Moje dieťa nechce papať. Poradíte lieky na chuť do jedla?

siwike24
21. dec 2007

Ahojte mamicky .Mam 17mesacneho syna a nechce papat. Viete mi poradit nejake kvapky alebo tabletky,aby mal chut do jedla.Dakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

andrusek
18. feb 2010

ollski, ja zkoušela mixovat vcelku mačkat aji at si sama bere a nic.když ji dame nasilim což už nedělam chytla zachvat breku ani nadechnot se nemohla a vše dukladně setřela s jazyku.ani to neochutna.podiva se a konec.

monka88
18. feb 2010

andrusek, pises,ze sa mala na jedlo,len pozrie a ani neochutna a odvrati hlavu? Neskusla si ju nejako zabavit? Napr. pozerat si nejaky casopis,knihu.My to totiz tak praktizujeme,inak by sa drobec tiez asi nenajedol,teda pokial neumiera od hladu 🙂 On sa tiez zvykne len pozriet na to co mu davam a ked to zbada,tak len odvrati hlavu.Ale ked ho zabavim,tak ani nevie ako otvori usta a ked to uz ochutna,tak zisti,ze je to fakt dobre a spapa.

gina333
18. feb 2010

monka88 : no unas volakedy zaberali knihy perfektne, a este ked starsia dcerka jej spievala a tancovala. Teraz absolutne nezabera nic, knihy hadze na zem, a usta neotvori ani za svet. 😠

lenka1smejka
18. feb 2010

To som nevedela,ze ked dam malej 100g jogurt tak ma 200ml mlieka z toho.To je fakt´pravda?

andrusek
18. feb 2010

monka88 skoušeli sme všechno knihy,mobil pc,hračky dělat divadelko jest mezi hračkama vše ale vždy da ruku před pusu a otoči hlavu nebo začne brečet.když otevřu ledničku a vytahnu jogurt tak se usměje.jinak ne.už sem skoušela dat jidlo do jogurtoveho kelimku a poznala to aniž by ochutnala.vydrži byt cely den hlady.

tamix
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
casy30
23. feb 2010

Dievčatá, nečítala som celú debatu, alle musím si aj ja uľaviť, zak sa nehnevajte. Mám doma 1 a pol ročného synčeka, ktorý veľmi zvláštne papá- nepapá. už asi mesiac....dovtedy zjedol všetko. začalo to tým, že chcel jesť výsostne sám. to trvá dodnes...katastrofa, ale nechávam ho...Niikdy mi nezje napr. syr s chlebom. buď papá syr alebo chlieb...buď ryžu alebo maso...chlieb nesmie mať ničím natretý...ani máslom ani nátierkou. hnusí sa mu to...Keď mu dám napr. sviečkovú s knedľou, chutí mu, papá, ale keď mu dám knedľu o týždeň, tak ju vypluje a zhnusí sa tak akoby som mu dala skapatú myš...masko na šťave ani vidieť, krupica, puding, to sa zhnusí, palacinka hnus, polievka občas aj to iba slepačia...no ja už neviem čo mu mám dávať jesť...jogurty miloval, teraz hnus...nikdy som ho nenútila, nikdy nekričala...radšej vždy počítam. niekedy aj do 100 😀 máte doma niektorá takéhoto exota alebo exotku?

zuza80
23. feb 2010

casy-moj drobec bol niečo podobné, aj ked ani teraz tomu jedlu moc neublíži, ale konečne niečo zje. On totižto pil len mlieko, vydržal na tom celý den a ked som mu mlieko odmietla dat, on odmietol akékolvek iné jedlo. Teraz už konečne začína jest, ale rohlík tiež nezje ničím natretý a takisto chlieb, bud syr alebo pečivo. U nás vedú polievky, tak aspon to do neho napracem. Dnes som mu uvarila puding, a čo myslíš, kdo ho zjedol? maminka.Snád sa to aj u Vás začne lepšit, držím palce. Viem ako sa cítiš, radšej mat velkého jedlíka a dieta, ktoré nič nezje.

atrami
23. feb 2010

casy30,
robil to aj moj syn. Presne ako píšeš. Mne kura zjedol len v Tescu 😉 . Do 3 rokov jedol len párky, hranolky, vajíčka, aby zjedol polievku mali sme v zásobe asi všetky tvary cestovín. Nesmel mať nič od omáčky. Narodil sa druhý syn a nebol čas venovať sa jeho jedeniu a ešte nastúpil do školky. Časom sa to zlepšilo. Dnes je už prváčik a okrem banánov, brokolice a rajčín zje úplne všetko. Niekedy sa na mňa, tak divne pozrie, vtedy mám pocit, že by zjedol najradšej aj mňa.
Asi len zaželať Ti pevné nervy. 😉

lalus
23. feb 2010

casy.....malý beží na delenej strave, nie? 😀 😀 😀 tam sa papá buď chlieb, alebo syr....buď ryžu alebo mäso...

prajem pevné nervy. Aj mne už krpec nepapá tak bezproblémovo ako predtým, hovorím si, že už toľko asi nepotrebuje a začína mať vlastný rozumček, ktorý si presadzuje aj pri jedení 🙄

lenka: ja som čítala, že 100 g jogurtu je ako 150 ml mlieka.

casy30
24. feb 2010

No, vidím dievčatá, podľa vašich príspevkov, že to treba brať športovo 🙂 ale niekedy ma fakt ide poraziť 😢 Zuzi, tak ako píšeš, 😉 Atrami, tescové kura som neskúšala. Dík za typ 😉 Lalus, aj moj muž sa smeje na tom, že malý je aký múdry, sám si nasadil delenú stravu 😀 😀 Každopádne, ešte že tie počty ovládam. Hlavne vtedy, keď pred dvoma jedol a dušu a dnes sa mi nad tým istým jedĺom trasie.Ale keby ste videli ten hnus a jeho pohľad typu To čo si mi dala? Čo som ti urobil ??? Trochu dosť ale nechápem ten hnus nad krupicou a pudingom. ja som si myslela, že to zblajzne každé dieťa....už viem, že okrem mojho a Zuzkinho 😉

standu
25. feb 2010

casy my sme na tom zhruba detto....mala totalne odmieta ranajkovat chleib rohlik...pecivo...proste nic, predtym sa isla utlct za vianockou aspon...normalne to co nechce vybera s hnusom z ust a s nervami to puci v ruke...som zufala. vcera obed- suche cestoviny. omacku plula, nastastie som jej to dala osobitne. na olovrant nic, ked sme my vecerali, tak na vyjedala ryzu so stavou a hrasok z tanierov, akonahle som jej nalozila na jej tanier- koniec jedenia. doobedu sme chodili po lekaroch tak asi nevnimala, ze som do nej natlacila rozok s maslom a sunkou (ZAZRAK!!) ale prosimpekne jedla ho 3hodiny. dnes som ranajky odbila pribinakom a ovocim- teda zyvcajnym olovrantom. o mase nevravim ani- ak ho nema zakamuflovane nasekane nadrobucko- popripade kuracie prsia su suchsie, tak tie musim pretlacit cez lis na cesnak- pluje ho. takze vcera rohlik ano, dnes ked som jej ho dala na ranajky hnus. normalne ju napinalo na zvracanie.
krupica?? fuuuj, a to donedavna veceriavala instantne kase s chutou. dnes sa ide povracat. banany do roka ano, teraz asi mesiac ich jedla, minule grc.
ja to nechapem.
kde robim chybu???

do jedla ju nenutim, snazim sa jej davat ci najviac moznosti aby mohla jest sama, ale lyzicu neovlada a vlastne aj tak chce len rukami. uz jeme aj pri telke, aj nicim neruseni pri stole, tanier pribor vsetko, aj sama, aj chodim za nou s tanierom aj hodinu po byte, lebo dlhsie ako 15min neobsedi.

rada jedavala mandarinky z misky, teraz ich vykoti a odchod....alebo v horsom pripade rozpuci...

summa summarum ranajky 0bodov, desiata mlieko a ide spat, obed suche cestoviny ryza...polievky pluje, olovrant nejaky kremik typu pribinak a ovocie- najnovsie uz len struhane jablko- vecera, to papame, ale len zemiakovu kasu, cize veci co idu hladko dole krkom.

co dat dietatu ktoremu sa hnusi pecivo globalne na ranajky????

pardon za monolog 🙂

jaaty
25. feb 2010

ja keď chcem, aby sa naša Hanka najedla, tak musím zapnúť počítač a v ňom nejaké hry alebo rozprávky. V lepšom prípade zoberiem knižku. Jediné jedlo na ktoré sa teší a pýta si ich sú raňajky. Tie dokáže zbaštiť sama. Ke´d sa opýtam, čo chce papať napr. na obed alebo večerutak je to čistá ryža, čisté špagety, pizza.
Od pondelka nastupujeme do škôlky a ja pevne verím, že sa to zlepší. Standu, Hanka začala jesť chlieb a pečivo, keď mala 1 3/4 roka. Tak možno sa tu aj u vás zmení.

zuza80
25. feb 2010

jaaty my jedávame pred telkou. ležali sme v nemocnici skoro mesiac a tam sa tak naučil jest. tak v tom pokračujem, som rada,že aspon niečo do tej pusy dá. zapneme telku a jeme. vtedy si moc nevšíma, že mu niečo dávam do pusy a ide to.
standu maso podáveme rovnakým sposobom, jediné čo zje je párok. všetko maso pluje, musí ho mat na také kúsky, že o nom nevie. a na ranajky sme mali jogurt a sváča kakao. dávala som mu rohlík, vrátil mi ho spät. naštastie zje jablko, rajčiny-tie by jedol nonstop, ale už sa mi z nich vyhádzal,tak zas nic. banánu zje vždy polovičku, no ved to poznáte, za každý kússok jedla, čo do neho natlačím som vdaččná

jaaty
25. feb 2010

Keď bola Hanka menšia- tak ako vy- stačila aj nám telka 🙂 Teraz musím vymýšľať nové spôsoby 😠 , začal u nás letieť Mickey mouse clubhouse. sú tam hra- niktoré až inteligenčné, tak sa bavíme tam.
S mäsom je to podobné.- tiež na malé kúsky. Jediné čo si odhryzne je kúsok rezňa. Ovocie musím mačkať, zeleninu zje všetko ale v surovom stave len mrvu a papriku.
Navyše neje nič sladké, takže žiadne šišky, buchty- maximálne čistú vianočku- odkrojenú do trojuholníka 😀 .
Našťastie je absolútne zdravá, včera sme boli po 1,5 roku u lekárky an preventívke. Meria 97 cm a váži 14kg, takže celkom slušné. Ja verím, že tá škôlka nám pomôže.

standu
25. feb 2010

my mame praveze problem s vahou aj vyskou....80cm a 10kg...takze som happy za DOSLOVA KAZDY kusok jedla...sladkosti ani my ee obcas brumik to je vsetko piskotu neda do ust...raz za mesiac kustik horkej cokolady ked jem ja..
parok vyplula ale skusim detske kupit...
zelenina surova-paradajka a uhorka...dnes rano ani to. skor viac je poobede, resp vecer...

telka funguje...obcas..
ach jaj ☹

ollski
26. feb 2010

standu, u nas je to daco podobre...cca.80 cm a 11.5kg
u nas sa neje nic co ma kusky!! este aj z jogurt vypluva ovocie, ked ho nevypluje tak ho natiahne, popripade vygrcka...rozok, ked ma dobru naladu, inak len v kociku cca.1/2 za den, ovocie len banany, zelenina nehrozi, akurat vo varenom obede, ktory do neho nasilu nejako dostanem 😔 ranajky jogurt, za den cca 4x150ml mlieka, vecera kasa alebo puding, kupovany, lebo ja varim asi zly ☹
ked je najhorsie frcime na ryzi s ovocim, uvarim ryzu s vanilkovym cukrom a ovocim, alebo leb s detskoz vyzivou, to je ochotny jest....ale este aj rozvarenu ryzu musim mixovat!!parku este len videl, starsia ich totiz miluje, uz utekal prec 😝
nasa simi papava uz dobre. do roka a pol to bola nahanacka, ale ked sa narodil maly akosi sa to upravilo, ale doteraz nejedava sama natrety chlebik...kdze zje vselico, netrapim sa tym, raz ma urcite jedlo rada, potom to zase pre zmenu nechce, to je asi normalne...no parky a salamku to moze vzdy 😀

andrusek
26. feb 2010

holky ja vam zavidim že sni aspon trochu oběda,zeleniny.naše mala jak sem už psala tak jen rano pul rohliku pak dlouho nic a ve 16h,jogurt nebo přesnidavku.večeře krupice.nic vic neveme do pusy.a vypije 130ml UM a max 18Oml čaje.asi je na sladke.buchty a vše takove nezdrave by asi snědla. ☹ a sme stale na 7,5kg.

yuta
26. feb 2010

Dievčatá. môj Adamko frčí na domácej údenej slanine. Ide ma poraziť. Najnovšia zábavka žuvanie kožky z tej slaniny. Chlieb a pečivo ani náhodou, varené jedlo podľa toho či má náladu po prípade čas. Ale ja chcem aby rástol v tom že treba jesť preto že je hladný a nie preto že je obed alebo večera.

yuta
26. feb 2010

A zabudla som dodať že má 27 mes. A pije od rána do večera čaj, vodu so sirupom a čistú vodu čo práve dotiahne.

tiana
27. feb 2010

Andrusek, moj maly nezbednik on vobec nechce papat ranajky, tak nakoniec spapa pol hrusky, troska s piskot, alebo trosku s toastu. Sem tam dolky v jablkovo skoricovej omacke.Zvycajne spapame vsetkeho tak 100 g a finito.Sem tam sa mi podari do neho dostat viac.Momentalne ale mame problemy so zubkami a vermi ze keby chcel papat buchty tak mu dam kolko mu hrdlo raci. Snazim sa ho naucit na palacinky, davam mu ich s vyzivou,zatial bez uspechu, ale budem skusat dalej. Nech ma ake take ranajky. Snazim sa mu davat skoro rano mliecko aby cez den nemal az po veceri, lebo ked mu dam cez den mlieko tam mi uz ani to co mi malo spapa nezje.Takze cista voda, alebo detsky nesladeny caj.
Zazrak to s nim nie je, nas drozdik sa narodil v 35 tt a vazil 2700 g a teraz vazi 9600g.
Je to na pevne nervy, niekedy som fakt uz z toho zufala. Robim co mozem a bez uspechu. Aj hladovku som skusala. Nic. 😠

suuzanee
28. feb 2010

Moj Jakubko ma 20 mes. a 12 kg.tiez nechce papat.a polievky uz vobec nie.niekedy do neho dostanem slepaci vyvar ale to tiez zriedkavo.inu polievku nechce za svet.a masko iba ked sa pomyli a je zamaskovane pod broskynou alebo niecim takym.na ranajky niekedy zje vianocku alebo sendvic z maslom.mlieko pije stale bebu3,ine nechce.som z toho zufala.ale keby som mu dala gumenych medvedikov tak zje cely sacok 🙂 ozaj a jedine co zje vzdy tak to su palacinky a buchty na pare 🙂

tiana
2. mar 2010

suuzanee, skus polievku urobit na cibulke, moj maly len take, u svokry ob. polievku nechcel ani za svet. 😅

sisstin
3. mar 2010

ahoj holky, syn je taky nežravec...má 28m, asi 86cm a s bídou 10,5kg 😝 jí jenom kukuřičné křupky, suché a sladké pečivo, mléčné výrobky a banán. To je asi tak vše..výjimečně sní bramborák, nebo mleté maso..ale jinak nic. Do 18m jedl vcelku dobře, sice jen kupované jídlo (skleničky, kaše, přesnídávky)..ale od té doby přestal jíst úplně vše. Je to každodenní boj, půjdeme do poradny pro tyhle děti, které nejí...ale moc si od toho neslibuju. Máme i jiné problémy, syn má lehké psychomotorické opoždění se sklonem k úzkostným stavům...přijde mi, že i to jídlo má hodně ovlivěné psychikou...sám jí pouze rukou, jinak odmítá jíst.

suuzanee
3. mar 2010

tiana, dakujem za tip, vyskusame.vcera sa kubko prekonal a zjedol koprovu omacku s knedlikom,ale polievku ani za svet ☹ budeme skusat dalej.

standu
3. mar 2010

my sme obcas jedavali kupovane...teraz sa na to ani nepozre. sisstin, aj u nas idu kornfleky-suche, pecivo vobec. mliecne vyrobky-okrem jogurtov, ktore jedla od roka bez problemov vobec. inak z nich tiez ovocie plula, ollski 😉
odkedy sme na UM jednoducho jogurt nechce ani vidiet. je pribinaky, monte a pod.
uz som jej skusila aj parok dat...tak asi stvrtinu zjedla na ranajky.
proste ranajky=0 bodov. ja uz neviem co by jedla....nech mi nik nevravi ze dieta nie je rano hladne...
mate nejaky tip na ranajky pre dieta co neje pecivo?????????? ovsenu kasu so mnou minule jedla, ked som si urobila na veceru a teraz na ranajky plula, instantne si tiez uz neprosi.

blandik
3. mar 2010

Asi bych zhodnotila, jak dítko celkově prospívá. Jestli má dobrou váhu vzhledem k výšce, je čiperné, plné energie. Pokud ano, pak bych to jídlo moc neřešila. Nechce jíst, tak nechce a co. Nucením k jídlu se nadělá víc paseky než užitku. Je u toho plno slz a dítko si pak vytvoří k jídlu averzi, protože jíst nechce a máma ho k tomu nutí (si představte, že by vás někdo nutil jíst jídlo, které nesnášíte...). U nás je to taky jako na houpačce. Cca od toho 14M si malý vymýšlí - jednou jí to, pak to zase nejí. Má období, kdy miluje pouze banány a pořád se jich dožaduje. Pak zase odmítá kukuřičné křupky...Prostě te'd nejí brambory, květák, maso, jablíčka, hrušky, ale za to jí avokádo, nudle a okurku. Je to na palici, když se zamyslím nad složením jeho jídelníčku, ale když jsem ho zkusila nutit, tak stejně nic nesněd, jen z toho půl dne byl rozmrzelý a o to dobře si pamatoval, že to jídlo nechtěl a nedal si ho pak ani ke svačině ani k večeři...

U nás to je taky tak, že něco nechce, ani neochutná (to je pak fakt pro mě o duševní zdraví, když ani neví, jaké to je...ale stejně nezbývá než to akceptovat). Jo a jednu domu mi pomáhalo to, že jsem si nachystala pro něj jídlo, ale na oko jsem to jakože jedla já. Dala jsem ho do židličky a sama jsem se pustila do toho jídla. To by jste měly vidět, jak se po tom natahoval a hned to chtěl. Bylo to období asi kolem 14-15 měsíce. Protože když jsem to tak neudělala, tak prostě ani tu pusinu neotevřel...

kamila2312
3. mar 2010

Ahoj - přidávám se! Zdravím Andrusek a Blandi -máte zřejmě klony našeho Martina (15 měs) Už řadu měsíců nejí ani maso ani zeleninu - teda pokud se to tváří jako vařené jídlo. Ani neochutná - podívá se, zavře pusku, otočí se a pokud pořád nabízím, otočí se v židličce. Žádným násilím (snad jenom sondou do žaludku) to nelze do něj dostat - ani těstoviny, těch se štítí i dotknout. Vyjmenované fígle včetně přislazování či podávání jídla studeného na rohlíku/chlebu - nevycházejí. Jí jen např. šunku na rohlíku či chlebu, mrkev s jablkem a banánem v nastoruhané směsi. Když jsem s jabllkem nastoruhala na jemňoučko kedlubnu, poznal i nepatrné množství a plival..... Nepřidám nic nového - jen chci říct, že mi moc pomáhá vidět, že v tom nejsme sami. Naše Mudra mi to skoro nevěří a myslím, že tu chybu vidí ve mně (jakož i spousta populárně naučných článků v časopisech pro maminky). Ale my začínali klasicky přikrmama, které baštil - až začaly růst zuby, vše se zlomilo. Přešel na mlíko-UM, začal odmítat kousky, vyloučil z jídelníčku obědy..... Nás teda zachraňuje, že celkem dsot mlíkaří - UM 160 ml denně (večer i 230), jí pečivo, mléčné výrobky a zatím veškeré ovoce. Je závislák na banánech. Proto vypadá jako dobře živený puclík- 86 cm a 12,5 kg. Sladkého (buchty, koláče, štrůdl....) by snědl pekáč. To ovšem přísně omezuji, žádné sladkosti v podobě dětských sušenek nedávám.... Jí špatně a přiznám se, že jsem to už i ořvala.... Holky dík a pokud něco některou napadne, sem s tím!!!!!!! Prostě - jak převlíct brokolici apod. za jogurt, hehe....

samik2008
3. mar 2010

ahoj holky,tak přidávám se do klubu...Samík nebyl nikdy až tak moc velký jedlík,ovšem poslední týden je to bída.Pečivo vůbec nepozře,jen rohlík a to mu namáčím v jogurtu,těstoviny mu chutnaly ted je nesní,zeleninové polívky miloval,tak včera vyjedl jen hrášek a byl po jídle atd.Takže jí jen jogurty,přesnidávky,ovoce,piškoty a kukuřičný křupky.zítra chci dělat špenát a jsem zvědavá jestli otevře vůbec pusu.Jo a co ještě sní tak kuřecí vývar s nudlemi a zeleninou.Možná budu škodolibá ale jsem ráda že v tom nejsem sama,u holky jsem to vůbec nezažila

andrusek
3. mar 2010

ahojte holky. Sisstin jak se pozna psychomotoricke opožděni a ještě s uzkostyn stavem?
kamila 2312 tak sme natom stejně.dnes poprve snědla jednu lodičku jablička a to tak že sem to nakrala dala na stul a jedla a nevšimala si male.ona potaji si vzala a snědla.sic jeden kousek ale i to je pro mně velky pokrok.jinak my sme se posunuli až na to že nejime snidani ani oběd až odpoledne jogurt a banan a večer krupici max 200ml.vypije max 100ml čaje nebo mlika 😒