Koľko ovocia by malo dieťa denne zjesť?

lyziarka
31. júl 2008

Mamicky kolko ovocia, myslim tym aj kupovane ovocne vyzivy, by malo spapat rocne dieta denne? Napiste mi prosim kolko kusov akeho ovocia davate, pripadne kolko vyzivy. Citala som totiz rozne nazory, tak to nechcem s tym ovocim prehanat. Dakujem pekne.

wali
31. júl 2008

nastudovane to nejak nemam, ale davam na desiatu tak 2 ks ovocia (jedno nam uz nestacilo, ale zavisi od velkosti, samozrejme) a to podla sezony, teraz basti jablka, marhule, melon a broskynu. a do olovrantu, kedy jedava biely jogurt mu supnem tiez nejake nakrajane ovocie - marhulu, banan alebo tak. cize to vychadza na take 3 ks denne, ale urcite to nie je pravidlo - raz zje viac, inokedy menej.

rohacka
31. júl 2008

Ja davam jednu porciu ovocia - ako olovrant. Bud 1 jablko, alebo jeden cely banan, hruska, alebo 1/2 banana s polovicou nastruhaneho jablka,alebo do nastruhaneho jablka alebo roztlaceneho bananu roztlacim par kuskov nejakeho domaceho ovocia, napr. ostruzin, malin, podla toho co mam doma, v zime alebo mimo sezony do jablkoveho alebo bananoveho zakladu primiesavam par kuskov roztlaceneho ovocia z domaceho kompotu. Vsetky mozne kombinacie, ale spolu je to davka ako v jednej flasticke ovocnej vyzivy. Alebo ako alternativa na cesty a tak - jedna cela ovocna vyziva. Casto primiesam trochu roztlaceneho bananu aj do vecernej kase.

lyziarka
autor
31. júl 2008

aha, no dakujem. v podstate tolko davam zhruba aj ja, az na to, ze banan mozem davat bohuzial len minimalne, nakolko ho akosi upchava. neviem, ci sa mi to len zda, ale tak som to odpozorovala...

davidko7
31. júl 2008

Baby a davate aj kupovane vyživy?Maly ma 7,5 mesiaca a davam iba kupovane vyživy.Mam davať aj surove ovocie?

wali
31. júl 2008

davidko, jasne, davam aj kupovane vyzivy. tie su super zvlast, ked niekam vyrazame. mozes davat aj ovocie, ale zo zaciatku by som ho trochu podusila. az potom neskor som presla na cerstve ovocie.

davidko7
31. júl 2008

wali-ďakujem

sammy
31. júl 2008

Davidko, ja davam takmer len vyzivy, lebo mala mi ovocie velmi nechce a pre tu trochu co zje sa mi nechce prplat s cistenim, struhanim a pod... Vyzivu ak nezje, supnem do chladnicky a doje na druhy den zvysok.

adetka
31. júl 2008

Mirka papala az do cca 14 mesiacov vyzivky (neskoro nam isli zuby)... akurat banany sme papali cerstve (postruhane jablcko nechutilo)... teraz papa na kusky pokrajane i cele supane... ale nie vela... kedysi spapala aj cely banan... teraz som rada ak spapa tretinu... a potom stvrtinku jablcka... takze kolko ovocia treba?... tolko, kolko si ktore dieta zaziada...

kosicanka1
31. júl 2008

tak ja som rada, ak simonka spapka 1 malicku vyzivku od Hami, inac ziadne ovocie cerstve nehrozi, nic nechce, a aj tu malicku vyzivku iba jednu prichut banan/hruska. viac do nej nedostanem. zatial aj kojim, tak nejake vitaminky ma aj z mliecka... este skusim nejake cerstve ovocie podusit, ci nespapa aj taketo

ivka144
31. júl 2008

No ja mam pocit, ze my papame same sladke. Jedine obed je zeleninovy, resp s maskom alebo tak.
Desiata - vyziva - niekedy len jedna Frutapura (100ml) ale vacsinou dve alebo jedna cela vyzivy (190ml tusim).
Na olovrant este nemame system, ako kedy vyjde, ale casto spapa banan, myslim, ze keby som mu dala, zje aj dva, ja mu zvacsa nedam ani jeden cely, lebo potom ho tiez nejak zapeka. A papame napr. marhulky alebo nieco take drobne este. A na veceru robim nemliecne kase neochutene, takze dochucujem bud vyzivou alebo troskou bananu.
Lyziarka - a co si pocula? Ze netreba radsej vela ovocia, lebo to je sladke? Alebo su to kyseliny? Ja sa zacinam totiz obavat, ze nas by vyzil z ovocia a MM (prip. UM ako zaciname teraz). Lenze neviem, ako mu davat miesto ovocia zeleninu, ked teraz napr. mrkvu nejeme (skusame kvoli alergii). Inak by som mu skusila zlahka zdusenu mrkvu v celku, nech si zuzle. Alebo ako? Asi musim supnut miesto vecerovej kase zeleninovy prikrm,...

zuka
31. júl 2008

Tak to nas "slonik" zje naraz 3 ks ovocia 😕
On celkovo vela papa a tak to vychadza napr. 1 banan+1 jablko+1 hruska... Tiez by ma zaujimalo, ake nazory su na mnozstvo ovocia.

lyziarka
autor
31. júl 2008

pocula som taky nazor, ze ca 50 ml babätku staci, ale teraz neviem, aky vek bol pri tom mysleny. Myslim, ze to nic nema spolocne s tym, ze ci je ovocie sladke alebo nie. Ved nas druhy prikrm po cukine bola hruska, ktoru nam odporucali viacere doktorky, kedze syncek nekakal. Takze tyzden aj vyse kazdy den hruska a absolutne nemal problem dalej so zeleninou, vobec ju neodmietal (lebo pisu sa tu aj take nazory, ze ak dieta zacne skoro ovocie, ze uz nebude chciet zeleninu, lebo ze sladke ma radsej). no u nas sa to nepotvrdilo. Ja tiez davam niekedy az dve vyzivy denne, mame to tak nejako podobne ako ivka144, lebo tiez robim nemliecnu kasu obilninovu bud na vecer alebo na ranajky (striedam to) a tie dochucujem polkou vyzivy. A zeleninove jedlo mame iba obed. Tiez neviem, ci na veceru davat radsej nieco zeleninove alebo ako.

segricka
31. júl 2008

lyziaraka,
my sme davali tiez banan a mali sme z toho horsiu stolicu, ale kedze nam banany chutia a su aj zdrave, zacali sme davat vzdy s jogurtom - papame ako ranajky - a bez problemov. mame krasnu stolicu a chuti nam 😎

pimpa
7. aug 2010

my zjeme na ranajky biely jogurt s postruhanm ovocim /220 ml/
na vecer pre kasou este papame 160 ml postruhaneho ovocia, takze dokopy je to asi 5 ks ovocia denne. Bez struhania iba banan ide samostatne dolu kŕčikom 😎 😎 😎
takze u nas su vecerne fušky!!!!Kto bude struhat na dalsi den??? Ale zvladame to 😉