Malá neje nič okrem mliečka. Čo s tým?

mersedesa
9. apr 2008

ahojte maminy začinam byt z toho zufala,mala mi bude mat v pondelok rok a to by už mala mat celkom pestry jedalniček...aj sa jej ho snažim spravit lenže nič do nej nedostanem.je pravda že nema ešte poriadne zubky len dva dole ....aj to len tak trošku vonku 😅 😕 ...ale davan jej stravu tak aby ju zjest vedela,no nechce nijako a nič a ked hovorim že nič ta nič,o piti niečoho ineho ako mojho mlieka ani nehovorim,už sa ani nepokušam jej dat ine.
rano ....snažim sa do nej dostat bud vyživu,jogurt,banan,alebo prose hocičo ani neochutna ....skušam jej dat niečo z mojich ranajok ...ochutna,da do ust ale druhy krat ani bohovi
dam cici stačí
medzi obedom jej dan do ruk polku jablčka trocha ho poobhryza a dost-cici to istí
obed...skušam aj kupenske,aj doma spravim aj svoj obed skusim...nič -cici to istí
olovrant skušam jogurt,chlebik,ovocie,vyživy,sušienku si da kuštilinčok a nakoniec cici
večera zase skušam a nakoniec cici 😔
takto je to asi mesiac,v noci ju kojim asi stokrat 😝
jest dačo musi,inak sa hra a zda sa že ma aj energiu ale z čoho?
pomohlo by keby som ju prestala kojit ...obmedzit som skušala ale strasne ma boleli prsia ☹ ☹

johanda
9. apr 2008

mersedesa - první dcera na tom byla stejně. Do roku a asi 2 měsíců skoro nic nejedla a přitom výtečně prospívala. Konzultovala jsem to i s dr. a ta řekla, že některé děti si holt na stravu odjinud než s prsa zvykají pomaleji, zejména pokud jsou kojené a mají málo zubů. Hlavní je, že alespoň ochutnávají. Po tom 14 měsíci začala malá víceméně jíst i něco jiného než MM, ale ještě ve 20 měsíci občas jídlo bojkotovala a chtěla výhradně kojení. Pokud máš pestrý jídelníček, trpět nebude - jde ovšem o tebe, kojení hodně vyčerpává. Pokud chceš přestat kojit, zkus jí dát před a po každém kojení trochu umělého mlíka; já to zkoušela, ale malá nechtěla 😒
Co kdyby ji krmil někdo jiný a ty šla třeba ven, projít se, nakoupit, aby si uvědomila, že mlíko prostě nebude, protože prso šlo na procházku? 😉
mmch, starší dcera dodnes není velký jedlík

magg
9. apr 2008

mersedesa, mali sme to iste az kym som neprestala kojit, teraz papame normalne, jej to tvoje mliecko uplne staci.
Ja ked om ju odstavila musela som brat tabletky na potlacenie tvorby mlieka, ale uz sme v pohode 😉

mersedesa
autor
9. apr 2008

dakujem aj to mi stači na čiastočné upokojenie 😔

otrivinkajanka
9. apr 2008

mercedesa kup si v lekarni tabletky na ukoncenie mlieka a malej ked nic nepojde z prsnika bude hladna a zje ti co jej das

barborenka
9. apr 2008

Ahoj Mersedesa,ja mam presne ten isty problem ako ty.Moja Barborka ma uz ale 16mesiacov a jedine co chce je cecik

lili91
11. apr 2008

tiez mam kamosku, co malu kojila do 14 mesiacov a prestala prave preto, ze mala nic ine papat nechcela...dala ju na tri dni k babke (aj na noc) a mala sa v pohode odstavila a odvtedy papa uplne vesetko...

emogeon
11. apr 2008

aha a to som myslela ze som jedina...
nasa bude mat cochvila rok a len posledny mesiac co to spapa a dovtedy len mliecko
a v noci by bez mliecka nezaspi

drzim palce aby malej co najskor zacalo chutit papat..
mersedesa a barborenka chcem sa vas spytat ci aj popri mliecku vase deti pekne priberaju alebo so na tej istej vahe ?

barborenka
11. apr 2008

Ahojte s tou vahou je to u nas nic moc mame 11kg ja som koli tomu bola uz aj na roznych vysetreniach ale nic nezistili,nic jej nechyba.A podla doktorky je zatial vsetko v poriadku.Dzusiky pije aj chrumky spapa a teraz jak sa tak vycasilo sme dlhsie vonku tak nekedy do nej nieco dostanem.No teraz akurat veceria cecik

kalu
12. apr 2008

ahoj vespolek, mám podobný problém. Malá byla asi do 9 měs. výhradně jen kojená, protže všechno ostatní odmítala. Potom se to trochu zlepšilo, ale stále kojení vyhrávalo- sice něco snědla, ale jen pár soust a dokojit. Teď jsme na tom tak, že má období, kdy jakžtakž baští (ale stále k tomu kojím tak 5-6 denně) a období, kdy by nejradši jen to prso, což je zrovna teď. Jinak jsme pěkně hubeňounký, odmalička přibýváme pomalu- naše roční míry byly 79 cm a 9,25 kg, ale jsme zapalť pánbůh zdraví a abnormálně aktivní a podle doktorky jí nic nechybí.
Jenom já jsem z toho občas na nervy, zvlášť když vidím, jak se u nás na vesnici stejně staré nebo i mladší děti ládují a jsou faldíkaté.

tonicka
12. apr 2008

ahojte, ja mam kamaratku, ktorej 11 mesacný yncek je na tom rovnako, resp. bol. Az teraz obcas spapa celu vyživu a par lyziciek nejakeho prikrmu. On ale faldikaty je, priberaju pekne, teda zjavne mu stačí jej mliečko. 😉 Pokial ta to "neotravuje" velmi, tak skus vydržať 😉 Moja dcerka papa vcelku fajn, ale tiez mavame len mliečkove dni 🙂 až týždne, hlavne ked idu zubky.

dvojka
12. apr 2008

Holky my takový problém teda neměli,ale moje známá kojila opravdu jen kojila do 20 měsíců a nakonec to udělala tak,že malou dala na víkend k babičce a tam se teprve pomalu pokoušela jíst....A když jí přivezla babča po víkendu domu ,známá měla zalepený náplastí bradavky a říkala,že je má nemocnýOd té doby jako když utne...

Ale říkala,že jí to tenkrát mohlo urvat srdce...Jo ona jinak kojila zhruba tak 8 x- 14 x za 24 hodin...Jojo musela i v noci

maca793
12. apr 2008

mercedesa
to isté mala aj kamoška, malá bola do 2 rokov prisatá len na prsníkoch, a o jedle ani počuť. teraz je to lepšie, našťastie už nekojí ale dáva len príkrmy z obchodov. nič jej nevarí.

mersedesa
autor
13. apr 2008

som rada že niesom sama,lebo som sa o nu začala bat 😕 😔
neda sa povedat že mala je tučna ale nie je ani chuda mne sa zda byt akurat 😵 a ta energia...na rozdavanie 😅 😎 a keby bola troška buclatejšia ani to by jej nezaškodilo 😀
je zdrava takže keby bola hladna popri kojeni asi by to dala najavo a v priebehu celeho dna sa jej pokušam dat jedlo či nahodou nedostane slinu a sem tam jej zachuti 😉
najnovšie som zistila že jej chuti čo to ziest ked sa sama krmi,rožok,banan,jablčko....aj to je uspech 😅
ešte ju chcem kojit aspon do roka a pol a seknem s tym 😝 😉

dadulik
13. apr 2008

ahoj mersedesa, sme na tom podobne. Akurat, ze mala rano zje par lyziciek napr. jednotacika alebo jogurtu, potom cecek vypyta, na obed trosku polievocky, znovu cecek, poobede moc nic nechce len moje mlieko a na veceru obycajne zje 100 ml kase ale doplni to mliekom. Za noc ju tiez kojim stokrat. Ona sa s tym prsom hra, ukludnuje ju to. Bez toho ani nezaspi. Chystam sa ju odstavit, ale asi az cez leto. Lenze ona uplne odmieta flasu, ked jej chcem dat len caj, tak neviem ako bude papat UM. 😖

petova
13. apr 2008

Dadulik, ja som to urobila tak, že malému som začala dávať UM pravidelne o tej istej hodine ráno každý deň. Najskôr vypil len ledva poldeci a teraz aj 170ml. Ale chvíľu to trvalo. Teraz, keď bude pekné počasie, budeš viac von a malá nebude mať kedy pýtať cicku a v kočíku môže papať aspoň rožtek alebo lupačku, nech si postupne navykne, jej nakoniec pochutí, keď bez cicky bude hladná. 😉

maca66
14. apr 2008

ahoj mercedesa.maleho som kojila 20mesiacov a tiez mi nic moc nechcel papat.malokedy a maloco,ale asi v 15tich mesiacoch som povedala dost a kojila len pred spanim a v noci.ziadne take stale len na cecku 🙂 a o par dni zacal papat tak,ze som az oci otvarala.ked bude hladna zje hocico,ale hlavne ty musis vydrzat a nedat jej mlicko tvoje.a ked sa ti plnia,skus odsat a to jej dat vypit cez flasu.postupne by si jej mohla za normalne vymenit(moj maly materske z flase nechcel a ani normalnemu mlieku neholduje,tak hlavne jugurty,mliecne polievky a pod.) a potom v 20tich mesiacoch som ho odstavila uplne.bola to len hracka potom uz prenho.

....takze hlavne ty sa prekonaj a neustup.za par dni si ani nespomenie,ze papala mlicko len takym sposobom a nic ine nie.drzim ti palce.neboj,zvladnete to 🙂

ahoj barborenka.moj maly ma 22mesiacov a 11kg a doktorka povedala,ze to je v pohode.je zdravy ako repa,papa vsetko.asi mu rychlo spaluje(aj mne by tak mohlo 😀 ) a veru beha cele dni,neobsedi ani chvilu.to bude z toho,ale ani nevyzera tak malicko vazi.sice on je celkovo taky drobcek kedze sme my ako rodicia malicky 😅

barborenka
14. apr 2008

Ahoj Maca,Baska ma 16mesiacov a 11kg to je oproti vam.....A to som si myslela ze je malinko ked ju porovnavam s inymi detickami.Ale ako vidim je to asi normalne.Ani neviem co napisat som v soku z tych vasich kg.

mersedesa
autor
14. apr 2008

ahoj maca dik za povzbudenie 😉
ked nemam to srdce tak skoro ju prestat kojit,chcem aspon do roka aj pol 😅
ale je pravda že mi to ide brutalne na nervy,ked mi je celu noc na nom niekedy mam už mrle ked mi ho žužle hodinu vkuse 😝 😝 😠 a teraz najnovšie mi na verejnosti vyzleka tričko a na to už mam total nervy 🙄
takže možno s tym seknem skor 😔

maca66
14. apr 2008

aho jmercedesa.nemusis stym seknut uplne.ale aspon cez den obmedz aby sa aj mala naucila ine papat.ani ja som ho hned uplne neodstavila.jednoducho som prestala cez den.radsej dala caj(inac do roka mi nebol schopny za cely den vypit ani 1dcl caju a teraz stiahne cez den asi 2flase a v noci tiez.ale to nastastie sam,ja len podavam a beriem 😀 )no mne nastastie na verejnosti predtym nie,praveze teraz mi nakuka podtricko 😉

ked maly v noci dlho zuzlal uz ma vsetko svrbelo.som sa jednoducho uz potom vytrhla a plac.asi 2minuty a spal.ale to sa uz fakt nedalo vydrzat.mala ti asi tiez pouziva prsnik namiesto dudla. 😀

Drzime vam palceky 🙂

Barborenka.
no moj matko je taky stupel,to viaceri hovoria ked ho vidia lebo oproti ich detickam hadam aj pol roka rozdiel,ale to iba vo vyske a vahe 🙂
ale co sa tyka mesiacov,maju rovnako.vsak my dorastieme 🙂

emogeon
14. apr 2008

baby ale sme sa nazbierali co kojime dlhsie ako 6 mesiacov 😉
nasa mala ma 7 kg na rok je to urcite malo ale je spokojna a neplace co myslite maminy ?
urcite nie je hladna aj ked mi niektore dni vobec neche papat len mliecko...

maca66 kolko mal tvoj maly ked mal rok ?
mojej doktorke sa ta vaha nezda a chcela brat malej krv ale podla mna to nie je potrebne, nemyslim ze je chudokrvna...

barborenka
15. apr 2008

Ahojte, mercedesa tak to s tym trickom poznam aj ja.Zacla mi to robit vonku,vzdy skusam namiesto toho ponukat dzus alebo sa ju snazim zabavit psikmy co su vonku a v najhorsom pripade sa niekde zasijeme a cecame.No a v noci je na mne vylezena a cecka aj hodinu za noc aj 3-4krat
Emagon my sme mali v 1roku 8kg a tiez sa to doktorke najprv nezdalo tak jej spravila vysetrenia,zobrali jej krv a chyba jej zelezo tak odvtedy berieme kvapky Maltofer.
No mame takych stuplov hlavne je ze im nic nieje.Ja mam jednu znamu ktorej maly bude mat tento mesiac rok a ma cez 15kg ale ona hon odmalinka tak napchava ze vsetci co ju pozname sa nam pozastavuje pri nej rozum.Ked som videla co vsetko mu na jedno posedenie da skoro som odpadla ale starat sa do nej nemozem ja to jej dieta.

barborenka
15. apr 2008

mercedes este som zabudla:Vsetko najlepsie prajeme malinkej k vcerajsim narodeninkam

maca66
15. apr 2008

ahojte.emogen normalne som zabudl;a,ale nastatsie mam knizku.ako rocny mal 8680g a 72cm.teraz ma priblizne tych 11kg a priblizne 83-85cm.ako 16mesacny mal 76cm a 9100g.zacina nam rast.pomaly ,ale isto 😉

cermonca
15. apr 2008

Ahoj 🙂
Emogen.Malá měla na roční prohlídce 7200g,72cm.Tak to máme podobné.Moc toho nesní ale zdá se že jí to stačí.Naštěsti naše doktorka je rozumná a nehoní nás po různých vyšetřeních.Prostě řeka že je souměrná 😅 a hotovo.asně jsme prcelk ale násilim to do ní rvát nemůžu 😀 Takže náš oběd je jedna malá sklenička příkrmu 129g 😀 a víc si prostě nevezme.No a poté asi dvě hodiny si nevezme ani piškot nebo prso.Tak podle toho soudim že je najezená.
No ale povim vám jsou to nervy ty naši nejedlíci 😅 Občas je mi to líto když vidim ostatní děti jak krásně baští 😀 😢

dadka212
15. apr 2008

ahojte 🙂
tak my sme mali rovnaký problém nechel jesť ani piť, ale proste som malého zo dňa na deň odstavila a na moje počudovanie na druhý deň aj zabudol čo je to didka 😀 a to predtým pil ako novorodenec každú hodinku až 2, nič nechcel jesť ledva som do neho narvala polovicu hippky a teraz tiež to nie je žiadna sláva, ale asi mu stačí troška a častejšie 😉
len mi robí starosti, že nechce piť mlieko ani moje odsaté, ale to zatial riešime mliečnymi výrobkami 🙂
a čo je najlepšie prespí celú noc 😵 😵

maca66
15. apr 2008

ahoj dadka.maly mi tiez mlieko nepije.nahradzam tymi milecnymi polievkami,syrmi,jogurtami.a ide to.co s nim narobim.hadam ked bude vacsi a bude rano pit trebars vianocku s kakaukom alebo nieco podobne. 🙂

dadka212
15. apr 2008

Maca tiež si z toho hlavu nerobím no čo varím mu mliečne polievky, zje mi syry sem tam jogurt ale nechutí mu sladké tak najviac tie syry alebo polievky papá 😖 a strašne miluje syrové lízatko kidiboo to mi spapá za sekundu 😀
mlieko som skúšala aj ako kakauko ale nechcel - bolo sladké 😀
a vápnik obsahujú aj strukoviny, brokolica je si z čoho vyberať 😉

maca66
15. apr 2008

no tak vapnika mame habadej aj navyse 😀 matko ma rad sladke a dost.no myslim skor sladkosti ako kolace a pod.ked som ho odstavila,vypil mi rano asi 1dcl mlieka s vanilkovym cukrom,ale teraz ho to preslo.uz mi to nehce.potom som skusila kakavko zo sialky,ale cez slamku,ale aj to mu prestalo chutit.ale vsak vapnikovych veci papa dost.co na to,ze nie su tekute? 😀

mersedesa
autor
15. apr 2008

barborenka dakujeme 😵 😉
dnes mi mala zbaštila cely obed 😅 to ma velmi potešilo
snažim sa jej cecik obmedzit,ale dostava hystericke zachvaty a fakt krute,zda sa mi že asi nie je ešte pripravená aby som jej ho zobrala (alebo ja nie som trpezlivá ? 😒 )
ale aspon obmedzit zo 100x za den na 6-7 krat za 24 hod 😅
nechcem ešte prestat kojit ale chcem skombinovat jedlo a mliečko a hlavne aby nechcela cecok každu polhodinu -hodinu ☹
moja mala ma teraz v jednom roku necelych 9 kg a zdalo sa mi to malo,lebo to mlieko jej može stačit na prežitie ale aby pribrala to nehrozí 😕
rozmyšlam že si prsnik natriem napr. horčicou a umyjem si a dam jej ho len ked ja uznam za vhodne max 5x denne a vnoci 3x -to by som od štastia ani nespala 😀

mersedesa
autor
15. apr 2008

niekde som to čitala tu na fore.....čo myslite ma zmysel to skušat 😒