Malá neje nič okrem mliečka. Čo s tým?

mersedesa
9. apr 2008

ahojte maminy začinam byt z toho zufala,mala mi bude mat v pondelok rok a to by už mala mat celkom pestry jedalniček...aj sa jej ho snažim spravit lenže nič do nej nedostanem.je pravda že nema ešte poriadne zubky len dva dole ....aj to len tak trošku vonku 😅 😕 ...ale davan jej stravu tak aby ju zjest vedela,no nechce nijako a nič a ked hovorim že nič ta nič,o piti niečoho ineho ako mojho mlieka ani nehovorim,už sa ani nepokušam jej dat ine.
rano ....snažim sa do nej dostat bud vyživu,jogurt,banan,alebo prose hocičo ani neochutna ....skušam jej dat niečo z mojich ranajok ...ochutna,da do ust ale druhy krat ani bohovi
dam cici stačí
medzi obedom jej dan do ruk polku jablčka trocha ho poobhryza a dost-cici to istí
obed...skušam aj kupenske,aj doma spravim aj svoj obed skusim...nič -cici to istí
olovrant skušam jogurt,chlebik,ovocie,vyživy,sušienku si da kuštilinčok a nakoniec cici
večera zase skušam a nakoniec cici 😔
takto je to asi mesiac,v noci ju kojim asi stokrat 😝
jest dačo musi,inak sa hra a zda sa že ma aj energiu ale z čoho?
pomohlo by keby som ju prestala kojit ...obmedzit som skušala ale strasne ma boleli prsia ☹ ☹

emogeon
15. apr 2008

mersedesa tak si urcite teraz spokojna ze mala spapkala cely obed 🙂

nasa mala by tiez papala ale nieco sladke dnes na veceru mala ovocie s jogurtom a medom to sa jej lubilo ale ine moc nemusi...
tiez je v noci stale na ceciku co mi uz dost vadi,cez den nie lebo sa snazim kombinovat s krmenim inymi hracimi cinnostami 😀 no ale nedami to aby mi plakala v noci ze nedam cecik radsej nech si pokojne cucka a mazna sa 🙂
ale hlavne ze su nase deticky zdrave...

mersedesa
autor
16. apr 2008

tak,tak 😉

ladek
16. apr 2008

ahojky mersedesa 🙂ja mam chlapecka 1.5. nam bude 1 rok a take nejime ☹ stale jen kojim a kojim.zkousime kupovana sklenickova jidla,varim polivcicky,kasicky,ovoce,zeleninku a stale nic ☹ vim,ze by jeste nemel,ale jsem rada kdyz mi hama trochu vnitrku z rohliku a to jedinne ma rad 🙂 2krat mi snedl po 10 lzickach polevky 🙂 🙂 🙂 (kur.maso,brokolice,kvetak,mrkev,bramburka a to cele zahustene maslovou jiskou) vypadalo,ze mu to chutna 😉 ted nechce lezou nam zoubky,take mame jen 2.laktacni sestra,mi radi at vydrzim,ze kazde detatko si rekne samo,kdy ma malo mleka od maminky a zacne jist.v noci se take nevyspim a jsem hrozne unavena.kamaradka si namazala bradavky cernou rasenkou aby malou odstavila.pomohlo to 😉 ja cekam a doufam(posloucham maminku a tchyni jak jsem neschopna,ze neji)ze budeme hamat

lienka79
20. apr 2008

NO zubami to urcite nebude..pretoze nas prcek mal prvy zubok 4 dni pred prvymi narodeninami a srotuje vsetko.
Myslim ,ze by to chcelo naozaj obmedzit kojenie...Proste to neistit cici 😀 Ked sa nenaje, tak jej nedaj prsnik,lebo s tym pocita a vie,ze dostane.Myslim,ze hlad ju prinuti papat...Ak mas problem s naliatymi prsnikmi, tak si odsaj , odstriekaj mlieko...Jednoducho mlieko uz nemoze pokryt potreby organizmu u rocneho diatata, resp.. by to nemala byt strava na prvom mieste

funny
21. apr 2008

ahojte, no, ja to mam podobne, v roku, ale s flasou. okrem flase je vsetko ble.

mercedesa, neblazni, 9kg na dievcatko v roku je ukazkova vaha presne podla tabuliek!

mersedesa
autor
22. apr 2008

ozaj funny,ja sa v tychto čislach neorientujem,ale si ma potešila 😉
ale ako piše aj lienka,už ani podla mna nepokryje moje mlieko potreby ročneho baba
ale v poslednom čase sa da čo to zje aj ked len pokuskoch 😉
ale kojit sa mi nedarí obmedzit ☹

cecil
22. apr 2008

Ahoj.....zrovna jsem si říkala, že snad otevřu novou diskusi a zeptám se, jestli je normální, že mi Emilka kromě mateřského mlíka, kukuřičného chleba a rýžové kaše nic nechce......

Ještě před měsícem snědla pěkně ovocnou přesnídávku, půlku banánu, kus jablíčka, polívku....teď skoro nic. Když ji překecám, tak si vezme dvě lžičky a konec...pak je umrčená a protivná...protože je hladová. 😒

První dcera dokud byla kojená....18 měsíců, nechtěla taky skoro nic jíst...jak jsem ji odstavila, tak se to zlepšilo.

Ještě doufám, že má takový rozmar kvůli zubům....teď jí lezou stoličky a pak se to třeba zlepší...

danu
7. júl 2009

marti09 • Dnes o 21:15
Ahojte.
Chcela by som poradiť smojou mladšou dcérkou. Má jeden rok a jeden mesiac a je vyslovene iba kojená, pretože odmieta akékoľvek jedlo akýmkoľvek spôsobom. Lyžičku už nesmiem ani vytiahnuť, to nemáme šancu. Skôr si dá do pusy veľkú polievkovú lyžicu alebo varešku. A jedlo? Už skúšam hocičo, čo by jej zachutilo, a všetko mi vyplúva. Niečo požuje a po chvíli to vypluje. Vypije vodu z pohárika s náustkom a zje trochu kukuričných chrumiek a jendu mrkvu z nedeľnej polievky. To je naša strava. A ešte rada líže zmrzlinu. Poraďte mi, ako ju mám prinútiť zjesť niečo iné okrem môjho mlieka. Viem, je to pre ňu najpohodlnejšie, ale predsa, už jej to nemôže ani stačiť výživovo. Vzrastovo aj váhovo je úplne normálna.
Ďakujem za akúkoľvek inšpiráciu.

vanja • 2d • Dnes o 22:15
marti a bola si s ňou u lekárky na vyšetrení? Čo povedala? Lebo tvoje mlieko jej ozaj už nemôže stačiť.

vanja • 2d • Dnes o 22:17
ja som jedlo od 6 mesiacov dcérke robila na parnom hrnci, čo má úplne inú chuť ako varené. A to som poradila aj mojej známej, ktorá si tiež kúpila parný hrniec a teraz mi ďakuje, že jej malá zje všetko a všetku zeleninu aj mäsko čo tam robí, a že starší syn mal s jedením hrozné problémy. Tak skú ten parný hrniec, ozaj je tá zelenina z neho chutnejšia ako z vareného jedla.

strociatka
8. júl 2009

ahoj danu, gratulujem ku kojeniu. Pokial ti mala rastie a prospieva je vsetko v najlepsom poriadku. Je leto a velmi teplo, vela mamiciek ma teraz problem do nepapkacov dostat co i len lyzicku. Tvoje mliecko je pre malu to najlepsie co jej mozes dat, preto sa nemusis trapit s tym, ze by tvoje dietatko nemalo vsetko co potrebuje. Samozrejme skusaj aj nadalej malej ponukat kusky bezneho jedla, dat jej to len tak do ruky, ked nechce, nijako jej nedavaj najavo, ze si sklamana. Taktiez clovek je tvor spolocensky a najlepsie mu chuti, ked vidi, ze papaju aj ostatni, takze skuste zaviest spolocne obedy, vecere... Ja som na tom s mojou malou bola dlho, predlho podobne a zacala mi tak normalnejsie papat az teraz, ona do toho pride, chce to cas a vela trpezlivosti.

baghira2
10. júl 2009

Ahoj danu. Ani nevíš, jak jsem ráda, že jsem objevila tuhle diskusi ... myslela jsem, že jsem jediný exot.... Tvoje malá jí aspoň něco - moje (13 měsíců) vůbec nic:( Prospívá zatím taky pěkně, ale už by se prostě měla naučit něco jíst... jak vytáhnu jídlo, zaujme obrannou pozici, ruce před obličej .. děsný:( Se starší dcerou jsem s jídlem taky hodně bojovala, ale ta jedla od cca 10 měsíců alespoň něco.
Kdybys chtěla, můj mail je baghira2@centrum.cz - mohly bychom se alespoň navzájem psychicky podporovat...

mywiel
10. júl 2009

Trpezlivo ponukat, ovocie, zeleninku, uvarenu na pare a rozmixovanu, niekedy to deti nechcu lebo to nie je dostatocne riedke tak treba primiesat vodu aby sa im to lahsie prehltalo, lebo oni sa musia naucit aj prehltat aj zut to hned nevedia.

danu
10. júl 2009

marianamariana • Dnes o 14:15
Ahojte dievčatá, neviem, či sa už niektorá z vás stretla s tým, že 15 mesačné babatko chce jesť stále iba materské mlieko, kedykoľvek vo dne aj v noci. Keby som jej nedávala nič iné iba moje mliečko asi by bola najspokojnejšia lebo takto zažívame - teda hlavne ja kopu nervov pri jedení niečoho iného. Ale ďalší problém je, že malá je fakt maličká, má 15 mesiacov a váži iba 9,3 kg - čo sa mi pri pôrodnej váhe 3,3 kg zdá dosť málo, aj doktorke. Ale čo mám robiť, keď chce stále iba MM??? Odstaviť by som ju ešte nechcela a asi by to bolo aj dosť ťažké, keďže je na mliečku "závislá". Fľašku odmieta, vipije z nej iba čajík a vodu, umelé mieko odmieta. Prosím poraďťe čo mám robiť? Stretli ste sa už s niečím podobným?

lienka79 • 1d • Dnes o 14:20
neviem,nemam podobnu skusenot...ale myslimz,eto urcitte nie je v poriadku,nakolko MM ako vyhradna potravina staci do 6m a aaj ekd je tam vsetko,co babo potrebuje, po 6. uz pote buje vacsie naroky...a MM uz vobec nestaci a to nehovorim,ze 15 m a nema dostatok bielkovin,vitamionov,ak papa len MM..co ti an to hpovori doktorka?
Moj osobny anzor je...ze JS (nech sa tu do mna za to nik neobuva) by som babo radsej odstaviôla...V tomto veku totiz uz MM nepotrebuje,nakoko ziviny ma z potravy a je to len ako doplnok stravy.ako u dospelych..tiez by sme asi len na mlieku nevyzili..
Takze by som ju ak nie odstavila, tak urcite bobmedzila kojenie len na ranne a vecerne...Nas sym bol tiez zo zac.zataty a nechcel nic ine okrem ,mlieka..slo to pomaly ,ale slo....To chce len cas,trpezlivost a dietatko si na stravu zvykne...Jednoducho jej to mliecko nedaj...alebo ak ano,len z flase..Mozno to ma nahradu za dudlik...aa upokojuje ju to...neviem....som zvedava na ine nazory

baghira2
10. júl 2009

mywiel - u nás to takhle bohužel nefunguje. to víš, že už jsem vyzkoušela první poslední ... mám holt prsní závislačku 😎 včera jsem - na radu manžela - vyzkoušela napatlat si na bradavku jakýsi čokoládový krém - ze lžičky by to nejedla ani náhodou, z prsu jo 😒 No nic, jsem ráda, že v tom nejsem sama, odstavit nechci (starší jsem kojila do 2,5 let a bylo to fajn), zkusím prostě přes den nedat - snad to vydržím a malou hlad donutí něco sníst a vypít:(

akejka
11. júl 2009

marianamariana - s tým papaním ti neporadím, my papáme od 6 mes., to čo treba...nekojíme sa od 7 mes., len som ti chcela napísať ohľadom váhy tvojej malej, že 9300g vôbec nie je málo...
moja Lucka má 14 mesiacov, váži 8300 g (pôrodná váha 3100g) a papá už takmer všetko a dosť veľké porcie...Lucka je fakt veľký jedák, ale od 4 mesiacov priberá veľmi pomaličky, máme to v génoch, aj prvorodená dcérka bola aj je chrt (v 12 mesicacoch vážila len 7000g a to papala úplne všetko !), ja tiež 😉
ak ti malá pekne prospieva, pravidelne priberá - (mali by ste sa vážiť aspoň 2x za mesiac, či je tam váhový prírastok každý týždeň), tak to nie je taká tragédia, že nechce nič papať okem MM...treba len veľa a veľa trpezlivosti, skúšať všetko možné - k odmieta lyžičku, strčiť jedlo do rúčky a pod. ...prípadne ak rezolútne odmieta akékoľvek jedlo v akejkoľvek podobe, počkať týždeň, dva a potom skúsiť zas...
možno je teraz len v takom období...a je aj leto, v horúčavách deťom moc nechutí...držím palčeky 😉

berunda
11. júl 2009

mariana naše malá má v 15 měsicích 8,80kg a myslim že je to v pohodě i doktorka je spokojena. Holt nake holčičky jsou drobnější.
A nerostou ji třeba zoubky? My mame občas když rostou zoubky taky nechut.

berunda
11. júl 2009

A nekdy nechce jist když ji chci krmit. Bašti tak že ma jednu lžičku ona micha jidlo🙂 a ja ji druhou lžičkou krmím. Tak to pak baští🙂

marianamariana
12. júl 2009

akejka, ďakujem upokojila si ma s tou váhou. My máme tiež Lucku, dávam jej jesť všeličo ale nič jej nechutí viac ako MM. Niekedy som z toho fakt zúfala, keď iné mamičky rozprávajú , čo ich detičky všeko jedia a v akých množstvách. Asi to bude ale pravda, že každé dieťa je iné......... Ďakujem za odpovede.

luciaj
15. júl 2009

aj moja Julak mala v roku len 7 kg a terat v 22 mes. ma 10 kg, vysku mame len cca 80 sm, takze tiez patrime do nizsej vahovej/vyskovej kategorie. No a o problemoch s jedenim by som vedela pisat litanie. presli sme si aj gastro ale je v poriadku, vsetkeho ma dostatok, takze to dr. skomentovala, ze ona si z toho mala co spapka zoberie maximum. mala ma rychly metabolizmus (stolicu ma 2-3 krat denne) a nehovoriac o pohybe, ona aj papka pocas behania. uz som sa s tym jednoducho zmierila, ze ak je hladna, tak sa naje a ked nechce, mozem sa postavit na hlavu a aj tak nebude jest, len co sa ja rozculim a ona tiez, ze ju nutim. a je stale kojena, hoci my to mame len ako "pochutku"🙂

stale sa utesujem, ze druhe dieta budem mat jedaka 😀

danu
27. dec 2009

mojsha • 1d • Dnes o 20:55
ahoj maminky, mám 11.měs. syna který strašně špatně papá, stále ho kojím, bohužel i v noci... ale přes den mi nechce nic moc jíst, přitom mu vařím jen to nejlepší, jen vidí lžičku už kroutí hlavou nene, s příkrmama jsme začali v 5.měs. a až teď začal vše bojkotovat, nejdřív jsem mu to zkoušela dát at se krmí sám ale vše končí na zemi.máte taky někdo nepapacího šmudlu? sní jen občas hami sušenky, nechce ovoce ani hl.jídlo jsem někdy bezradná, vyžaduje často prso... chci ho brzy odstavit ale nemůžu jelikož mi někdy za celý den nic nesnííí...

radka.m. • 4d • Dnes o 21:08
mojsha-a nezkoušela jsi dát kupované skleničky?ted jsem zrovna jinde psala,že my jsme do roka byli zase jenom na skleničkách a od roka v pohodě domácí,třeba potřebuje už změnu,někdy to tak prostě je,že děti jsou už přejedený,některým prostě vadí dlouhodobě jednotvárný jídelníček,nebo nevyzkoušela jsi mu už pomalu začít dávat to,co jíte vy?ochutnávat od vás z talíře?jinak jsi se určitě dostala do začarovaného kruhu,protože je zcela logické,že pokud dáš prso,tak o to mín ti bude jíst,bud to radikálně musíš omezit,nebo ho prostě odstavit úplně,po roce už potřebují děti úplně jinou stravu,než mléko,to má být jenom doplnkem,ale to asi víš,vid 😀 mrkni se na net kojení,tam teda lp radí v tomto věku bud omezit,anebo odstavit úplně

hanka0 • 1d • Dnes o 21:34
mojsha, no tak to ste na tom presne tak ako my... hm, tiez sme zacali s prikrmami od 6 mes, ale dodnes mala nezje takmer nic, len kojime a kojime... a tiez casto v noci...
dr. mi povedala, ze mala prospieva, tak jej asi viac netreba... ze mame stale skusat a skusat, najprv som z toho bola na nervy, ale som si povedala, ze snad ma dr pravdu a zatial jej to staci... okrem mlieka teraz zacala papat trosku rozka rano na ranajky - ale to naozaj len take mikro mnozstvo a tiez spapa teraz uz aj trosku kase (zje asi tak stvrtinu davky co nasa o mesiac mladsia sesternica) ale som rada, ze aspon nieco... nastruham jej do toho ovocie, aby mala aspon nejake vitaminy... a obcas mi ochutna z taniera co jem ja... ale to tiez len velmi malicko... ale dam jej, som rada, ze aspon nieco.... tak mojsha vydrz, ja verim, ze sa to po roku zacne rapidne zlepsovat, u nas sa to za posledny mesiac trochu zlepsilo, lebo mala zacala mat zaujem, ked nieco pri nej jeme (co doteraz vobec nemala...), a radim kojit, az kym sa to aspon trochu nezlepsi......... a samozrejme ty jedz zdrave veci 🙂

rimmel • 1d • Dnes o 21:36
skus spestrit jedalnicek, vymysliet nove recepty, nove kombinacie a chute 😉 alebo ho krm rukou u nas to tak zabera ak nema naladu 😀