Dojčenský štrajk u nekojeného dieťaťa? Máte skúsenosť?

u2jana
26. dec 2008

ahojte, 3,5 mes dcerka uz 3den vyvadza pri krmeni... nieco podobne sme zazivali aj minuly tyzden, ale potom ju to preslo a zacala krasne papat... od stedreho dna je to tu ale zas. Na nete som nasla, ze v 3-4 mes. deti menia stravovancie navyky a ze ide o dojcensky strajk... len ten clanok sa tykal len kojenych deti, neviete ci to mozu mat aj nekojene deticky?

bashka
26. dec 2008

u2janau nas bol z takehoto strajku zapal hrdielka...ked mala asi 4 mesiace...ani som netusila...prestala papat, vodu ale pila, kedze bola vlazna, mliecko bolo teple tak asi ju to bolelo. Vyliecili sme sa a potom zacala papat normalne 🙂

u2jana
autor
26. dec 2008

v pondelok idem ku dr. tak ci tak... lebo ona raz papa uplne v pohode a potom zas nie 😒 tak fakt neviem... teraz som do nej dostala 150ml, ked takmer spala.

bubatinko
26. dec 2008

mal to aj moj starsi syn zhruba v rovnakom veku a to nebol uz kojeny tak myslim ze to moze byt vies deticky skusaju stale cosi na maminu 😀 len musis vydrzat ono ju to prejde u nas a take cosi objavovalo zhruba v 3 mesacnych intervaloch...

mishusha
26. dec 2008

no veru ked tak pozeram, tak aj my mame asi rovnaky problem, uz to trva asi dva tyzdne... v noci mi spapa pekne 150, ale cez den si robi co sa jej paci, niekedy 70, niekedy 120 a niekedy 90. potom je par dni pokoj, papa normalne, a opat strajk 😝 ale nenutim ju, myslim, ze babo samo najlepsie vie, kolko potrebuje spapat 🙂

u2jana
autor
26. dec 2008

ja som ju najprv nutila, lebo som sa bala, ze bude vyhladnuta a dehydrovana, ale to bolo len veeeela placu (aj mojho) a nic z toho, teraz ju najprv unavim, a ked zacne driemat, dam jej flasu ... uvidim, dokedy nam tento system bude fungovat 😒 ... lebo sak zas dookola zarabat ten nutrilon a ked ho nespapa, tak toho vylievat, je dost drahe hobby 😒

tatolu
26. dec 2008

Ahoj, myslím, že detičky vedia, kedy majú dosť. Niekedy papajú menej, niekedy viac...
Čo sa týka nútenia, nerobila by som to, aby nedostali odpor k jedlu.
Ja sama som vraj nejedla vôbec nič, keď som mala 3 roky (asi 2 dni). Mala som odpor k jedlu. Od mala som vraj jedla furt a stále a to tak, že som to dlho držala jedlo v puse. Len čo som akože dojedla raňajky, už mi dávali desiatu, hneď obed, olovrant, večeru. Boli vraj zo mňa nešťastní. Na krok hladovky sa moja maminka odhodlala po niekoľkých rokoch, keď sa osťahovali od starej mamy.
Až potom som začala trošku lepšie jesť - keď som jednoducho chcela a nola hladná
To je ale môj názor.
K doktorke pre istotu choď

jankando
27. dec 2008

Ahojte,
moj synacik je tiez na UM, mame 3 mes.a 3tt no a chrustik uz prekonal nadchu, tak vtedy nechcel papt skoro vobec, pil sem tam len 80,70 alebo az 50 ml.. 😖
po vylieceni sa to zlepsilo, ale teraz mu stale robime 150 ml a on i tak nikdy nevypije cele.... 😖 mozno si to sam nejak upravuje, vie kolko potrebuje..a mozno zalezi i na tom ,ako casto je krmeny....mozno cim castejsie, tym menej...samozrejme, ak prespi v noci viac nez 3 hodinky, tak niekedy si chlipne viac...aj 140 ml.. 🙂

beelinka
27. dec 2008

Tak s mojim je to tiež presne tak ako ste opisovali. Neviem či je to tak že deticky vedia kedy maju dost lebo mne tiez maly papa od mala sttraaaaasne zle ☹ a mame uz cez pat mesiacov a vzdy sa trapime. Niekedy ho chovam aj hodinu a len cirkusuje 🤐 Maly sme aj problem s bruskom tak sme dostali ine mlieko ktore mi nechcel papat ale dr povedala že musime. tak mi 72 hod nepapal len po 20ml, tak sme tam volali a povedala ze dieta ked bude hladne tak sa naje. Tak mi nakoniec schudol(aj tak malo priberame)250g. Tak sme isli ku druhej dr. a ona povedala že mu treba davat, aj ked nechce-mozno len vymysla lebo deticky si potom zvyknu na malo, a že vraj ani podvyzevene deti si neuvedomuju ze su podvyzivene a su spokojne s tym malom. 😕 Nieco na tom asi bude aj ked to je trocha heavy. U2jana skusala si dat malej iny cumel na mliecko ? U nas to fungovalo, ja som mojmu menila na taky s tromi dierkami a teraz mame taky so styrmi, a teraz som si vsimla, ze sa mu cumel zvykol upchat a vtedy tiež krici 😖

u2jana
autor
29. dec 2008

ahojte, vcera uz papala celkom pekne, dokonca bola pri tom hore a dnes je to zas boj... v noci raz 150, a teraz z biedou 60... volala som dr. vraj je to normalne, ze takto vymysla... ona buduci tyzden bude mat ukonceny 4.mes, tak mame zacat s prikrmami... uz som zvedava na ten boj 😖
ozaj, vy davate aj cajik? ja ani moc nie... snazim sa do nej dostat kazde 2,5-3hod hlavne UM, lebo sak z cajiku moc nepribere, si myslim...
beelinka, ja s cumlom nemozem moc experimentovat, lebo ona ma razstep makkeho podnebia, tak papa cez taky specialny.

beelinka
29. dec 2008

Jana urcite vas to prejde my sme to mali tiez. Ja mam z toho celozivotnu traumu 😉 , lebo jeho nakrmit 😝 , a tiez sme mali take obdobie kde malinko papal, a ja uz vystresovana z toho ke dsme mali ist papat bolo mi skoro do placu a ja som sa tiez bala ze schudne tak som ho chovala aj hodinu ☹

mishusha
29. dec 2008

u2jana,s tym cajikom, ani moja velmi nechcela...a dr. povedala, ze ked nechce, nemam ju nutit...ze je to len zbytocny stres pre nu. a tak sme sem tam skusili, ked teoreticky mala papat mliecko, najma pred kupanim...tak som jej skusila dat trosku caju, a napodiv vypila, vydrzala kupanie bez reptania 🙂 a po kupani sme dali normalne mliecko...cajik je skor od smadu, z toho nepriberie nic. a teraz vypijeme cajiku uz aj 100ml. zvysuju sa jej naroky, tak som zvedava ked budeme davat aj my prve prikrmy, ci bude vystrajat alebo schniape aj lyzicku 😀

jankajs
29. dec 2008

kočky, nechcem vás plašiť, ale dávajte deťom piť hoci aj nasilu. Vraj majú mať ten liter - počíta sa všetko, čaj, mlieko, polievky, šťavy...ja som sa dnes s malým vrátila z nemocnice. Normálne pil z fľaše, do UM som maskovala čaj, polievku, trochu kaše, len aby jedol, tuhú stravu občas odmietal, občas nie... no boj, neposedí, rukami šermuje... asi to poznáte... ale, na Štedrý deň začal odmietať fľašu - cumeľ ale veselo cmúľa. Riešila som to lyžičkami, ale vypil max. 10 a ostatné pľul alebo zatvoril ústa a odmietal tekutiny, no stále som dúfala, že ak mal nepríjemný zážitok (idú mu zúbky), že zabudne a zas sa chytí. Tuhú stravu napodiv prijímal. Došlo to ale tak ďaleko, že na štvrtý deň už nechcel ani jesť, len plakal a my sme šli na pohotovosť. Nechali nás v nemocnici, dostával tri dni infúzie, hodnoty z labáku boli na hranici. Doteraz odmieta fľašu, len dvakrát sa dal nachytať, ostatné musím dolievať nasilu maličkou špeciálnou striekačkou, ak nechcem, aby sme sa tam opäť vrátili. Vôbec to nechápem, doteraz to bol fľaškomil

u2jana
autor
30. dec 2008

ahoj jani, to s tou nemocnicou mi je luto... aj ti zistili preco nechce pit?

mishusha
30. dec 2008

jankajs, a co ti povedali v nemocnici, co mu je? neporadili ti tam ako nanho? to su dnesni doktori, kaslu na vsetko... 😠 skus mu davat viacej vodnateho ovocia, a zeleninky, vsetko to, kde je veliky obsah vody...
alebo skus vymenit cumel, alebo davaj z hrnceka detskeho s tym speci cumlom (ten co je pre starsie dietky aby sa same naucili pit)

beelinka
30. dec 2008

Jankajs tak teraz si ma vystrasila ja tiez bojujem s malym pri kazdom papani. a pit ani za svet 😢 . Skusam to podobrotky pozlotky normalne mam z toho traumu ked ho mam chovat ☹

cuculik1
20. feb 2014

@beelinka ako ste vyriesili strajk? prechadzame tym... vypije tak tretinku svojej davky a koniec 😒 ma 11tt 😒

pietrins
2. dec 2018

Žienky, ako ste prešli tým obdobím?