ok. A neboj sa, ze si prilis zvykne, mne maly teraz papa aj take, co predtym nechcel (domace). A este - svagryna hovorila, ze jej malej musela vzdy len cerstve, lebo ked zamrazila a rozmrazila,mala jej to vobec nechcela, nejedla.

babulik22
autor
5. aug 2008

ivka144: dakujem,pouzivam olivovy olej

nikuska123
5. aug 2008

Ahojte, my sa pridame papkame zeleninkove hippka, ale aj varenu mrkvicku a uz aj zemiacik sem tam. Mala neni kojena tak sme s tym zacali skor. 🙂

capricieux
5. aug 2008

ahoj, ja napriklad miesam doma uvarene s polovicou poharika (nechce sa mi stale kusok masa varit), dovarim k tomu bud zemiaky alebo ryzu. niekedy len to a niekedy len varim, asi ako mam chut 😉 ale maly papa vsetko
a zucha ma pravdu treba poriadne pozerat zlozenie 😉 aspon teda kym su deturence mensie

luciar79
5. aug 2008

ahojte. Ako dlho mávate otvorenú Hippku v chladničke?

capricieux
5. aug 2008

max do nasledujuceho dna

lalupa
5. aug 2008

nam tie hippky tiez chutia, ale mam ich doma pre pripad nudze, inac varime kazdy den (su pripady, ked sa nestiha varit, poradna, vylet,...)
dokonca som pocula,ze su lepsie ako domaco varene prikrmy, ale samo ,ze nie vsetky znacky a kombinacie
mne uz dochadza fantazia, mam pocit,ze varim dokolecka to iste, tak napriklad kombinacia zemiacik spenat mi pride vhod
sledujem zlozenia, cukor, sol, bla bla... 😉
bio zelenina nie je lahko dostupna a v obchodoch predavaju dost pohnojenych sajrajtov, takze nie vsetko doma urobene je naj 😉

hubka
5. aug 2008

ahojte, tiez nie je vzdy cas kazdy den malemu spravit nieco ine a s masom sa prplat to ani nehovorim....ale malemu Hipp nechuti skor Hami maskove-ale tiez som bola prekvapena, ze tam bol uz hrasok od 6 mes, i ked v malom mnoz, bo strukoviny sa davaju neskor....a tiez mi to extra nevonia a nechuti ale aspon to maly spapa...to moje zje obcas....takze vyhody aj nevyhody, tu zeleninu v obchodoch fakt nemate pod kontrolu, je to vec nazoru 😀

smary
5. aug 2008

moj maly bol az do 1 roka vyhradne na kupovanych prikrmoch...nebolo to z mojej pohodlnosti,ale jednoducho tie detske vyzivy su sledovane a testovane,pomer dusicnanov je sledovany (co sa vsak neda povedat ani o domacej zelenine,ktora ducinany velakrat obsahuje vdaka napriklad susedovi,ktory hnoji svoju zahradu nejakym kentusom)ak obsahuju sol,tak len v takom mnozstve,ake je vhodne pre male deticky a este k tomu da sa vybrat vyziva aj bez soli,korenia...nemali sme ziadny problem prejst na varenu stravu,takze ja kupovane prikrmy len a len schvalujem
a neskutocne ma uraza,ak niekto oznacuje kupovane prikrmy ako gebuziny,pretoze gebuziny by som svojmu dietatu jest nedala 😉 takze radsej miernejsie slova,ak sa az tak velmi nevyznam 😉 (ja si dovolim trvdit,ze sa tak trochu vyznam,ze to co viem,som si nenastudovala len tak v rychlosti v nejakom reklamnom letaku)

gucz
5. aug 2008

babulik aj mojej malej neuveriteľne chutia hippky, zeleninové aj ovocné, ale tak bohatá nie som, aby som jej ich kupovala miesto varenej stravy, hlavne teraz, keď máme novú zeleninku zo záhradky u svokrovcov. Spapá mi našťastie bez problémov aj domácu stavu. Hippku jej kúpim, len ak dakam cestujeme, aj to je možno raz za mesiac.
A my problém so stále rovnakým jedlom zatiaľ nemáme, ak jej aj dám niečo nové, tak to zväčša nechce. Tak mám po probléme s vymýšľaním menu, uvarím všetku zeleninu čo doma mám, pridám kuracie mäsko a buď pomixujem, alebo roztlačím vidličkou, podľa toho koľko mám času. Varím tak na tri dni naraz

ivka144
5. aug 2008

Inak to je uplne pravda,ze je to drahe jak fras! Maly mi teraz niekedy zhlce aj dve flasky! Ved jeho jedlo je drahsie ako nase🙂
Inak este som chcela k tomu zlozeniu - my sme zacali s prikrmami niekedy v 7.mesiaci a to sme papali same take,co je vhodne od 4.m a aj teraz vsetko take len bezpecne. Ale na druhej strane... to uz v tejto dobe sa pise, co vsetko dieta nema jest, PRE ISTOTU. Tak ako strava maminky. Ja som dietovala ako-tak a maly bol kolikovy a ekzematik je ze az. Kamoska ani nevedela, ze daco by sa zislo, tak pchala do seba makovo-cokoladove kolace dva tyzdne po porode a ostatne jedla ako vzdy, mozno menej strukovin. Ich maly nemal nikdy ziaden problem.
Keby ste citali makrobioticky alebo vegosky na receptoch,aj by ste sa podivili..., ze uz skorej zacinaju so strukovinami pre baba a davaju kadejake veci, co su povazovane za zakazane a travi im to dobre🙂

babulik22
autor
6. aug 2008

dobre rano mamicky,aj ja jej kupujem od 4 alebo 5 mesiaca.ale uz bude mat 9 mesiacov tak sa pozriem ake maju zlozenie tie od 8 mesiaca,su hlavne menej rozmixovane.a mna tiez hneva ked sa niekdo vyjadruje,ze su to gebuziny.je to samozrejme vec nazoru,ale moze to aj urazit. 😉

bihan
6. aug 2008

Gucz, o tom to práve je.. uvarím všetku zeleninu, šibnem k tomu mäso a roztlačím.. potom všetko chutí rovnako celý ten týždeň 😅 A keď nechcem, aby jedla týždeň to isté, tak uvarím osobitne hrášok, osobitne brokolicu, osobitne každý druh zeleniny a až potom miešam... a to nehovorím o mäse, ktoré je stále kuracie, lebo 50g hovädziny mi nikde nepredajú..
S Hippkami viem, že sú to bio výrobky, dobre chutia, stoja úplne rovnako ako napr. Hami (ktoré mi často ako gebuziny prídu 😅) a raz má malá teľacie, kurčacie, baranie, cestoviny, ryžu atď...
A po roku aj tak bude už jesť s nami, tak mi ten polrok, keď investujem do kvalitnej stravy, až taký hrozný nepríde.

jad
6. aug 2008

Ja mam stastie,ze mame vypestovanu mrkvu, petrzlen zemiaky, tekvicu a pod. Takze sa snazim davat to co teraz prave v zahrade je. Kupila som parny hrniec a s tym naozaj nie je velka robota. Vsetko to tam dam,nemusim pri tom stat a ked je hotove tak rozmixujem. Som aj za kupovane Hipp-ky,ale podla mna to netreba prehanat a striedat to s varenymi potravinami. Maly zatial vsetko papa, takze je to radost. Pisu, ze sa ma zacat so zeleninou, lebo ma neutralnu chut, aby si dieta nezvyklo na sladke. Mozno je daco na tom pravdy, ale kazde dieta je ine a myslim si, ze moj aj keby som mu davala v hocijakom poradi, tak to zje.

gangulienka
6. aug 2008

Ja na tom tiez nevidim nic zle, aj ked vacsinou malej varim (neviem - bavi ma to 😅 )ale ked ideme na cely den mimo domu tak jej beriem Hippky. Myslim ze aj ked je tam trochu soli su to take mikro mnozstva, kt. nevadia a inak aj sol je potrebna ...mne hippky odporucila aj pediatricka

kristina_tvb
6. aug 2008

Tiez som skorej za domace jedlo ako za kupovane. Presne ako niektore pisete, su tam veci ktore tam nemaju co robit, podobne ako aj kase, sladke az az, len aby detom chutili a maminy kupovali. Ale moja tie kupovane nechce, a ked som to ochutnala ani sa nedivim, je to hnus. Ja neviem, robila som to iste doma a bolo to jedle, a to iste kupovane...fuj. Ja kupujem zeleninku bio, alebo co sa mi podari zozeniem zo zahradky a je to. Samo obcas kupovane neuskodi, ale som radsej za domacu kuchynu 😉