Málo papá. Je to problém?

gehenna
10. mar 2009

chcela by som sa opytat ako to je ked moj maly 15 mesacny syncek papa malo.kazdy si mysli ze je to problem...na ranajky zje joburt niekedy pol chlebika s maslom a sunkou,na obed polievku a potom papa uz iba veceru niekedy jogurt a niekedy pol chlebika...niekedy ma medzi tym jablcko ako olovrant.ale z kazdeho zje len trosku....moze mi niekti poradit?prosim....dakujem 😨

strociatka
10. mar 2009

ahoj, nepis velkymi pismenami, lebo ta hned zrusia a skus pohladat v temach, zda sa mi, ze tu uz nieco podobne je

alon111
10. mar 2009

gehenna ja mam take problemy a to ma syn uz tri roky.teraz sa to celkom zlepsilo skor v mnozstve ako v rozmanitosti.on je len vsetko co je z mlieka.ked uz to bolo tak ze mi nechcel jest aj cely den tak som pristupila k sirupu PERITOL.je aj na chut do jedla.a nam to pomohlo zacal byt castejsie hladny.

monca301
10. mar 2009

ahoj. Aj my mame s tym problem. Maly nepapa. Ma dni ked vypije 5 flias mlieka a 2 rohliky a niekedy nevie co by jedol,ale skor prevladaju tie dni ked papa len to mlieko. Popritom,ale vobec nevyzera,ze papa tak malo. tiez som z toho na nervy,pretoze si stale myslim,ze je hladny,aj ked ostatny ma upokojuju,ze kebby bol hladny tak si vypyta.

Alon111 ten sirup je na volny predaj alebo na recept?

alon111
10. mar 2009

da sa kupit normalne ale ja si to davam predpisovat ale dobry je aj PIKOVIT sirup.ja ten peritol davam len ked mi fakt neje pretoze aj ked skoro kazda lekarka predpisuje peritol na nechutenstvo on je na alergiu a vedlajsi ucinok je prave chut do jedla.ked som si precitala na letaku v podstate naco je tak som volala doktorke ci sa nepomylila ale ta ma ukludnila ze mozem davat synovi.

sipcek
10. mar 2009

ahojte,kazde dieta ma iny apetit,ak dobre prospieva nie je problem.ja ako mala som strasne malo jedla a tu som. 😀 dcerka je v tomto po mne,tiez vela nezje a myslim,ze ak budeme do nich pchat nasilu,bude to len horsie.skuste nechat na tanieriku narezane ovocie alebo piskotky a mozno si pochutnaju v ponoreni hry,hm?

monca301
10. mar 2009

no on dokaze jest ovocie a zeleninu na kila. Na ranajky zje niekedy aj 4 paradajky. Rohlik zje v kociary po ceste domov z obchodu a chvalabohu zje aj polievku. Ale aj tak mam pocit,ze pri tom ako stale beha,tak malo je.

sipcek
10. mar 2009

no moja nezje ani cely rohlik,len ho tak zuzle,viem,ze sa z toho nenaje.mojej mamke dr.povedala,ze co odo mna vlastne chcu,ked furt beham ani nepriberiem.vzdy som bola chuda,nad 50 kil som sa dostala po 30tke 😀

alon111
10. mar 2009

monca tak to ti maly drobec dost je .keby moj tak jedol tak budem stastna .a nechci vidiet ako lieta cely den po byte.a to ma tri roky a ma len 9kg a 88 cm.ale vzdy ked mu zoberu krv tak je uplne zdravy.tak sa netrap on ked bude chciet tak urcite opyta 😉

andy.a
10. mar 2009

moji sú obaja príšerní jedáci/20-mes.a 5-r./,malá rožky a chlieb len žužle,kúsky ju napínajú..musí byť krmená,sama nemá záujem sa krmiť lyžičkou..a každé kŕmenie trvá nekonečne dlho,lebo každé sústo drží v ústach aj 10 min... 😕 😕 😕

Peritol je na predpis,alon,u vás ho voľne predajú ?? naši ho už pojedli na kilá,samozrejma aj vitamíy ako Cebion alebo Pikovit som skúšala...aj Nutrolín B..ale nulový efekt 😕 😖

viem,že väčšine mamičiek sa detičky po Nutroline B a Peritole vyslovene "rozožrali",ale moji nič 😕 😒

skúšala som samozrejme aj ich nechať viac vyhladnúť,vynechať pár chodov..ale aj tak neboli hladní 😔 😖

ale majú to asi po mne,ja som vážila v 7 rokoch 15 kg 😕 😝

a šipček,celý rožok nezjedol ešte v živote môj 5.ročný syn 😕 😒

lyly
10. mar 2009

no tak nasa mala bude mat zajtra 17 mesiacov a este nikdy nezjedla cely jogurt, ked zje polku maleho jogurtu alebo pribinacika tak som happy. rano a vecer vypije flasu mlieka, desiata a olovrat nehrozia. akurat na obed zje niekolko lyziciek polievky, alebo ryze s kuracim maskom. chlebik ani rozky tiez nehrozia to zje len kusticky. o celom rozku mozem len snivat. este nikdy nezjedla ani cely banan ani vyzivu. doktor mi povedal, ze kym nechudne je to v poriadku a zatial jej to staci. jej to chuti, nevypluva to, len zje toho malilinko a viac nechce. uz som si na to zvykla, ze papa ako vrabcek

andy.a
10. mar 2009

Monča,aj ja závidím..však to ti malý dosť spapá 😅 😕 🙂

andy.a
10. mar 2009

alon..malý má 88 cm ?? 😕 nepomýlila si sa ?? on je taký drobný ?? 😕 🙂

alon111
10. mar 2009

andy on ma fakt 88 cm.ja mu este stale kupujem oblecenie na rok a pol a aj starsia dcera bola taka malicka

sipcek
10. mar 2009

andy,ved ja to ani neriesim,ranajky ma cerealne gulicky,pred spanim polievocku,po spani druhy chod,potom kazdu chvilu nieco v ruke,medzitym nejaku vyzivku alebo kasicku a vecera mliecko,cez noc 2-3 krmenie.vsetko je to v malych davkach,niekedy ma dni ked spapa viac,ale ked je jej dobre,tak co 😀

monca301
11. mar 2009

no tak potom co ste tu popisali,tak moj toho este celkom dost zje,ale ked vsetky deti okolo nas vela papaju,tak som mala pocit,ze malo papa. No dnes zjedol jeden pribinacik.

alon111
11. mar 2009

monca gratulujem.moj tiez malo nepapa len on je cele dni na jogurtoch,krupici,kakau a guliciek v mlieku no a ovoci ale to beriem ako vitamin nie ako jedlo.

petrastudent
11. mar 2009

ahojte u nás tento problém už trvá asi dva měsíce- malý dotedy pěkně jedl. Ale teď ráno skoro nejí- jen pôl jogurtu. Pak až před spaním sunar a to jen max.150 a po spaní nékdy tak 10 lžic polévky někdy ani to. Potom trošku z jablka, nebo jiné ovoce- ale nikdy celé, jen kousek. a večer zase sunar a přes noc už je zase schopný i 3krát pít mléko. Takže se nám zhoršilo opět i spaní. a ještě tento táden stále pláče- tedy vsteká se za vše co mu zakáži- už jsem z toho všeho opravdu zoufalá

sipcek
11. mar 2009

petra,ja som malej davala pred spanim na obed mliecko,ale teraz som jej zvykla davat polievocku.predsa toho mlieka ma dost cez noc. 🙂

elize
12. mar 2009

petra nemozu to byt zubky? Ked idu zubky nasmu Maxinovi, tak poriadne neje aj niekolko tyzdnov, kym nevylezu

petrastudent
12. mar 2009

Já nevím na zuby to moc nevypadá- už nám chybí poslední čtyři.sipcek- mě když je ospalý tak mi polévku jíst nebude- nebude jíst nic u čeho by musel sedět a jíst lžící. A když se mu snažím dát polévku dřív tak už před spaním to mléko vyžaduje. Tak s tím také neuspěji. Já stále doufám, že to přejde.

alon111
13. mar 2009

petrastudent neboj zacne ked pojde do skolky.moja tiez nejako nechcela okrem mliecnych jedal nic jest.v troch rokoch posla do skolky a tam mi je vsetko,a este ju chvalia ze malo ktore deti tak pekne papaju,ale doma je vydumnica.ono to moze byt v tom ze doma vie ze ma na vyber a nemusi zjest co dostane a v skolke musi zjest co dostane inac bude hladna 😉

andy.a
13. mar 2009

alon,môj syn nejedol ani v MŠ a ani tam nepil 😒 ☹ vôbec nič za celý deň 😖
jemu pocit hladu vôbec nevadí 😝