• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Malý nechce v škôlke jesť. Ako mu pomôcť?

23. marca 2007 
Ahojte maminky,

moj maly bude mat tri roky a minuly tyzden zacal chodit do skolky. Zaciatok sme zvladli s trochou placu, hrozne som sa bala, lebo je na mna velmi viazany. Lenze teraz zacal ostavat aj na obedik a nepapa, napriek tomu, ze nespapa desiatu v skolke a mal by byt hladny na obed. Snazim sa, aby sa rano poriadne naranajkoval doma, inak by cele dopoludnie nepapal. Chcela by som poprosit o radu, resp. nejake triky ako ho "donutit" papat v skolke. Dakujem.
13. mar 2007 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nedavaj mu ranajky :wink:
13. mar 2007 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj ramonka,
moja malá tiež začala chodiť do škôlky nedávno a ja s ňou mám robotu aj doma aby sa poriadne napapala, nie ešte v škôlke :unamused: ale riešime to tak, že ráno jej dám len kakao, potom na raňajky v škôlke nezje skoro nič ale dávam jej do misky načistené ovocie a to papá keď sa hrajú... v čase desiaty. potom na obed viem že polievočku čo-ťo zje, ale druhé už tiež nie. a o 12.00 ju beriem domov, tak jej niečo dám.
inak, malý je vškôlke ešte krátko, on sa naučí papať, to deťom väčšinou trvá dlhšie- je tam veľa nového naraz. neboj, on to dobehne a keby bol ozaj hladný, vypýta si :slight_smile: chce to len čas
14. mar 2007 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moj chodi len do 12hod.

zaciatky boli take ze vobec nejedol, trvalo to tak dva tyzdne, a potomsa tak rozjedol, ze si pyta duplu. ale tie prve tyzdne som sa trapila, lebo som citila aj z ust zapach, cize som vedela, ze ma prazdny zaludocek, ale teraz uz je to o.k.
ked si tam zvykne tak sa rozpapka.
17. mar 2007 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Lasenka: skusila som, ale bez efektu :frowning2: , nepapal.
Matar a Melory:dakujem za povzbudenie :slight_smile:, ale co ked tam ostane na cely den (a nebude papkat), aky to moze mat vplyv na zdravy vyvin-nepapat do 15-15.30 hod :frowning2:
17. mar 2007 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ramonka ucitelky v skolke vedia ako dat zopar lyziciek jedla do deti, maju svoje skvele metody, ktore deti miluju a otvaraju usta ani nevedia ako.
17. mar 2007 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,
nemusis sa bat, pride to postupne a samo, ja som to prave prezila trvalo to 6 mes. sice stale papa len 2 -3 lyz. iba ale je to uz pokrok. Ak sa bojis ze malo pije tak mu daj do skrinky mineralku v bezpecnej flaske a oznam to aj ucitelke.
maly ked bude smadny nech sa ide kludne napit. Ja som to tak vyriesila.
drzim palce
18. mar 2007 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahojte, chcela som aj zacat novu temu: "som precitlivela alebo mam menit skolku". Melory, v tej nasej skolke je skvela metoda na papanie: ak nebudes papat, prelozime Ta do inej skolky a ked sa maly vecer hral, tak dokonca svojmu medvedikovi povedal, ze:"Ak nebudes papat, vyhodime Ta". Matar, dohodla som sa s ucitelkami, ze mu budem nosit zeleninku (tu miluje) a dnes mi to zatrhli, ze je to proti hygienickym predpisom, dokonca flasu na pitie musi mat v skrinke a nie v triede a to aj napriek tomu, ze tam nechce pit nic ine. Takze dnesna zeleninka aj napitie sa mi vratilo v povodnom stave a to tam bol prvy krat aj na spinkanie, tak cely den nepil....

PS:...dnes ma uplne dorazili este vyhlasenim, ze maly sa adaptoval ked su vonku, ale ked su dnu, tak sa nudi, lebo ona sa mu nema cas venovat-povedzte mi prosim, ci som ja nesudna, ale myslim si, ze by sa trochu mohla snazit ho "naviest " na nejaku hru, ved on ked sa zacne hrat, kreslit si alebo citat, tak sa zabavi aj sam so sebou.
22. mar 2007 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ramonka zmen skolku ak by sa dalo, ved co ti to moze ublizit, nesadli si s ucitelkou, alebo tam ona nema ani co robit, lebo takto sa s detmi nezachadza.
zas ja som tiez musela prehltnut, ze moj syn alergik bude dostavat mliecne polievky a niesu ochotny mu do hrnceka odliat ...ale daju mu caj miesto mlieka...nemozem nostit stravu lebo by museli na to mat zvlast chladnicku {inak ja som im povedala, ze im ju donesiem...to nie!!!} proste totalna neochota, a zas ucitelky uplne supeeer, nedaju mu polievku, ale druhe a snazia sa mu to doplnit... :wink: davaju pozor, su zlatunke.
22. mar 2007 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ramonka,to nechápem (nielen s tou zeleninou či ovocím- to mu mohli teda dať aspoň keď išli von, ked to už nedovolia vo vnútri), ale s tým, ako môže učka povedať, že na dieťa nemá čas. tak nech sa skúsi dohodnúť s nejakým aktívnym dieťaťom, ktoré je tam dlhšie a trochu nech ich učí hrať sa spolu. postupne sa pridajú viaceri. my máme teraz zas problém s tým, že malá zase ráno plače, ked má ísť do triedy, tak vždy zavoláme jedno zlaté dievčatko (tiež má len 2,5roka), ktoré ho zoberie za ruku a idú spolu od triedy ako veľké kamošky :slight_smile:
melory má pravdu, takýto prístup učky nikam nevedie, ak sa ti dá, zmen škôlku a ak nie, tak skús pokecať s tými učiteľkami, čo oni nevidia iné východisko
(inak mne malá tiež nejako prestáva jesť a učka mi povedala, že spapá strašne málo- ale ja sa spolieham na to, že má aspoň to ovocie a je tam len do 12, potom jej dám doma papať, tak to je iné)
23. mar 2007 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ramonka, to mi príde ako totálna neochota a drzosť! to budu fakt asi nejaké truby, tie učiteľky. My tiež nemožme nosit flasky s napojmi, kvoli hygiene, ale celý den maju na stole krcah s cajom a ked su smadní, učitelka im naleje. Asi zaleží na školke... A na ochote učiteliek..
23. mar 2007 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok