Jeduje sa počas dňa pri papaní. Čím to môže byť?

nikollette
2. jún 2009

Ahojte.. mame taky problem..
Maly ma 3 mesiace aj 2 týždne.. doteraz pekne papal, obcas menej obcas viac ako mu chutilo, ako bol haldnucky.. nos posledne dni cca týžden, sa jeduje ke mu ponukam mlieko z flasky.. davame nutrilon, doteraz nebol problem, takze s chutou (ze by mu nechutil) to myslim nebude , ankolko vecer to spapá... No akonahle pride rano, a je živý, t.j nespinkla, ci neni zaspaty, tak sa jeduju, cely sčervenie, mrnci, vydava zvuky, odtlaca flasku, vypluva mliecko.. no ked je vecer vsetko pekne spapa.. tak ho rasdej vzdy budem aj vnoci, asi 3x, aj ked on by prespal celu noc az do rana bez papania, ale ja ho budim, nakolko viem ze tu svoju dávku musi dohant, ked cez den nespapal skoro nic.. iba par ml, aj to na silu.. V noci ked ho zobudim je este poloospaly, v polospanku, cize hje kludny, unaveny, tak ked mu strcim flasku do ust automaticky ťahá, pekne bez jedovania sa... lebo si to neuvedomuje ani, iba reflexivne ťahá... takto spinkame aj do obeda, samozrejme ho budim medzitym na to papanie, obcas k ranu sa budi aj sam, obcas aj v noci.. ale ked vytiahneme rolety a mame cas zobudenia sa tak sa jeduje,a nechce papat.. a to pocas celeho dna v v podstate.. k večeru je to zase fajn...
Inak pekne pribera, prospieva...len to jedovanie počas dna pri papaní.. och 😒
mali ste to niektora???? Cim to moze byt, neviete?? Vdaka 😉

nikollette
autor
2. jún 2009

bay neviete poradit??? ☹

zuzik_p
2. jún 2009

Nikollette, ja osobni zkusenost nemam, ale uz tu jednou podobne tema bylo a maminy rikaly, ze pokud prospiva a pribyva, tak se nemusis obavat, zrejme to bude jen prechodne obdobi.

nikollette
autor
2. jún 2009

No snad mas pravdu a bude eto len prechodne...
Lebo sa mi nezda normalne aby babtko od 12twj do 20tej nejedlo 😨

veronika81
2. jún 2009

nikol, mňa iba napadlo..možno to nebude tak..ale od 12tej do 20tej je osem hodín a môj malý (bude mať tri mesiace) tiež nepapá osem, niekedy aj deväť hodín, ale v noci. Zato cez deň dojčím každé 3-4 hodiny, v noci sa nezobudí. Chcem povedať vlastne to, že ak ti v noci papá pravidelne, možno to má nejako "otočené" a hlavne ak pekne prospieva, tak by to asi nemal byť problém. Zrejme to bude fakt prechodné obdobie. 😉

nikollette
autor
2. jún 2009

Hm, mozno na tom nieco bude.. ale predsa.. ved doteraz pene papal, cez den a v noci hajal.. co si to nejak prevratil.. och.. a potom ze cely den neni hladny.. neviem no 😅

andrea142
3. jún 2009

ahoj
moja má to prechodné obdobie už 2.mesiace. cez deň vôbec nie je hladná. keď vynechám jedno papanie tak to nemá na ňu žiadny účinok. na začiatku stiahne 20-40ml a potom viac už nechce. vrtí sa ,otáča hlavu, plače ....
niekedy sa s ňou premávam po celom dome, tancujem, hojdám aby zjedla viac ale niekedy nepomôže ani to. väčšinou ju kŕmim v polospánku lebo keď je hore tak neje. v poslednom čase mi už štrajkuje už aj v noci. začne piť a stiahne iba 90ml a viac nie.

andrea142
3. jún 2009
andrea142
3. jún 2009

ešte som chcela dodať , že minule to dospelo k tomu ,že som jej mlieko dala lyžičkou lebo piť to nechcela.

missymici
3. jún 2009

nikollette : to je zajímavé,... a když mu v noci nedáš najíst tak i tak přes den odmíta??? Mě to malej dělá jen jednou za čas přes den,ale to jen vtedy,když je hodně ospalej a raději by spal než pil mlíko.Tak jsem ho nejdříve dala chrápat a pak se vzbudil a jedl krásně.NEbo taky když nebyl ospalej a dělal že jíst nechce,a hudroval u toho,otáčel se od lahve,tak jsem s ním šla ven na záhradu a tam jedl bez problému,někdy u toho potřebuje něco kolem sebe sledovat.Třeba Ted jak dávame příkrmy,tak v klidu u stolu jíst nechce a děla drahoty,ale pak jsem ho naučila jíst při pohádkach,nebo venku když sleduje nášho psa,a to papá jedna radost.

nikollette
autor
3. jún 2009

Andrea, no my mame presne to iste 😒
cez den neni akopby haldny, no v noci musim krmit ked jev polospanku, inak by asi nechcel sať.. tak je ked poloprispaty mu to vzdy strcim do ust a ani sam o tom nevie ze papá, iba reflexivne saje.. no ale v noci sa budi aj sam ze je hladny, aj 3x do rana...
Dnes som ho dokomca chcela ošáliť a nehala som staihnute rolety o 12twj naobed, aby bol este prispaty a aby si myslele ze je este noc, no on to vycitil, ze uz je den, a uz nechce pit.. uz nebol prispaty bol dobre vyspaty, uz sa chcel zobudit, a ked sommu po zobudeni o 12tej dala mliecko, jasne ze nechcel a vsetko vypluval,och ☹

ditka1
3. jún 2009

nikoll...skus ho nebudit v noci nech spinka a mozno rano a cez den uz bude papat,asi je pomyleny mysli si ze jest sa ma v noci a dost casto je to 3x v noci,inac my aj v noci aj 2x ale aj cez den papame takneviem vyskusaj.

nikollette
autor
3. jún 2009

On sa v noci zobudi aj sam.. ani ho nemusim budiť 😵

miskachrumka
3. jún 2009

ahoj nikollette no ja mam tiež 3mesacneho chlapčeka a mame taky isty problem v noci sa tiez zobudi sam ale cez den tiez stiahne okolo70ml a koniec ostatne musim napchat a tiez rano krici vykruca sa vypluva presne ako pises ty!a ja som ztoho hotova inac ma už 7,5kg takze ok ale aj tak chcem aby stale riadne papal niekedy ma take dni že epkne pap kazde tri hod. ale teraz tiez posledny tyzden nechce tiez mi niekdy ani 6hod nic nespapa!napr spi celu noc zobudi sa okolo piatej rano a spapa co ja viem 180mla potom nechce papat aj do tretej dodobeda !tak niesi sama! ☹

soanpe
3. jún 2009

holky, já musím Sofii co měsíc a půl dávat jinou zn. mlíka, jinak bych ho do ní nedostala
hold i ty mimina mají pokaždý chuť na něco jinýho 😀

germik
4. jún 2009

ahoj holky, presne viem,o čom píšete 🙄 v sobotu bude mat moja malá 3 mesiace a asi týžden mi štrajkuje, začala sa mi budit okolo pol tretej nad ránom a potom je každú hodinu a pol hore na papu....cez den mi vymýšla,nechce papat, odmieta flašu,potom zase kričí že ju nemá a hlce akoby týžden nejedla... No je to boj, pripadá mi, že si nejak premenila den s nocou a ráno potom dospáva noc.... No neviem....

miskachrumka
4. jún 2009

SOANPE A TO NESKODI TVOJEJ MALÉJ KED JEJ STALE MENIS MLECKO?!VED TO SI POTOM TO BRUSKO NEZVYKNE NA ZIADNE!NO JA SOBNE BY SOM SA BALA STALE MENIT MLIECKO! 😒

mamaja5
4. jún 2009

nikolete-ja som mala donedavna presne taky isty problem.myslela som si ze je maly chory.tiez nechcel papat.utekala som k dr ten ho vysetril a bol uv poriadku.no a nakoniec sme dosli na to ze malemu absolutne nevyhovuje poloha pri krmeni.doteraz som ho mala na rukach tak ako pri kojeni ale teraz musi lezat na rovnom podklade a tak papat.je to zdlhave,lebo takto vypije nejakych 30-50ml a musim ho dvihat na odgrgnutie.ale takto mi spapa aj 150ml.a to bude mat 13.juna 4mesiace.nuz deticky snami tocia tak ako chcu oni a nie ako chceme my.. tak vela zdravia a trpezlivosti...

vieraj
7. júl 2010

obnovim to tu trosku...
moja mala je rano banan, jogurt, na obed trochu ryze so zeleninou, alebo zemiaky a nejake kukuricne chrumky, dojcim ju tak 5x za 24 hod. schudla 80g za 2 mes. dokina jej chce brat krv na celiakiu alebo podobne vysetrenia... no a aby som nezabudla kaka 4-5x denne. a nie len 1 bobcek 😠 je to normalne, ked viac kaka ako poje jedla?

lenka1smejka
7. júl 2010

Ahoj rovnake mena🙂 spravny vyber🙂 inak mi sme na tom podobne rano mlieko 170ml,potom ovocie,obed asi 190g,potom jogurt alebo polievka no a potom kukuricne chrumky,keksiky a take veci a nezje toho vela asi 3kukuricne chrumky.No a potom 150ml kase to je vsetko za 24hodin.Kaka asi 3x za den-ale neschudla

vieraj
7. júl 2010

@lenka1smejka tak veru super mena...ale moja velmi malo poje. zavidim tych vasich 190g obeda. moja tak 2 halusky aleob ryzu. maso ani za svet, ani polievky. ☹

lenka1smejka
7. júl 2010

jaj no tak a mozno je to zo zubkov a je teplo...skus jej to zmiesat dokopy s masom a urobit take rydsie aby to nemohla vyplut ale hned prehltnut

marketa137
9. júl 2010

Tak Tomík od narození dost zlobí s jídlem 😒 . trvaklo dost dlouho než jsme anšli mlíko který mu sedlo. no a od 4m moc mlíko nechce tak mu dělam hodně řídkou kaši a včera jsme byli v poradně a za měsíc přibral jen 450gr takže prý hraniční a mam mu teda dávat častěji zeleninu a už i ovoce ale mlíko vůbec nechce 😒 . od rána zatim vypil jen 140ml a dopoledne měl půlku banánu a ten mu chutnal a ted mlíko prostě nechce 😒 takže jsem taky zvědavá co a jak bude. první syn taky dělal problémy s mlíkem takže dodělam těch pár skleniček a asi začnu vařit sama 😉