Kŕmenie = horor! Máte podobný problém?

nikollette
19. okt 2009

Ahojte...

Už dlho uvažujem nad takouto témou, ale po dnešnom jedení (nejedení) som si povedala, že ju založím.
Malý má osem mesiacov, a kŕmiť ho je večný problém.
Mlieko už ani neriešim, to pije len keď spí, takže vačšinou v noci, alebo keď spí, to je tak 4x za den (resp. za noc)
Príkrm papáme od cca 5.mesiaca... Celkom pekne papával lyžičkou, nebol problém.. cca do 7mesiaca..
Už nevie kľudne jesť, stále sa mrví, točí, otáča na bruško, väčšina jedla končí na podbradníku, alebo v okolí miesta kŕmenia 😒
Nie že by mu nechutilo, on aj spapá dosť, ale to ho musím maximálne zabávať, hračkami, spievať mu, ukazovať všeličo, a podobne 😖
Inak by nezjedol ani lyžičku ☹ a pritom je hladný, len nevie v klude jesť, to je pre neho strašná nuda proste 🙄

Máte podobné problémy???
A ako to riešite???
Nemáte nejaké dobré triky, ako ho nakŕmiť, bez toho šaškovania okolo toho 😒

Budem rada, za vaše reakcie 😉

palomka
20. okt 2009

jeee baby, som rada, ze nie som sama. uz som si myslela, ze len my mame taky problem. vsade kde stretnem zname s detmi tak mi hovoria ako krasne vsetko papaju a my sa furt trapime...
Dcera ma 8 mesiacov a od ukonceneho 4 mesiaca som zacala skusat zemiak, mrkvu...a nic. nechytila sa. ani vyziva ani kupovane presnidavky...nic. proste len mlieko. ked videla lyzicku tak spustila taky rev a pusu vcucla dnu. som bola uplne v koncoch. a takto to ide ale pomaly sa uz zlepsuje. dlho sme cakali na stolicku a na gauci a v kociku to bolo strasne. tiez sa v kuse tocila a mikala s hlavou a kade co...teraz mame stolicku a ked sa ide jest tak len tam ju posadim aby vedela, ze ked je v stolicke tak sa ide jest a ziadne hluposti. doktorka ma ubezpecovala, ze ju nemam nutit, ze to ma cas ale ked vsade citam, ze 8m dieta ma zjest uz 3 prikrmy cez den, tak som si povedala, ze nieco musim robit. a tak som jej najprv zacala robit kase mliecne aby si zvykla na lyzicku a predsa ma kasa podobnu chut ako mliecko. a tak si zvykla na lyzicku. pedtym ked som chcela nieco do nej dostat tak som jej musela urobit riedsiu kasu do flase. tiez ostala stan na vahe. potom som prisla na to, ze jej skusim davat rukou papat a tak mi je krasne banan, ze jej odlomim kusocek a dam do pusy. s lyzickou ho nezje. aj zemiaky tak davam aj masko. niekedy zje zemiaky aj s lyzickou ale inokedy vobec. ja neviem od coho to zalezi...niekedy su dni ked mi je ukazkovo 3 dni a si poviem konecne a potom zasa ako keby sme zacinali. ale rano jej napriklad dam chlebik s maslom a dam jej ho na pultik na stolicku a nech sa krmi sama. a tak sa aj naje. este chcem skusit uvarit celu mrkvu a dat jej nech skusa sama. niekedy tiez ako pisete zje 4lyzicky a potom stop. ale ked zamrnci a jej stihnem vopchat do pusy lyzicku tak to zje. takze je hladna ale je leniva. proste sa dozaduje toho, ze s tym prstanem a dam jej mlieko ako predtym. ale uz to skoncilo. nech sa princezna nauci uz pekne papat. chuti jej aj pribinacik ale zistili nam intoleranciu na kr. mlieko, takze s tym opatrne. ale aj tak je po 6 mesiaci mlieko najdolezitejsie pre deti tak sa tym netrapim. kolko zje, tolko zje a zvysok mlieko. ved tak ako sa raz nauci chodit, rozpravat tak sa nauci aj papat. tak si drzme palce. 🙂

palomka
20. okt 2009

a este som zabudla, ze jedavame prevazne v kuchyni aby ju nic nerozptylovalo a ked uz to nejde alebo ked sa krmi sama tak ma dovolene reklamy. vtedy papa. niekedy aj v chodaku. ale to len kukuricne chrumky a piskotky 😉

bera28
21. okt 2009

Atrami, díky za pochvalu prcků 😉 Na to, jaký měli start do života jsou úžasní. Jediný problém je to jídlo 😒 On je asi rozdíl, jestli dtě jíst chce, ale vyžaduje u toho blbinky, nebo jestli prostě jíst nechce a těma blbinama odvedeš pozornost od jídla a ono to sní a ani o tom neví. To je náš případ - oni prostě jídlo k životu nepotřebují (teda podle nich😀) Já věřím, že se jednou rozjedí a žádné blbiny nebudou třeba.

atrami
21. okt 2009

bera,
malinkí sú fakt zlatučkí!
Jedením- nejedením som si prešla pri prvom synovi. Fakt sa to zlepšilo až okolo 5. roku. Teraz je prváčik a zje viac ako ja, ale je chudunkí.

cestovatelkaandrea
21. okt 2009

my sme mali podobny problem ked nas drobec mal od 8-11mesiacov. tiez vymyslal pri jedeni a museli sme ho zabavat hrackami. jedneho dna som si povedala, ze dost a odvtedy ho nezabavam. maximalne citame jeho oblubene dve knizky a pri tych papa rychlejsie. keby som to nestopla, tak neviem co by som robila, ked zacne chodit
😀

atrami
21. okt 2009

U nás je jediná povolená ,, hračka" lyžička alebo vrchnák z výživy a to je všetko. Kŕmenie v chodítku v žiadnom prípade.

cestovatelkaandrea
21. okt 2009

presne tak atrami. drobec ked vidi, ze nepovolim, tak papa. tie dve knizky su taky kompromis. 🙂

luciaj
21. okt 2009

ja som si s jedenim-nejedenim tiez presla svoje. moja mala nechcela jest a stale jej staci malo, nepropievala, stale je na spodnej hranici tabuliek. a skutocne bolo dlhe obdoobie, kedy jedlo nepotrebovala, ked som jej nedala a nenakrmila ju cez zabavanie, nejedla ... a to ani mlieko, proste nic, bez problemov aj niekolko dni. nemohla som si dovolit jej nedavat jest a nechat ju bez jedla, pretoze by skoncila na podvyzivu v nemocnici (a to nam fakt hrozilo). takze tvrdit, ze urcite kazdemu dietatu treba len jasne "NIE" a nauci sa kludne papat, je blbost. na druhej strane, ak dieta dobre prospieva a v podstate chce jest, len na to nema cas, nevidim dovod na zabavky pri jedle. na taketo deti asi to "NIE" zaberie.

prajem vela trpezlivosti vsetkym mamickam.

krpito
21. okt 2009

luciaj 🙂 úplne s Tebou súhlasím ... totiž také maminky ktorým detičky nechcú papať a sú drobné, sú radi keď čo to zjedia aj so zábavou 😢 a sú deti ktoré síce spapajú málo, ale vyzerajú ako keby jedli non-stop 🙂 takže treba sa riadiť svojím rozumom, každé dieťa je iné a na každé platí tiež niečo iné 🙂

u2jana
21. okt 2009

ano luciaj, suhlasim...
my sme tiez ten pripad, ako vy... myslim, ze kazda mamina, co zazila neprospievanie dietata, ho radsej pri jedle zabavi, ako by ho zas mala vidiet na infuzkach...

inak nedavno som citala tu v nejakej podobne diskusii, ako sa naka mamina stazovala, ze jej male papa sice vsetko, ale ze sladke kolace a podobne veci mu nechutia... takze su problemy a problemy...

cestovatelkaandrea
21. okt 2009

luciaj to je ine, ked mas take problemy s babatkom. ze neprospieva, to by som zabavala aj ja. ja som tu zabavu stopla, lebo nas drobec prospieval. len vzdy vymyslal pri jedeni v stolicke. teraz je dobry a pekne papa.
myslim ze Nikolletin drobec je z tych co prospievaju. nic by nedala za to keby mu skusila tie zabavky stopnut alebo teda nahrala tie reklamy na DVD a nech mu ich pusta ked ho to dokaze zabavit pri jedeni. 🙂

nikollette
autor
21. okt 2009

No hej, Chris prospieva, dokina povedala, že presne podla tabuliek, ani málo, ani veľa, tak ako má.
Ale ide o to, že čo všetko je za tým trápenia 😒
Každá lyžička je boj... nevravím, niekedy sa fakt stane že sa nejak zabudne, a spapá všetko bez opičiek, za 2minutky. Ale to je málokedy, skôr rarita 😅

Ja všetko do neho tlačím na silu. On by sa neohlásil že je hladný.
Ale keď je takýto nejedák, kedy mám vedieť že už má fakt dosť???
Väčšinou s krmením končím, keď si z jedla začne robiť jazierko v ústočkách.
Vtedy to už ani neprehltáva...

cestovatelkaandrea
21. okt 2009

Niki vsak skus to co som pisala ja. ak to par dni nebude fungovat, tak mu nahraj tie reklamy ako pisala krpito a pusti mu ich. Damian sa preorientoval behom tyzdna. samozrejme najprv strajkoval ale teraz pekne papa pri jeho dvoch knihach 😉

nikollette
autor
21. okt 2009

No hej, reklama ho baví, ale stane sa že ani to ho nezaujme. Vtedy asi vážne nechce jesť.
Jak závidím tým maminám, ktorým deti pekne všetko spapajú, bez šaškovania okolo toho 🙂

dm1
21. okt 2009

my sme zacali so zeleninkou v ukon.5m prave kvoli tomu ze maly strasne malo priberal. kojim dalej a aj prikrmujem uz. zo zaciatku sa mu zelenina moc nepacila ale uz sa rozjedol trosku. asi 5 dni uz papame 100 gr zeleninky na obed. zo zaciatku pekne otvara pusinku a papa ale niekedy zacne strajkovat otaca sa a nechce otvorit pusinku. ale ked mu dam lyzicku aj tak tak papa.... nutit ho nechcem aby som mu to nesprotivila tak sa ho tiez vtedy snazim trochu zabavit. niekde som citala jednu radu mamincky ktoru teraz pouzivam. ked mi nechce otvarat pusinku zacnem chvilu krmit svojim prstom - to krasne otvara pusinku a aj spapa a nevypluva. po chvilke zase lyzicka bez problemov. tiez chcem aby papal lebo slabo pribera takze skusim vsetko aby papal ale ked vidim ze fakt nechce - presne ako nikollette napisala - jazierko v ustockach 😀 tak prestanem a nenutim ho. kedze spapa zatial tych 100g tak este kojim potom. ja verim ze sa to zlepsi a bude papat stale viac ved nas je este malicky. drzim palce vsetkym nech sa vam papanie zlepsi !

atrami
21. okt 2009

No nášho by reklamy nezabrali. On keď l začuje reklamu, na všetko zabudne a pozerá 😀