Malý nechce v škôlke jesť. Ako mu pomôcť?

ramonka
13. mar 2007

Ahojte maminky,

moj maly bude mat tri roky a minuly tyzden zacal chodit do skolky. Zaciatok sme zvladli s trochou placu, hrozne som sa bala, lebo je na mna velmi viazany. Lenze teraz zacal ostavat aj na obedik a nepapa, napriek tomu, ze nespapa desiatu v skolke a mal by byt hladny na obed. Snazim sa, aby sa rano poriadne naranajkoval doma, inak by cele dopoludnie nepapal. Chcela by som poprosit o radu, resp. nejake triky ako ho "donutit" papat v skolke. Dakujem.

lasenka
13. mar 2007

nedavaj mu ranajky 😉

matar
14. mar 2007

ahoj ramonka,
moja malá tiež začala chodiť do škôlky nedávno a ja s ňou mám robotu aj doma aby sa poriadne napapala, nie ešte v škôlke 😒 ale riešime to tak, že ráno jej dám len kakao, potom na raňajky v škôlke nezje skoro nič ale dávam jej do misky načistené ovocie a to papá keď sa hrajú... v čase desiaty. potom na obed viem že polievočku čo-ťo zje, ale druhé už tiež nie. a o 12.00 ju beriem domov, tak jej niečo dám.
inak, malý je vškôlke ešte krátko, on sa naučí papať, to deťom väčšinou trvá dlhšie- je tam veľa nového naraz. neboj, on to dobehne a keby bol ozaj hladný, vypýta si 🙂 chce to len čas

melory
17. mar 2007

moj chodi len do 12hod.

zaciatky boli take ze vobec nejedol, trvalo to tak dva tyzdne, a potomsa tak rozjedol, ze si pyta duplu. ale tie prve tyzdne som sa trapila, lebo som citila aj z ust zapach, cize som vedela, ze ma prazdny zaludocek, ale teraz uz je to o.k.
ked si tam zvykne tak sa rozpapka.

ramonka
autor
17. mar 2007

Lasenka: skusila som, ale bez efektu ☹ , nepapal.
Matar a Melory:dakujem za povzbudenie 🙂, ale co ked tam ostane na cely den (a nebude papkat), aky to moze mat vplyv na zdravy vyvin-nepapat do 15-15.30 hod ☹

melory
17. mar 2007

ramonka ucitelky v skolke vedia ako dat zopar lyziciek jedla do deti, maju svoje skvele metody, ktore deti miluju a otvaraju usta ani nevedia ako.

anitka
18. mar 2007

ahoj,
nemusis sa bat, pride to postupne a samo, ja som to prave prezila trvalo to 6 mes. sice stale papa len 2 -3 lyz. iba ale je to uz pokrok. Ak sa bojis ze malo pije tak mu daj do skrinky mineralku v bezpecnej flaske a oznam to aj ucitelke.
maly ked bude smadny nech sa ide kludne napit. Ja som to tak vyriesila.
drzim palce

ramonka
autor
22. mar 2007

Ahojte, chcela som aj zacat novu temu: "som precitlivela alebo mam menit skolku". Melory, v tej nasej skolke je skvela metoda na papanie: ak nebudes papat, prelozime Ta do inej skolky a ked sa maly vecer hral, tak dokonca svojmu medvedikovi povedal, ze:"Ak nebudes papat, vyhodime Ta". Matar, dohodla som sa s ucitelkami, ze mu budem nosit zeleninku (tu miluje) a dnes mi to zatrhli, ze je to proti hygienickym predpisom, dokonca flasu na pitie musi mat v skrinke a nie v triede a to aj napriek tomu, ze tam nechce pit nic ine. Takze dnesna zeleninka aj napitie sa mi vratilo v povodnom stave a to tam bol prvy krat aj na spinkanie, tak cely den nepil....

PS:...dnes ma uplne dorazili este vyhlasenim, ze maly sa adaptoval ked su vonku, ale ked su dnu, tak sa nudi, lebo ona sa mu nema cas venovat-povedzte mi prosim, ci som ja nesudna, ale myslim si, ze by sa trochu mohla snazit ho "naviest " na nejaku hru, ved on ked sa zacne hrat, kreslit si alebo citat, tak sa zabavi aj sam so sebou.

melory
22. mar 2007

ramonka zmen skolku ak by sa dalo, ved co ti to moze ublizit, nesadli si s ucitelkou, alebo tam ona nema ani co robit, lebo takto sa s detmi nezachadza.
zas ja som tiez musela prehltnut, ze moj syn alergik bude dostavat mliecne polievky a niesu ochotny mu do hrnceka odliat ...ale daju mu caj miesto mlieka...nemozem nostit stravu lebo by museli na to mat zvlast chladnicku {inak ja som im povedala, ze im ju donesiem...to nie!!!} proste totalna neochota, a zas ucitelky uplne supeeer, nedaju mu polievku, ale druhe a snazia sa mu to doplnit... 😉 davaju pozor, su zlatunke.

matar
23. mar 2007

ramonka,to nechápem (nielen s tou zeleninou či ovocím- to mu mohli teda dať aspoň keď išli von, ked to už nedovolia vo vnútri), ale s tým, ako môže učka povedať, že na dieťa nemá čas. tak nech sa skúsi dohodnúť s nejakým aktívnym dieťaťom, ktoré je tam dlhšie a trochu nech ich učí hrať sa spolu. postupne sa pridajú viaceri. my máme teraz zas problém s tým, že malá zase ráno plače, ked má ísť do triedy, tak vždy zavoláme jedno zlaté dievčatko (tiež má len 2,5roka), ktoré ho zoberie za ruku a idú spolu od triedy ako veľké kamošky 🙂
melory má pravdu, takýto prístup učky nikam nevedie, ak sa ti dá, zmen škôlku a ak nie, tak skús pokecať s tými učiteľkami, čo oni nevidia iné východisko
(inak mne malá tiež nejako prestáva jesť a učka mi povedala, že spapá strašne málo- ale ja sa spolieham na to, že má aspoň to ovocie a je tam len do 12, potom jej dám doma papať, tak to je iné)

ukana
23. mar 2007

ramonka, to mi príde ako totálna neochota a drzosť! to budu fakt asi nejaké truby, tie učiteľky. My tiež nemožme nosit flasky s napojmi, kvoli hygiene, ale celý den maju na stole krcah s cajom a ked su smadní, učitelka im naleje. Asi zaleží na školke... A na ochote učiteliek..