Dieťa odmieta domáci príkrm. Chce iba tie z obchodu

katmi
19. okt 2008

Ahojte kocky.. nemate tu niektora takyto problem??
malej som chcela varit, resp. pripravovat prikrmy z toho,co mame doma..dnes napr.som jej urobila zemiakovu kasu s kuracim maskom, vsetko pomixovala, len aby sa to podobalo tomu, co je z obchodu,ale ona sa mi z toho skoro povracala.. 😖 a to doslova.. normalne som z toho bola smutna.. tak som sa snazila.. ☹ pistala dovtedy,kym som jej nevytiahla z chladnicky HAMI prikrm a nedala ten..ten mi papala normalne.. bez akychkolvek "emocii" a bez toho,aby ju napinalo na vracanie..
poradte.. fakt by som jej radsej varila, resp.pripravovala doma,ako kupovala.. zda sa mi to akesi zdravsie..ale ona mi doma pripravene jednoducho odmieta.. co s tym???

zuzanka11
19. okt 2008

Ahoj Katmi

Urcite sa nevzdavaj, chce to veeeeeela trpezlivosti 🙂 Ona bude asi domace prikrny odmietat ale ak vydrzis urcite si zvykne. skus jej dat najprv to co si jej pripravila a potom dokrm tym z obchodu. Zacni malym mnozstvom domaceho prikrmu a potom tym z obchodu a kazdym dnom davaj toho domaceho viac a viac a nakoniec uplne vylucis ten z obchodu. Ono to bude chvilu trvat ale verim ze nakoniec jej zachuti. Co mozem byt lepsie ako maminkina kuchyna 🙂 A ak jej nechuti zemiak, skus ho vylucit na chvilu a mozno jej bude viac chutit ina zelenika. Nasej malej tiez vobec nechutil zemiak (tiez ju z neho napina) a doteraz z neho nie je nadsena a to ostatne spapka po troske ...
... tiez sa stale najprv zatvari ako keby som jej dala citron ale ja jej stale hovorim ze mnam mnam a tvarim sa ze je to vynikajuce a po par prvych lyzickach to uz ide lepsie. Tak drzim palce a pevne nervy 🙂

paula80
19. okt 2008

Ahoj Katmi, aj náš malý doma varenú stravu odmieta a to už 2 mesiace, tiež papá len hami, alebo hipp, aj to len tie, ktoré mu chutia. A mám kamošku má 7 mes. dievčatko a tá taktiež nechce domácu váru. Neviem ani ja čím to je, ale čo nespravíme pre tie naše detúrence. aj ja by som bola spokojnejšia, keby papal napr. banán, jablko alebo varené mäsko so zel., ale čo už, moj na to ani neotvorí ústa.Skúšaj ďalej, ale nemyslím si, že sa dá oklamať, možno keď budú väščí a budú papať podobné jedlo nášmu im to chutiť bude 🙂

katmi
autor
19. okt 2008

zuzanka no ironia je v tom,ze prikrm z obchodu, kombinacia napr.zemiak+mrkva mi spapa len tak sa po tom zaprasi.. som rozmyslala,ze jej zajtra do toho este primiesam mrkvicku.. ak nespapa ani potom,tak vyskusam,co si mi poradila..

paula presne.. mala mi zje IBA hami.. ine fakt nechce.. od hami jej chutili zatial vsetky..

daluri
19. okt 2008

Ahoj, zkus dát do toho jídla více mrkve, ta je sladká. Mi třeba Terezka jak bylo více bramboru nebo cukyně, tak ji to moc nejelo, ale jak tam byl větší podíl mrkve tak to snědla a ještě chtěla přidat.
Neudělala si to moc husté třeba?
Ale zdá se mi, že jak píšeš, že si ji dala brambor a maso, že to je málo, přidej více zeleniny - aspoň ještě jeden druh a jak to budeš mixovat, tak asi spíše více vody ať to není moc husté..ale jak říkám, zkus dát tu mrkev, je sladká..
Anebo nakoukni do tématu začínáme s příkrmy, tam se taky něco dozvíš...

dididi30
19. okt 2008

no to je to, keby si bola v anglicku tak by si bola normalna, lebo tu detom len take prikrmy davaju 😉
moja dcera by najradsej sedela v mcdonalde a doma jedla len prazenicu a spagety, to je vsetko 😠 😀

mamaetka
19. okt 2008

skuste mu to trosku ochutit, striedajte, vymyslajte.....
moj maly dnes napriklad jedol taky mix - zemiacik, mrkvicka, hrasok, patizon, karfiol, kusok drvenej rasce a par kvapiek olivoveho oleja a to vsetko rozmixovat s mlieckom MNAM
raz som mu pridala do prikrmu feniklovy cajik kvoli voni, lebo karfiolik dako nevonia 😀
ale teraz davam pravidelne tu drvenu rascu a je to super
na zahustenie odporucam pohankove vlocky, tie len nasypete do teplej rozmixovanej kase a nechate napucat a potom este premixovat

katmi
autor
19. okt 2008

daluri nie nie.. huste urcite nie..snazila som sa pridat tolko mliecka,aby to bolo ok.. skusim s tou mrkvou..je fakt,ze je tam len cisty zemiak a masko..

didi 😅 😀 tak to si ma potesila.. 🙂

katmi
autor
19. okt 2008

kocky dakujem vam vsetkym za rady.. urcite poskusame.. dufam,ze sa uchyti.. a ked nie,tak budeme musiet kupovat.. 😔

katmi
autor
19. okt 2008

mametka no u nas dost tazko budem vymyslat,ked v obchode uz nieje cerstvy hrasok.. a kedze byvame v panelaku, nemam ani moznost mat domacu zeleninku..takze len to,co kupim v obchode..

daluri
19. okt 2008

Uvidíš, že to bude dobré, asi teprvé začínáš s příkrmy, tak to chce trpělivost. Pro mimíška to jsou nové chutě, ale je vidět, že už si slečna vybírá od mala, co jí chutná a co ne 😉

petka80
19. okt 2008

katmi, taky můžes zkusit smíchat ten domácí s tím kupovaným a postupně snižovat množství toho kupovaného......

katmi
autor
19. okt 2008

daluri prikrmy papame uz cca 2tyzdne.. papavala doteraz hami,pretoze ked som jej skusala dat cistu mrkvu,vypluvala mi ju a absolutne nechcela.. aj ked som jej pridala do toho trosku UM.. proste to nechcela.. akonahle som jej ale dala Hami prva lyzicka mrkev,jedla to tak,ze sa isla za tym zabit 😅 no a ked som sa rozhodla,ze jej zacnem varit,ked uz papa da sa povedat so zeleninky vselico,tak sme dopadli takto ☹

katmi
autor
19. okt 2008

peti to praveze nechcem,lebo do toho,co robim doma - aspon do toho co som dnes - dala som tam UM.. aby to malo aku taku konzistenciu.. aby to nebolo take hrudkove a huste.. a v kupovanych UM nieje.. neviem.. nezda sa mi to dobry napad to takto nejak miesat.. jedine,zeby som vynechala UM.. ale to by zas bolo asi moc huste.. no budem musiet poskusat.. snad dojdem na tej grif ako ju osalit 😀 🙂

daluri
19. okt 2008

Aha. Tak fakt bych vyzkoušela, jak píšou holky, smíchat svoje uvařené s kupovaným a postupně pak ubírat toho kupovaného...Však uvidíš, třeba to vyjde 😉

mamaetka
19. okt 2008

ja kludne osladim aj kyslejsie jablko ryzovou kasickou od hami
mam knizku Receptar zdravej vyzivy pre dojcata a deti od D. Ostertágovej a tam je mnozstvo receptov
katmi ja mam hrasok zamrazeny 😀
aj teraz som este nakupila daku zeleninu, nacistila, naporcovala a sup s nou do chladnicky, teraz uz len vyberiam sacky a mixujem
katmi skus sa popytat znamych, ktory maju zahradky urcite budu ochotni nejaku tu zeleninku ti predat aj ja som tak kupovala uz spominany hrasok ale aj tekvicku a patizon

petka80
19. okt 2008

katmi, klidně to můžeš smíchat s tím kupovaným, i když tam dáváš UM, to by neměl být problém.
A hlavně klid, Ninka je ještě maličká a teprve začínáte, to se poddá 😉

addaa
19. okt 2008

Ahojte, my máme opačný problém. Včera som prvý krát dala malému hami, vôbec nechcel, krútilo ho, musela som ešte rozmixovať a pridať trochu UM, tak naveľa spapal. Po poobedňajšom spánku, z toho dostal riadnu hnačku ☹

Ja som od piateho mesiaca dávala iba varené doma pripravené, nikdy nie z obchodu. Aj ovocie len čerstvé, pritom jabko a mrkvu vôbec nechce, frčime na hruškách, bananoch, štvrťku jabka pridám niekedy a niekedy 2 lyžice mrkvy.

Takže aj naďalej budem len variť..a snáď tie flaškové príkrmy dám až po roku.

katmi
autor
19. okt 2008

kocky este raz vam moc dkaujem..

addaa si stastny clovek,ze ti chce doma varene 😉

radka.m.
19. okt 2008

ahoj katmi,měli jsme naprosto stejný problém,když jsme začínali s příkrmama,tak malý taky nechtěl nic domácího.tak jsem vyzkoušela všechno možný,třeba namíchat to kupovaný s domácím,nebo změnit konzistenci-jednou hustčí,pak zase řidší...nebylo mi to nic platné,malý mi jedl jenom ty od hami,takže než aby mi nejedl vůbec,protože je paličák,tak jsem mu dávala ty kupované a NEŘEŠILA JSEM TO,PROTOŽE SI MYSLÍM,ŽE POKUD NEMÁŠ SVOU ZAHRÁDKU,KDE PĚSTUJEŠ ZELENINU,TAK JE ÚPLNĚ JEDNO,JESTLI Sklenička,nebo domácí,stoprocentní kontrolu nemáš ani nad jedním.takže my jsme taky začínali na kupovaným,kolem 10měsíce mi začal jíst i domácí stravu,ale doted ji musím mixovat na kaši,ale nevadí mi to,protože si říkám,že jednou ten čas přijde a on se naučí.je zajímavé,že chleba mi krásně jí od 8měsíce-s tím problémy nemá 😕

katmi
autor
19. okt 2008

radka ani nevies,ako si ma potesila 🙂 dakujem aj tebe

dididi30
19. okt 2008

inak neviem ako to je na sk ale tu v anglicku maju prikrmy vo vyzivkach uz od 4 mesiacov a dokonca prisladene ci prisolene a aj glutaman je v nich, najvhodnejsie sa mi zadali hipp tam nedavaju ani cukor ani sol ani glutaman 😉

dadka212
19. okt 2008

Katmi no mne malý doteraz odmieta moju varenú stravu 🙄 mne pripadá akoby do tých výživ pridávali nejaké "drogy", že už dieťa nechce nič iné jesť len tie ich výživy 😝
ale som rada, lebo napríklad polievky mi spapá a tam dávam aj dosť zeleninky takže z toho nerobím až takú tragédiu...

marorlinko
19. okt 2008

moj tiez tak robil ze len z obchodu hotove zjedol ale to co sa dalo vziat do ruky to jedol sam co som varila zacala som od 5mesiacov, tiez ked som navarila ja,tak nechcel vypluval to,ale nedala som sa, sladke zemiaky su dobrym zaciatkom,skus mu ich dat do tej istej flasticky ako je to jedlo z obchodu a otvor pred nou, bude si mysliet ze jeto hami, ona si casom zvykne na tu chut, moj si zvykol rychlo, nedala som sa a stale ho ponukala co som navarila a hladala co mu chuti tak som ho poplietla,ze maly si casom ani nevsimol,co je navarene a co kupene, dnes ma takmer 22mesiacov a zje vsetko co navarim, treba len bojovat a neustupovat

katmi
autor
19. okt 2008

didi v HAMI glutaman ani nic podobne nieje.. aspon v tychto zeleninovych prikrmoch.. ovocne som este nepozerala..

dadka 😅 😀

marorlinko ja som jej dala ten dnesny prikrm do tej flasky od HAMI.. ten co spapala,tak som umyla flasku a tento co som jej ja uvarila dnes,tak som nevyhadzovala.. chcem skusit este zajtra..dam tam este mrkvu.. a ten som dala do tej flasky od HAMI.. uvidim..

zajtra vas budem informovat..ked neuspiem,skusim potom pomiesat moje varene s prikrmom hotovym ako ste mi tu radili..

katulienka1
19. okt 2008

ahoj katmi,
tak my sme ten istý prípad,moje ani za nič a kupované len sa zapráši 🙂
ale ja by som radšej,keby mala doma varené a aj tá kupovaná strava niečo stojí 😒
takže ja to robím že pol na pol.Ked napr. otvorím flašku ryža s kuriatkom tak uvarím zhruba to isté a mám na 2dni 😉

sasiki
19. okt 2008

skús bábätku nedať zo dva dni žiaden príkrm, v pase má aj tak len 5 mesiačkov a stále môže byť ,,len" kojené, takže to prežije, potom jej ponúkni za jednu malú lyžičku. Aj keď si len cucne, postupne si zvykne. Ak teda veľmi chceš, aby jedla domácu stravu, tak jej kupovanú nedávaj. Až keď si zvykne na domácu. Mne to u malej zabralo 😉 Potom už jedla hocičo 😀

danuska24
19. okt 2008

nasa nemala ani raz kupovany prikrm, od zaciatku jej varim doma a v pohode mi vsetko spapa - najprv mala len cistu mrkvu - na prvykrat mi zjedla asi 10 lyziciek tak som skakala pomaly 2 metre od radosti. momentalne ma najradsej ,,nedelnu,, polievku s domacimi rezancami, za tou sa len zaprasi 😉
pevne nervy prajem 😉

katmi
autor
20. okt 2008

sasiki asi tazko to "prezije", pretoze my sa nekojime od 3mesiaca.. sme na UM.. okrem toho papame prikrmy uz dobre 2tyzdne.. takze by som jej nerada zrazu menila jedalnicek..

katulienka dakujem.. 🙂 aj to je dobry napad..

blau
20. okt 2008

Ahojte kocky na www.kojeni.net je maminka, ktora ma taky isty problem ako vy. Ta pani jej radi pomaly primiesavat do kupovaneho prikrmu vas vareny, postupne az dosiahnete to, ze vase babetko bude papat len to co navari maminka 😉

amarelka
20. okt 2008

ahojte my zatial neprikrmujeme, ale ako tak čítam asi je lepšie začať hned domácou stravou 😲