Do úst vezme len horúce jedlo. Je to normálne?

danielala
2. jún 2008

Ahojte maminy, vôbec netuším, či je to bežné, alebo nie, ale moja dcérka (má 7 mesiacov), pokiaľ jedlo či pitie nie je horúce, nevezme do úst. Teraz sme po porade s lekárkou začali dávať aj biely jogurt, ale pokiaľ nie je horúci, tak ho nezje a to mám obavy, či tým prihrievaním nezabijem všetko, čo je v tom jogurte zdraviu prospešné a to sa týka aj ovocia. Aj teraz v tom teple všade musíme behať s termoskou, lebo pokiaľ voda, čaj či pasírované ovocie trochu vychladne, považuje ich za nepožívateľné. Inak, ak to má ňou požadovanú teplotu, spapá všetko, čo jej ponúknem. Potom je samozrejme na hlavičke celá spotená. Mám to vôbec považovať za problém, alebo je to bežné a vekom sa to zmení?

bramburka
3. jún 2008

taky to tak máme, začala jsem jí dávat pokojovou teplotu toho, co má fakt ráda - banán a tak... postupně už sní i přesnídávku, ovšem pije jen sladký čaj, ostatní musí být teplé. ☹ i v tom vedru.

gucz
3. jún 2008

horúce alebo teplé? skús jej dávať postupne stále chladnejšie a chladnejšie, i keď neviem či to pomôže, ale my sme sa postupne takto prepracovali k izbovej teplote. Tekutiny však stále pijeme len teplé, vlažnú vypije len vodu, aj to len pár kvapiek ☹

ina.b
3. jún 2008

Naše malá má taky radši, když je to teplé. Byla zvyklá na vlažné mlíčko, tak to asi bude tím. Akorát mám problém do ní dostat jakékoliv tekutiny. Nedavno měla horečky a nechtěla vůbec pít, jen by se kojila. Flašku nechce, tak jsem jí soukala šťávičku po lžičkách. Zkoušela jsem i hrníček se savičkou, ale s ním si jen hraje a nepije 🙄
Nemáte někdo tip jak na to?

danielala
autor
3. jún 2008

Kočky, jej je aj 40 stupňová teplota málo. Ja vyskúšam na predlaktí - mlieko teplé, ona ochutná, a "vyhlási", že to mám ísť ešte prihriať, ináč nie je ochotná to vypiť. Tiež som dúfala, že v tomto teple si dá povedať a postupne prijme aj vlažnejšie, ale už len počas obeda (vtedy je najhladnejšia) musím isť v polovičke kŕmenia jedlo znovu prihriať, lebo zatne ústa a hotovo. Je to vôbec zdravé, jesť také vrelé?

Ina a skúšala si MAM ultivent cumel na fľašu? Alebo slamku? Alebo priamo z pohára?

ina.b
3. jún 2008

Nezkoušela jsem ještěm ale vyzkouším 🙂 Brčko mě také napadlo, možná by to tím mohlo jít. Zkoušela jsem kapátko, nasát šťávu a stříknout do pusinky.

gucz
3. jún 2008

moja tiež nechce piť čokoľvek iné zasa z fľašky ako mlieko, vodičku jej dávam cuckať z pohárika, aj to vypije minimum, kúzelný hrnček, lyžička ani nič podobné nechce

lencici
3. jún 2008

Tak ja mám opačný problém noja vždy chcela všetko chcladnejšie vždy si vyčkala kedy jej mliečko vychladne a až potom ho spapala

danielala
autor
3. jún 2008

Lenci, to ti závidím. Si môžte vyjsť v poho na celodenný výlet. Ja tak závidím maminám v parku: proste otvoria výživku či jogurt a kŕmia. My sme priklincované k sporáku ☹ .

ivush
3. jún 2008

No baby aj môj drobec chce pitie len teplé, ovocie mu nevadí jesť pri izbovej teplote, obedík mu samozrejme varím teplý, no ale voda, tá musí byť rozhodne vyššej teploty než je tá izbová....a čo sa týka jogurtu - tak ten neohrievam, ale chvíľku predtým než ho ide jesť tak ho vyberiem z chladu ....