Je iba keď ho pri tom zabávame

kalamity
23. mar 2009

Maminy, prosim o pomoc! Nas takmer 1,5 rocny maly vie jest iba vtedy, ked ho pocas krmenia zabavame roznymi hrackami (od citania kniziek, cez hranie sa s autickami, vrchnakmi...a hocicim, co je po ruke, len aby jedol). Uz pri nom stracam nervy... 😠 Co mam robit? Je este dost maly na to, aby sa naucil jest bez zabavy? Odstranit pred jedenim akykolvek rozptylovaci prvok v kuchyni a dufat, ze bez hraciek zje aspon co-to (pripadne ho nechat o hlade a cakat, ze sa o jedlo sam prihlasi) alebo to neriesit a s heslom "raz z toho vyrastie" ho zabavat pri jedeni dalej? Dakujem za rady

bashka
23. mar 2009

moja mala ani usta neotvori ked nema okolo seba knizky, alebo hracky...akonahle ma nieco v ruke je to ako klucik k jej ustam...ale ved v pohode, preco ti to vadi? Hlavne, ze papa...

lindda
23. mar 2009

Moj ma uz 2 roky a bez telky nejeme vobec 🙂

bashka
23. mar 2009

a telka...jasneeeee 😀

zuzik.3
23. mar 2009

😀 tak u nás je pár lžiček nebo soust hezky za stolem a pak je to víceméně v běhu nebo třeba i na skluzavce, apod..... S jídlem jsme hodně bojovali tak jsem ráda, že jí i takto. Někdy ovšem udělá vyjímku a jí jako ,,dáma" 🙂

martina46
23. mar 2009

kalamity,
my takto pijeme a z LYZICKY!!!!
musia byt hracky, inac moc sancu nemame. a ze ruckami pritom kmita a vraza nam do ruky s lyzickou a potom je vsetko mokre...... no bud rada, ze je to iba jedlo 😀 ale neboj, to prejde 😉
v pohode 😉

zuzu13
23. mar 2009

😀 😀 😀
syn bol vzdy lietadlo alebo aut{behal}a jedlo polo jeho PHM...vstupom do jasli sa to zmenilo....vsetci sedeli a jedli, tak aj on...ono to prejde... 😉

martina46
23. mar 2009

a zabudla som napisat, ze s jedlom sme si tiez presli svoje, sna tusim az po roku sa to upravilo, predtym hroza, teraz doslova spraska vsetko co jej dam 🙂 😵

sipcek
23. mar 2009

kalamity-to prejde 😀 my tiez takto papkame a aj deticky krmime z casopisov a zvieratka z kniziek,ved aj oni musia papkat 😀

nana
23. mar 2009

moj maly tak zacinal jest ale teraz uz nezabera nic. nechce jest nic okrem mieka a caju.

macca5
24. mar 2009

Ahojte maminy,chcem napísať len tolko,že aj náš syn bol presne taký istý ako vaše detičky. 😅 Nám pomohla letná dovolenka,tam videl vačšie a aj menšie deti jesť pekne za stolom.Jemu neostávalo nič iné ako si sadnúť a jesť pekne s nimi. 🙂 .Našťastie nám to ostalo aj po návrate domov,výnimky sú len ranajky,tie sú zatial pri rozprávkach.škôlka nám isto iste pomôže! 😎

petulienka
24. mar 2009

kalamity, my tiez bez hraciek, alebo rozpravky nepapame... snad raz z toho nase deturence vyrastu 🙂

luciaj
24. mar 2009

aj my papame len s hrackami, TV, DVD ... ale v jasliach je to ine, tam papka spolu s ostatnymi detickami za stolom (hoci si obcas odbehne do triedy sa pohrat, potom sa vrati spat k stolu a pre dalsie susto 😀 )

jitka711
24. mar 2009

my papáme pouze pokud má lžičku v ruce a může si s tím jídlem na talíři hrát 🙂 Naštěstí sedí v židličce. Pokud začne jídlo plivat, seberu jí lžičku a odcházíme od jídla, aby věděla, že se s jídlem nehraje 🙂

alisas
24. mar 2009

Tak koukam,ze to je vsude stejne. Dcera vydrzi v zidlicce chvilku,ted zjistila,ze tatinek ji muze na mobilu pustit pohadky 😖 a zbytek dojidame ve vane,kdyz se koupe. Hraje si a ja ji nenapadne plnim pusu!

lienka79
24. mar 2009

myslimz,e tak funguje vacsina deti..Asi by bolo prilsi od nich chciet,sediet 10-15 min v stolicke a len jest.
Nas jedaval vylucne v stolicke, domietala som za nim behat s jedlom,zjedol,kolko zjedol,ale vzdy sme mali hnizky,casopisy a pod..

jitka711
24. mar 2009

alisas, to krmení ve vaně taky praktikuju. A sní toho hodně. Moje mamka to s náma dělala taky 😉

dididi30
24. mar 2009

kalamity, bud rada,ze ti papa aspon pri hrackach, ja som si ista,ze minimalne polovica deti papa s hrackou 😉 ci klucami od auta a podobne 😉
zato na moju dceru nezaberalo nic, ked nechcela tak nechcela a mohla som sa aj na vlasy postavit 😖

leonik
24. mar 2009

Ahoj, dcera taky jedla jen při hračkách a knížkách 😒 Spravilo se to ve 2,5 letech ve školce, kde všechny děti jedly společně 😉

lenusiatko
24. mar 2009

My tiez otvorime usta iba pri nejakej hracule a najlepsie este v jednej ruke drzat a mrvit chrumku, v druhej lyzicku, pripadne telka to isti. Akonahle zavrieme usta, je cas na vymenu hracku a zmenu aktivity. Dokonca ked malej idu zuby a ma nejedave obdobie, zavolame mojho otca, ktoreho volam dedo-kulisar a ten robi "křovi", ja do toho citam rozpravku. Najskor som si myslela, ze ma z toho porazi, ale inak to tiez nejde, tak som sa s tym zmierila, mama mi hovorila, ze aj my sme boli taki, a v jasliach to preslo, teraz sa vytesujem, ze mala vobec papa 😉

kalamity
autor
24. mar 2009

Baby, tak to je fakt hrozne, ze to prejde az v jasliach/skolke ☹ Preto ma to stve? Lebo poslednu dobu sa to stale zhorsuje a zhorsuje - hracky uz ma maly okukane, tak skusam vselico mozne a niekedy si pripadam ako na spagatiku... Ale aspon ze je... 😝

sipcek
24. mar 2009

nic si z toho nerob,mne sa niekedy stava,ze mi mala pri jej zurivom listovani casopisu drgne do ruky a jedlo je vsade okolo.ale mna to akosi netrapi.dokonca ked uz nechce a potrebujem napriklad umyt rychlo riad,tak jej dam tanierik,nech sa s ostatkom jedla pohra,nieco aj poje.nech ma kontakt. 😀 ved sa potom ideme umyt a veci sa operu.boli casy,ked mi v sedacke nechcela ani sediet,musela som ju drzat na kolenach pri telke a tak som ju krmila.ale zvykla si na sedacku.a niekedy ked si neviem rady,urobim jej oblubene vlocky s maskom a zeleninou a mam iste,ze to spapka.

ivusa82
24. mar 2009

ahojte,, my sme teiz na hrackach...ale nie detskych..to ho nebavi..tak mu musim davat vselico mozne..od misi od pocitaca az po penazenku..... 😀 v tej sa dokaze hrabat straasne dlho,, a este mame take ze...ked uz nic nezabera tak ho oklamem..chudatko..ze sa cica alebo havo pozera z okna ako papa a to vzdy zaberie 😉 😉 😉 lebo hava mame doma.. 😀 🙂

sipcek
24. mar 2009

ked som bola mala,mali sme doma tranzistor na polici,cez dvojsklenne okno vyzeral gombik na ladenie stanic ako oci,tak ma mamka strasila,ze sa na mna pozera sova,ci zjem dost alebo nie.potom sa nam tranz.pokazil a mamka mi povedala,ze sova odisla,lebo som dobre jedla,tak sla hladat deti,co zle jedia.dodnes sa nad tym smejem 🙂

inhotep
24. mar 2009

moja malá len pri telke chce papkat,a podla mna je to ovela horšie,aspon oči nekazí

lavaza
27. mar 2009

my papame pri reklame akonahle reklama skonci je dojedene, zacala som nahravat a ked potrebujem pretacam, a hracky tiez funguju v kombinacii s pesnickami maly ma 14mesiacov

pec
27. mar 2009

lavaza, my bastime taky prevazne u reklamy. 😅 Otvira pusinku krasne jako vlastovka. Zatim jsem si je jeste nenatocila, ale uz jsme o tom s manzou taky uvazovali. Kdyz clovek potrebuje, tak zrovna zadna nebezi. 😀 😀

zusma
29. mar 2009

Tak malá mi pouze s hračkami jedla ještě nedávno taky. Už jsem z ní byla zoufalá. Pořád je házela na zem a bez toho nejedla. Pak sama od sebe nějak přestala. Doufám že už s hračkami nezačne,byl to fakt vopruz. Teď ji bude už snad více zajímat lžička v ruce.

agness02
30. mar 2009

ještě nedávno jsme baštili jen s něčím na "čtení" nejlépe zabral katalog hraček Lamaze, ale od té doby, co zkouší jíst sám (samozřejmě rukama), hrabe se v talíři a hledá obrázek na dně 😀 je u jídla tááákovej klid 😵
dnes byl špenát...jedním slovem katastrofa 😠 ale vypadal tak spokojeně

rubinka
28. jún 2012

U nás je to tiež také isté a to má dcérka už necelé 2 roky, ja som rada že aspoň takto všetko zje ale dakedy si pirpadám jak pajác lebo bez telky a hračiek to proste nejde, už som minule napríklad aj balon fúkala ona chytila do ruky a kým vyfučal tak som do nej pchala, no čistá sranda to je 😀 a tiež ju väčšinou klasické hračky už neberú ale nosím kadejaké predmety ktoré sa dajú rozoberať takže ona rozoberá a ja krmím 😎

Sú dni ked nechce jesť ani takto tak vtedy si poviem radšej nech je pri hračkách a telke ako vôbec.

seb
20. nov 2012

u nás taky u jídla musí běžet teletabís v tv , ale stejně jak to tady čtu, vidím těm malým vyčůránkům našim až do žaludku 😀 jsou to potvůrky pěkný, oni vědí, že my chceme , aby jedli a že u toho si můžou vymýšlet, protože nám jde o to aby jedli přeci a oni vědí, že jsou tu teď páni, protože když nebude po jejich, tak nebudou jíst a tak si nás hezky obtáčí kolem prstu a vydírají a vydírají 😝