Moje dieťa nechce papať. Poradíte lieky na chuť do jedla?

siwike24
21. dec 2007

Ahojte mamicky .Mam 17mesacneho syna a nechce papat. Viete mi poradit nejake kvapky alebo tabletky,aby mal chut do jedla.Dakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lynks
15. aug 2012

@larmimi zdá sa, že si sa vypísala z bolu a si spokojnejšia a tak syn začal lepšie jesť. Je to možné, pozoruj sa, ako sa cítiš, keď zas bude odmietat, či to je podmienené zmenou tvojej nálady. Deti sú fakt zrkadlá nás mám, i našeho vzťahu s mužom. U nás keď je doma napatie, tak je syn hlučný a presne taký ako sa cítime my vnútri, ale skrývame to. A on to vyventiluje za nás 🙂

larmimi
15. aug 2012

@lynks toto ma nikdy nenapadlo, budem to pozorovat 😉

danniellitta
8. nov 2012

Ahojte mam 9 mes dceru a nechce papat nic ani UM ani prikrm ,ovocie proste nic trucuje pri kazdom jedeni .nechce otvarat ani pusus aby len ochutnala co jej idem dat uz som zufala .za cely den mi spapat trosku mlieka obed ziadny a skoro od obeda neviem nic do nej dat .poradte alebo jej mam davat nejake vitaminy na podporu papania

andreajencikova
9. nov 2012

mam 3 ročnehe chlapca a nechce papat ma len zopar jedal a tie je par dni a potom nechce a nove ani neochutna

andreajencikova
9. nov 2012

@siwike24 je dobry sirup vola sa pedi a kid

andreajencikova
9. nov 2012

Ahoj Mamičky.Mam 3ročneho syna a nechce papat len sa pozrie na tanier a povie ze nechce a v škvolke ešte nič nezjedol len pečivo čo mu dam zdomu

cherry1981
24. nov 2012

@stevo83 Aj viem , ze uz je to davno stara tema, ale aj my mame dceru ktora je shocpna jest aj dve hodiny preslo to u Vas potom? Ako dlho ste sa takto trapili s papanim? 😒

lenka613
24. nov 2012

Ahojte, pisem po dlhsej dobe, krpec zacal chodit do skolky a tam ked mu chuti, tak zje, dokonca aj polievku a za tym aj druhe, nehovorim ze vzdy popapa , v jedle je dost vyberavy a tety kucharky mu nie vzdy vyhoveju 🙂ale aspon nieco zje. ked pride zo skolky, ide spat(pretoze chodi len na pol dna) a ked vstane tak zas nic nechce a vacsinou len veceria, no zas ako kedy... ale som rada, ze aspon tam sa napapa, asi preto, lebo vidi aj druhe deti ako jedia, a ked neni v skolke, tak vymysla, toto nechcem, toto nechcem...cokoladu chcem...dokonca ked som mu doma urobila polievku, ktora mala zelenu farbu, povedal, ze ble a v skolke zjedol cely tanier...

martinahost
28. nov 2012

Ani naša mala nechce papat, zvikam jej kupovat vitaminovy sirup pikovit 1+ je to aj na chut do jedla, kym to berie tak celkom aj začne papat, ale ak neberie tak sme zase na tom istom.

kiwi82
2. dec 2012

@cherry1981 u nás to trvá už rok a pol. stále je to trápenie s tým papaním. dávame pikovit. dúfam, že v škôlke sa aspon trošku rozpapá. tak pevné nervy 😉

jantanta
29. dec 2012

@bzuco ahoj,a ked chodila do skolky ci tam papala?moj mal 2roky tiez ma svoj jedalnicek a nic ine nechce ani len ochutnat a mam obavy s toho ked pojde do skolky ze co tam bude jest ked on nic nove nechce.bojim sa ze bude hladny.ja som uz na pokraji zrutenia z toho s prvou dcerou som nic take nezazila ona jedla vsetko...dakujem za odpoved...

terezp
29. dec 2012

Nazdobit jídlo třeba ovocem a zeleninou.Jak je to pestré a veselé, tak se jim to líbí, a oni všechno sní🙂

lenka268
29. dec 2012

Nam tiez pomohol Pikovit, sirup, je volnopredajny maly zacal ozaj jest dost vela, teraz mu ho uz nedavam asi dva tyzdne a zatial papa stale dobre.

bzuco
29. dec 2012

@jantanta
stravu mala v škôlke celodennú, ale to jedenie bolo o ničom
celé 3 roky, čo bola v škôlke, jedla na raňajky IBA suchý chlieb, lebo odmietala jesť tie ich pomazánky (mimochodom, doteraz nezje pomazánku ani náhodou)...ale som bola rada, že zjedla aspoň dačo...obed ak jej chutil, zjedla, ak nie - šla zo škôlky hladná..olovrant - ak bolo ovocie, to ešte zjedla, resp. puding alebo detskú výživu...ak bolo pečivo, ostalo to tak

zlé jedenie jej ostalo...chodí už do 5. triedy....ale takmer každý deň jej vyberám z boxu nezjedenú desiatu, koľkokrát úlne nedoknutú...pritom pečivo jej kupujem ráno pred odchodom do školy, takže si sama vyberie, čo jej chutí...ak sa aj pustí do jedenia, odhryzne 2-3x a dosť
keby sa dalo, jedla by denne chlebík vo vajíčku 😅
vlastne 4 prac. dni z piatich sa poriadne naje až poobede, ked príde zo školy, a to je koľkokrát až okolo 14-15,00 😔
čo ma ale najviac hnevá, tak je to, že ona okrem toho, že nič v škole doobedu nezje, ani nepije...hlavne teraz, ked už nie je tak teplo, nosí domov plné fľaše, či termosky s pitím...

riskoninka
8. feb 2013

ja mám tiež synčeka má 27 mesiacov a váži, 11.5 kg,slabo papá. 😝 ☹

danula2
5. mar 2013

@riskoninka co to znamena slabo papa? moj ma 21 mesiacov, 11.5 kg
okrem masloveho chlebika, pudinga, hranoliek a suchych cestovin NEJZE NIC /v noci 2x flasa mliecka/
absolutne nic 😢 😢 😢 som zufala a neviem co mam robit ☹

riskoninka
10. mar 2013

keď ráno vstane tak flašu mlieka vypije,len ak ho niečim zabavám,tak je to aj pri obede,zje veľmi málo a najradšej má len rezancovú polievku,ješte jogurty má rád,ale s mliekom má problém,ja som tiež zúfalá.Pri pozeraní rozprávky zje viacej ako za stolom.

igsati
10. mar 2013

Moji chlapci dvojičky začali jesť poriadnejšie až teraz pred pol rokom, v máji budú mať 5rokov. Takže babenky, je to na dlhé lakte ☹ Bola som tiež zúfalá, ale veľa ľudí mi vravelo, že keď budú väčší, zlepší sa to. A vidím, že fakt aj v tomto prípade "ČAS je najlepší lekár". Vyskúšali sme toľko metód, liekov, hlavne prírodných, ale aj z lekárne a bez výsledkov. A odrazu akoby čarovným prútikom sa to zmenilo. Určite nejedia toľko, ako počujem, že jedia ich rovesníci, ale pokrok je to viditeľný. Takže veľa trpezlivosti prajem a vydržte to! 🙂
PS: Samko bude mať 5rokov a má 14kg (to len pre ilustráciu)

78lenka
13. mar 2013

@igsati moj ide mat teraz v marci 5 r,a tiež 15kg,takisto nic neje rano naobed vecer flasa mlieka,v skolke vobec nic. 😢

ingmiriama
20. mar 2013

Ahojte mám 18mesačného syna a odmieta mi jesť asi týždeň...a keď ho nejako donútim tak len pár lyžičiek neviem ako ďalej už som zúfala ...a nebaví ma bojovať s ním tri krát denne...ani pc, hranie , sedenie ,...nepomáha... viete mi poradiť čo mám robiť ?

samasa
20. mar 2013

@ingmiriama musíš ho nechat tak... nič iné nepomože...ma obdobie nejedenia... mávali to aj moji synovia a maju dodnes ☹

ingmiriama
20. mar 2013

@samasa fuha ale to nejde...však to je dosť dlhá doba nejedenia týždeň .....a ako to dlho to trvalo u vás ....ale tak hádam už niečo zjedia ?

simca06022011
20. mar 2013

@ingmiriama nelezie na neho nieco? nie je "bledy"? nema malo zeleza? nemoze mu ist nejaky zubok este? 🙂)) mne mala inak dobra jedacka nechcela jest a nakoniec bola chudokrvna.. zacala... a zase prestala a po 3 tyzdnoch trapenia mame von dva zuby a zase papa ako srotovnik... ak je normalny ako vzdy a culy, neunaveny tak by som vydrzala.. nechce jest ani sam? uviazany v stolicke lyzicou? ja tak s malou uz dlho papam... teraz mi konecne dovolila ju "dokrmit" druhou lyzicou...

ingmiriama
20. mar 2013

@simca06022011 no momentálne máme kašel ale myslím si že to tým nieje lebo keď mu dám čaj tak by ho vypil kvantum a moje mlieko ani nehovorím ....ale môžem sa mýliť..no železo neviem či mu chýba....zúbky má ich 16 neviem či mu ide ešte nejaký ....no sám by akože jedol ale nedá to do seba urobí sa že ako že papá ale nič viac....dnes som do neho dostala raňajky jeden párok ....obed bohužiaľ a až teraz zjedol 5 lyžičiek ryže s mäsom ....a jasné zabudla som raňajky moje mlieko a aj na obed moje mlieko .....teraz som v takom stave že to potrebujem riešiť inokedy som pokojná a nechám ho tak

simca06022011
20. mar 2013

@ingmiriama no tak potom je napity a najedeny 🙂)) co uz s nim... 🙂))) hadam nezomrie od hladu 🙂)))

ingmiriama
20. mar 2013

@simca06022011 uvidíme 🙂 ako to bude ďalej a potom to budem riešiť cez dr.

luciar260
20. mar 2013

ahojte mamicky, tak vidim ze niesom sama, u nas je to s papanim o nervy fakt uz niekedy nemam sil... maly ma dva roky a 3 mesiace , posadim ho do stolicky ze ideme papat ako nahle vidi ze naberam nieco na lyzicku zakryje si rukami tvar a koniec mozem mu slubovat hory doly nic ani za lyzicku ☹ ☹ , musi mat naozaj vyborny den ked nieco spapa varene myslim , a to tiez maximalne 4- 5 lyziciek, jedine co ako tak papa je zeleninovy, alebo slepaci vyvar, okrem toho je to s varenou stravou 0 bodov, niekedy uz naozaj nemam trpezlivost nanho , hovorim si ze sa musi naucit z kazdeho troska spapat co sa doma navari, ale on nic... poradte prosim nieco

samasa
21. mar 2013

@ingmiriama no so starčím synom máme problemy od narodenia... papa zle stale. Vymýšla... mali sme obdobie jedenia v aute, v sude so žitom, v okne, pri rozprávke...dodnes je najlepšie vtedy ked o tom nevie...Mal obdobie že nejedol aj mesiac...len same polapiny...občas jogurt, guličky s mliekom., krupicu... S mladším je to praavy opak...ten zje všetko ....

ingmiriama
21. mar 2013

@luciar260 presne ako píšeš slepačí vývar to mu ide a tiež uhorka a somarinky nemá problém aj tuhú stravu zjesť....ale dnes som mu uvarila zeleninovú polievku a som mu ju pomixovala a to zjedol s menším odporom ale je to vňom a ja som spokojná mňa to už nebaví každý deň bojovať s ním o dušu aby to zjedol

ingmiriama
21. mar 2013

@samasa môj krupicu keď vidí na tanieri tak ho napína to sme vyhodili z jedálnička