Mesiac odmieta papať. Ako ste to riešili?

kamajka
25. aug 2007

ahojte žienky,

viete mi niekto poradiť - drobec nám už mesiac odmieta papkať ☹ ☹ ☹ úplne všetko, dostanem do neho ledva jabĺčko, výživu, joguft tak jedno z toho za deň ☹ . Pije len mlieko (Hami), to mu chutí, a veľmi veľa pije, aj nejakých 8 malých fľašiek za deň. Predtým papal normálne, všetko čo mu "prišlo do cesty". Neviem či s ním mám zájsť k lekárke, a dať mu urobiť nejaké testy alebo..... Som z toho na nič ☹ , aj dnes spapal za celý deň len 4 lyžičky polievky, a 4 fľaše mlieka.. Neviem či to môže byť tým, že je tak teplo, alebo aj tým, že začal behať ako šarkan.
Ale je to utrpenie. Ak máte niekto podobný problém, alebo ste mali, napíšte, ako ho riešite alebo ako ste ho riešili a či to pomáha resp.pomohlo. Ďakujem vopred za všetky rady.

zuka
14. nov 2008

No, nas krpec inak papa pekne, len ma trapi to, ze zacal odmietat zeleninku. Ale snad ho to prejde. Vazi cez 12 kg 😅

dididi30
14. nov 2008

zuzka,ved je to super,ze tolko vazi
bozenko moja dcera neda do pusy zeleninu, fakt a to ani muz nema rad
ja zas nemusim ovocie.,
kazdy je iny aj deti su ine....snad nechces dokonale dieta 😉 ak nechce nesil ho a skusk taku metodu na papaciu stolicku mu nastruhaj zeleninku, hocijaku hocijakej farby a nech si on sam berie, s rucickami, bude to zabava a mozno mu aj zachuti 😉
skoda,ze som taka mudra nebola pri dcere 🙄

zuka
15. nov 2008

Didi, tak toto som uz skusala a vsetko hadzal za hlavu 😀 . Ale dnes musim napisat, ze zjedol 250g zeleninovo-masoveho prikrmu!!! Klopem do dreva, snad sa vsetko na dobre obrati 😉 Vdaka za podporu!

egyptanka
21. nov 2010

Ahotje dievcata, poradte mi prosim vas, od zavedenie prikrmov moja Natalka nebola nejaky papkac, boli sme ledovani na rizokovej poradni, kde nam prikazali aby pribrala a tak sme do nej tlacili jedlo kde sa len dalo, kazdu chvilu.
Ked jej vysli stolicky a aj ocne teraz v auguste tak sa nam jedenie troska upravilo, papala vsetko, aj jogurtiky, masko, zeleninu, cestoviny, ryzu, chlebik a rohlik moze.
Teraz po prekonani crevnej virozy je jedenie hotove peklo ☹
Ale ... vzdy pred kazdym jedlom spusti hystericky rev, a napriklad predvcerom videla nabratu polievku (tie mala rada), prisla k stolicke, zacala mnam-mnam, posadila som ju do stolicky a spustila taku hysteriu, ze sa zadusala. Nerozumiem tomu. Musim jej par lyziciek dat nasilu, aby zacala jest. Jedenie nam trva aj hodinu a to musim jedlo minimalne tri krat prihrievat. Uz stracam nervy, ked zacne s touto hysteriou. Cely den by bola len na rozkoch alebo spaldovych tycinkach. Zacala aj odmietat masko. Ked nasla v polievke masko tak ho vybrala z ust a dalsiu lyzicku do ust uz nechcela. Cokolvek uvarim vyjde nazmar. Teraz mi neje ani vyzivy, ani jogurty, milaciky ... proste to co ma jest lyzickou nie, ale zvlastne je, ze vecerne mlieko nechce vypit z flasky, ale musim jej ho davat lyzickou ako malemu novorodencovi. Rano z flasky mlieko vypije bez problemov. Cez den mlieko nedostava. Sana sa z lyzickou nebude krmit. Z jedlom sa bude len hrat alebo hystericky revat nad nim.
Ja som na pokraji sialenstva, keby som ju nenutila jest tak nic nezje. Uz aj za to nutenie sa citim zle, lebo ked vidim ako cez plac je.
Ja neviem co mam robit? Nechat to tak a nechat ju vyhladovat? Mam jej davat rohlik, ktory zje? ... (ale nemoze byt cely den na rohlikov, ona rohlik povazuje za dezert a nie za pokrm).
Ani neochutna, neda cloveku sancu aby spoznala co jej davam a zacne vyvadzat.
Minule sme boli v obchode, ona v nakupnom kosiku sedela a tak sa jej pytam zoberiem ti milacik ... a ktory si prosis... tento s macickou alebo s chlapcekom?? Ona na cely obchod spustila taky plac, lebo som si jej dovolila nukat jedlo.
Za to vela pije, aj liter caju da alebo vody.

Prosim pomozte mi ... za kazdu radu som vdacna. Dakujem ...

irsina83
21. nov 2010

Dievcata ja mam 7 mesacnu dcerku ktora sa narodila o 2 mesiace skor takzze korigovane mame 5 mesiacov, uz papame dva tyzdne prikrmy, na obed podledne dni spapa tak od 100 do 170g masovo zeleninoveho prikrmu a pred obedom a po obede davam materske mliecko s nutrilonom a vecerna porcia materskeho mliecka je zamiesana s ryzovou kasou. Mame taky problem ze posledne tyzdne sme zacali velmi slabo priberat, nie a nie preskocit 6 kil, dnes sme mali 5980g a to pribrala za 4 dni len 20g.... 😔 a co sa tyka mliecka tak pije medzi 70ml do 120ml a tych 120 nevypila uz ani nepamatam. Mala ma 4 porcia mlieka a 1 porcia prikrmu....preco mi nepribera??? predtym sme priberali co mesiac to kilo a zrazu posledny mesiac nic...velmi pomalickyyy....

radusko01
26. mar 2013

@ivankaalenka Ahoj,nerád vyrušujem .čítal som váš príspevok (...že vám zistily intoleranciu).len som sa chcel spýtat,ako sa to prejavuje???Máme 6 mesačnú dcérku,a strašne hrozne papá.boly dni ked spapala aj 170ml.No a potom akoby ,,utal".Teraz na jeden x vypije z flaše 70ml,a dalej už nechce.manželka to musí do néj tlačit na silu,aby vôbec dojedla tých120ml.(dostáva len MM vo flaši).Nepriberá správne,a akoby ju v bruško pri tom papaní vyrušovalo,hlasno jej v nom škrrka.mohli by ste mi o tom niéčo odpísat .a tiéž ako sa to zistuje?dakujem Vám .Rado

ivankaalenka
18. apr 2013

@radusko01 sa to z krvi, ak mate taketo podozrenie, treba to cim skor riesit. Ak malá nechce dobre papať, môže to byť aj tým, inak môžte dať iné mliečko zatiaľ, treba skúšať, lebo inak sa môže stať, že malá bude odmietať aj inú, normálnu stravu a poviem vám, to už je potom iná káva :( verím, že prídete na problém. Nám laktózu diagnostikovali až v roku, bohužiaľ. Momentálne sme na tom tak, že už nesmie ani bielkovinu kravského mlieka a prišli sme aj na to, že prečo ju bolí bruško a má chronický zápal dvanástorníka a čreva. To jej zistili v dvoch rokoch. Má HIT - histamínovú intoleranciu a to je jeden zo základných kameňov úrazu - Histamín.
Držím päste, nech mála začne papať, no a ako som spomínala, kúpte mliečko bez laktózy /Nutrilon, alebo inú značku/