Dieťa odmieta domáci príkrm. Chce iba tie z obchodu

katmi
19. okt 2008

Ahojte kocky.. nemate tu niektora takyto problem??
malej som chcela varit, resp. pripravovat prikrmy z toho,co mame doma..dnes napr.som jej urobila zemiakovu kasu s kuracim maskom, vsetko pomixovala, len aby sa to podobalo tomu, co je z obchodu,ale ona sa mi z toho skoro povracala.. 😖 a to doslova.. normalne som z toho bola smutna.. tak som sa snazila.. ☹ pistala dovtedy,kym som jej nevytiahla z chladnicky HAMI prikrm a nedala ten..ten mi papala normalne.. bez akychkolvek "emocii" a bez toho,aby ju napinalo na vracanie..
poradte.. fakt by som jej radsej varila, resp.pripravovala doma,ako kupovala.. zda sa mi to akesi zdravsie..ale ona mi doma pripravene jednoducho odmieta.. co s tym???

sasiki
20. okt 2008

aha, nejako mi to ušlo, myslela som, že sa kojíte 😵 no každopádne držím palčeky pri papaní 😀

martina1206
20. okt 2008

Ahojte, mi práve dnes začíname prikrmovať. Varím mrkvičku, malý ešte búva, tak ked sa zobudí, tak to popučím a uvidíme. A ako dávate ten príkrm z obchodu? V miske, alebo v poháry z príkrmu. Možno ich trošku ošáliť a domácu stravu podávať v poháry od príkrmu a ukazovať akú dobrotku to idete papať. 😎 No treba vyskúšať. Som zvedavá ako dopadneme my. 😀

martina1206
20. okt 2008

Tak a mame to za sebou. Celkom mu chutilo. Len by ma zaujímalo, koľko by mal toho zjesť, ked pil 150ml mlieka a teraz papáme. Zjedol 2 menšie mrkvičky a zapíjal to čajom, potom to už vyplúval.

addaa
20. okt 2008

Babulky, mne nechcel varené tiež na začiatku, mrkvu úplne odmietol, tú neche ani teraz. Zemiačik mu trochu zachutil, ale asi až na štvrtý deň. Ja som to riedila mliečkom UM, potom, keď sa rozpapal, tak už len vyvarenou vodičkou.Trvalo cca to 2 týždne, pokým mu zachutilo. Vždy som dokrmovala mliečkom, postupne som mliečko vysadila, vlastne on si už z fľašky nepotiahol, tak som vedela, že je napapaný.

nevesta
20. okt 2008

Martina, to je na prve prikrmy uplne super 😉 aj mne tak mala zacinala, cca 2 mrkvicky a po pol hodinke sme dali este aj mliecko. Trvalo tak 2-3 tyzdne, kym sme prestali dokrmovat obed mlieckom 😉

valka
20. okt 2008

katami, skus to, co doma navaris trosicku dochutit bylinkami a hlavne riadne zmixovat, a dat cez sitko riadne huste...nasa robila to iste a potom som zistila, ze to je preto, ze jej vadili drobne kusocky v tej strave...
a potom som jej dala do ruky jablcko a sama sa s nim hrala a hryzla a naucila sa tie kusocky neprepasirovane spapkat...

katmi
autor
20. okt 2008

amarelka ty si myslis,ze som zacala hned davat HAMI? nie.. skusala som jej davat to,co somjej doma urobila.. figu mi zjedla, vsetko vyplula,pripadne ju tak strasne napinalo na vracanie,ze som to dalej neskusala.. skusila som HAMI a tie mi papala bez problemov..

valka mame doma taky super mixer,ktory rozmixuje vsetko tak,ze to je uplne ako z obchodu.. ale proste mi to nechce.. dnes som jej dala do toho,co som urobila vcera mrkvu.. resp.rozmixovala mrkvu a tam dala trochu toho vcerajsieho prikrmu.. vyzeralo aj chutilo to fakt trosku lepsie,ako iba samotne masko so zemiackom,aaaale.. aj tak ju znova naplo a bolo po jedle.. otvorila som HAMI, najskor odskusala,ze co to je a ked zistila,ze obvykle jedlo,tak papala zase pekne.. nevadi..nutit ju nebudem..skusim ako mi radili kocky.. domace miesat s tym z obchodu a potom sa snad dopracujeme k tomu,ze budeme papat iba domace 🙂

katus79
21. okt 2008

Katmi tvoje riadky akoby som pisala ja, sme uplne ten isty pripad 😅 S domaceho ju normalne natahuje, ale len Hami, ale tiez to skusame par dni ako tu kocky pisali. Miesam jej "moje" s kupovanym. Netvari sa nadsene,ale aspon par lyziciek do nej dostanem. Tiez dufam, ze sa rozpapa domace. To je aj chutne, tie hami ked to ochutnam teda nic moc :-P

katmi
autor
21. okt 2008

tak somr ada,ze nie som sama 😅

katus a teda v pohode?? papa ti to take zmeisane??