Malá je veľmi pomaly. Je to normálne?

stanka911
6. apr 2009

Ahojte, zaujimalo by ma, ako dlho vase deti ranajkuju/obeduju... Mam 3,5 rocnu dceru, vie papat sama, pouziva lyzicu a vidlicku uz davno, ale jedenie jej trva neeeeeskutocne dlho! Nie preto, ze by jej to neslo, alebo ze by jej nechutilo, ale ona sa proste zamysli a prestane jest, to ju napominam nech si vlozi do ust dalsie susto, to pozuje, prehltne a zase ju nieco zaujme, zamysli sa alebo ju nieco napadne a musi mi to ihned oznamit a to natahovanie trva niekedy aj vyse hodiny (urcite by to trvalo aj dlhsie keby som ju nenapominala ze ma jest) a ja uz som z toho neskutocne unavena a mam nervy uz len ked sa blizi cas jedenia, niekedy sa neovladnem a skriknem na nu, co mi je potom luto a viem ze by sa to nemalo, ale naozaj je to u nas pri kazdom jednom jedle, ani nehovorim ked sa niekam ponahlam a potrebujem aby sa rychlo najedla, to u nas nehrozi, to radsej ideme aj ked este nedojedla....
Je to normalne alebo som len ja nejaka netrpezliva? 😀 😀

katrin21
7. máj 2009

jezis... to my od malicka( uz ma 8 teraz) sme jedli dllllho a behali sme pritom po celom dome.... alebo kukali pesnicky, pri ktorych otvorila od uidvu usta a ja som jej tam rychlo pichla lyzicku... no proste , jedaci nie sme a X krat odbiehame, robime vsetko, len nie drzat stale pribor.... neda si povedat, nic nepomaha...

petrahy
7. máj 2009

katrin a kolko ti mala vazi a meria?

prasiatko30
7. máj 2009

mala jedava na obed s nami - ranajkuje viac menej pod mojim dohladom ale ja si robim v kuchyni a ona papa, co nechce to necha tak ak vymysla ze ona nechce a nebude spakuje sa tanier a nedostane nic az do dalsieho jedla - vtedy vyberame to co nechala nedojedene. ja som si proste zaumienila ze za nou prave tu zabavnu cast behania po celom byte a nukania a krmenia vynecham 😀 😀 tiez je stastie to ze mala nie je nejaka prilis vyberava alebo ze by mala chronicku nechut do jedla ale vie ze ked je cas na jedenie tak si vstci sadneme za stol a jeme, kto doje pekne tak ma desert - a to vacsinou zabera 😵

macca5
7. máj 2009

petrahy,moji chalani tiež patria medzi drobcov,teda ten st.už asi nie.Má 16r a v 174/58kg,je jak lata,žiadne sadlo.On aspon nemal nikdy problém s jedením,ten krpatý vymýšla stále.Má 3r a 92/14kg. 😝

petrahy
8. máj 2009

mala ma115cm a 20kg 😖 😝

martao
8. máj 2009

Najstarší má 6,5 roka a zje úplne všetko.
Ešte teraz si pamätám ako bol v nemocnici pre neprospievanie. Nakoniec som to vzdala. Urobila som presne to, čo prasiatko. Nechceš, nevadí, odložila na bok a za 10 minút pýtal jesť a dojedol si to.
Dnes mi zjedol 1/2 plechu kysnutého koláču 🙂

MM, keď išiel na strednú meral 168 cm a vážil 58 kg, dnes má 110 kg 😀

katrin21
11. máj 2009

petrahy..-- moja mala ma asi 143 cm a vazi asi 31kg..... je taka normalna stihla, ved pozri v albume... vysoka je po mne.. ja mam 180cm... vcera som robil a kacku a cerv. kapustu tak zjedla celu porciu, cele stehno a vyhlasením, ze toto ona moze jest aj kazdy den! a ze jej to mam varit 😀 no ved by sme skrachovali a kto by stale krajal kapustu? ale je moja.. ja to jedlo od malicka tiez milujem.. akurat , ze ja som jedavala aj vsetko ostatne.... ale uz sa zlepsila... do 6 rokov to bol vyslovene s jedením horor... teraz uz si da povedat, snazim sa varit to co ma rada a to zje....

katrin21
11. máj 2009

pretrahy: to 7 rocna na 115cm? no tak to je strasne drobna.. mala by si zvazit pichanie rast. hormonu... normalne je tak okolo 130cm v 7 rokoch... kamarat ma taketo dvojicky ako ty, su o dva dni starsie od mojej dcery a su male ako tvoja dcera a a lekarka im nariadila uz pichat hormon . Patrajte po pricine., teda ak ty aj manzel nemate po 150cm.... 😉

petrahy
12. máj 2009

katrin 21 ona ma rastoveho hormonu vraj dost ale nerastie boli sme uz aj na genetike a nic ziadna porucha sa nenasla moze tam byt mozno aj zablokovana psychika z kolektivu 😒 a to ja nevyriesim musi prist na to ona sama ale touz patri do inej temy

katrin21
12. máj 2009

tak drzim asspon palce 😉

netmona
17. máj 2009

tak my jeme ako kedy,,ale asi máobdobie že, mu nič nechutí,,ale ked je hladný zje všetko 🙂

leonik
18. máj 2009

ahojky, tak naše dcera je schopná jíst půlku chleba celé dopoledne. Je vybíravá, snažím se jí dávat pestrou stravu, ale nepomáhá nic. S tím jezením bojujeme teda hodně, už jsem z ní někdy zoufalá. Už ji ani nenutím, protože to bylo ještě horší 😖 Ona prostě nemá dopoledne chuť k jídlu, a zbytek dne jen tak uždibrává, od všeho tak párkrát do pusy a je najezená. Brala tři měs.železo, byla chudokrevná, myslela jsem že to je tím že nejí, ale zlepšení žádné ☹

wensdy
25. máj 2009

stanka911 moje malá ve 4 letech jedla rohlík hodinu,je pravda že u toho koukala na telku ,ale my byli na mrtvici .Oběd jsem jí někdy ohřívala i 2x

lolitkamtc
27. sep 2014

@ktarinka ahoj,chcela by som sa ci to uz preslo...kmentovala si vysie,ze mala mala 4,5 r,teraz ma isto viac.naucila sa jest rychlejsie? Stale prebera jedlo ? Mam pocit ako by si pisala o mojom synovi,dnes mi utiekli nervy a nazjapala som na ne,az mi to potom prislo luto a to uz mam daco a detskej psychologii nacitane ...ja to uz nezvladam,mam ho nechat tak nech jogurt je aj hodinu ? Necita pri tom,nekuka telku ,radio vypnute...on si vzdy najde nieco s cim sa popritom bude zabavat...trebarz prstami kresli po stole,ked kycne na stol to rozotiera (o tom,ze stol cistim aj 5x denne nevravim ),alebo bude kmitat ,kopat nohami...uz som v koncoch...mam pocit,ze po nom len hukam..nerob to nerob tamto,prestan,nesmies.....a moj muz to je ,len ponom huka aky je nemozny,a ja sa snazim byt opakom,Milo a pekne povedat ci vysvetlit,no strasne ma mrzi ,ze som dne sna neho tak nahukala.....

ktarinka
27. sep 2014

@lolitkamtc ahoj, no musím ťa ubezpečiť, že u nás sa nič nezmenilo, čo sa týka jedla ☹ , aj keď dcérka oslávi v januári už 10 rokov. S jedlom je to katastrofa, stále preberá, v podstate má možno len pár jedál, ktoré zje, ináč do nej nič nedostanem. Jesť sa síce naučila rýchlejšie, ale to ju musím niekedy napomínať aby vôbec začala jesť. Do školy ani na obed nechodí, veď to by boli zbytočne vyhodené peniaze. Ale poviem ti tak, že už si z toho jej jedenia vrásky nerobím. Dosť som sa narozčulovala, nakričala, aj tak nikdy nič nezabralo. Preto sa jej vždy opýtam, čo by chcela jesť na obed a to jej spravím.A zaviedla som takú vec, že sa vždy najem naraz s ňou. Mám potom taký pocit, že jej lepšie chutí. Niekedy ju viem motivovať aj tým, že ak sa rýchlo naje, tak pôjdeme na zmrzku, alebo si niečo drobné pôjdeme kúpiť. Fakt nepomôže krik, ani bitka. Bude to len horšie a horšie...