Moje dieťa nechce papať. Poradíte lieky na chuť do jedla?

siwike24
21. dec 2007

Ahojte mamicky .Mam 17mesacneho syna a nechce papat. Viete mi poradit nejake kvapky alebo tabletky,aby mal chut do jedla.Dakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

martinaema
17. okt 2008

malá má 1,5roka a za pol roka pribrala 300g. Tak čo ti poviem 🙄
Dr. hovorí že to stačí, tak už nad tým nerozmýšľam.
Ešte stále sú dni, ked zje minimum, ale už ma to tak netrápi, ako ked bola menšia. Inak ked ti pije mliečko, aj to treba rátať ako jednu porciu jedla. Mne nejedla raňajky dovtedy, kým som jej dávala ráno piť mlieko. Teraz občas zje ráno jogurt, občas polovicu rohlíka s maslom a lekvárom. Ale stále myslím, že je slabý jedák...

kvetinka77
30. okt 2008

Ahojte! Nasa malicka mala prave 7 mesiacov, uz vyse mesiaca sa snazime krmit lyzickou a ona nechce papat. Zavrie pusu a robi partizana. Pije iba z flasky mlieko. Sme z toho trochu nestastni, lebo si myslime, ze uz by sa mala cvicit v papani lyzickou. Doteraz sme skusali lyzickou len zeleninu, uz by sme skusili pomaly aj maso. Ako ste naucili malicke, aby papalo lyzickou?

pekacka
30. okt 2008

kvetinka,
malý mal tiež 7 m. a ja mu dávam lyžičkou kvapky (Vigantol, Kanavit) už od narodenia, a je to úplne jednoduché, takže teraz mi papá lyžičkou.
neviem, vyskúšaj jej dať lyžičku do ruky nech sa s ňou chvíľku pohra, samozrejme bud pri nej. ja som mu ju tiež niekedy chvíľku nechala aby sa s ňou zoznámil a asi to fungovalo...

vivere
31. okt 2008

dievcata, co robit s desatrocnym dievcatkom, ktore odmieta stravu? nevyzera to na ziadnu psychicku pricinu, nic ju neboli, jednoducho nechce jest...

daves
19. nov 2008

ahojte, mne syncek pekne jedaval, pytal si vsetko, co sme aj my mali na tanieri. Teraz ma 1 a pol roka a odmieta zut jedlo. Ak ma v ustach nieco vacsie, okamzite to vypluje. Vacsie cestoviny, kusok masa, chlieb, slize z masovej polievky. Pristihla som sa, ze zase sa pri nom vraciam ku kasickam a mixovanym polievkam, vacsinou k tym istym, ked chcem, aby sa najedol. Tak rada by som mu na tanier nabrala masko s ryzou alebo zemiaky s karfiolom. Hocico. Ozaj neviem, co s tym robit.

daves
19. nov 2008

A rovnako je to aj s polievkami. Odmieta jest napr. kapustove, strukovinove, kde citi pod zubkami nieco, co by mal hryzt. Niekedy odmietne jedlo hned pri pohlade nan. otoci hlavu nabok a povie: "nechcem". A mam to vybavene.

vocko3
20. nov 2008

aj moja mala strasne zle je, asi mesiac papa kvapky cebion multi a nemala som pocit ze by to pomahalo, ale zrazu sa nejako lepsi. uz aj chodi ochutnavat mne z taniera a snazi sa skusat aj nove veci. predtym mi neotvorila vobec pusu len to jedlo nejako vycucala. teraz otvori pekne pusu (nie vzdy) ale neviem cim sa to zmenilo. akurat maso do nej nedostanem, lebo ked narazi na kusok masa (miniaturny) tak ho vypluje a neviem ci sa vratit k mixovaniu aby som do nej aspon tak dostala to maso...

katmi
2. dec 2008

ahojte.. moja mala bude mat tento tyzden 7mesiacov a tiez nechce moc papat ☹ hlavne desiatu mi odmieta - davam jej ovocie.. proste nechce..ale musi daco papat?? takze jej dam mlieko a to vzdy vypije,cize hladna je.. neviem co s nou..moze to byt zubkami?? ze nam idu zubky??? poradte.. aj obed pobrble.. mliecko mi papa normalne..

mojmir
2. dec 2008

ahoj katmi mne mala tiez papa viac mlieka ako ovocie zeleninu a meso vobec nechce. teda ovcie papa ale na obed jej spravim mesko zo zeleninou da si tri lyzicky a koniec tiez som s toho zufala

jankajs
2. dec 2008

Ahojte, to s tým robením partizána máme aj my. Odvtedy, ako dostal kvapky Maltofer pre nedostatok železa. Dovtedy, keď sme dávali Vigantol, pekne ústočká otváral, niekedy som kvapla rovno do nich 😀 . Zo začiatku aj príkrmy jedol - mrkvičku (ale najskôr skúsil, či to nie je Maltofer), aj kašičku, niekedy polievočku, na druhý deň nič, a tak striedavo. Minule zjedol štvrť banána s broskyňovo-jablkovým pyré, na druhý deň ani vidieť. Nechápem prečo je to tak, raz mu to chutí, inokedy ani za svet ústa neotvorí, dokonca vtiahne spodnú peru a hotovo 😒 . Už to nesilím, lebo čím viac som nástojila, tým viac omietal. Teraz ho navnadím tak, že naberiem zeleninu na malíček - vtedy pusinku otvorí. A potom sa doleje mliekom. Horšie je, že ja už MM strácam - prv som odstriekala z jedného prsníka 250 ml, teraz ledva 150 ml, niekedy ani to nie, a drobec odmieta UM. Dnes som mu musela doplniť do MM 30 ml UM, tak to zjedol, ale keď má samotné UM, pľuje ako námorník...

renka1801
6. dec 2008

Ahojte.Ja mam tiež taký problem.Syn ma 7 rokov a strašne malo je na svoj vek je velmi vysoky a ked malo zje tak vyzera strašne chudý. Nepomaha ani pikovit, cmula ich ako lentilky ani rybí tuk. Mlieko mi vobec nevypije . zelenina ani nehovorim. Niekedy sa naje ked si vypýta čo má vyslovene rad , ale on je aj strašne živý neposedí takže on aj ked zje hned to aj vybehá.Ale ja som bola tiež v detstve taký slaby jedák. Možno sa to časom upraví.

zade
15. dec 2008

ahojte, aj my patrime do tejto kategorie napakacov.
Chceme len masko a polievocky. Ziadne kase, chlieb, pecivo, zemiaky. Ziadny skrob. Ziadne jogurty, ani pudingy. Jednoducho nic co je u inach deti bezne. Jedna mamina pisala, ze len dietatko do jedla nenutte. Ja si vobec neviem predstavit, neutit ju. Proste krici, ze "nechcem, nechcem", neotvori usta, vrieska a rozhadzuje ruckami. Ak sa mi vsak podari dat jej do pusy aspon zopar kvapiek polievky, vtedy cirkus prestane a zacina jest. Niekdy viac, inokedy aspon tri lyzicky.

No pije vodu. Pije a pije...

magda22
15. dec 2008

zade mozno by nemala tolko pit, neskusala si jej dat uplne minimum vody, mozno by zjedla viac... 🤐

zade
17. dec 2008

teraz mame zazrakom papkacie obdobie, asi pomohlo, ze som sa tu postazovala 🙂

andelicek_vu
26. mar 2009

ahojte musim sa aj ja pridat lebo ja som uz total na nervy vobec nechce papat absolutne uz musim povedat ze celych 5 dni je len na mlieku a nic insie nepapa uz som sa pitaôla aj doktorky ale povedala ze je vsetko ok ako tiez musim povedat ze niekedy zie aj za styroch a zas ma obdobie ze 2 tyzdne nezie ani omrvinku az mozte poradte mi volaco bola by som velmi vdacna za kazdu radu lebo uz som uplne zufala a ked konecne jej dam nieco doust tak hned mi to vypluje dakujem vam velmi pekne

martao
7. apr 2009

Ahojte.
ja myslím, že každé dieťa sa naučí jesť. Najstarší bol hrozný jedák ☹ . Jesť sa naučil v školke. Teraz nezje len banán a varenú zeleninu.
Vyše roka nejedol nič iné len- párky, vajcia, kura, ryžu, hrnolky. To znamená ani ovocie ani zeleninu. Pritom nebol nikdy chorý.

anna181
22. júl 2009

Ahojte..aj my tu patrime, moja uz skoro 4 rocna dcera nechce jest... Samozrejme, ze by si dala cokoladu..ci ine .....Ale hlavne jedlo a polievku do nej tazko dostanem. Nechcem sa s nou hadat a ani ju nutit, ale velmi ma to trapi..skoro nikdy nie je hladna... Ma cca 14 kg. Poradite mi? Nejaku fintu..ci nieco ine... Dakujeeeeeeeeeem.

elize
22. júl 2009

anna moja kamaratka mala a stale ma podobny problem. Varila to, na co prave mala jej dcerka chut. Chlebik jej podavala v tvare srdca (vyrezavala z neho rozne tvary). Nechavala, nech ju krmi a potom ona krmila ju (hrali sa na babatko a maminku). Zapajala ju do pripravy jedla. Dolezite bolo, aby mala pocit, ze nejde len o jedenie. Vzdy to bolo spojene s nejakou hrou, ulohou, ... Davala jej mensie porcie na tanier a ked zjedla vsetko veeeeeelmi ju chvalila. Pochopila, ze ju nesmie do jedla nutit, nesmie byt nahnevana ked dcerka nechce jest, vtedy hrala smutnu princeznu (ale poriadne to v nej vrelo). Drzim palce a hlavne prajem veeela trpezlivosti 😉

blumka
3. aug 2009

ahojte
Terezka bola vzdy dobry papkac, jedla vsetko a skoro stale a zrazu nechce nic...ani ranajky ani obed ani vecer, dokonca ani mlieko mi vecer nechce....pije dost (aspon to)....mozno je to len tymi horucavami ale uz ma to zacina hnevat, lebo cez den sa poriadne nenaje a potom o piatej rano zahlasi ze je hladna 😖 ...

tiana
13. aug 2009

No moj maly nezbednik (9mes.)je tiez taky, caje nechce, ledva do neho dostanem 20 ml, niekedy sa mi podari viac, ale to ho stale s flaskou otravujem, mam pocit, ze nic ine nerobim, len mu skusam davat cajik a nejake jedlo. No par lyziciek spapka, 5-6, niekedy viac, inokedy vobec nic. ☹ No a vnoci si pyta mliecko kazde tri hodky, ide ma z toho porazit. Ked mu nedam(bo chcem aby uz celu noc spinkal), tak sa plazi po posteli s palcom v puse a cmula ostosest, takze ani on nespi ani ja, nakoniec mu musim aj tak dat mlieko bo by nezaspal. 😠 No a cez den mliecko nic moc, ale nie je to tak zle, horsie je to z jedlom, to je hotova katastrofa. No kazdy mi hovori, ze to treba preckat, ze to prejde, uvidime...

veronikap
22. aug 2009

ahojte, ja jedenie / nejedenie "riešim" v podstate stále... a po dvojročných skúsenostiach vám môžem odporučiť len jedno: nenútiť dieťa a nesnažiť sa silou- mocou dostať do neho keď nie polievku, tak aspoň kúsok pečiva a pod. ... vy sa zbytočne stresujete a aj tak to nepomôže.. pokiaľ sa dieťatku darí, je zdravé, nechudne, tak to netreba riešiť.. a hlavne ak ešte pije mlieko, tak mu to zrejme stačí

postupom času sme dospeli do štádia, že si naša malá opica vypýta aj sama.. otázka, či to vôbec zje, ale už aj sama príde a zahlási, že má hlad 😀 ale také klasické obedy u nás nehrozia.. zistili sme, že je skôr "od cesta", tak keď upečiem nejaký ovocný koláč, ten má na obed... a neriešim, že to nie je teplá zeleninová polievka a pod. a sme spokojné obidve 😎 kúsok mäsa zje tak raz za týždeň - za dva... ale na zmrzlinku nepovie, že nechce 😀
ja som to po tých dvoch rokoch nechala poste tak.. občas sa zadarí a pekne sa napapá, inokedy nie.. čo už.. ja tiež keď nemám chuť, tak si dám obed napr. až okolo tretej a nie o 12, len preto, že sa v tom čase obyčajne obeduje..

susana28
29. aug 2009

Veronika, ani nevieš ako ma "tvoj postoj" postavil na nohy, lebo už som bola na nervy 😖

veronikap
30. aug 2009

susana, hlavu hore.. 😉 zvykneš si 😎

skôr som zistila, že sa treba obrniť voči maminám, babkám, tetám a pod., ktoré so svojimi deťmi nič také nezažili, nechápu to a automaticky to berú tak, že to je v podstate tvoja vina, lebo si to dieťa nenaučila jesť a neviem čo všetko.. ale keď si pomyslím, ako som ako malá musela sedieť nad tanierom niečoho až kým som to nezjedla a pritom mi to už išlo aj ušami... 😖 ja chcem mať spokojné dieťa a nie spokojnú napr. babku, že som do malej dokázala nasilu niečo natlačiť .. 😒

maajka83
31. aug 2009

Ahojte, aj my riesime jedenie. Maly tiez nechce papat, uz neviem so s nim. nezje pecivo, ryzu, zemiaky, to musi byt ked aspon trosku nieco z toho zje aj to tak raz za par tyzdnov! priznam sa, som z toho na nervy! dnes nic nezjedol, teraz vecer, som mu zas skusala dat nieco spapat lebo pytal ham, ale ked to zbadal, tak nechcel. Tak som mu urobila kakao a dala spat. Ked nechce tak nechce. ale stve ma to. Kazdi mi hovori ako dobre vyzera, ake ma licka ( inac tie licka ma po muzovi, on ma tiez plnsie) ze ten sa mi musi pekne napapat, a to ma vytaca, kedy vedeli kolko sil ma to stoji kym mi nieco aspon trosku spapa. ☹

domeenika
3. sep 2009

ahoj majka, aj my prezivame cosi podobne.. moju malu to chytilo toto leto, niekedy mam pocit, ze neprijma dostatok vitaminov.. teda nie pocit ale fakt.. najhorsie je, ze schudla 2kg, neviem ci je to normalne, alebo by som mala zajst k doktorovi.. pred tym papala normalne, na ranajky zjedla aj cely puding, popripade ine jedlo, ovocie, potom polievku,( ryzu, tarhonu), olovrant a veceru + mliecko pred spanim.. Nema rada maso, len ho pozuje a vypluje. aj ked jej ho nakrajam na mini kusky tak jej to uz potom nechuti, aj ked ho zamaskujem.. naopak salamu,sunku zje.. Presnejsie jedla, teraz nechce uz vobec nic.. len vymysla, dam jej na vyber aj zo 4 jedal ale nechce nic.. uz neviem co mam robit. trva to cca tyzden.. nevie nam niekto poradit?? taktiez nejake tabletky do nej pchat zbytocne nechcem...

olivova
6. sep 2009

ahojte, tak ja som bola tiez na nervy - kym som neobjavila pesnicku na youtube - malicek od P.Nagy (neviem mu vysklonovat priezvisko 😀 ) a tam su v klipe deticky a zo zaciatku jedia. Ta pesnicka mi uz ide poriadne na nervy, ale mala pritom papa - ako jedia deti - to hikam ako papaju a nech rychlo otvori ustocka aj ona (ma 1,5 r). Som zvedava, dokedy jej to vydrzi. Zatial nas to drzi 2,5 tyzdna a viditelne pribrala - konecne.
Inac jeme stale tie iste jedla dokola...

janina1977
7. sep 2009

ahojte, aj ja patrím medzi mamičky, ktorých detičky nechcú papať, už som z toho na nervy, vyskúšali sme už snáď všetky metódy, dávala som malej peritol na chuť do jedla, to zaberalo asi tak 3 mesiace, teraz už vôbec, snažím sa jej dávať pestrú stravu, ale niektoré potraviny úplne odmieta, cestoviny pozná akurát z polievky, sladké neje vôbec, mäsko iba kuracie, ako keby bola lenivá vôbec prežúvať a tiež jeme tie isté jedlá dookola, nechcem do nej jedlo nasilu tlačiť, čo nemá žiaden význam, pretože ho aj tak vypľúva, má 11 kíl, je ale veľmi živá, tak aj to málo čo zje, hneď vybehá
skúsila by som nejaké bylinkové čaje na chuť do jedla, len neviem, či malé dieťa už môže piť takého čaje, na niektorých píšu, že sú vhodné až od 15 rokov dieťaťa, prípadne homeopatiká
chcela by som vedieť koľko tekutín vypijú vaše detičky za deň? mne sa zdá, že mi pijeme až príliš, lebo za každým sústom jedla si pýta čajík a bez fľaše s čajom v puse ani nezaspí ....

saska.t
9. sep 2009

Ahojte,

tak ja som mala doteraz velku papkacku nikdy jedlo neodmietala az teraz, nechce ranajky obed ani olovrant jedine co bez reptania zje je ranne a vecerne mlieko aj to sa bojim vyslovit aby som to nezakrikla ☹

myslim si ze nam idu ocne zubky a preto odmieta jest, dokonca vzdy poobede hnackuje a pritom rano ma tvrde bobky a celkovo je uplakana, mate niekto taketo skusenosti? Aku dobu to asi trva? Uz zacinam mat strach ze mi od hladu vyrazne schudne 😅

lenka1smejka
11. nov 2009

Tak ahojte mamicky,mame problem asi mesiac.Nie som zastanca mixovania jedal takze ked mala dovrsila 4mesiace tak ked som jej davala prvy prikrm mrkvu tak som ju rozlacila vydlicku,krasne zjedla a tak to islo vsetko krasne mi jedla aj kusky lebo v piatich mesiacoch mala 6zubkov.Az od 6mesiaca zacala vymyslat.Potom som zistila,ze chce iba kupovane zeleninove presnidavky tak som jej davala iba tie a to nejsom rada lebo si myslim,ze to neobsahuje tolko vitaminov a este k tomu je to mixovane a dost drahe ale zase co by sme neurobili pre nasich drobcov.Ovocie to vobec ano domace ani kupovane,to ju napina na vracanie.Mlieka aj s kasou mi vypije za 24hodin 390ml.Ona ani osladene nechce no proste nic!!!Teraz ani to kupovane nechce ja neviem co mam s nou robit.Uz mi praskaju nervy!

vrn
12. nov 2009

Ahojte, tak nam sa aspon zistilo preco nepriberala a nerastla, aj ked prieberciva v jedle je stale. Ale ked pridavame vitaminy B6 a kyselinu listovu viditelne zacala rast.

Ale aspon som prisla na to ze jej chutia viac polievky - uvarena mrkva, kalerab, petrzlen, masko a pismenkove cestoviny, pridavam trosku masla namiesto oleja a nevie sa toho dojest. Alebo kuraci vyvar s podobnou zeleninou, uz bez masla, to mi jedla 3 dni po sebe, co inak odmieta.

Maminky, poradite nejaky recept na veceru pre 10-mesacne dieta? Hotove kase nechce, skusala som kukuricnu krupicu aj ryzovu kasu a tiez puding (vsetko s UM) ale nechce nic........ naucila sa na kasu zo psena s vyzivou, ale to jej nechcem davat kazdy vecer....... hodte nejake recepty alebo rady co mam este vyskusat........ 😉