Dodržujete časový harmonogram kŕmenia u detí?

tanja61
26. dec 2008

ahojte dodrziavate rezim pri svojich detoch,ako ranajkujete presne o 08.00?poobedne spanie a ostatne krmenia vzdy o rovnakom case,aj kupanie a ostane veci?no mi nemame presny rezim len na spanie a kupanie...cez den je to tazke presne krmit maleho o rovnakom case ked som sa snazila to dodrziavat tak maly vtedy akurat nechcel jest ,chcel jest o hodinu neskor a tak je to pri vsetkom v knihach sa pise ze je to dost podstatne aj ked nie cela nasa vychova ide cez knihy nie?

womenne
28. dec 2008

ja sa pridavam k Miriamkac 😉 bez režimu by som bola v .... 😉 dodržujeme ho presne do bodky a som spokojna ja a aj deti.Ma pravdu je to o režime ktory dodržuje hlavne rodič.Jasne že sa niekedy obeduje inačhlavne ked dlhšie spia ale čo sa tyka spania a kupania,vychadzok je to pravidelne.
Napr.naši vstavaju okolo 7.30.dostanu mlieko za polhodinky alebo hodku dostanu ranajky okolo 9.si idem vybavit do dediny potrebne vecialebo si nakupit pripadne na poštu to maju ako vychadzku prideme domov dostanu papat idu spat,ja si zatial uvarim upracem oddychnem.
Ked sa zobudia dostanu obed,ja kavu 😀 ideme von sme tam tak 1-2hodiny podla počasia,zase maju olovrant a hraju sa,okolo 18.dostanu kašu okupem ich a o 19.30 maju kakao a ja priatelov 😉 a o 20.00klušeme do postielok a ja mam večer pre seba 😵 samozrejme že medzitym ešte niečo jedia ako poiškoty,keksy,ovocie oni si už vedia vypytat čo chcu takže pohoda.toto je zimny režim cez leto je to trošku ine to sme vonku 3x za den.
Inač moja sestra ma hyperaktivne dieta a bola snou u psychologičky a ona jej takistoodporučila režim striktne dodržiavat ak jejho porušili bolo zle,nechcela jest,spat proste endalo sa snou vydržat 😝 teraz ma 8rokov a režim ma stale ale už upraveny.

sticker
28. dec 2008

Ahojte 🙂 Veľmi zaujímavé názory ste tu písali 🙂 My tiež máme režim, ale preto si nemyslím, že matky bez režimu sú "zlé".
Pri staršej som mala lepší režim ako teraz, keď sú dve. Každá má úplne inú povahu a je aj viac roboty. Ale ten základ sa snažím dodržovať. Mladšia chodí spávať o siedmej a staršia je v posteli medzi pol ôsmou a ôsmou. Netvrdím, že aj hneď zaspí, ale je v posteli a buď jej čítam ja, alebo si "číta" ona a keď pustím rozprávku na cd tak vie, že je čas. A tiež ako píše Mirka, kvôli škôlke musím mať režim, lebo inak by som do škôlky nestíhala.
A čo sa týka jedla - staršia toho veľa nezje - to som rada, keď zje tri hlavné chody. Medzitým jej núkam ovocie, ale potom už mám problém napr. s obedom. Zato mladšia zje vždy všetko 😅
A ja to neberiem ako drezúru - ja som práveže rada, že o ôsmej mám kľud, ticho v byte a môžem robiť čo chcem. t.j. sedieť za "koníkom" 😎

vroni
28. dec 2008

My sa riadime rytmom dietata. Taky celkom presny rezim prisiel az so skolkou, dovtedy sme si robili podla dna co a kedy sa nam chcelo. Casy, ktore sa nedali posuvat (napriklad kruzky alebo navstevy u lekara apod.) som davala na casy, kedy bola mala hore vzdy (co bolo medzi 10 a 12 a 16 az 20). Skolkou a mojim nastupom do prace absolutna casova demokracia skoncila 😀 , ale aj tak mame pomerne volny rezim dna a na nejake presne casy a ritualy si nepotrpime. Momentalne mame sice trochu problem, ze mala uz spanok poobede nepotrebuje ale vyzaduje (vyspi sa poobede a potom strasi do desiatej vecer. Ked nespi, zalahne medzi siedmou a osmou. Lenze ona poobede spat CHCE!!!!) Beriem to ako dedicny hriech (aj ja som bola taka) 😀 a dufam, ze tak ako jej maminka aj ona z toho v troch rokoch vyrastie..... Inak fixny rezim nepostradame vobec, tiez nemam potrebu sebadrezury, ale uznavam, ze mi je lahko s jednym dietatom mudrovat 😉

kili
28. dec 2008

miriam, no aj ja mám večer kľud, aj keď teda malí idú spať trošku neskôr, o 20-21h, ale za to vstávajú o 9.30-10h 😵 😀

sirinka
28. dec 2008

ahojte...tak my tak od 13. mesiaca uz dodrziavame urcite casy, kedy sa spi a kedy papa...iny rezim nemame

kuky8
29. dec 2008

ahojte, súhlasím z názormi, že niektoré veci (týkajúce sa režimu) treba nechať na deťoch. My máme režim akurát v jedení raňajok, olovrantu a večere. Desiata a obed sa odvíjajú od spánku, ako sa malému chce. Aj "povečerné" UM pije podľa toho, či nie je k.o. po celom dni. Keďže sa v noci teraz dosť budí, tak cez deň ten spánok doháňa jedna radosť. A ešte v prechádzkach máme režim, lebo máme psa a s tým chodíme poobede všetci von.

lienka55
29. dec 2008

Poviem vam pravdu, ze mi je velmi tazke vybrat si co je spravne a co nespravne z toho co tu pisete.Mozem sa snazit ako chcem jednoducho to nejde.Ja uz ked len mu dam jedlo pri usta tak mi ho odmieta.Nedajboze zje na 3krat do ust a ostatne mi vypluje.A ako som spominala tak vposlednej dobe mi nezje nic za cely den.V noci a nad ranom som mu zacala davat UM ale nesmie byt pri uplnom vedomi lebo by mi ho nevypil.Tak aspon to mlieko vypije ale nemyslim si ze by mu to na cely den stacilo.A co sa tyka olovrantu,desiatej,obeda a vecere tak to sa u nas nekona.Inokedy zjedol hocico aj ovocie a teraz nic.Vzdy bol z neho slaby papkac ale teraz si to neviem jednoducho vysvetlit.

sirinka
29. dec 2008

lienka a nejdu mu zubky? klarka vtedy tiez nic nechcela jest...

lienka55
29. dec 2008

mame vonku 12 zubkov a ostatne vsetky mame ponalievane[viac menej uz zachvilocku ich bude mat vsetky vonku] ale myslim si ze tym to u nas nebude,som zufala. ☹

tanja61
autor
29. dec 2008

neviem lienka ale mne este niekedy znami hovorili ze moze prist obdobie kedy dieta uplne odmieta jedlo...ako dlho to trva uz?a nieje nervozny,stolica je pravidelna?

sassi
29. dec 2008

lienka, posielala som ti IP, jeden link

tanja61
autor
29. dec 2008

lienka skus si este postudovat na nete tento problem su poradne kde mozes aj napisat snad ti budu vediet poradit 😉 drzim prsty

lienka55
29. dec 2008

tanja maly je nervozny,stolicu nema kazdy den a trva to uz dlsie.Najprv to islo postupne jedol cim dalej tym menej az teraz vobec nic nezje.a kde sa na to mozem popytat cez net?

sassi prislo mi to ale musi mi s tym pomoct mm,lebo som antitalent

miriamkac
29. dec 2008

killi....zabudla som ti napisatbe nemas rezim? a ten jedalny istok pre chlapcov je co? hehe....to ani ja tak striktne neberiem, ako si to ty "nadiktovala"babke...xixix 😉 Inac ty si extra pripad... 😉 pred tebou klobuk dolu....pisala som ti to uz niekolko krat a napisem ti to aj teraz, aj viackrat...(ak to bude potrebne) 😀 😝

kili
29. dec 2008

😀 , no vjedení fakt mám režim a zjedia to či chcú alebo nie 😀 . Babke som to tak nadiktovala, ale to aby vedela, že čo približne, samozrejme voľnosť bola.
ono sa nám o odvíja od toho, kedy sa zobudíme, potom sa snažím do nich natrepať tých 5x jedlo. Ale režim tipu, že sa je o... kúpe o... poobedňajší (u nás teda podesiatový) spánok o..., tak to teda nemáme. Spať idú proste po desiate, tá je zhruba 2,5-3h po raňajkách, to podľa toho, či ideme von alebo nie. A tiež nejdeme von v určitých časoch, proste niekedy ráno, niekedy po obede a niekedy vôbec. Keď chcem, že ideme na celodenný výlet do avionu, tak sa nedržím toho, že musia spať v postielkach, proste ich uspím tam (postavím kočík ku stene a unudím ich 😀 ), to ale viem, že pospia takto len max. hodinu, ale nevadí, im to stačí. Jasné, že prispôsobujem časy podľa toho, kedy jedia a tak, ale kľudne aby som niečo stíhala, nakŕmim ich skôr, alebo neskôr a nič sa nedeje. Je super, že sú takto variabilní, nič neočakávajú, že je presne, potom nie sú nervózny, že je niečo inak..., ale u niektorých deťoch to asi bez režimu nejde, to úplne chápem. som rada, že naši takto nie sú, pri mne asi ani nemôžu byť 😅

sirinka
29. dec 2008

kili tak to u nas potom fakt vladne poriadny rezim.... 😀 obed a veceru mame vzdy v rovnakom case, inac kvili od hladu pri svojej stolicke, hned po obede kaka a ide spinkat. ranajky, desiata a olovrant su ako sa zadari.
von chodime dva krat denne, ale tiez podla pocasia a nasich vnutornych aktivit 🙂
mm papa tri krat denne rano, poobede a pred vecernym spankom, pravidelne o siedmej vecer sa kupe s tatkom.
celodenny vikend v avione by bola moja ista smrt, tam by teda klara tolko nevydrzala, my zatial praktizujeme take poldenne niekam do karpat a to zvlada celkom ok a vacsinou si vtedy pospi v aute.

kili
29. dec 2008

ja si spomýnam na jeden deň, na 8.20 som mala ísť na Antolskú, tak sme stávali nezvyčajne skoro o 6tej či tak nejak. Po Antolskej sme mali ísť do ikei a avionu, ale kamoška, že je pekne, tak ideme na štrkovec, tak sme sa tam prešli, malí zaspali, lebo vstávali skoro, to bolo okolo 9.30-11 či 12. Teda Adamko zaspal ešte poceste do nemocnice a kým sme prišli narad si zdriemol asi pol hodinu, Samko zas zaspal po ceste na štrkovec a nevadilo mu ani preloženie do kočíka. Adamko si chvíľku pobehal, než prišla kamoška a zaspal až po nejakom čase v manduce. Potom o tej 12tej dostali desiatu v aute na parkovisku 😀 , šli sme do ikei, tam sme sa poprechádali, niečo som potrebovala kúpiť a tá kamoška išla s malím domov, tam mu dala obed a že príde potom za nami. Tak sa malí, kým prišla hrali na tých hračkách v ikei, potom sme prešli do avionu, zahrali sa tam, išla som im kúpiť jesť, nakŕmila, zas sa pohrali. no fakt super deň a pritom úplne všeko inak, než bolo inokedy. Domov som odchádala o 17tej, ale keďže boli predvianočné zápchy, šli sme domov 1,5h 😝 a malí si pospali aj v aute 😵