Mesiac odmieta papať. Ako ste to riešili?

kamajka
25. aug 2007

ahojte žienky,

viete mi niekto poradiť - drobec nám už mesiac odmieta papkať ☹ ☹ ☹ úplne všetko, dostanem do neho ledva jabĺčko, výživu, joguft tak jedno z toho za deň ☹ . Pije len mlieko (Hami), to mu chutí, a veľmi veľa pije, aj nejakých 8 malých fľašiek za deň. Predtým papal normálne, všetko čo mu "prišlo do cesty". Neviem či s ním mám zájsť k lekárke, a dať mu urobiť nejaké testy alebo..... Som z toho na nič ☹ , aj dnes spapal za celý deň len 4 lyžičky polievky, a 4 fľaše mlieka.. Neviem či to môže byť tým, že je tak teplo, alebo aj tým, že začal behať ako šarkan.
Ale je to utrpenie. Ak máte niekto podobný problém, alebo ste mali, napíšte, ako ho riešite alebo ako ste ho riešili a či to pomáha resp.pomohlo. Ďakujem vopred za všetky rady.

andy.a
25. aug 2007

kamajka,myslím,že je to len prechodné,tým teplom a ako píšeš-malý začal behať,takže má teraz iné "záujmy" ako jedenie..
Ináč nepapavca mám doma aj ja,on začal mať problémy s papaním od 5-6.mes,ako sa začali zavádzať prikrmy..aj zvracať začal v tom období..a trvá to dodnes..máva lepšie a horšie obdobia..veľký jedák z neho asi nikdy nebude..ale má 3,5 roka a váži 16,5 kg,takže je to ešte v norme..
Ale to myslím nebude tvoj problém..je dobré,keď ti malý teraz aspoň toho mlieka veľa vypije v tých teplách-potrebuje veľa tekutín..
Ak ti to veľmi vadí,skús mu dávať Nutrolin B sirup-sú to vitamíny zo skupiny B v sirupe,malo by mu lepšie chutiť papať..
Ak mu to nezaberie,zájdi za dr..malý váži normálne??

kamajka
autor
25. aug 2007

No malý má 12kg, takže s tým nie je problém, že by neprospieval. Ja mám preto taký strach z toho nejedenia, lebo aj ja mám dcérku nepapáčku 3,5ročnú s váhou 16,5kg, je to v norme ako píšeš, ale ja normálne niekedy odpadávam keď za celý deň nič nezje....A u nej to začalo podobne, len skôr. Skúsim možno tie vitamíniky, veľmi pekne ďakujem za radu 🙂

dadulka19
25. aug 2007

kamajka,synovec,ked bol malý,jedol len jogurty,segra doňho nemohla dostať nič iné 😀 ..a moc toho tiež nevypil(to ale ani teraz,ked má 8 rokov)...hovorila to dr. a ona,že pokiaľ normálne priberá,je to o.k.,tak sa tým viac netrápila... 😉 ..no a teraz je z neho taký jedák,že nechápe...zje viac,ako dospelý chlap... 😉

vesi
25. aug 2007

kamajka, mám doma to isté, lekárka povedala nenútiť, veľa piť, že ju to prejde. a ked nie, tak máme prísť na krv, dá jej spraviť vyšetrenia.občas začne jesť všetko a potom zase nechce, zatrhnem jej sladkosti aj sladkú vodu, po 2- 3 dnoch zase začne jesť a takto sa to stále dookola opakuje 😠 keby chleba nebolo asi umrie od hladu. aspoň, že má rada mlieko a jogurty 😀

andy.a
27. aug 2007

kamajka,určite sa
to časom zlepší..Držím palce!!
🙂 To náš syn je oveľa horší-ako som písala,má 3,5 roka a mal 16,5 kg..včera som ho vážila a už má len 16,2...v marci mal l9 kg..ale potom bol každú chvíľu chorý,bral ATB.v máji sme skúšali ho dávať do mŠ a tam sa úplne pokazil,celé dni nejedol ani nepil-a to boli zrovna horúčavy..-učky boli z neho zúfalé,tak sme to zrušili.. 😠 všeho všudy tam bol 5 dní,ale bol úplne vystresovaný..vraj keď nosili kuchárky stravu,hneď začala plakať..ani doma to nedojedol..a trvá toodvtedy stále..potom v júni sa nám narodila Anetka,to bol tiež pre malého veľký stres a zmena..a on na takéto veci reaguje po svojom-teda že odmieta jesť a aj zvracia..je to teda psychogénne.sedatíva tam moc nepomáhajú,lebo on je ešte aj hyperaktívny a tam majú tie lieky opačný efekt-stimulujú ho-je teda ešte "živší a divokejší.." 😠
Teraz mu pichám aj B12 injekcie..a brával každú chvíľu aj peritol na chuť do jedla..on nemá žiadne obľúbené jedlo,dokonca ani sladkosti..tie len keď vidí,napína ho..!! 😠
Všetci mi vravia,že takéto decko ešte nevideli.. ☹
To som ti písala len aby si videla,že čo sa týka papania,tvoj malý je ešte v pohode.. 🙂 🙂 🙂
Určite to časom prejde,veď aj váhu má dobrú.prospieva ti pekne..viem že ťa to trápi a hnevá,keď za celý deň nič nezje..dobre to poznám..aj rady od lekárky,psychologičky atď..
"Nechať ho vyhladovať aj týždeň-bez jedla,potom si sám vypýta"
-no neviem,ktorá matka by nechala tak dlho dieťa hladovať..síce náš ADrian by to bez problémov vydržal,aj by bol rád,že nemusí jesť.. 😠 😒 😀
no nejako som sa rozpísala..
Ešte aj Pikovit sú dobré vitamíny pre deti-ale náš ich nechcel,lebo to má ovocnú príchuť..
Ale ten Nutrolin B za pokus stojí.. 😉

benabianca
27. aug 2007

kamajka-nehcem to hadzat na zubky,ale nejdu mu nahodou nejake?Mne vtedy nechcel jest a bolo to biedne aj niekolko mesiacov ☹

kamajka
autor
27. aug 2007

Ahoj benabianca, no zúbky mu idú.... juuuj a nervózny je veľmi. Ale že by to mohlo až tak dlho pretrvávať? Ale dneska sa pochlapil, spapal trocha na obed, paradoxom je, že nie "jeho" polievočku ale guláš....
Ale bola som rada, že som aspoň čo to do neho dostala.
Ďakujem za rady.

barborkau
17. sep 2007

Moj maly tiez na figu je, ale oklamem ho tym, ze mu uvarim hustu polievku a uplne do hladka vymixujem, ak niekedy zostanu supky z kukurice alebo hrasku precedim, lebo inak by sa povracal, potom mi to zje, velakrat s chlebom. Viem ze by mal davno hryzt ale ucel sveti prostriedky a takto donho dostanem co potrebujem. Sladke tiez bohvieako nemusi, staci mu aj jeden gumeny macko za den 🙂 Prajem pevne nervy vsetkym mamam co vyvaraju a potom vylievaju 😔

andy.a
17. sep 2007

aj ja želám pevné nervy takýmto maminám... 🙂 a aj sebe.. 😀 lebo aj ja mám takého nepapavca,ako som už písala.. 😒

julkaxxx
19. sep 2007

Teda maminy, vy musite ale mat trpezlivost. nas maly pap dobre, ale tiez mava obdobia, kedy si zmysli, ze jest nebude a vtedy nechce ani pit, teda nic ine okrem mlieka. A to nech mu davam hocico, este sa iba priblizim s flasom k ustam, uz mece rucickami a nemam sancu mu dat flasku do ust. Je to vtedy ked mu idu zubky alebo ma nadchu

jejke
27. sep 2007

No a niektore maminy nechavaju deticky tak stare ako moje rano na mliecku, 😖 na obed len polievku, poobede sladkosti a vecer krupicku........a vobec nic si z toho nerobia,😝
Ja obmedzujem svoje deti v piti lebo by mi nic nejedli keby som im dovolila sa nalievat pred jedlom cajom a dzusom...piju az po jedle...
U nas musi byt navarene na obed aj druhe jedlo, hoci ho zjedia malo, s odstupom dve hodiny po polievke,a spresviedcanim, no stale varim...
Taktiez by som nemohla deti nechat ani den bez jogurtov a bez ovocia,
aj tak su tie moje akesi chorlave a tie co som vyssie spomenula su zdravsie(alebo sa len tak ich maminy chvalia?)
🙄 neviem co je vlastne spravne, no mozno privela starostlivosti tiez skodi... 😉

ivankaalenka
7. okt 2007

No, tak nie sme jedini, co nepapaju...ale uz vieme preco, bola som s malou tri tyzdne na Kramaroch, lebo jej stav uz vyzadoval hospitalizaciu, no a tam zistili, ze ma intoleranciu laktozy, zakazali dojcit a nasadili bezlaktozove mliecko. Do nosika jej zaviedli sondu, cez ktoru ju krmim, pretoze normalnu stravu aj vsetky tekutiny odmieta. A verim, ze sa to zlepsi...Mame totiz 70cm a 8kg, teda dost malo na ten vek. Len ma mrzi, ze moja pani doktorka to nechala tak, s vysvetlenim, ze su take deti, co nejedia, ze ona sa rozje...No a do nemocnice sme prisli v hodine dvanastej, kedy uz malej odchadzali oblicky a to na moju ziadost, moja pediatricka sa len divila, ako sa mi to podarilo vybavit, no uznajte...ma niekto tiez intoleranciu, alebo az take nechutenstvo absolutne, rada by som prijala aj nejake napady na papanie, skusenosti, som z toho totiz smutna, kazde tri dni jej musim tu sondu menit a to je hrozne pre to dieta. Dakujem za kazdy nazor.

zuzanab11
7. okt 2007

Ahojte baby, ja mám stejný problém s malým. Má 16 mesiacov a váži 8,5 kila. Papá katastrofálne, ja som z toho úplne hotová, pred dverami psychiatrie. Už keď sa chystá jedenie, normálne mi pracujú nervy až kdesi v žalúdku, že ako to zasa bude prebiehať. Malý papá na silu a často s plačom. Keď som zašla s tým problémom k lekárke, civela na mňa akoby som padla s oblakov. Nakoniec sa mi podarilo ju prehovoriť a poslala nás na krvný obraz (ten bol v poriadku) a na moč (tiež v poriadku), mňa to ukľudnilo, ale aj tak som len s týmto pocitom odísť nemohla. Lekárka ma presviedčala, aby som ho nenútila papať nasilu, že on si vezme toľko koľko potrebuje a že mu to stačí. Tak som ju poslúchla a vyskúšala to, a môj milý zlatý synček sám nezjedol nič, len pil mlieko. Takto to trvalo štyri dni a na piaty sme šli k lekárke. Predpísala nám Nutri drinky a poslala domov, že máme prísť o mesiac na preváženie. Nutri drinky som malému podávala striekačkou, úplne ich odmietol a "čakám na chuť do jedla", ale tej nikde. Tak som sa nahnevala a začala som malému dávať B-komplex a Pyridoxin, stiedavo-obdeň. Mám pocit, že to trocha zaberá, lenže stále na tom byť nemôže, tak stojím pred dilemou: ako ďalej?
Určite dobre poznáte ten pocit, chcete pre dieťa to najlepšie - vyvárate, skúšate, zniesli by ste mu aj modré z neba len aby konečne začal normálne papať ako iné deti...
Každý večer rozmýšľam, čo budem variť zajtra, pozajtra... Keby aspoň jedno jedlo mal obľúbené, tak ho v ňom "kúpem"...

bubatko
8. okt 2007

zuzana, presne Ta chapem, aj ked u nas je to o trosku lepsie, ale su dni, ked zje ledva nieco, ale zase ine dni to "dozenie"

ledva teraz sme prekrocili 10 kg, a to uz mame vyse 19 mesiacov, proste je to taky maly slizik

najvacsiu "pauzu" v jedeni sme mali 6 dni, kedy v priebehu jedneho dna zjedol len tolko, co by si dala trebars na 3 polievkove lyzicky, proste takmer uplne nic (ale ho aspon stale este kojim, aj ked cez den len ked ide spat...)

ja mam presne ten pocit (a aj skusenost), ze sam si nevypyta, a ze keby cakam, dokedy nevyhladne, tak asi cakam marne, tak len vymyslam, co by som mu dala, snazim sa, ale niekedy nazmar :(

inak ani moc nepije, tak uz fakt neviem, kedy sa dockam normalneho stravovania :(

asi som Ti moc nepomohla, ale aspon "potesi", ze nas je viac 🙄

vanila
9. nov 2007

Ahojte! To isté zažívame aj my. Malý chce len papať mliečko,jogurty,vyživu,tvarohové dezerty. Teraz mame rok, do jedenásteho mesiaca nemal problem zjesť mäsko so zeleninkou. Teraz je to boj o život. Síce važi 11,5 kg stále sa bojím že ak tu zeleninu jesť nebude,že jeho telíčko nedostane to čo potrebuje. Už neviem čo mu mám variť. Z toho čo mu navarím zje pár lyžičiek. Do polievky mu davám chleba a tak my to trochu zje. Chleba zje z maslom alebo z lekvárom ale nie vo veľkom množstve. Ma rád sladké pečivo a normalne rožky aspoň to zje iné ako mlieko.

andy.a
9. nov 2007

čaute,kočky.. 😉

ja mám tiež nepapavca a už bude mať v zime 4 roky..ale jedálniček ako ročné batoľa..napr.chlieb mi nezje,sladkosti ani múčne jedlá nemá rád..v podstate zväčša kašovitá strava..

už som do tohto fóra písala..

aj toho čo má rád,zje minimálne..

a od jari nič nepribral,stále máme len okolo 16 kg..

slaviks
9. nov 2007

Moja malá má 18 mesiacov a nechce jesť chlieb ani rožky. Ráno má mlieko doobeda jogurt, ale ten ju musím prinútiť zjesť, na obed polievočku, potom mlieko, a na večeru zas polievku, lebo kašičky ani ovocné výživky nechce. Vypije veľa čaju. Už som jej skúsila aj nesladiť ale stále si len pýta čaj. Jedlo si sama nevypýta. Keby som ju nenútila jesť tak bude iba o mlieku a čaji celý deň! 😠 Váži 10 kg a meria 83 cm.Neviem, či sa za tým neskrýva nejaká choroba. Keď však jem ja alebo manžel, tak si vypýta aj ona, proste chce všetko ochutnať, ale aj tak bude stále jesť tie svoje gebuzinky.

vesi
9. nov 2007

slavkis a nechce ti malá ani zemiaky, ryžu mäso, omáčky?...

gabuliik
9. nov 2007

Čaute!Moja malá má 2 roky a tiež nechce bohviečo jesť. Mlieko nepije už rok a mliečne veci tiež. Jediné čo ju donútim z mliečneho zjesť je Monte. Nepapá zemiaky,knedlu polievku len zeleninovú alebo slepačiu.Ani mäso nemusí,len kuracie aj to občas. A tiež si nevypýta jesť ako hovorila Slaviks.
Ona napríklad ráno zje to Monte a vydrží s tým až do nejakej 13 - tej a pritom ranajkuje okolo ôsmej.

slaviks
12. nov 2007

Má rada zemiaky s hocijakou omáčkou, alebo s mletým mäskom, s rybou atď... Proste iba zemiaky na akýkoľvek spôsob. Ryžu nechce. Zdá sa mi to jednotvárne stále iba zemiaky.

xxmargaretka
12. nov 2007

ahoj baby..moja anna vypije cca rano o 6h mlieko a potom do nej dostanem az obed medzi 11-13h ako kedy si zmysli(keze uz si vie vypitat-dojde k stolicke zacne ukazovat do nej a vraviet am am) no a potom az veceru 18-19h a ked ide spat tak mliecko..zacala odmietat chlebik-pecivo a jedno ci na nom maslo s lekvarom,alebo syr a zelenina,nechce ani jogurty co donedavna zboznovala a destke vyzivy nikdy nemala v oblube a aj puding si mozem sama zjest..ked jej dam len zeleninu tak to si da,ale iba trosku a to iste plati aj o ovoci..

susanh
13. nov 2007

Tak to som si vydýchla, že nie som sama. Moja malá nikdy poriadne nejedla, ale teraz po roku je to katastrofa. Brala antibiotiká, vtedy pila len mlieko 2 týždne, ale potom vôbec nezačala jesť. Už ich skoro 2 týždne neužíva, a stále nič nezje. Len ráno a večer mlieko, cez deň 5 malých hryzov chleba, 5 lyžičiek kaše alebo jogurtu a pol keksíka. Prípadne 5 omrviniek maska alebo zemiaku. Tak jej to aj cez deň doplňam mliekom, ale včera už nechcela ani to. Neviem či to môže byť stále z tých ATB, alebo je to ako u vás, že to po roku prišlo takéto nejedenie. Ale ma uspokojilo, že je viac takých detičiek.

marorlinko
24. nov 2007

slaviks skus jej dat cestoviny, ked nechce ryzu iba zemieky, tiez sa daju robit aj s masom.
moj ich zboznuje, moj tiez ryzu nemusi, ked zje tak len uplne prevarenu.
mojneznasal zeleninu iba mlieko a jogurty, zacali sme s prikrmamy od 4mes, postupne zacxaljest viac aj kusok zeleniny s masom,ale bez ryze ,od 8mes zje vsetko,co nezje jeho, mava tiez dakedy taky den,ked nechce nic,

renola
7. dec 2007

ahojte, potrebujem tiez poradit, maly mi prestava papat moje materske mlieko, nema zaujem a nevydrzi ho dlho cucat, stale sa otaca a pozera dookola. zase si cucne a zase pozera dookola, neviem, ci ho mam kojit v tme a v uplnom tichu, ale vsetko na svete ho rozrusi.
uz asi tri tyzdne mi postupne klesa na vahe, vobec nepribera. poradili mi s prikrmamy, ale o tie nema vobec zaujej, z rozmackaneho zemiacika a mrkvy ho napina na vracanie, strasne pri tom reve a nema zaujem to jest. dokonca ani mrkvu samotnu nezje, nezje ani priravenu ryzu v mlieku a to je sladke. odmieta rozmackany banan. Uz tyzden to skusam s prikrmamy, ale on nic. V noci sa nonstop budi na jedenie, ale nenaje sa dosyta, ale len dokym neciti hlad a zaspi, popripade nechce ani jest v noci, len sa mrvi a reve a otaca sa a nema zaujem cucat, len otaca hlavu ale nacucat a chytit sa bradavky nehrozi.
neviem, co mam robit, som z toho zufala, kedze mi chudne pred ocami a vidim jeho absolutni nezaujem o jedlo.
Jednoducho povedane, materske mlieko cuca iba dovtedy dokym neciti hlad, ale nie je najedeny, zasyteny. proste je to tak, ako keby si mi dame cipsy, alebo keksik, ale polievku a hlavne jedlo nezieme, len zahaname hlad malymi kusancami keksov, cipsov a tak.
Prosim poradte co mam robit. Bojim sa ze skoncime na hadickach v zaludku.

renola
7. dec 2007

este musim povedat, ze maly ma pat mesiacov

vanila
17. dec 2007

Ahoj renola! Ak je to tak že ti aj chudne tak by si mala ísť stým k svojmu pediatrovi. Rada by som ti viac poradila ale takto som ešte nebola z malým.

bubba
17. dec 2007

deti sa zasytia z mlieka viac ako si myslime,ja som musela nedavno(tyzden)vysadit nocnu davku mlieka (a celkom pekne za dva dni sme to zvladli)lebo mala mi na druhy den doobeda nezjedla absolutne nic ani ovocie tak som tak nad tym rozmyslala,ze ci to nie je posunom nocneho casu pre zaludok.ked som si to tak vyratala..o9mlieko na zaspatie,o12sa uz mrvila na dalsiu davku,potom o2hej a potom do 8spi...tak ranajsu davku som zrusila...a prosim pekne zacali sme ranajkovat,desiatovat..si myslim,ze take vacsie babo uz potrebuje aj vacsie nutricne hodnoty ako dake mlieko...aj mne mala vypila liter a horko tazko zjedla jogurt a polievku.tak som vysadila mlieko,teraz vypije pol litra,jogurt,vecer kasa,sem tam mliecna polievka...atd takze toho mlieka je vsade habakuk...

bubba
17. dec 2007

renola,skusala si umele mlieka uz?ja sice neverim v to,ze MMmoze byt slabe,nekvalitne a pod...ale raz som bola svedkom sesternica kojila a mala jej odmietala bradavku,tak som do nej hustila,ze co si jdla ze nňmi to pripadalo akoby mala aj chcella pit,ale daco jej vadilo...nakoniec ju napadlo,ze na ranajky jedla rybicky...myslis,ze by to mohlo byt aj tym co ty jes??

renola
18. dec 2007

ja neviem, mozno ano, ale ja som v tehotenstve jedla absolutne vsetko, absolutne, to je fakt absolutne vsetko co ta napadne. a ked som kojila, tak som jedla tiez a jem vsetko abslutne, jako pred tym. totiz som citala, ze po porode by zena nemala zmenit stravovanie, pretoze babatko to papalo v brusku a moze odmietat pit mlieko ak sa zmeni stravovanie. ja jem vsetko co nezie mna, a take ze nafukovadla, ako hrach, kukurica, karfiol, kel, to jem naplno, obrovske mnozstva, lebo mi to chuti a maleho z toho ani raz brusko nebolelo a nenafukovalo ho.
teraz uz zacal dobre papat, pretoze mu kupujem hotove vyzivky, lebo ja nemam mackac na kasicky, lebo on este nevie zut. a deti az od siedmich, siestich mesiacov vedia zut, tak on chudiatko to nevedel pozut tak to vypluval, teraz papa krasne, a pridavam zeleninku dalsiu, dneska brokolicku pomixovanu, inac kupujem hotove mrkvicky, a kasicky a tak. uz je to v pohode. a pribera a papa pekne.

vanila
18. dec 2007

renola Tak to Vám gratulujem. Možno mal take chvílki, že mu nechutilo.Aj my sme mali takéto dni znepapaním ,ale len na určité jedla ako je zelenina a ovocie. ale som si prestala robiť stoho tažku hlavu. Davám čo mu chutí. Ak zje dve tri lyžičky niečoho nemliečného tak sa radujem. Tak veľa zdaru nech Vám to klape s papkaním a nech je zdraví.