Moje dieťa nechce papať. Poradíte lieky na chuť do jedla?

siwike24
21. dec 2007

Ahojte mamicky .Mam 17mesacneho syna a nechce papat. Viete mi poradit nejake kvapky alebo tabletky,aby mal chut do jedla.Dakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

smary
21. dec 2007

siwike vitaminy skupiny B podporuju chut do jedla a tiez rybaci tuk,so mnou mali problem do 12rokov napchat do mna jedlo a toto pomohlo 😉

siwike24
autor
21. dec 2007

smary ano to viem,teraz som mu kupila cebion multivitamin sirup a zda sa mi ze zacina lepsie papat,obsahuje to plno vitaminov a hlavne b1,b2,b12.Dakujem 🙂 😉

elissa
1. jan 2008

no ja mám 14mesačnú dcéru a tiež jej dávam cebion multi,ale nezdá sa mi že by jedla.a drží ju to od augusta.

elise
1. jan 2008

mj malý ked nechce jesť takho nenútim aby nezískal odpor k jedlu ak zje pár lyžičiek tak fajn ak nechce viac, veľa behá tak nemá čs jesť ale snažím sa aby mal pitný režim buť ho nakojím alebo dávam čajík alebo ovocnú šťavu. ja by som chémiu na podporu chute jedla nedávala som odporca tabletiek, tie až v krajnom prípade ked je chorý, ale inak dieťa vie koľko chce jesť a nemá sa nútiť už skončili tie doby že bábo musí mať zárezy a baculaté líčka ako za mladosti našich mám, aj moja mama mi hovorí že treba dať b 12 iniekcie aby jedol viac ale vyvýja sa normálne, tak aj doktorka to hovorí takže ked neje tak ho nechám tak od hladu neumrie a vždy ale spapá jablčko alebo nesolené kukuričné šulčeky.

stevo83
27. jan 2008

Ahojte.
Ani nasa dcera nechce jest.. stale vymysla a hlavne sa stym jedlom hraje (a drzi v ustach jak skrecok). Zlosti ma to o to viac, ze sme presli na "rezim" podla knihy o spani a chceme dodrziavat pravidelny denny rezim, no stale sa nam to nejak posuva, lebo jeme niekedy aj hodinu... no strasne ..ties som rozmyslal nad nejakymi vitaminmy... a pocul som napr ze od zeleza sa kazia zubky... co obsahuje ten sirup?
Dik

zuzitka
13. feb 2008

ahojky
Samko by dokola jedol len spagety s morcadellou, cestoviny s grankom, chleba vo vajicku, sem-tam zje knedlicky plnene makom ale musia byt posypane grankom 😵 sem tam kuracie masko s ryzou ale vascinou holu ryzu alebo hole varene zemiaky 😖 najradsej ma vsak hranolky 😉 polievky ziadne nechce, ale v poslednej dobe zje nedelnajsiu so slizikmi - tomu som rada 😀 obcas rohlik s maslom a pribinacek. lubi surovu mrkvu, jablko a banan.
to je asi vsetko 😒
vzdy rano a vecer vypije UM alebo kasu od Nestle. ma 2 roky a vazi 12 kg

mne sa to zda celkom malo ☹

skusali sme multivitaminovy sirup Pikovit a aj Cebion.... 😖

jj2202
14. feb 2008

joj boze tak teraz vidim ze nie som sama 😢
moja janka uz dlhsi cas nechce papat. vzdy ma obdobie ze chvilu je...a potom zas nie
no ja som z toho uz pekne na nervy a moja dr mi povedala ze janka je ok, len ma "take obdobie" 😕

junovka
14. feb 2008

moja Timeika nechcela papat, trocha vtom viazlo aj to, ze mala malo Fe...vraj to podporuje chut do jedla.Trocha to pomohlo, ale o par mesiacov sme boli tam, kde na zaciatku.A trva to dodnes, aj ked ko ma v poriadku-je strasne vyberava.Asi je to dedicne 😀 😀 😉

junovka
14. feb 2008

siwike, mala si dat to do temy Batolata, viac ohlasov by si tam mala 😉 Inak, neviem ci uz podobna tema tu nebola 😕

viv
14. feb 2008

Zuzitka, podla "tabulky" je to OK. Mám syna 2,7mesiacov a má 13,7kg. Mne sa zdá vychudnutý, iní hovoria, že je celkom OK. Mám len problém niekedy cca v 1,5 roku sa naučil umelo vyzvracať. Ako totál bulimik. Najhoršie je, že keď proste nechce jesť, tak nechce. Aj sme ho skúšali "vyhladovať", že si vypýta. Niekedy to zaberie, ale niekedy by dokázal nejesť aj 12hodín a to mi je už pripripriveľa a keď mu aj dám niečo a "ukecám" ho nech to spapá, tak po tretej lyžičke má tendenciu to vypluť a potom sa rozplače, že to vyplul a ide von všetko. Takto má obdobie trucu cca 2mesiace a potom totál pohoda a potom zas "rapeľ" a to ako malé bábo musel mať kúsky stravy - aj keď nemal zuby a jedol pomaly 2x viac. Neviete poradiť????

bzuco
14. feb 2008

moja ide mať 6 rokov a od malička strašne zle papá,
a čo ma najviac hnevá, že odmieta skúsiť nové jedlá - stále jej varím dookola to isté, ak chcem aby niečo vôbec zjedla, niekedy už aj tieto svoje obľúbené jedlá odmieta

viv
14. feb 2008

bzuco, na mňa pomohlo, keď sa dohodla mamina s mojou najlepšou kamoškou -mala som cca 7rokov a jej dala niečo, čo som nemala rada a kamoška hej a tá ma trošku podhecla...a už to bolo. Ale len tak ako ktoré jedlo. Možno malá lesť ješitnosti pomôže 😀 😝

andy.a
15. feb 2008

syn je príšerný jedák ☹
a teraz ma začína aj malá hnevať,tiež papá veľmi biedne..je ešte kojená,ale kojenie cez deň odmieta a z fľašky piť nechce nič,ani čaj,ani odsaté MM 😒

cukrikk
17. feb 2008

ahojte... tak ja to mam uz trosku za sebou ale stale to nie je ono... maly ma teraz 5 rokov ale od mala nic nechcel papat jedine oblubene jedlo mal spenat a to chcel rano na obed aj vecer hovoril penat penat.... bola som z toho uplne na nervy urcite to dobre viete ked navarite a potom dietatko nic nepapapa( tak som mu zvy bravala papat von ked sme isli na prechadzku alebo sa hrat vonku mu chutilo najviac ... nam osobne nepomohly ziadne tabletky ani ziadne vytaminky proste som to musela brat tak ako to bolo.... nemali sme ziadne zdravotne problemy az teraz ked ma 5 rokov tak sme isli na operaciu a zistili mu ze ma zlu zraz. krvy a to kvoli tomu ze mu chyba vitamin K co je zelenina.... tak nam dali tabletky a s tym sa to napravilo.... Ako zacal chodit do skolky sa to zmenilo v skolke mu zacalo velmi chutit ... a dcera je uplny opak tej musim z taniera uberat...

andy.a
18. feb 2008

cukrikk,veď vitamín K/antikoagul.faktor/ je práve v zelenine typu špenát,brokolica atď.. 😉

siguska
18. feb 2008

moj ma 2 a polroka a jedine co je je horlih s pasti´kou.. a sladkosti....
sem tam polievku...
a ma rad stehna... ale kazdy den piect kuracie stehna sa mi tiez nechce....
a boji sa cervenej... ☹
nechce jest paradajkove omacky, kecupy, jahodovy dzem. ☹ neviem preco...
ale pri tom jahody surove aj paradajky ma rad..

cukrikk
18. feb 2008

andy no ale ten spenat mi prestal jest ked mal 3 roky on sa ho do vtedy asi prejedol a teraz ked ma 5 a pol tak mu prave ten vitamin chybal 😀

andy.a
19. feb 2008

ahá..díky za vysvetlenie,cukrikk 😉
apropo,máš veľmi pekné motto 🙂 😵

alinka1982
8. mar 2008

😝 😀 😢 😲

ivankaalenka
10. mar 2008

Uz papa?

lulkaitaly
12. mar 2008

a ja som si myslela,ze sa trapim sama.moja dcera ma dni ked pekne zje co jej nalozim,ale potom mi dokaze aj tri dni normalne strajkovat a tiez sa s jedlom len hra.je sice este kojena,ale s tym jej jedenim je to naozaj bieda a tiez ine ako MM nechce ☹

bystricanka
12. mar 2008

aj moje dieťa má také dni, kedy veľa nezje a len špekuluje. Ale v tomto veku je to vraj normálne kvôli zúbkom. Môže byť taký dôvod, prečo dieťa nechce papkať? 😒

andy.a
18. mar 2008

no,niektoré detičky sú také,že od malinka s jedlom vymýšľajú a málo papajú..a samozrejme,keď sú choré,idú im zuby a pod.tak je to horšie 😖

bucunko
13. máj 2008

babulky, prosim vas poradte mi, netyka sa to jedenia ale primu tekutin mojho polrocneho chrobacika. nieje kojeny. uz ho aj prikrmujem. strasne mi malo pije ak ano tak iba pred spanim. ma strasne tuhu stolicu, okolo konecnika ma uz aj trhlinky. naoyaj som bezradna. nevie co mam robit.je to normalne? nejde o nejaku poruchu? som uz vystrasena na smrt. poradte mi proooooooooooooosim.

kamila14
14. júl 2008

ahojte mam 18.mesacneho syna a uz 3.tyzdne nechce vobec nic papat,jedine co uźje je rano kasa na desiatu kakao a potom zase kasa a stale dookola,som z toho zufala,zuvat nechce nic,napadlo ma ci nema bolave dasna ked mu rastu zadne zubky,poradte mi prosim co mam robyt

titkovamiriam
15. júl 2008

hlavne deticky nenutte! ☹ ,skuste im davat jest ked jete vy,alebo jest jeho jedlo s nim.Ja som nastastie neriesila tento problem,ale mam kamaratky ktory ho mali a ked uz naozj nic nepomohlo je dobre ist von,jedlo dat do krabicky a uvidite ako to pojde,ked sa unavy pri hre a na cerstvom vzduchu. 😀
Drzim palceky!!!!

kamila14
15. júl 2008

skusi msi to krmenie teda nechat na von ,mozno naozaj to bude aspon troska fungovat,ale dnes rano sa stal maly zazrak lebo spapal pol rozka s masielkom a paradajkou a kakao celu flasu,dakujem

magda22
16. okt 2008

ahojte, su tu este mamicky, ktorych deturence zle papkaju?
moj Simonko mal pred dvoma tyzdnami rok, ma len nieco vyse 9 kil, slabucko papa, bud mi odmieta, este ani neochutna, alebo spapa len par kuskov, par lyziciek a to je vsetko, sladke vobec nezje..takze vecerne kasicky stale vyhadzujem. niekedy sa stane, ze spapa dost, ale to neviem od coho to zalezi, ci bol hladny alebo mu to chutilo..
ja teda rozhodne do neho nechcem pchat nejake vitaminy, rybaci tuk mozno, ale zas ako do neho napchat rybaci tuk? fujky
a nemyslim, ze mu zle varim, ved aj mne to chuti, tiez sa snazim co najpestrejsie..
neviem, robi mi to dost starosti, poradte mi prosim ☹

martinaema
16. okt 2008

magda, pokiaľ nemá zdrav. problémy a nerieši to pediatrička v poradni, tak sa nestresuj. Ja som tiežč mala nervy, ked mi malá za celý deň zjedla tak1 jogurt, 3-4 lyžičky polievky a mlieko. 😒
V poradni sa na mňa mudra usmiala a povedala - priberá? priberá, je zdravá? je tak klídek.
Každé dieťa má iné potreby, neboj, keby bol hladný tak si to vyžiada. A ked malej išli zúbky tak celý deň vôbec nejedla.
No čo zabijem sa? Do dnešného dňa je slabý jedák, ale je šikovná, živá a ked má na niečo chuť, tak si to vypýta 😉

magda22
16. okt 2008

ahoj, dakujem za povzbudzujuce slova, a dokedy tak zle papala?
simon cosi pribera, ale malicko...