Dodržujete časový harmonogram kŕmenia u detí?

tanja61
26. dec 2008

ahojte dodrziavate rezim pri svojich detoch,ako ranajkujete presne o 08.00?poobedne spanie a ostatne krmenia vzdy o rovnakom case,aj kupanie a ostane veci?no mi nemame presny rezim len na spanie a kupanie...cez den je to tazke presne krmit maleho o rovnakom case ked som sa snazila to dodrziavat tak maly vtedy akurat nechcel jest ,chcel jest o hodinu neskor a tak je to pri vsetkom v knihach sa pise ze je to dost podstatne aj ked nie cela nasa vychova ide cez knihy nie?

sassi
26. dec 2008

pri dcere sa mi to velmi nedarilo, kedže som 3x do týždna pracovala a opatrovala ju mama - tak mala ten režim taky rozhádzaný
s jedením to bolo uplne najhoršie, pretože slabo jedla a cely den sa niesom v znamení "kto a kedy ju konečne nakrmi"

a pri malom sa snažím režim dodoržiavať, od roka ma dosť stabilny režim čo sa týka spania, krmenia, aj vychádzok
a dosť to pomaha, lebo je taky naučený
teraz, ked sme všetci doma cez sviatky (aj dcera aj manžel) tak je troška rozhádzaný a hned aj nervoznejší
Ja sa inak knižiek pos kusenostiach s 1. dieťaťom nedržím, skor spolieham na vlastny usudok a tiež sa snažím prisposobiť veci dieťaťu a nie naopak ... teda naš maly si vlastne stanovil vlastny režim, nenutila som mu nejaký moj režim
napr. ked sa rozhodol spávať iba 1x - tak spaval 1x a to v čase od 10:00 do 13:00 a potom sa to samo posunulo na 11:00 , a teraz na 12:00 (hned ked sa napapá)
rano mu nechutí jesť, takže nejdáva, ale okolo 9:00 spapá jogurt, o 11:30 obed a potom ide spať
vstáva dosť skoro, už pred siedmou (niekedy pospí do 7:30), ale nikdy som ho nenutila aby spal dlhšie

smary
26. dec 2008

tanja ja fakt nevidim dovod,preco by mal maly jest kazdy den o rovnakom case 😕 napriklad u nas sa obeduje v rozpati od 12.30 do 15.30 (v zavislosti od dlzky jeho obedneho spanku) a problem v tom nevidim,a to pritom moje dieta je dost "rezimove",pricom ja na tom rezime mam zasluhu minimalnu,proste si svoj rezim vytvaral a vytvara sam,kym to nie je diametralne odlisne s tym nasim dospelackym rezimom (napriklad,zeby jeho nocny spanok bol od 18:00 do 4:00 a pod...),tak som spokojna,ale nie kazde dieta sa riadi nejakymi schemami...podla mna najlepsie urobis ak sama u neho vypozorujes,o kolkej chce jest,spat hrat sa a v tu danu dobu mu to proste umoznis,das jest,ulozis spat a pod....

ja som tiez citala,ze je dolezity presny denny rezim,aby dieta vedelo co bude nasledovat,ze tym ziskava nejaku sitotu ale...podla mna dieta ziskava istotu a je spokojne vtedy,ked vie,ze ked bude chciet jest,dostane jest,ked bude chciet spat,tak mu to bude umoznene a pod....

tanja61
autor
26. dec 2008

jasne mate pravdu ja sa pytam pretoze kazdy okolo toho nahovori ze musi byt rezim no ale ako mu urobit rezim ked on prave presne o 12tej jest nechce spat tiez nie niekedy az o pol3 vidim na nom ze chce spinkat tak aj vtedy ho ulozim...len sa mi zda ze neskoro chodi spat 21.30 hoci sme v izbe po okupani a aj po veceri od 20.30 no a vstava niekedy o 07.30 alebo 08.30 stale inak tak neviem...

lienka55
26. dec 2008

Ahoj tanja,
u nas sa o rezime nada ani hovorit.Uz dlhsi cas mi maly za cely den nic nezje a to neprehanam,dr. mi povedala ze je to normalne,co sa mne nezda.So spankom je to tiez rozdielne pretoze kazdy den je to inak,tak podla toho sa odraza nas rezim a s vecer.spankom je to u nas tak isto.Mozeme byt okupany uz aj o 19.00h ale skor ako 21.30h spat nejde.Ja by som bola aj rada keby sme mali nejaky rezim aby som sa vedela podla toho zariadit.A co sa tyka toho papania tak to ma velmi trapi,pretoze naozaj mi nic nezje. ☹ 😠

tanja61
autor
26. dec 2008

lienka no moj maly toho tiez v poslednej dobe nenaje neviem preco ....pocula som ze je take obdobie u deti co odmietaju stravu.......a mala ti vstava aj v noci?davas jej mlieko?

tatolu
26. dec 2008

Ahojte,
pridám sa so skúsenosťami.
Najstarší má režim iba v tom, že ráno, keď sa zobudí (6.30-7.00) vypije fľašu mlieka, raňajkuje kedy chce, ale obed má presne o 12.15 a potom ide spať. Večeria, keď dovečerajú dvojičky, ktoré začínam robiť okolo 18,15 (jejej už je toĺko?).
Ak totiž zmením režim obedu, jednoducho horšie zapáva.
Idem teda do toho kolotoča.
Papa

sassi
26. dec 2008

ja ked maleho neuložím v jeho zvyčajnom čase, tak zle zaspáva
ale ked ide spať naobed o 12:00 a večer o 20:00 tak zaspí sam, bez uspávaia behom 5 minut
na toto je ten režim super, len to nesmieme porušiť 😉

už by bolo dobre, keby to takto ostalo, lebo aj v školke chodievaju spinkať o 11:45 - 12:00 a ked bude naučený, nebude problem

s jedením by ssa to tiež malo ustáliť pred vstupom do školky, lebo bude problem 😉 tam totiž davaju jesť v presných časoch a ked dieťa nezje, odnesu a dostane až o niekolko hodín!
Inak mojej dcere ten režim pomohol, že sa naučila lepšie jesť, lebo vedela, že bude hladna, ak nezje to čo ma 😉
Aj vam deti zle jedia, "nenahanajte" ich cely den s jedlom, lebo to je na škodu, práve vtedy treba zaviesť presne časy jedenia a ked nezje, odniesť a niekolko hodín nedať (aj ked bude pýtať) ... zaberá to, len treba vydržať... u nas to trvalo skoro mesiac 😉

jaduska
26. dec 2008

My nemáme absolútne žiaden pevný režim. Keď sme hladní, tak jeme, keď chceme spať, tak spíme, keď máme smäd, tak pijeme a vôbec pri tom nepozerám na hodinky. Kým boli deti malinké, tak spávali zhruba v rovnakom čase, ale bol to ich prirodzený režim, nie naučený.... A nemáme ani žiadne pravidelné rituály.... My sme taká "chaotická" rodinka 🙂
Ale samozrejme, každému vyhovuje niečo iné, niektoré detičky si pravidelný režim a rituály doslova vyžadujú, lebo potom sú nervózne, nepokojné a pod.

sassi
26. dec 2008

jaduska, ved prave, my sme mali takto chaoticky pri dcera a vstup do školky bol užasny šok
nevedela sa spratať do pravideil, nevedela spať a jesť s ostatnými deťmi ... no hrozne ... vela plaču sme si užili
pri synovi toto už absolvovať nemienim ☹ Radšej budem s ním viac doma, menej cestovať a behať po kamoškách, pojdem neskor do práce ... a on nech ma svoj klud, kludne to nazvime "režim" (aj ked ja to slovo moc nemám rada, pripadá mi to ako na vojne)
Nie je to nič násilné ... ved si ho stanovil vlastne sám, ja som ho len "doladila"

jaduska
26. dec 2008

sassi, aj naša mala problém v škôlke spinkať, ale ona je zas kľudné dieťa, tak iba ležala a nespala, nevystrájala, ani neplakala... ten režim nie je až taká zlá vec, ja som sa už veľakrát rozhodla, že normálne napíšem na veľký papier "Režim dňa", ktorý budeme dodržiavať, ale nejako sa k tomu neviem dopracovať. Samozrejme aký-taký režim máme aj my - keď chodí staršia do škôlky a budeme ho musieť sprísniť, lebo v septembri už pôjde do školy a vtedy nám už nepomôže, že sa nám ráno nechce vstávať, tak nemusíme...do školy sa musí 🙂

sassi
26. dec 2008

ja vstávam každy den s manželom a dcerkou o 6:50
a aj maly sa zvykne budiť v tom čase, takže vstávame všetci spolu
ked cez vikend pospíme dlhšie, tiež to mame potom naburane 😒 a maly vystrája, nechce jesť a podobne ...

ja som najradšej, ked sqa všetci vypracú preč a som s malým sama, vtedy je aj najlepší

danu
26. dec 2008

my mame rezim zavedeni ale len v spani a v kupani. Ideme sa kupat vzdy o tej hodine a spinkat tiez vynimkou su oslavy ale snazim sa to dorziavat.
S jedenim je to unas tak ze mame rozpatie cca 2 hodiny , som rada ze to mame takto dane a Ella si na to zvykla a my tiez 🙂

lienka55
26. dec 2008

tanja nam to nepapkanie trva uz velmi dlho,uz som bola aj niekolkokrat u dr. s tym a nic.Ja si myslim ze to nie je vobec normalne ked nezje za cely den nic.Keby odmietol len obed tak nepoviem, ale aby sa nedotkol nicoho.Ja sa len modlim aby to uz konecne preslo.
Maly sa mi budi v noci casto,prehadzuje sa,mrnci,skuci,vacsinou mu davam caj ale este ho kojim,skusala som aj umele ale nechce mi ho.Tak neviem dokedy to potrva,dokedy mam este trpiet.

maca793
26. dec 2008

režim by som chcela ale malá sa nevie prispôsobiť 😉
raňajkuje aj o 10, obed o 13, o cikaní ráno ani nehovorím. ale spávať chodí vždy rovnaký čas. našťastie

miriamkac
26. dec 2008

Ja pridam len par viet: rezim deti je v prvom rade "disciplina" rodica. Cely den sa tocim okolo deti tak to by bolo uz moc krute, keby mi este o 21:30 nespali. Takze rezim urcite ano, ale v prvom rade je to rezim pre deti....nie pre rodica, ale dodrziavat ho musis v prvom rade rodic... 😝

tanja61
autor
26. dec 2008

lienka ako vobec nepapa cez den ved nieco len predsa musi nie?skus mu davat co ma najradsej alebo ja neviem a polievocky nema rad?moj maly ked uz nic tak polievku zje vzdy plny tanier..........a pribera normalne?ak nie tak chyba niekde bude..lekarka ta neposlala na ziadne vysetrenia?miriamkac:no az taku disciplinu ako na vojne zase nechcem 😉 ale s tym zaspavanim fakt si myslim ze je to neskoro,ale pokazilo sa to ked sme sa vratili so slovenska po 3mesiacoch dovolenky,doma mi krasne zaspaval o pol9 a nebudil sa v noci tak neviem kde je chyba...a tiez sa maly nevie prisposobit ved predsa nieje vojak ze teraz musis jest a teraz spat....no neviem ale urcite aspon nejaky rezim by mal byt

😉 😉

miriamkac
27. dec 2008

vies tanja.....napisem to este raz : rezim je disciplina rodica......prosim ta 😝 a ako chces aby dieta "malo rezim" ked nie si ochotna ho dodrziavat ty?....ked dieta "naucis" ze papa sa ked sa vstane, papa sa ked sa okupe alebo sa hajka ked sa napapa.....tak si to same bude vyzadovat. Moje deti mozu poobede spat do jednej, alebo do troch a napriek tomu vecer o pol siedmej sa "pytaju" do vane a o do pol osmej su v posteli vsetky. 😝 A je jedno, ci je piatok alebo sviatok, ci pride SantaClaus, alebo Mikulas. Ja prisposobujem vsetky okolnosti rezimu deti, a nie rezim deti okolnostiam.... 😉

miriamkac
27. dec 2008

A este nieco...mozno to vyzera ako na vojne, ale podstatne je, ze to funguje a som spokojna aj ja a hlavne deti. 😉

blcha
27. dec 2008

no ja suhlasim s miriamkac aj mala ma svoj rezim od narodenia to vzdy dodruzujeme papanie kupanie spinkani vzdy v rovnakom case je spokojna zvylka si na to a pekne sa napapa a aj dobre zaspava vzdy o osmej a spimka celu noc 😉 takze ja som urcite za rezim 🙂

geegee
27. dec 2008

pri prvom dietati u nas rezim fungoval na 100%, pri dvoch sa to dodrziava tazsie, ale snazime sa 🙂

tanja61
autor
27. dec 2008

miriamkac ja napisem este raz ,tiez nejaky ten rezim by mal byt ale nie ako na vojne,moj maly vstava rano skoro vzdy presne niekedy si vsak schrupne dlhsie aj o pol hodiny zrejme by som ho mala zobudit kazdy den o rovnakej hodine?tym padom sa nam ranajky posuvaju o pol hodiny neskor,ale niekedy vobec nechce ranajkovat,myslim ze sa neda naucit dieta jest ked nieje hladne alebo nema chut....obeduje presne vzdy medzi 12.30-13.00hod.ale maly nie vzdy chce spat o 13.00 trva mu niekedy aj dlhsie kym zaspi a uz je 14.00 potom vstane niekedy o 16.00 niekedy 16.30 ba dokonca niekedy spi len 40minut....kupeme sa o 20.00 a v posteli sme o 20.30 ale aj tak zaspi az 21.30 ako je toto mozne?napis navod ako tak dokonale sa dokazu deti naucit spat ako ty chces,jest vtedy ked ty chces atd...prosim ta dakujem pekne ...a co v pripade ked dieta odmieta castejsie stravu ako napr.u lienky55 nerozhadze sa mu potom ten rytmus ked nejaky ma?
🙂

sassi
27. dec 2008

miriamkac presne tak
ked si dieža zvykne, je jedno, kedy rano čoi naobed vstane, večer o 19:45 je v posteli a o 20:00 už spokojne spinká
dcera o 20:00 v posteli, može ešte čítať, ale o 21:00 zhasínam a dobru noc

dceka si velmi rychlo zvyknu, ked možu s rodičom "kývať" ako oni potrebuju. Napr. moja dcera u starkích chodí spávať neskor (lebo jej to dovolia), ale doma bez problemov o tej ôsmej, lebo vie že so mnou aj tak nič nevybaví

jasne, že je to pre naas niekedy nepohodlne, napr. aj cez letnu dovolenku, ked mala 5 rokov, sme museli byž o 20:30 na izbe, lebo ona už potrebovala spať. Nemožeme sa nikde zdržať večer dlhšie ... ale ved chodiť po nociach možeme, ked vyrastu 🙂 Syn sa prinajhoršom vyspinká cez den aj v kočíku, ale večer o 19:00 musíme byť doma.

Lienka:
čo sa týka toho nejedenia, my sme mali dcerku takto slabu jedáčku a prišla som na to, že sme chybu robili my ... nemala stanovené časy jedenia, stale cez den popíjala čaj, džusik alebo mlieko ... to boli hlavne 2 problemy
a odučiť to je dlhodobá zaležitosť
proste zaviesť presne časy jedenia - ranajky, obed večera a medzitým nič neponukať (okrem čistej vody, nesladeneho čaju)
niekedy deti nejedia, ked im chyba nejaký vitamín, skus multivitamín Pikovit v sirupe
ja myslím, že preto ti aj zle spinká, je hladny, tak to "dobieha" cez noc

sassi
27. dec 2008

tanja, podla mna kupete neskoro a on sa preberie, skus to kupanie presunúť na skoršiu hodinu a možno ti zaspinká skor, alebo skus kúpať ráno

my už kupeme každe 2-3 dni (maly ma 22 mes.) okolo 18:00 pred večerou, najedene dieťa sa vraj nemá kupať, može mu prísť ťažko

tanja61
autor
27. dec 2008

sassi ja sa pytam pretoze neviem ako nato..ale s plnym zaludkom maleho nikdy nekupem...neviem preco ale ked sme boli doma na SK tak tiez sme sa kupali o 19.30 a spat sme spali uz o 20.30 tak myslis ze bude problem v tom ze sa preberie?inak dole klobuk baby ked mate taky rezim ..mne vyhovuje uplne vsetko cez den,obed ma vzdy o rovnakom case a snazim sa maleho krmit tak po 2apol alebo 3hodinach co si myslim ze je uplne v pohode ale nie vzdy chce takze nutit ho nebudem....ide skor o to nocne zaspavanie lebo sa mi to vidi neskoro a nocne budenie,ale skusam to robit podla tej knihy kazde dieta sa vie naucit spat,tak vcera to celkom slo aj ked zaspal o zvycajnom case ale zaspal sam a v postielke....no a ty krmis maleho len tri krat denne?moj maly ma 17mes.a neviem si predstavit zeby mal jest len 3krat denne co je malo

kili
27. dec 2008

ja som režim neviedla, ako píše miriamkac, je to drezúra rodiča a ja nie som schopná sa tak drezúrovať 😀
a ešte k tomu zastávam názor, že dieťa sa má prispôsobiť chodu rodiny a nie rodina deťaťu. Takže ideme kam chcem a kedy chcem, a keď majú spať, uspím ich aj vonku v kočíku alebo na návšteve, keď sa nepodarí, tak nič, schrupnú si inokedy. nervózny z toho, že sú nevyspatní nie sú, tak to tak neriešim. Ale teda že nespali sa stalo tuším len raz a to včera, teda nespal jeden, druhý chvíľku.
u nás je to asi tak, že sa zobudia, S. dostane mlieko do postele, A. spravím kašu, 2,5-3h potom idú jesť a spať, spia 2h (keď kôli niečomu vstávame skôr, tak spia 3h), potom vstanú, dostanú obed, o dve hodiny olovrant a o dve hodiny večeru a idú spať. kúpeme každý druhý deň. Zaspávajú bez problémou, teda poslednú dobu zaspávali zle, ale už sa to zas znormalizovalo.
Nemajú problém sa prispôsobiť čomukoľvek, akému koľvek režimu, zaspia aj postojačky kdekoľvek, sú proste úžasní, ako sa netreba točiť okolo ich režimu 😵

bubba
27. dec 2008

caute moja mala ma 2,5r a dennodenne dodrzujeme rezimujeme ako sa len da.zatial sa mi to vratilo len v dobrom.cize rano vstaneme.prezlecieme,ranajkujeme,pijeme mlieko,umyvame sa...............prechadzka..........obed,oddych..prechadzka....pocas dna jeme 5x nie vzdy zje dost ale aj ked si da 2x do ust aj tak dodrzujeme hodinu jedenia zhruba..
kazdy rodic si musi navolit ten najspravnejsi rezim pre svoje dieta ale aj pre seba aby si mal cas aj oddychnut aj sa vyspat a podobne.cize nielen rezimujeme koli detom ale aj koli nam.my sme si na rezim zvykli velmi rychlo.aaaaa co sa tyka kupania na plny zaludok.deti netreba nechavat vo vani dlho ked su male nie je to dobre na pokozku a ked uz zacnu byt hrave ze chcu byt v tej vode a hrat sa,tak urcite im nenapustite tolko vody,aby im to zaskodilo.podla mna je jedno ci je vo vani najedene alebo hladne alebo ake...ked im napustate po krk vody tak potom to moze byt problem neviem ako u vas ale u nas sa kupa dcera asi v 15 cm vyske vody.
kniha kazde dieta sa vie naucit spat sa mi nepacila.my tiez zaspavame neskoro ...chodi spavat cca o 22-00 az 23-00 ale zato rano vstava o 8 az 8-30 ..na obed uz nespava od 2 rokov(jej vlastna potreba,resp.nepotreba spanku)ale kompenzujeme to kazdodennym oddychom po obede si lahneme a hodinu pozera tv,alebo citame alebo sa rozpravame.
ahojte

sassi
27. dec 2008

nekrmim ho 3x denne
ale ked dieťa nechce aj tak nič jesť, tak niektoré chody (desiatu, olovrant) možno vynechať, aby zjedlo aspon tie 3 hlavné 😉 (dcera viac ako 3x za den nejedla, a doteraz neranajkuje, až v škole zje desiatu)

naš maly jedáva 3 hlavne chody v pravidelných časoch, a medzitým ako si vypýta (ovocie, jogurtík ), asi od roka ho už nekrmim v pravidelných intervaloch
dnes bol taky hladoš, že som sa až dívala, kam sa to do neho vprace a potom sa veru trocha povrackal 😖 Ale on ked vidí jedlo ... musí JESŤ😉

mata25
27. dec 2008

my mame hned niekolko rezimov, ale kazdy sa zacina niekde medzi 6:00 a 7:00, to krpec vstava, dostane flasu mlieka, potom taha niekedy 1 a pol hodiny a niekedy 2 a pol hodinky nez zalezie spat znova, potom ma desiatu co je niekedy dost neskoro, tym padom mame obed niekde medzi 13:00 a 15:00. no a ked to po sebe citam tak musim priznat, ze mi nemame ziadny rezim, ked je hladny tak papa, ked je unaveny tak spi. ale na 95 percent mi chodi spat medzi 19:00 a 19:30 a potom spi celu noc az do rana. to je asi jedine co sa da nazvat rezimom. mala som jeden cas tendenicu ho uspavat a krmit ked som ja uznala za vhodne, ale vzdy z toho bola hodina revu nez sa mi to podarilo, tak na to kaslem, nech sa riadi sam svojimi potrebami. este ze nema problem zaspat kdekolvek a kedykolvek je unaveny, takze nie sme nicim obmedzovany.

miriamkac
27. dec 2008

tanja....lienku poznam a viem, ze ma s malym nie male zdravotne problemy... 😉 A co sa tyka "navodu" my fungujeme na rezime od narodenia a neexistuje, aby mi decka este o deviatej behali po dome. Samozrejme rano ich nebudim, cakam na to, kym sa zobudi posledny aj napriek tomu, ze kazde rano vodim malu do skolky (manzel mi chodi na tyzdnovky) takze kazde rano obliekam vsetkych troch, a poobede zase ich troch vyzliekam (byvam na tretom poschodi bez vytahu a drobcov ucim chodit po schodoch, no napriek tomu ma schody s nimi neminu). Rezim cez den sa prisposobuje detom, ale vedia, ze ked sa zobudia papaju a je to jedno ci je to jedna, dve alebo tri hodiny. Ale papaju ked sa zobudia. A to vedia!...a vedia, ze ked sa osprchuju, napapaju tak idu spat a sami o pol siedmej su mrzuti a cakaju na vanu. Ak si chcela radu ako na to...tak som ju uz pisala...disciplina u rodica nic viac, nic menej...a bez kompromisu. Je mi luto, ze tomu neveris, ale u nas to funguje, preto ja si mozem dovolit raz za stvrt roka vypadnut k svokre a viem, ze ked tam drobcov ulozim, tak budu spat "na povel" a je jedno ci u svokry alebo u mojej mamy, proste ked je ich cas, tak spia.....vrav si tomu ako chces ci drezura, alebo vojna, ci ja neviem co...no mne to funguje a nik ma nepresvdci o opaku. 😉
inac my papame 5x za den (ranajky, desiata, obed olovrabt, vecera)

kili vidis....ja prisposobujem vsetko a vsetkych rezimu deti (pokial je to mozne) 😉 a drezurujem sa, ale o osmej mam klud a mozem vysedavat na konikovi...hehe 😉 inac...mne mali v kociku uz nechcu spat... 😒

bubba suhlasim s tvojim nazorom na rezim....keby moje deti nemali taky rezim ako maju, tak nedokazem sama fungovat cely tyzden ako spravna mamina. 😉

mata25 my tiez obedujeme v takom casovom intervale..... 😉 ale aj napriek tomu si dovolim tvrdit, ze mame rezim.

tanja61
autor
28. dec 2008

miriamac:samozrejme kazdy nech si urobi chod domacnosti a rezim deti ako to jemu vyhovuje...ty mas tri deti tak zrejme bez rezimu by si nevedela fungovat tak ako fungujes 😉 ja osobne si myslim ze podla toho co tu citam tak aj mi mame nejaky ten rezim,tiez papame 5krat v casovych intervaloch 2a pol az 3hodiny takze v podstate vzdy skoro v presny cas,co sa tyka chodenia na prechadzky tak chodime kedy sa nam chce nemam urceny cas tak teraz imusime ist lebo je presne tolko hodin...a mne to vyhovuje tak ako fungujeme a maly tiez nenamieta 🙂 😉 posunula som obedny spanok na 13.00 tak aby maly uz spal aby vecer skusal zaspavat co najskor...no ale aj tak zaspava o 22.30takze s tym asi nic nenarobim 🙂 bubba:mozno nie kazdemu tato knuha bude vyhovovat ale vdaka nej moj maly 2dni po sebe zaspava sam a v noci mlieko nepije,ako zaspi o 21.30 budime sa rano o 8-8.30 co ma velmi tesi 😉 prve zaspavanie plakal pol hodiny ale vcera zaspal uplne sam bez jedinej slzicky tak dufam ze to tak aj zostane 😉 takze baby kazdemu ako vyhovuje ci rezim ci nie kazdeho osobna vec,mi vieme najlepsie co pre nase deti je to najlepsie a co vyhovuje 🙂