Mesiac odmieta papať. Ako ste to riešili?

kamajka
25. aug 2007

ahojte žienky,

viete mi niekto poradiť - drobec nám už mesiac odmieta papkať ☹ ☹ ☹ úplne všetko, dostanem do neho ledva jabĺčko, výživu, joguft tak jedno z toho za deň ☹ . Pije len mlieko (Hami), to mu chutí, a veľmi veľa pije, aj nejakých 8 malých fľašiek za deň. Predtým papal normálne, všetko čo mu "prišlo do cesty". Neviem či s ním mám zájsť k lekárke, a dať mu urobiť nejaké testy alebo..... Som z toho na nič ☹ , aj dnes spapal za celý deň len 4 lyžičky polievky, a 4 fľaše mlieka.. Neviem či to môže byť tým, že je tak teplo, alebo aj tým, že začal behať ako šarkan.
Ale je to utrpenie. Ak máte niekto podobný problém, alebo ste mali, napíšte, ako ho riešite alebo ako ste ho riešili a či to pomáha resp.pomohlo. Ďakujem vopred za všetky rady.

vladkaz1
19. dec 2007

no ja mam zasa problem ze malicka papka az moc a doktorka mi vynadala ze moc pribrala a neviem co mam stym robit.

susanh
20. dec 2007

U nas vyzera posledne mesiace takto jedalnicek: rano 230 ml mlieka, doobeda 1-2 omrvinky chleba + niekedy mlieko. Na obed asi 3-5 lyziciek, poobede pol jogurtu, vecer pol deci kase a 230 mlieka. Medzitym este asi 1 keksik. Cudujem sa, ze malá vobec nie je chudá. Uz som skusala aj nedat jej cez den mlieko, ale to nepomohlo. Aj tak nejedla a bola zuriva, nervozna.

mata78
21. dec 2007

vladkaz1 a kojíš, lebo ak ano tak s tým nerob nič. moja malá prvé tri mesiace papala kažkých 30 min. bola som zúfala a moja detská doktorka mi povedala že to je ok, ža diťa može byť prisate na prsníku aj 24 hodím a nič sa nestane. neskô sa nám to popanie upravila.

susanah nič si z toho jedalnička tvojej malej nerob. naša má tiež také obdobia, že nič nechce papať. môžem jej dávať čo len chcem a okrem mlieka nespapá nič. a potom má zase obdobia, že spapá všetko čo nespapá ju. potvorka,ale zase nechce piť tekutiny. tak čo je lepšie?

susanh
21. dec 2007

No lenze moja nema vobec take obdobie, ze by papala vsetko ☹ Asi je horsie ked deti nepiju, lebo tekutiny velmi potrebuju. A keby boli hladne, hadam by jedli. Ale nechapem, preco moja stale chce mlieko a nie tuhu stravu.

mata78
21. dec 2007

a nechce ani polievočky, alebo jej to skús este stale mixovať. moja malá polievky papá krásne, ale ked jej dám druhé jedlo, tak to vypluva. a ani fazulku a iné stukoviny nechce. tak jej tie strukoviny v polievke rozmixujem a ona to pekne spapká.

susanh
21. dec 2007

Uz davnejsie sme prestali mixovat, lebo nechcela ani to. Ona uz vie spapat makke kusky, ale len ked chce. Ale veeeelmi malo, tak 5-10 hltov. Lebo napr. kasa je hladka, a uz daaavno ju celu nezjedla. Nechcem to zvalovat na zubky, ale je to mozno aj preto. Isli jej neskoro, stale ma celkom prerezane len 3 a dalsi zacina vykukat. Ale uz to trva strasne dlho. Len zbada lyzicku a uz nechce ☹

a Mata ako ste na tom s vyskou a vahou?

mata78
21. dec 2007

kristinka meria okolo 78 cm a váži necelých 10kg. a chceš vediť ako papá naša? rukou. už som to dávno vzdala a nechala som ju tak . hlavne že papá.ja jej dávam trošku po lyžičkách a ona medzi tým papá rúčkou. dúfam, že ju to prejde a začne použivať lyžičku. 😀 😀 😀 😀 😀

susanh
21. dec 2007

No aj to poznám. A ked mala ryzu so stavou a masom, a vsetko jej z ruky vytekalo na pultik, moja mamina bola zhrozena ze to co uz ona vystraja 🙂 Ale som sa poucila ze stava v takom pripade netreba 😅 A teraz zacina objavovat lyzicku, a ked jej vsetko tecie vsade naokolo, no katastrofa.. Ale tiez jej ju musim nechat aby medzitym zjedla aspon 5 lyzic odo mna 🙂
Ale meriame stale len asi 71-72 cm. Vahu ma k tej vyske primeranu, okolo 8500, tak sa utesujem ze keby chcela rast, tak ma z coho, lebo chuda nie je.

beli
22. dec 2007

Ahoj susanh som velmi rada ze nie sme jediny co som si uz zacinala mysliet, mne maly neje tak isto skoro nic a mlieka pije ma litre a to ma 17.mes.zavidim maminam co im deti jedia vsetko to je radost.Mne okrem kila ovocia normalnu stravu ani neje aspon ze ovocia ma rad.Drzim palce a som rada ze niesme jediny. 😀

mata78
22. dec 2007

susanh ja si myslím, že tvoja malá je tak akurát. naša sa narodila veľká. mala53 cm a 3840 g. no, dnes tiež nič nechce papať. ale asi ju bolia dasienka, lebo všetko dáva do pusi a tečú jej sliny. a aj počas spánku plakala. možno tvoja nepapá, že ju bolia dasienka.

susanh
22. dec 2007

Beli, no to vobec nie si sama. Pozri kolko je nas tu s podobnym problemom 🙂 ☹

Mata78, ano moja malá je akurát, ani hchudá, ani tucna. trochu baculka. Ale je najmensia zo vsetkych deti, ani tu na konikovi sa mi nikto mensi neozval. 🙂 No co uz asi je po mne. Dobreho staci malo 😉 😉

dena76
24. dec 2007

susanh, hlasime sa do klubu trpaslickov. Aby ste v tom neboli sami... Nasa Kristina ma 72 cm a 8400g 😎 😠 😲... a ma skoro 14 mesiacov

susanh
29. dec 2007

Jeeej tak predsa sa niekto nasiel 🙂 🙂 🙂 A Kristinka je tiež maličká po niekom z rodiny?

Nechcem to zakríknuť, ale v posledných dňoch naša malá trošku lepšie papá. Myslím, že je to tým, že sme zmenili mlieko. Predtým pila Bebu, a teraz má Junior mlieko Bifidus. Má to menej tuku aj cukru, tak možno je to tým. Skúste to.
A dostala som jednu knihu, ktorá ma ukľudnila, lebo autorka v nej píše, že našou povinnosťou je dieťaťu len jedlo pripravovať a ponúkať, a keď nezje, nevadí. Tak sa tým snažím riadiť.

tamarka
31. dec 2007

ahojte, asi sa tiež môžme prihlásiť do klubu. Obidve dcéry sú viac nepapáčky ako papáčky. Strieda sa to u nás ako ponožky. A čo sa týka našich "čísel", je to na slzy. Emka taký normálny priemer, ale Tamarka má 83 cm a 10 kg, a to bude mať vo februáry 2 roky. 😢

ponozka
4. jan 2008

no moj maly je tiez taky jedak. ma rok a tri mesiace, a stale musime vsetko mixovat, mlieka vypije max 150 ml, a ovocie nezje ani za nic. ziadne. len to mlieko a masovo-zeleninove prikrmy mixovane, sem tam milacika-jednotacika vanilkoveho. ani presnidavky nechce, proste ovocie nie. vazi necelych 10 kg.
ale aby aspon toto zjedol, treba ho zabavat. ked si srobuje flasticky, rozhadzuje vitaminy z flasticky po zemi, strka sparatka do flasticky atd., proste ked je zamestnany, tak papa a nerozmysla 🙂. ale musime to tak robit stale, uz od narodenia, bez divadla proste nepapa. a vobec nic.

marorlinko
4. jan 2008

moj rano vypije 200ml mlieka, potm spi dalej vstane az na obed, spachtos, zjepolievku alebo spagety, tie najradsej, davam mu aj zeleninove jedla, zje vsetko, za jedlom este ovocie a potom 120ml dzusu, zboznuje ho, na olovrant ma jogurt alebo chlebik s maslom a salamov alebo dzemom bez cukru, to ma rad, on papa sam, chytne do rucky a je, potm po hod. si da keksiky 2, na veceru ma zemiaciky s maskom,alebo cerealie decke s mlieckom, po pol hodke si da este cely banan alebo pomaranc 3mesiaciky, na spanie vypije zase 200ml mlieka a ked je este hladny ked nespi tak zje nejaku vyzivu. som rada,ze papa dobre a vobec nie je tucny.

tarafa
17. jan 2008

moj malinky ma 9 mesiacov a vazi 7100g. lekar nas stale hresi ze je to velmi malo....ale kazdu chvilu papa...ci uz kasicky - aj krupicovu, ci zeleninu, masko, cestoviny...v noci o 23.00 a okolo 4.30 dostava nutrilonove mlieko....nie a nie pribrat ☹ .....pomozete ako na neho?

zuz11
27. feb 2008

tamarka_laura • 2d • Včera o 10:26
Ahojte!
Mam takýto problém. Naša 16 mesačná slečna odmieta papkať mäsko, je to zhruba 2 mesiace. Možme jej ho pokrájať na kúsočky, cez víkend sme jej ho aj rozmixovali s ryžou a nič. Jedine čo spapa je polievka (kurací vývar), ale mám pocit že to je málo. Celkovo malo papá a najradšej by sa len kojila. Prosím Vás o nejake rady a triky ktoré u vás zabrali. Dík. 🙂

monkula • 2d • Včera o 12:40
Ani moja mladá dáma nechce mäsko, tak jej ho vždy uvarím s kopcom mrkvy, to zaberá..

magg • 1d • Včera o 14:00
tamarka, ani nasa nepapkala masko kym sme sa kojili, teraz je to uz lepsie, ale musi byt na drobunko pokrajane, lebo inac ho zuje od nevidim do nevidim, aj ked je rozvarene na cimpr-campr.
Najradsej ma ale pecene kuracie stehno so zemiakovou kasou, nie je to sice najvhodnejsie, ale som rada, ze vobec nieco zje
Ja som jej zo zaciatku aj mixovala masko do polievky, tak, ze ho tam vobec nebolo vidiet, ale ona,potvorka, dokazala vycucat polievku a gucu rozmixovaneho masa mi vyplula do ruky.
Podla mna treba len vyckat, jej to casom zachuti 😉

alenik • 1d • Včera o 14:40
ahoj,moja mala ma 18 mesiacov a tiez je vegetarianka 😀 .Uz sa to pomaly upravuje,takze nezufam...ked bola mensia,dusila som jej morcacie masko s jablkom a ryzou a tym nepohrdla 😉

tamarka_laura • 2d • Včera o 19:04
Dakujem, tak sa musime dalej trapiť , mozno nas to prejde

roasha • 1d • Včera o 19:41
tamarka,moja odmietala masko do troch rokov.tiez som ho mohla zosekat,ze ho nebolo vidno medzi ryzou/!/,a nasla ho tam. 😒 napriek tomu mala zelezo v krvicke vysoke/143/.donutila som ju raz,aby masko spapkala,a povracala sa.teraz si uz da,ale tiez ho velmi nemusi. 😅

jaduska • 2d • Dnes o 11:00
Skús jej ho chvíľu nedávať, možno ma len také prechodné obdobie, že ho odmieta.

Bábätkám sa na začiatku prikrmovania dáva namiesto mäska vaječný žĺtok, ale tvoja slečna je už väčšia, tak neviem, či to pomôže.

danulka2 • 2d • Dnes o 12:44
moj maly chce len kuracie a najlepsie len so zemiakovou kasou. Ryzu alebo cestoviny mu moc nechutia a bravcove uz vobec nie. Ale suhlasim s Jaduskou, skus ho chvilu nedavat. Mozno neskor, ked bude vidiet vas jest maso, tak vam ho spapa z taniera. Nas drobec tiez kazdemu ochutna ci je to jedle 😀 😀 😀

dididi30 • 1d, 26tt • Dnes o 13:16
roashi, aj ja mam tamarku🙂 ta do teraz nemusi papat maso, ale v nedelu si sem tam da, a ked sme v mcdonalde tak tam kuracie medajlonky 😉
,moja malicka papa vajicka kazdy den plus fazulu v rajcinovej omacke,anglicke ranajky 🙂 inak vsetko len hlavne nech je to sladke a chrumkave

andy.a
28. feb 2008

čaute.. 😉 už som sem to tejto témy pár razy písala.. 😉
no,ja mám doma okrem syna aj ´dalšiu nepapáčku ☹ spapá mi len Hami príkrm MZP,aj to papá tie najmenšie poháriky/ od 4.mesiacaú..všetko musí mať úplne najemno,inak ju to napína,aj vracia.. ☹
zje ešte na večeru kašu,ale maximálne 120..
a jogurt..
takže to je náš celý jedálniček.. ☹

nové jedlá-buď nechce,alebo vyvráti keď zje 2-3 lyžičky..neviem,ako to pôjde ďalej,zrejme skončíme na GE ambulancii/ako aj so synom / ☹

a kojím stále-ale iba v noci,lebo cez deň sa madam nechce kojiť,ani z fľaše mlieko nevypije,maximálne tak trošička čajíka 😖

martinabarak
6. júl 2008

Ahojte.
Tak my mame problem ako pred rokom kamajka. Sebastianko nam papal krasne vsetko az do minuleho tyzdna. Zrazu zatne pusu a odstrkava lyzicku, ked mu chcem nieco dat. Zje len to co ma v rucke (rozok, ovocie, piskotku) no aj to podla nalady. Pije moje mliecko aj cajiky.
Co som si tu zbezne precitala, tak baby velmi neradili, ako tomu predist, tak tuto temu nacrtam znova....
Nepoznate nejake vitaminy, alebo homeopatika na vratenie chuti do jedla? Alebo ak ste mali podobny problem, dokedy trval ?

zuka
11. nov 2008

Prosim mamicky, ktore maju skusenost s nahlym odmietanim jedla (u nas je to obed - zeleninovomasovy prikrm), keby napisali, ako dlho to trvalo ich detickam. Mojmu malemu idu stolicky a zda sa mi uz dost dlho, ze maly absolutne odmieta obed. Celkom som uz nestastna ☹

smisela
12. nov 2008

Ahojte,my sme doteraz papkali veľmi dobre,ale zrazu akoby uťalo a to hlavne obed 😒 trvalo to asi týždeň,akonáhle vidí,že idem k nej s lyžičkou s obedom spustí taký rev,nakoniec zje pár lyžičiek ale nie je to ono..tak ju nenútim a včera zjedla polievku aj ryžu s mäskom,tak mala asi zlé obdobie.
Pre martinabarak - v lekárni je dostať Cebion multi kvapky,môžu sa od roka,sú to vitamíny na podporu chuti do jedla,okrem iného aj pri chorobe,únave atď...my sme ich dávali,len keď bola malá chorá,takže neviem či zaberajú aj na nechutenstvo,treba skúsiť 😉

prasiatko30
12. nov 2008

ja by som asi odlozila na neskor ten prikrm - lebo pozeram, ze tvoj syncek je este dost maly, potom neviem ci jedavate vsetci spolu alebo je len on sam posadeny v stolicke a ty ho krmis - pokial nechce jest vtedy ked mu davas pockaj a daj mu neskor, pripadne ak je to nieco nove alebo ti to nejako nevyslo - nechcem tym spochybnovat tvoje kucharske umenie, ale u nas to bolo proste tak (uz okolo toho roku) ze ak sa mne nezdalo to co som jej davala, alebo teda rovno mi to vobec nechutilo tak to nechcela ani dcera. nakoniec zacala jedavat viac menej to co my len bez soli a pokial to boli velke kusy tak trochu popucene, velmi pomaha to ze dcera jedava s nami, neje aspon hodinku dve pred obedom, a ked aj tak nema chut 🙄 tak sa uz viackrat stalo ze ostala bez obedu a dojedla na olovrant - hlavne ked sa jedna o nieco co viem, ze by jej chutila ale dievcinka je prilis roztatarena na to aby to co i len vyskusala 😠 ale to trochu neskor ked mala tak rok a pol.

zuka
12. nov 2008

prasiatko 🙂 , skusila som uz vsetko. Ponukla som mu nase jedlo, varila mu uplne nove recepty, dokonca na obed odmietol aj oblubene ovocie 😒 ...

prasiatko30
12. nov 2008

tak len vydrz - mozno je to len etapa - dcera vcelku dobre papa ale niekedy ma proste dni kedy do nej nedostanem normalne jedlo ani za nic - skus mu ponukat viacej to co ma rad, jogurty a len cakat ze mu to prejde 😉 drzim palce 🙂

other_side
12. nov 2008

zuka, moj maly prestal pekne papat ked mal 1,5 roka.. trva to dodnes, dostanem do neho len jogurty a polievky, ziadne maso, zemiaky ryzu, proste nic

zuka
12. nov 2008

other_side, to si ma potesila 😖

other_side
12. nov 2008

zuka.. ja viem ze to nie je bohvie co, ale nedokazem do neho nic ine dostat.. on sa jednoducho zatal a tak to je uz 1,5 roka 😠 ale zase vyzera zdravy, dr vravela ze pokial papa polievky tak to nebude az take zle, hlavne mu varim strukoviny aby mal aku taku nahrazku za masko.. len nedavno sa odvazil ochutnat palacinku, ja viem, znie to neuveritelne.. az smiesne ze palacinku, ale pre mna to znamenalo celkom dost.. ale aj taky su zly papkaci ako je ten nas.. vazi pritom 18 kg, co nie je az take zle.. ale budem drzat palce aby ste vy nemali take problemy ako my.. hlavne mu nedovol aby si zacal vyberat, my sme urobili chybu ze ked nechcel, tak sme mu to nedali, lebo boli vsetci muuuudry ako radia, ze vsak ked nechce tak mu to nedavaj, vsak on dostane hlad a prd.. kde sme skoncili ☹

zuka
12. nov 2008

Inak, dnes som skusila este (asi) poslednu vec, ktora ma napadla. Skusila som malemu dat kupovany mrkvovy prikrm, s ktorym sme volakedy zacinali. Zjedol asi 7 lyziciek, skoro som odpadla. Nie je to sice 330g, ako zvykol zjest pred problemami, ale potesilo i to. Tak uvidime, ako sa budu nase problemiky vyvijat 😒 Other_side, mam synovca a ten takto zacal odmietat a nakoniec jedol iba tvrdy syr... Teraz je z neho pubertiak a papa krasne a vsetko a moc 😉 Drzim palce!

dididi30
14. nov 2008

zuzka, vobec sa neboj, moj muz bol taky isty, nic nejedol a bol ako sparatko, teraz je z neho hovado 😀
dcera je cely on, ale dufam,ze z nej toto hoviadko nebude 😅
a tiez dcera nejedla do 2 rokov , potom utalo a zacala papat, ale tiez tomu moc neda, len to co lubi
😒
syn je uplny opak, cely po mne papa a papa, len je umrncany ako tato bol 😀