Moje dieťa nechce papať. Poradíte lieky na chuť do jedla?

siwike24
21. dec 2007

Ahojte mamicky .Mam 17mesacneho syna a nechce papat. Viete mi poradit nejake kvapky alebo tabletky,aby mal chut do jedla.Dakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

peggi
23. jún 2011

Ahojte dievčatá,

aj ja mám problém so synom. Niežeby nechcel jesť nič, napapať sa ľúbi,ale zje len niektoré jedlá. Najradšej by jedol len mäsko a ryžu,prípadne slýžikovú polievku,toleruje aj brokolicovú pol., ,cestoviny samotné,rožtek, chlebík so šunkou,kakao /robím mu len také slabé,lebo samotné mlieko nechce/, sem-tam jogurt a hotovo. Žiadne ovocie ani zeleninu,maximálne tak uvarenú v polievke a rozmixovanú,aby ju nebolo vidieť aj to nie vždy. Najviac ma trápi to ovocie. Ako ho naučiť jesť ovocie?

danteska
23. jún 2011

@peggi no aj ja by som chcela aby papal pekne sam,kusok jablka,banan len tak.. 😒 ja musim vsetko popucit..viac mu chti ked mu do ovocia pred nim rozmrvim piskoty-tie ma rad...je to potom sladsie a lepsie spapa..inak keby vezmeme von na prechadzku banan,alebo jablko,maliny alebo jahody ze bude papat tak to nehrozi..takze poradit neviem velmi..ale ked uz som fakt nevedela ako to do neho dostat tak som mu davala detsku vyzivu.aj teraz obcas aby mal zmenu,tak skus to,su aj bez cukru a ake-take ovocie bude mat..

dymko
15. júl 2011

Ahojte aj my mame problem z jedenim. Ledva do Oliho nieco dostanem. Mlieko sice je najlepsie ale jeho mnozstvo nie je postacujuce. Uz schudol a dr nam predpisala viac kaloricke mlieko, ale ked sa nerozpapa tak budeme musiet do nemocnice. Vyskusala som uz rozne finty. No ziadna nemala uspech, dakujem za kazdu radu.

aylin
31. júl 2011

feroglobin B12 sirup,mozem odporucit,mala mi zacala dost pekne papat

cvicka69
15. aug 2011

Ahojte.Moje 3-rocne dieta prestalo zrazu jest.Zjedla jedine masovy vyvar so slizikami alebo mliecnu zemiakovu polievku.Niekedy aj duplu.Teraz jej ani jedna nechuti.Inu nechce ani vidiet.Ked bola malicka,zjedla vselico,aj ovocie,teraz nic len jablko.Ani jej oblubene jedla nechce,len pobabre.Pila by len mlieko a krupicovu kasu,aj to z flase.Potom je vyhladovana,urevana.Inac je jej dost,15,7 kg.Trva to uz asi 2 tyzdne.Neviem ci skusit vitaminy alebo ist k doktorke.Poradite mi niekto?

miss_shy
15. aug 2011

nam pomohol peritol. a ked maly prestane papat, viem ze mi idu zubky alebo ho boli hrdielko. ale ked to trva dlhsie vzdy radsej zajdem k lekarke, radsej 100krat zbytocne ako raz neskoro.

cvicka69
15. aug 2011

to je pravda,vdaka

danteska
16. aug 2011

maminy mam otazku..moj maly nechce moc papat a teda keby mohol tak je len suchy rohlik,suchy chleba c uz moc neriesim 😖 dalej ma rad slizikovu polievku,ryzu-obcas aj pekne s mäskom a cestoviny-samotne..a neviem ako to riesit,resp.ako to riesite-navarite,ponuknete a ked nechce obed ide spat?ked sa zobudi ponuknete zas a ak nechce date nieco ine?lebo neviem ci mam navarit a malemu varit ine nieco na obed aby sa najedol a nebol hladny..dnes som mu skusila ryzovy nakyp ale vyplul to.. 😖 a takto je to s veeelmi vela vecami co nechce..a tak varim pre nas a jemu ako alternativu cosi ine..

fialkaa
16. aug 2011

@danteska ja to robim tak, ako popisujes, na obed maleho nakrmim, ak nechce, skusim to znovu, ked sa vyspi, keby zase odmietol, tak znovu. ale nedavam mu ine jedlo, dam to, co uz mal. skusala si nechat maleho, aby papal sam? mojho syna to velmi bavi, niekedy nechce, aby som ho nakrmila, chce papat sam, sice je jedlo vsade naokolo, ale aspon trochu popapa a aj sa zabavi. ak mi jedlo odmietal, tak obycajne, ked mu nevyhovovala jeho konzistencia. napriklad, ked som mu dala vyvar, vypluval mi z neho zeleninu a maso. ked pomixujem, pekne spapa. dalsia vec, ktora podla mna ovyplvnuje papanie, je dodrziavanie urcitych stereotypov. maly mi vzdy strajkuje s papanim, ked sme mimo domu (u nasich, na dovolenke a pod.) ale doma mame zauzivany stereotyp, to papava pekne. je vzdy v rovnaky cas a papanie ma obycajne rovnaky priebeh. musi mat i nejake rozptylenie (u nas je to telka, niekedy knizka, viem, nie je to stastne riesenie, ale ked sa neda inak ...) a este mi napapdla jedna vec, v rodine mame vacsie dieta, ktore tiez nechce velmi jest, ale tam si myslim, ze je to preto, lebo mu podavaju jedlo prilis casto. zo zaciatku, ked maly uplne odmietal prikrmy, som mu pred nim dala do misky za lyzicku presnidavky z obchodu, pretoze presnidavky mu vzdy chutili. a este dodorziavam jednu zasadu, ktoru som dakde citala, ze ked dieta povie dost, viac sa donho nema tlacit, aby neziskalo odpor k jedlu, cize ani lyzicku navyse. neviem, ci ti nieco z toho pomoze.

danteska
16. aug 2011

@fialkaa tak on je naozaj vyberavy..ja som sem uz pisala-skusala som kadeco,rezim ma pevny,pri jedle sa hra,najnovsie si vylezie zo stolicky a uteka prec..a tak ho niekedy nahanam po celom dome s jedlom ale neotvori usta.on totiz cadto ani nevie co mu davam a neotvori pusus.. 😠 minuly tyzden som robila zapekane zemiaky s cukinou a brokolicou-pozrel na to a neotvoril usta..nejedol vobec,ani neskor..neviem podla coho hodnoti jedlo...ked mame slizikovu polievku to mnamkaa a nepotrebuje ani rozptylenie..inak tiez casopisy,knizky a kadeco co ma na stoliku s cim sa moze zabavat...on sa naje,ale len co mu chuti..a snazim sa nenutit..obcas prasknu nervy a pokricim si,ale ucinok to nema.ked zje z polievky tak 8-11 lyziciek som spokojna,nenutim,som rada ze aspon ochutnal...to je zle ze on odmieta ochutnat...sam skusa papat,aj rukami aj vseliako.ale ked sa mu raz jedlo nepaci nepomoze ani ked papa sam..

katrinka8
16. aug 2011

@danteska - my mame ten isty problem, nasa mala neje takmer nic. Oblubene jedlo asi ani nema. Ma jedla, ktore obcas zje, ale na dalsi den uz nie. Nove jedla ju nezaujimaju, vykrikuje sice, ze ham a papam, ale ked jej to dame ochutnat, tak sa zvrtne na pate a je prec. Ani do ruky to nevezme. Natriet jej na chlieb alebo rozok daco je nemozne. Bez toho, aby to ochutnala, to hodi rovno na zem...Zmierili sme sa s tym, uz to riesime sposobom - nechce, nemusi. Ona ked chce, daco z ponuknuteho zje, ked nechce, nezje (vzdy zje nieco, hoci len 2 - 3 lyzicky, cize trosilinka zje vzdy). Nasa pediatricka povedala, ze je to v poriadku, pokial nie je podvyzivena (co nie je), ze dolezitejsie je, aby mala z kazdeho trosku - ze nemusia to byt velke mnozstva. Moja sesterka, pediatricka tiez, povedala, ked ju videla jest, ze to za svojej praxe este nezazila (tie mini mnozstva), ale ze proste to dieta si zoberie to, co potrebuje, ze nasilu to proste donho tak ci tak nedostaneme.

danteska
16. aug 2011

@katrinka8 vsak to,nasilu to nejde,ale my takto bojujeme v podstate od prvych prikrmov... 😢 😢 prvu mrkvu papal,usta ako vrata a asi po tyzdni sa to pokazilo-netusim preco a od vtedy boj..s tym ze raz je lepsie,raz horsie..len nemoze mat 7 dni v tyzdni slizikovu polievku,ryzu a jogurty s milacikmi-to je tiez zboznovane jedlo..to si pyta aj duplu.ale ovocie absolutne-aby nieco mal tak mu davam detske vyzivy,skusala som aj zmixovat ovocie a dala som do pohara od vyzivy-zistil to,nejedol..pecivo suche papa,ak zje sunku tak preto ze to maskujem,ked papa sam tak ju vyhodi prec.o uhorkach a paradajkach mozem snivat-nehrozi aby to zjedol,maliny poobera v zahrade vsetky,ale nezje,max.da do pusy a vypluje..takze ja varim jemu zvlast-nie vzdy ale neviem teda ci ho nechat hladneho,lebo aj to som skusala,bol nervozny,plakal,chodil a hovoril ham-ham ale obed nezjedol ani 18:00...je to tazke,neviem ci sa to niekedy zmeni a zacne jest,resp.aspon ochutna nieco nove..

fialkaa
16. aug 2011

@katrinka8 suhlasim s tebou. uplne jasne si pamatam na to, ako som sama nechcela jest. nemala som na to jedlo jednoducho chut, nech to bolo cokolvek. teraz by som si za to nakladla po zadku. asi je pravda, ze malym detom stacia aj male mnozstva. @danteska ked pises, ze ti ani pusku neotvori, tak to poznam aj ja. bolo to hlavne v case, ked sme zacinali s prikrmami a trvalo to asi pol roka, ked sme s jedenim doslova bojovali, az potom sa maly trochu naucil jest. ale aj teraz niekey nechce usta otvorit. vtedy mu lyzickou prejdem po perach s tym jedlo a on si uvedomi, ze on to vlasten chce. napriklad maly ma velmi rad krupicovu kasu, ktoru mu obycjane varim ako veceru, ale stane sa, ze sa mu nechce venovat jedlu, vymysla a odmieta otvorit usta. ked mu dam trochu kase na pery, zsiti, ze to je to, co ma rad. ale myslim, ze u teba je to ine, ked pises, ze tvoj maly rozlisuje medzi jedlami, ktore ma rad a ktore nema. my zatial nemame neoblubene jedla. ale este mi napadlo, ze na tvojom mieste by som sa snazila (pokial to je mozne) ho oklamat tak, ze by som mu podavala jedla, ktore by sa podobali na to, ktore spapa. a skusila by som asi davat jedlo castejsie, kedze papa malo. aj ked viem, ze je to otrava.

jop
17. aug 2011

Na základě doporučení tady na koníkovi jsem koupila sirup Pikovit a mám dojem, že je to lepší, malý (20 měsíců) papá o něco líp, snad to vydrží. Začal jíst dokonce i pečivo, z toho jsem nadšená, protože nemusím složitě vymýšlet, co k svačině. ale pořád musím u jídla hrát divadlo - bavit, ukazovat, pouštět pohádky na PC. Jsem zvědavá, co bude dělat ve školce, kde ho nikdo bavit nebude ☹

stanulka75
17. aug 2011

ahojte.aj ja mam problem s dcerou trva to asi rok,ale uz sme boli s tym u doktorky,moja mala za pol roka trikrat horucku jedno dnovu,podla mna to bolo to oslabenie s toho ze malo zje,vyslovene ju nahanam,rano vypije kakao,kus.chleba alebo rozka,trochu ovocia,pol kelimku jogurtu ,a par lyzic polievky,vecer zase len kakao.mozno to ani neni malo ako tak citam vase prispevky,ale doktorka jej dala peritol kvapky na chut ale rozdiel nevydim,vraj ak sa mi bude zdat ze malo papa,mam prist na krv,ci nieje chudokrvna. vpiatok bude mat 3 roky a ma 13kg,ide do skolky tak dufam ze sa to tam zmeni ked bude vydiet deti jest 😖 😖

danteska
17. aug 2011

@fialkaa on napriklad vidi ryzu a cestoviny uteka si vybrat lyzicku zo suplika,krici mnam mnam,sadne si zje ju jednym dychom..ale tie zemiaky-pozrie na to a uteka prec tak ho chytim,dam do stolicky,naznasam casopisy a on medzitym ujde.tak cakam kedy si najde zabavku a popri tom mu akoze nenapadne davam jest-niekedy 5 lyziciek,niekedy celkom dost a niekedy neotvori vobec usta,to je najcastejsie...zje max.zemiakovu kasu a niekedy masko..ale ako nahle zbada nieco co ma rad tak sa ide zblaznit.jogurty pred nim schovavam uz..ale ovocie,zapekane zemiaky,perkelt,knedlu,zemiaky len uvarene,sunku,syr,polievky so smotanou,smotanovu omacku na cestoviny, a vela vela dalsich veci proste nezje..jedlo mu davam do takej misky-ta je len jeho a z nej vzdy papa..vie ze je na jedenie.nebavi ma varit zvlast stale,je uz velky a moze vsetko.keby mu chuti slanina tak ja mu dam aj z tej uz 😀 a bola by som rada ze sa naje.mam pocit ze papa stale to iste a chcela by som aby skusal nieco nove.aby nebol 7x v tyzdni na ryzi,slizikovej polievke atd.ked idem olupat banan tak mam pocit ako keby chcel az plakat a uteka prec a ja netusim preco.jablko som nakrajala na kolieska-nehrozi.max.zje detske vyzivy..cestoviny ma ako čipsy-papa ich rukou a samotne..nemozne s nieci mu ich dat,ani grankom posypat,ani omacku nejaku zeleninkovu..

casperko07
17. aug 2011

@dymko ahoj skus nutrolin b dostat v lekarni to je na chut do jedla ....uvidis

janka0007
21. aug 2011

Ahojte,moja dcerka tiez nechce papat,trva to uz skoro dva mesiace,sem tam nieco zje trochu polievky alebo chlebik s niecim,alebo kusok bananu,ale to len obcas stale pije len mlieko,este ju aj kojim aj jej davam UM...je pravda ze jej isli zubky a to hned 4 naraz,ale uz tri ma vonku,a stale nic,ale bola som s nou na poradni,a pribrala za ten mesiac kilo,co som sa teda cudovala,takze chudnut nechudne,ale aj tak,bojim sa ze skoncime v nemocnici..mala by som jej skusit dat nieco na podporu chuti do jedla?

didi35
21. aug 2011

@janka0007 Myslim, ze nemusis, dietatko sa nenecha vyhladovat, samo si vypyta. Len klud, ma asi take obdobie...

janka0007
21. aug 2011

@didi35 no ved ona ked je hladna,tak si vypyta,ale stale sa taha k prsniku,tiez som myslela ze to je take obdobie,ale ci uz to obdobie netrva akosi dlho..

ivv
24. aug 2011

ahojte, citam tuto diskusiu uz dlhsie.. mozno som aj prispela.. 🙂 tiez mame doma princeznu co je malicko.. strasne som sa trapila, lebo som sa bala, ze ci ma dost zivin, aj sme boli u dr. brala jej krv a ko uplne idealny, vratane zeleza 🙂 u nas je to s jedenim podobne ako u @danteska .. mala ma rada niektore druhy jedal, polievky odmieta uplne 😒 takze ja varim ako by dve hlavne jedla denne/obden.. ma rada cestoviny, ryzu, masko, parky, jablcko, hrozno, smotanove jogurty, palacinky, tvarohove gulky.. cize ten vyber nie je bohvieco a teda tiez mam pocit, ze stale opakujem tie iste jedla.. hlavne cestoviny az do blba, ale aspon jej ich obmienam omackami 🙂
mala je stale kojena a teda dr. aj toto uviedla ako dovod, ze mi malo je.. 😝 ze sa zasyti mm, lenze uz ani toho mm nie je co byvalo, ved to same viete, co kojite.. uz je to len taka "mnamka" 🙂
ale.. mala sa mi tusim "rozpapala" 😅 hlavnym dovodom je ale zmena mojho pristupu 😉 uz nenutim jedla, ktore nechce, nesnazim sa ju nastopat nasilu, co som dost casto praktikovala 😔 teraz jej varim hlavne to co jej chuti, aj ked ma napr cestoviny aj tri krat do tyzdna 😝 neriesim.. raz su so spenatovou omackou, raz s paradajkovou, raz so syrovou .. raz je to omacka perkeltova, raz svieckova 😀 😀 co uz.. a zboznuje palacinky, aj same a tiez tvarohove gulky.. 😉 ked pisem ze zboznuje, tak hovorime o miniporciach, zje dve tvarohove gulky s priemerom dva cm 😅 😅 ale zje ich s chutou 😉
nebojte baby, fakt to tie deturence prejde.. u nas bolo najskor treba odburat malej stres, ked videla ze ju davam do stolicky a na stole tanier.. 😖 uz takto sa jedenie zacinalo katastrofou, no a ked uz som ju tam vtrepala, tak nechcela otvorit usta a revala 🙄 potom ked par krat zistila, ze tam je oblubene jedlo, ze nemusi revat a dokonca ked zazila, ze som ju nenutila 😅 tak sa to zacalo menit k lepsiemu.. nechce.. neriesim, dam ovocie do ruky, ktore ma rada.. a asi zaklad je priprava oblubeneho jedla 😉 aj ked do nemoty to iste 😀

ivv
24. aug 2011

@janka0007 myslim, ze malicka je uplne v poriadku 🙂 podla profilovky je riadny gulko bambulko 🙂 a ked si pyta tak to je uplne super, nic na podporu netreba a mm jej doda tolko zivin, kolko jej telo potrebuje, hlavne aby si mala ty dobru vyzivu, do mm to prejde 😉 do jedneho roka aj tak by mala prevazovat mliecna strava, idealne materske mlieko, po roku uz mozne kopu potravin, a pomaly jej davat to co varite doma, malo korenene solene 🙂

egyptanka
24. aug 2011

Ahojte dievcata, chcela by som vas povzbudit, ze ono treba zmenit pristup v sebe a potom to pojde. Moja mala nidky nebol dobry jedak a ani nie je, ale zmenila som sa ja. Okolo 1,5 roku (plus minus par mesiacov) total bojkot jedla, nieco strasne. Velmi som sa trapila, doteraz bojkotuje masko a tak ho mixujem do omaciek na cestoviny, alebo na drobno do rizota pripadne zje ako masovu gulicku v paradajkovej omacke s knedlou.
Ano u nas sa krmi pred televizorom, lebo Natalka je typ, ze na jedlo nema cas a je to pre nu strata casu a takto je aspon v klude a venuje sa niecomu co ma rada.
Ano je vcelku vyberava, ale zje ... zboznuje polievky, najma ked robim take co sa papaju s chlebikom, zemiakovy privarok je jej oblubene jedlo, rizoto, cestoviny, svieckovu, plnena paprika, knedla, prazenica, sunka. Zo zeleniny nema rada hrasok a to ho mala rada, ale zasa naopak nemala rada brokolicu a teraz brokolicovu polievku miluje. Zje suorvu mrkvu, uhorky, sem tam papriku, paradajky nema rada. (asi po otcovi 😀 ) Sladke jedla moc nemusi ☹
Jogurty zje, ale nie vzdy, zboznuje acidko, najma ked spravim ovsene vlocky so susenymi hrozienkami, nastruhanym jablckom a zalejem vanilkovym acidkom. To ma nebicko v papulke. 🙂 Sem tam zje vyzivku.
Ale zo suroveho ovocia zje len jablko, sem tam hrozno a niekedy aj banan.

Ono staci zvolnit a dodrziavat nejake zasady. U nas pred obedom nic sladke (max. povolena jedna-dve piskoty), ked nezje obed skusim po spanku, nezje po nom okrem ovocia ci zeleniny nedostane do vecere nic a to jej uz dam nieco co ma rada. Samozrejme ziadne mlskoty. Ked pekne spapa tak raz za cas povolim nejaku piskotu, keks po obede (nie vzdy, aby si na to nezvykla). Nepije sladke napoje (rano len granulovany caj, inac cistu vodu). Raz za cas ... najma na dovolenkach, tie Cappy dzusy, ale vypje deci a uz si pyta vodu.
Dalej nam pomohlo zabavne stolovanie, chlebiky v roznych tvaroch, zo zeleniny postavene kominy a podobne. A taktiez vyuzivat spolocne stolovanie ked sa da.
Vymedzte si zo zaciatku jedno jedlo co je pre vas dolezite a na nom skuste trvat (u mna to je obed), pripadne vecera alebo ranajky.
A chvalit, chvalit za kazdy pekne zjedeny chod, nechat deti objavovat jedlo, nechat ho chytit, nech sa samo krmi. Moja si da dve tri lyzicky sama a potom mi hovori, mamicka pomoz mi 🙂
Netlacit na ne, oni sami vedia co je pre ne dobre ... a hlavne sa pytajte. Nam sa jedenie zlepsilo, ked som ju zapojila do tvorby jedal. listka ... "Natalka co chces na obed? Cestoviny alebo ryzu?" "Natalka das si banan alebo jogurt?" Pytat sa tak, ze mate dve veci na vyber a nechat dieta, nech sa rozhodne. Pripaedne po jedle sa spytat: "Natalka chutilo ti to?" reps. "Natalka a co ti na tom nechuti?" Zistite vela veci od deti ... a ja som sa dockala uz parkrat od drndy, ze povedala: "Mamicka to bolo taaaak dobre. Mnaaam."
Dalej vela nenaberat, nech si dieta radsej vypyta ... zacali sme s jednou naberacku polievky a teraz ich zje na obed uz tri ci styri. 🙂
A este raz za cas ich nechat zhresit ... (u nas to je raz za mesiac navsteva Mekaca, kde si da male hranolky). ... viem, ze je to nezdrave ... ale aspon sa mi potom odvdaci pekne zjedenym obedom niekedy inokedy 🙂

I ja nemam dievcata vyhrate, chcela by som aby ochutnala nove jedla, a najme ovocie, ale som vdacna, za kazde zjedene jedlo bez revu (a tych placov bolo neurekom). Ono to chce cas, kedy nase deti pridu na to, ze jedlo je priatel. Drzim vam palce.

pe
24. aug 2011

u nas pomohlo, ked som jej zacala vsetko pripravovat tak, aby si to mohla chytit do ruky a sama papat, ja to na nej uz dlhsie pozorujem, ze si chce vsetko sama po svojom, tak som sa tak zariadila a teraz je aj ona cela stastna aj ja som spokojna, ze sa naje... aj ked dakedy mame riadny neporiadok, jedlo je vsaaaade...

danteska
24. aug 2011

@egyptanka svieckovu,plnenu papriku,knedlu ani nemam odvahu malemu dat.. 😖 skusala som a nezje..mam pocit ze papa stale dokola to iste,dnes to bolo mizerne,ale je strasne teplo tak ho nutim aspon pit vela..na chleba najnovsie znesie aspon maslo.vcera som dala syr a vypluval mi chleba.. 😠 ryzu ma 4x do tyzdna,raz zemiaky a potom cestoviny..s ryzou spapa skoro vsetko-masko,zeleninku..ale na cestoviny znesie max.vajicko..nic ine.omacky som skusala-neuspela som.ovocie-0 bodov..tak cakam kedy sa to zlepsi... ☹ ja som ho aj nutila,plakala,kricala,prosila...niekedy som fakt nemala trpezlivost..

janka0007
25. aug 2011

@ivv ja som len myslela ze uz skoro rocne dieta by malo papat hlavne normalnu varenu stravu a nie cely den len mlieko,ano tiez nemam problem do nej dostat banan,alebo jogurt,velmi lubi brokolicovu polievku ale maso ani za svet,mozno sem tam chlebik s detskou sunkou,varim menej solene a nekorenene jedla kvoli starsej dcerke-ta ma 2 roky,takze pomaly uz skusam kazdy den davat jej normalne jedlo nase,ale bez uspechu..neviem chuda nieje snad sa to upravi...

ivv
25. aug 2011

@janka0007 lenze deticky do roka sa nazyvaju dojcata 😉 od slova "dojcit" 😉 citala som jeden clanok od pediatricky, kde pisala, ze deti by sa mali do dvoch rokov len zoznamovat so stravou, netvrdila vsak, ze hlavna zlozka ma byt mlieko, u dojciat ano. kazde dieta ma ine tempo ako sa nauci papat tuhu stravu. napr. u mojej dcerky som zacala s prikrmamy od siesteho mesiaca a kludne som mohla neskor. ju totiz jedlo vobec nezaujimalo, ked sme jedli, tak sa nenacahovala, nechcela ochutnat a prikrmy boli vacsinou o jednej, dvoch lyzickach, casto viac skoncilo na podbradniku 😀 co sa tyka dojcenia, tak papala kazde dve hodiny, priberala krasne, cize mlieka bolo dost. ked vsak porovnavam so sestrinym synom, tak pri nom uz od stvrteho mesiaca nesmel nikto jest, lebo to chuda islo vypadnut z narucia, co sa tak nacahoval. segra nesmela ani pit, ked ho mala na rukach, lebo hned bola pohar v jeho ruckach 🙂 takze s prikrmamy zacala skor od piateho mesiaca a maly je uzasny papkac 😵 to co spapa on na obed nasa Adelka nezje teraz 😅 zdaleka nie 😀 tiez bol plne dojceny, ale aj napriek tomu, ze bol dojceny na poziadanie, tiez skoro kazde dve hodiny, tak prirastky na vahe boli mensie, bol taky chrustik 🙂 ako zacali prikmy, tak za 6 tyzdnov pribral dve kila 😲 😅
takze ja sama vidim, ze ake su dve deti rozdielne. sama si pisala, ze mala ti papka, ze si pyta. mnozstva neries a ze neje maso? ja som maso rozmixovala v troche polievky a tak do toho napucila zeleninu, rezance.. a maso zjedla a nevedela ani ako 😉

ivv
25. aug 2011

@janka0007 a este.. mala ti pribera krasne 🙂 horsie keby stagnovala a bola by bleda, utlmena, uplakana.. to by si sama videla, ze nieco nie je ok 😉

janka0007
25. aug 2011

@ivv hm,asi mas pravdu,nieje nejaka podrazdena,skor je to take vesele babatko,polievky jej zato chutia, ale aj to len zopar druhov,akonahle je v nej rozmixovane maso,konec..asi zacnem ponukat rozne omacky s cetovinami a pod,mozno to jej zachuti,nieco ako napr.svieckova alebo take nieco..tak ti dakujem.. 🙂 🙂

egyptanka
25. aug 2011

@danteska neboj to zlespi, staci akceptovat ze je proste taky papkac ... nenutit, netlacit a hlavne nekricat. Skusa ta, nenechaj ho manipulovat tebou skrz jedlo. Nechce, nechaj tak. Ja som uz malu nechala vyhladovat a to doslova a s takouto vyhladovanou som s nou isla nakupovat ... ste mali vidiet tie prosby.