Dcéra v 4mesaicoch prestala jesť a priberať. Čo robiť?

mona80
10. mar 2008

Ahojte,

chcem sa Vás opýtať, či sa niekto už stretol s našim problémom. Mám 4 a pol mesačnú dcéru. Už od narodenia sme mali problém s papaním, ale vždy sme to nejak dobojovali. Momentálne prikrmujem a aj si mliečko odstriekavam, takže má oboje. Avšak pred 3 týždňami nastal sek zo dňa na deň a malá - čo predtým pila 160 - 18O, má teraz problém vypiť 120 ml. mlieka. Najskôr sme boli na Bebe, teraz sme na Nutrilone, lebo Bebu nám už vôbec nechcela piť. Doktorka nám predpísala rôzne typy mliek, vyskúšali sme všetko možné ale nič nezaberá. Robila jej aj vyšetrenia - všetko je o.k. Najhoršie na tom je, že ona vypije 100 - 110 a je spokojná, nič jej nechýba. Len na váhe nemáme žiadne prírastky, dokonca aj chudneme. Od 17 februára do dnešného dňa sme pribrali 40 gramov.

shela
10. mar 2008

moze to byt hocico...ale asi najvacsia pravdepodobnost tu bude alergia na kravske mlieko..my sme tiez chudli ale nebolo to pre alergiu ale pre zmenu techniky satia..kvoli cumliku podotykam 😔 a ked som zacala odsavat tak nam priberala kilo do mesiaca...a teraz uz mame cez 10kg 😒 kus vela ale lepsie ako predtym ked sme sa trapili ze co s nou je

veronikap
10. mar 2008

naša malá vypila 120 ml mlieka asi keď mala 6 mesiacov.. teraz si už dáva 180 ml a to bude mať rok..
už papáme aj iné ako mlieko, ale nie sú to žiadne extra porcie.. za posledné 4 mesiace pribrala cca 700 g a lekárka povedala, že je to ok.. keďže je zdravá, nič jej nechýba.. niektoré deti proste nie sú papkáči..
ale ak bude tvoja malá stále chudnúť, určite by som to prebrala s lekárkou ešte raz..

mona80
autor
10. mar 2008

Ja mám tiež pocit, že ten cumlík jej asi nevyhovuje. Máme avent, ale pije z neho strašne hltavo, niekedy až príliš. Shela, aký cumlík používate Vy?

shela
10. mar 2008

ja som mala na mysli cumlik nie na flaske..ale normalny..to sme mali Mam alebo ako sa to vola...a potom ked som zacala odsavat tak pila mliecko z aventu...len si skontroluj ake mas cislo toho aventu...my sme pouzivali jedntku velmi dlho..to je najmensia dierka...pri vacsich mi tolko nespapala pretoze pila dost hltavo a tym mala v brusku vela vzduchu..takze dufam ze kus som pomohla

junovka
10. mar 2008

mona, jednoducho jej to asi staci.Mam znamu, co jej syn viac ako 2 mesiace nepriberal a to davala aj prikrmy uz, nakoniec prislo jeho obdobie a zacal priberat.
Moja Timka tak isto.Od 8 mesiacov vymyslala v jedeni a zostalo jej to dnes 😀 😀 😀 a o nic sme neprisli.Je z nej kočka ako ma byt 😉
40 gramov-to neni nic strasneho.Horsie by bolo keby rapidne chudla.A co sa tyka, ze je to alergia na krav.mlieko, tak o tom neviem, zeby sa koli tomu chudlo, nakolko aj Timeika ju mala. 😉

susika
10. mar 2008

ahojte.mám rovnaký poroblém. my sme ale o 2 mesaice skor narodení, takže neviem, či je to nejaký rozdiel. malá mi krásne priberala. mala MM a UM do 6 mesiaca a krásne priberala. ale od 10.1.-4.3. pribrala len 820 g.to sa mi zdá za 8 týždnov nejako málo. príkrmy sme začali papať až teraz, tak som zvedavá, ako váha pojde hore.dúfam, že nie dole.malá mi vypije tak 120 mlieka, niekedy 150, ale predtým na večer vypila aj cez 200 a to mala len niečo okolo 4 kíl.teraz má "len" niečo cez 5kg

snilko7
10. mar 2008

no tak sa pridám aj ja...my máme tiež podobný problém. Kika mi pekne papala až posledné dva týždne nastal zlom, ledva do nej dostanem 120 mliečka ale tiež je potom spokojná a neplače od hladu, za posledný mesiac sme pribrali len 150 gramov a naša doktorka ju označila za neprospievajúcu..mesiac predtým sme pribrali kilo. Snažím sa aj prikrmovať, ale spapá toho fakt minimum a niektoré dni jednoducho do nej nedostanem ani lyžičku.

snilko7
10. mar 2008

zabudla som napísať že pri narodení mala 4100 gramov a teraz má 8450 gramov 😉

wienika
10. mar 2008

mona, mne moja mala tiez teraz trosku schudla, ale asi preto, lebo jej idu zubky, trva to asi 2 tyzdne, co velmi malo papa, akurat v noci trosku viac. pozri sa, ci sa jej neprerezavaju. inac ani ona nikdy nebola velky jedak, presne ako hovoria ostatne maminy tu, ze nie kazde dieta papa vela. mna to tiez trapi. ked je tvoja mala spokojna a dr povedala, ze je ok, tak sa neznepokojuj. uvidis neskor, ked to bude pretrvavat, tak chod do poradne.

snilko7
10. mar 2008

wienika aj moja papá teraz hlavne v noci a tiež si myslím že to budú zúbky, lebo posledné dni je aj dosť mrzutá a všetko by len "kúsala". Len neviem či je správne jej dávať v noci toľko papať, bojím sa aby si nezaťažila žalúdok 😖

wienika
10. mar 2008

snilko, tvoja ma krasne vahu 😉 moja ma o mesiac viac ako tvoja a vazi len 6300g...podla mna teraz este aj trosku schudla, ved uz vyse tyzdna do nej neviem nic nacpat...cez den nevypije ani 100ml...jedine v noci okolo 150ml...a este pred mesiacom mi tak krasne papala, vsetky zeleninky aj ovocia bez problemov...neviem, mne sa zda, ze je na svoj vek velmi malinka, ale dr povedala, ze je to ok...no neviem, neviem... 😒

snilko7
10. mar 2008

moja teraz tiež vypije cez den ledva 100 max. 120, len to krmenie pred nočným spinkaním vypije 210 a cez noc pije 150...inak ja som rada že teraz nepribrala, lebo nosiť ju na rukách neni žiadna výhra...no ale naša dokina nie je spokojná

wienika
10. mar 2008

to je lbost, podla mna je to ok...niektore doktorky sa riadia podla tabuliek az moc a ked deti nepriberu presne podla toho uz to oznacia ako neprospievajuce...smiesne, ved ked sa pozries na babo, vidis, ze nie je podvyzivene... ved aj my nemame vzdy chut jest...

shela
10. mar 2008

mamicky ja som sa tiez tolko strachovala ohladom papania a teraz by som bola radsej keby trolinku schudla..uz ani tolko vela nepapame a aj tak priberame strsne vela..zajtra mame 7 mesiacov a mame cez 10kil!! 😔

snilko7
10. mar 2008

tiež si to myslím...a zasa keby bola hladná, aby by spokojne neležala a nehrala sa, však uvidíme, budúci týžden máme ísť na preváženie

wienika
10. mar 2008

ved to..aj ja si to hovorim...ja ale pojdem asi skor k doktorke, lebo mne sa to uz nepaci... a teraz neviem, ci je mrzuta kvoli zubom alebo jej nieco je.... 😒

kitchima
16. feb 2011

Ahojte, rada by som nanovo otvorila tuto temu. Mam dcerku 5 a pol mesacnu, ma uz iba 6225g. Pred 6 tyzdnami mala 6200g. Ani nic nenarastla. Zatial ju plne kojim, mliecka mam dost. Doktori uz porobili kopec vysetreni (vsetky boli v poriadku), ale ona dalej chudne, resp. si drzi svoju vahu. Uz som zufala, hlavne z toho, ze neviem, co jej je. Dnes mi na gastre doktorka zahlasila, ze moja mala je vraj uplne zdrava a nemam zvelicovat.. 😠 Myslite, ze je to v poriadku? Lebo mne sa to nezda.. Ma casto hnacky, obcas ma stolicu taku divnu, uplne ze plnu tych bielych tukovych hrudiek. Inak je spokojna, sikovnucka, uz mame aj prvy zubok. Jedine, co mi poradili, ze mam zacat s prikrmami, vraj o take 2-3 mesiace uvidime.. no mne sa nejak nepaci, ze mam cakat este tak dlho, ked vobec nevedia, co jej je. Prve mesiace priberala kilo mesacne. Prosim, poradte mi nieco. Mame za sebou vytery, odbery krvi, mocu, testy na lak. intoleranciu, parazity.

akdarka
17. feb 2011

@kitchima no chudnut by nemala 😒 ci len teda tych 6 tyzdnov stoji na vahe? asi sa teda vyznas v tom kedy pije na prsniku "pauzicky v brade"...no ked je pod dohladom lekarov tak neviem co poradit. mne priberal maly pomaly, stagnoval - zavolala som si lakt.poradkynu a potom sa to upravilo. sice pribera len cca 100g/tyzden, ale rastie do dlzky krasne a pribera stabilne...no napada ma len ci pije efektivne - lebo ked pominie prvotna nadprodukcia tak sa babo nie vzdy dostane k mliecku efektivne. ale tvrdis, ze pije ok. drzim palce aby sa to upravilo a aby si nemala stresy 🙂

kitchima
18. feb 2011

@akdarka ano, trva to 6 tyzdnov... je to take vselijake, raz zazracne 100g za tyzden priberie, potom za 3 dni da 120g dolu atd. teraz pred 10 dnami mala 6360g. Takze teraz uz iba chudne. Co sa tyka kojenia problem nepozorujem. Mam za sebou uz 2 roky aj 3 mesiace odkojene.. Je ale pravda, ze ma dni, ked papa velmi malo. Tym myslim 30ml a staci aj na 5 hodin. Posledne 2 tyzdne ale papa pekne, tak nechapem. Ani hnacky nema. ☹