Moje dieťa nechce papať. Poradíte lieky na chuť do jedla?

siwike24
21. dec 2007

Ahojte mamicky .Mam 17mesacneho syna a nechce papat. Viete mi poradit nejake kvapky alebo tabletky,aby mal chut do jedla.Dakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

andych011
22. sep 2011

@gina333 to je asi tak, sú typy deti, co ľúbia papať 😵 a typy detí čo papajú neradi 😝 . Ale preco moji obaja sú slabí jedáci 😖 ? Este, že mne chutí aj za nich 😀 😀 😀

gina333
22. sep 2011

@andych011 : no prave, aj pri Natalke mi stale v skolke hovorili, ze ja uplne zbytocne platim stravu, lebo tam nic neje. A teraz ma 11 rokov, vyrastla z nej krasna vysoka stihla slecna, takze verim, ze aj zo Sophi budeme na tom rovnako. 😉 😵

danteska
22. sep 2011

@andych011
@gina333 u nas je jedlo stale boj..som z toho na nervy ale neurobim nic-ked nechce tak neje.a ked nieco papa tak ja ani nedycham radsej 😀 pecivo max.s maslom-nic ine nechce,ryzu zje zemiaky uz moc nie,prilohy ziadne.ovocie ziadne-max.kusok pomaranca,co ale cez leto nebolo.pre mna je kazde jedenie fakt stres.ma rad Milaciky a jogurty,Brumika..ale ja som to tu uz tooolko kraat riesila 🙂 ale vzdy zavitam do tekto temy a "ukludnim"sa ze v tom nie som sama...drzim aj vam palce a prajem pevne nervy...

andych011
23. sep 2011

@danteska neboj, nie si v tom sama, ja to prežívam už 11 rokov, ale musím povedať, že syn sa už konečne naje. S malou sa trapim kvoli jedeniu takmer každý deň. Má dni, deď sa naje normálne a potom také, keď nezje skoro nič. Tiež ma chytajú dobré nervy, aj sa jej vyhrozím, vyhodím od stola, ale to vôbec nie je riešenie. Aj si to uvedomujem, ale chytí ma taký amok 😒 . Ale tak nič nevyriešim, potom je to ešte horšie. Treba na to fakt pevné nervy 🙂 . Držím aj ja všetky palčeky 🙂

danteska
23. sep 2011

@andych011 presne,mna tiez chyti amok a abcas dost kricim ale je to len horsie lebo sa zatne a stop... 😖 a mne je potom zle a mam vycitky hlavne vecer ked ho vidim sladko spat preco na toho maleho anjelika tak kricim a ze zajtra to uz bude lepsie a urcite sa naje... 😅 ale vravim-kto toto nezazil nepochopi..tak pekne budeme bojovat dalej 😉

jpetraa
23. sep 2011

ježišmarja...11 roků...já pořád doufám, že se to třeba v roce zlomí...jinak ten vztek a pak výčitky znám....snažím se ovládat, vždycky si řeknu, že u dalšího jídla už budu klidná...ale nejde to:O( ted už to aspon zvládám dusit v sobě, ale úplně cítím, jak se uvnitř chvěju..dnes snědla na oběd asi 150g, hned je mi líp, je strašný, jak se moje nálady točí kolem jídla..

danteska
23. sep 2011

@andych011 moj bratranec ma syna,ma 7,5 mesiaca a minule dosli k nam a vravi: mame ukazkove dieta,zje total vsetko,my ani nemozeme pred nim jest. Vies ako ma to tak trocha hneva?teda nie ze by som im to nedopriala,som rada ze problem nemaju,ale vtedy sa pytam preco ja,preco ja mam take problemy s malym ze vsetko do neho tlacim nasilu,papa vela krat pri hre-akoze mimochodom pri hrani si nieco zaje. a uz teraz ma chyta panika zo skolky ako tu pisete ze deti nic nezjedia-joooj :(... takze pevne nervy si prajeme 😉

danteska
23. sep 2011

@jpetraa preesne,ja mam hned po peknom dni ked sa nenaje,lebo stale potom rozmyslam co by som mu dala,co by asi jedol.aj moja mama mi uz povedala ze sa dostanem do blazninca z toho,ze proste ked nechce,nic nedostane..ze to mam tak riesit a dat mu jedlo neskor.lenze ked raz ten obed nechce tak ho nezje ani vecer o 20:00..to mam vyskusane..

jpetraa
23. sep 2011

danteska. jojo, takovou kamarádku mám taky..pořád mi říká, že její dítě je kyselina, sní vše co uvidí...vždycky mě to dost vytočí, přeju jí to,ale moc dobře se to neposlouchá.O( taky mi už říkaj, že to nemám tak řešit, že to malá už ze mě cítí a tuplem nechce jíst, ale já si nemůžu pomoct, já už mám v hlavně kalkulačku a počítám v duchu, co za ten den už snědla...a co děláme u jídla..to se ani nedá popsat...naskládám jí na stoleček k židličce co najdu(krémy,tužky,pilník,léky,kartičky,kostičky...) a ona to třeba postupně vše hází na zem a já to podávám a přitom ju nenápadně krmím...je to na hlavu:O((

hameeda
23. sep 2011

@danteska : z takych reci si nic nerob,,pozri ja mam doma nejedaka a jedaka,,s tym proste nic neurobis ked raz nechce tak nechce,,moj rocny syn zje vsetko,,ked nas vidi jest alebo vidi tanier tak jaci ako divy,,stale by len nieco zuval je mu jedno co,,moj 2,5 rocny nezje nic,,a to ked poviem nic tak to aj tak myslim,,su dni kedy nezje totalne nic,,vobec,,maximalne vipije mlieko,,dakedy ani to nie,,su dni kedy aspon sa mi podari do nho dostat par kuskov niecoho,,neje ani sladke,,alebo chrumky a tak,,maximalne raz za cas pol keksiku,,chodime kazdych 6 mesiacov na kontrolu krvi ci je v poriadku,,tak krv je dobra,,tak to neriesim lebo to nema cenu riesit,,moja dcera do piatich rokoch bola taka,,nejedla,,kolko sme sa naplakali pri jedle,,uz niekedy aj nasilu,,ale nema to vyznam,,a teraz v pohode nie je jedacka ale naje sa, deti su zdrave,,dcera tak raz do roka maximalne chripku,,syn este len raz bol chory,,tak to proste je,,jedine co u nas pomahalo ked sa jedlo spolocne,,cim viac ludi tym viac pojedli,,,inak nic nezabralo 🙂

danteska
23. sep 2011

@hameeda maly dnes zjedol trocha polievky,ked sa vyspal nic nechcel-ani neochutnal,vyrazal mi lyzicku tak som jedo odlozila ale revom,krikom si vydupal milacika..potom dosla samozrejme moja babka ktora mi ma pomaly za zlé ze mu chudacikovi nedavam nieco sladke takze vyfasoval horalku-pol hodinu som ho zabavala v domneni ze na nu zabudne-nezabudol takze jedol horalku-ja tak potajme s nim som odkusovala aby ju nemal celu.pak zas nic a vecer sme sli spolu vecerat,tak rozbrblal 2 rohliky ale nic nezjedol lebo si dal kusok,pozuval a vyplul..a to sa opakovalo par krat.takze vecer pred spanim mlieko iba..a taketo jedenie s malymi obmenami mame skoro stale.on zase sladke zboznuje tak vsetko schovavam,nechcem aby bol uz teraz na horalkach a podobnych veciach,este je na to maly..ale moje nervy pracovali naplno... ☹ neviem si pomoct..my fakt skusame a skusali sme vsetko,aj nasilu a kadeco-ja som to tu uz pisala..ale nepomaha nic..a zabudla som vlastne-slizikovu polievku by mohol kazdy den.ale nehrozi absolutne nehrozi skusat cosi nove,na kazde jedlo sa pozera vyslovene s odporom...
@jpetraa veru zle sa to pocuva ze niektore dieta zje vsetko.a tak ako opisujes sme jedavali pravidelne do nedavna,hral sa s pripormi,skatulkami,hrncekmi,kremami,flastickami a vsetkym co ho zaujalo a ja som krmila....dnes sme pokrocili tak ze papa za "pochodu"-ale taka polievka sa zle krmi ale co uz,alebo sedi a listuje si casopis a hladame auta,alebo stoji na stolicke pri kuchynskej linke a akoze umyva riad a ja ho krmim a chvalim..a zas ked som mojej krstnej-detskej sestre-povedala ako papame tak tiez bola zhrozena ze to musi sa sustredit,jest v stolicke atd atd..ja viem,ale ja som rada ze sa vobec naje..takze miesto neriesim uz..

hameeda
23. sep 2011

@danteska : ja by som bola stastna keby moj aspon horalku zjedol,,alebo nieco sladke,,moj ani kinder nezje,,maximalne tak oblizne,,ale ja uz som to raz prezila s dcerou takze z toho taku velku vec nerobim,,pokial ma dobre vysledky tak ani sa tym nezaoberam,,lebo viem ze to je zbytocne,,u nas dnes zjedol tri lyzicky makaronov, polievky su u nas uplne onicom lebo dcera doteraz ich nechce a syn tiez nie,,aj keby bola ta polievka zo zlata,,,u nas jednoznacne vyhravaju domace jedla ako nalesniky, halusky, pirohy,,to aspon par kuskov da do pusy,,ale hovorim zo svojej skusenosti je to zbytocne to riesit lebo to zbytocne este z toho ochories ty kolko sa budes trapit,,ono s vekom to prejde a hlavne u nas velmi prospieval kolekiv,,v skolke,,u rodiny,,na navsteve kde bolo viacej deti ktore jedli tak tam stale deti zjedli viac

danteska
23. sep 2011

@hameeda uf,ja ta normalne obdivujem..musim sa naucit nejak obrnit nervami,byt kludnejsia lebo sa fakt zblaznim..maly ani na cestoviny nic nechce.a na skolku som teda fakt zvedava-aj ked viem ze to je este pomerne daleko 😀

hameeda
23. sep 2011

@danteska : ja som pri malej dva roky sa stresovala,,co uz potom to zacinalo byt pre nas vsetkych kazde jedlo peklo,,bola to hruza ked uz nieco dala do pusy tak to mielala aj pol hodiny,,ale potom som pochopila ze to jednoducho je zbytocne,,lebo nic sa nezmenilo,,dajake vitaminy a doplnky vsetko bolo na prd,,nic nepomahalo,,tak som proste jednoducho prestala to silit,,vsetko som jej len ponukla,,opytala som sa raz ci chce alebo nie,,ked nie tak nic,,vecera bola asi taka ze som stala pri chladnicke a ponukla jej vsetko za radom,,ak si nic nevybrala tak som jej nic nenukala,,proste som to nechala na nej nech je co chce a kolko chce,,a teraz ma skoro9 rokov,,je z nej normalna mlada slecna,,ktora normalne je,,aj tak nie je taky jedak ze zje vsetko co vidi,,ale proste normalne sa stravuje,,,ma take napriklad normalne paradajky nechce ale cherry paradajky tych zje aj 250 g za den,,takze si myslim ze to vobec neries,,mozno maly aj citi z teba ze to silis a preto nechce,,alebo ja pri synovi pozorujem ze on proste akoby bol cas pri jedle pre mnho strateny cas,,ale co mozem robit,,vsak pokial je zdravy tak sa nic nedeje 🙂

hameeda
23. sep 2011

@danteska ; a zasa moj najmladsi ma rok a strepe do seba aj jeden a pol rohlika len tak to ako medzi jedlom,,a varene normalne detsku porciu do seba natrepe,vyzivu len ako prievam,,ze otvorim a uz jej niet a este sa zlosti ked mu pomaly davam lyzicky hned krici ze uz to zjedol ze chce dalsiu lyzicku,,,otvorim dve kremiky pre maleho aj starsieho,,maly hned strepe svoj,,starsi dve lyzicky a uz nechce tak maly este strepe aj za brata,,alebo ked im dam keksik tak maly zje svoj a starsi raz odkusne a uz pcha bratovi do ruk aby dojedol a maly to v pohode zanho doje 😀

danteska
23. sep 2011

@hameeda ved ja si stale vravim ze to snad prejde..dnes som prvy kat mu neuvarila zvlast,ale ponukla to co sme mali my-myslim druhy chod..nezjedol,ani neochutnal,ale nedostal nic..az teda potom ten milacik ale sama od seba som mu ho nedala aby si nejak nezvykol ze ked nezje aj tak nieco dostane.holt-ale vydobije si placom..aj v tom musim byt silnejsia lebo vo vela veciach som na neho mäkka 😅
to je zaujimave aki su dvaja bratia odlisni-preco jednemu chuti vsetko a druhemu nie..

hameeda
23. sep 2011

@danteska : vies ked mu nechces davat sladke na to je jednoduche riesenie,,jednoducho ho nekupuj,,tak dostane maximalne to co mu raz za cas prinesie babka,,a proste ked sa opyta ze nieco chce tak mu povedz ze nie je a nebude ked nezacne papkat,,,povedz mu to normalne prijemnym hlasom aj stale dookola nech place a zlosti sa kolko chce a ked vidis ze daktory den spapal viac tak povedz muzovi nech nieco sladke so sebou prinesie a daj mu to s tym ze je to odmena ze spapkal viac,,to si myslim ze by mohlo trochu zabrat ked ma rad sladke,,u nas bol ten problem ze nebolo cim podplacat,,lebo deti proste nic nechcu sladke aj rok keby nebolo tak ho nezjedia,,teraz dcera napriklad zo sladkeho len zje tych gumovych hadikov,,a brumika,,a to nie ze by u nas nebolo,,u nas naopak,,stale je sladke a chipsy a cola,,pretoze to je zasa moje jedlo,,ja proste zjem sladkeho a takych blbosi dost,,a popijem coly a moje deti by sa coly ani nedotkli,,proste to nechcu nie ze by som ja im to nedavala,,u nas sa nedalo nicim podplatit ani hrackami ani nicim,,lebo im to bolo v podstate jedno ci to maju alebo nie,,neviem asi take povahy,,hej a este ty dvaja moji nejedaci sa na seba strasne podobaju a ten majmencsi je od nich odlisny tak neviem,,inak na fotke to je tvoj maly,,ak ano ja si myslim ze vyzera k svetu,,normalny zlaty chlapcek,,vobec by som nepovedala ze malo papa

jpetraa
24. sep 2011

@danteska a přibírá Ti malej? Moje malá právě ne..pořád si říkám, že bych ji hldy klidně nechala a tolik to neřešila, ale bojím se, aby nebyla dehydratovaná..ona totiž ani moc nepije, kdyby aspoň do sebe lila čaj...vypije ho tak max.100ml za den. už jsme i ležely v nemocnci na kapačkách, protože malá dostala vysoký horečky)asi jen nějaká vizroza, na nic nepřišli),jenže jak málo jí a pije, tak z té hjorečky právě začínala být dehydratovaná,tak jsme museli na infuze. Hrozně se bojím, že to při nějakým dalším problémů budeme muset absolvovat znova.

danteska
24. sep 2011

@hameeda ja sladke nekupujem,len babka sa čini 😀 nevyzera,nie je tlsty ale asi bude vysoky po muzovi.praveze vobec nevyzer ze nepapa.len ja mu v tom branim v tych sladkostiach lebo chcem aby jedol ryzu,maso,a v podstate vsetko rad radom,poriadne polievky.. ani rozpravat sa mu nechce ale chape vsetko..ale mas pravdu ze aj to je zle ze tvoji nechceli nic tak si nemohla ani nic slubit ked sa napapa..
@jpetraa maly si uz asi 3/4 roka drzi vahu,takze nepribral od januara kedy mal rok,ma stale cca 12-12,5 kg,87cm.vaha je dobra,ale ako som pisala zo sladkosti sa v podstate pribera,len mne zalezi na tom aby nejedol sladke moc..sa mi zda ze toho je uz dost..to ma hneva..same milaciky,piskoty a neda sa mi pred nim vsetko schovavat.ale zas ked vidim ze od rana nic nezjedol,ze nezjedol polievku ani druhe tak sa hnevam ze babka doleti s horalkami..

hameeda
24. sep 2011

@danteska : no nelam si hlavu,,,moj dnes zjedol jednu brokynku a polovicku kremiku montte,,a vypil jedno mliecko,,a to mam navarene tri jedla,,ani jednu lyzicku nechcel no co snad zajtra,,,a rozpravat tiez este len zaciname,,da sa povedat ze pred mesiacom skoro nic,,len par slovicie ale teraz uz to zacina za mesiac urobil taky skok ze uz si povie co chce a co nechce, a vsetko mozne pomenuje,,povie ktoru rozpravku chce pozerat normalne menom,,a to bez niejakeho silenia alebo logopedov a co ja viem,,mala mi zasa uz v roku a pol tak rapotala ze normalne vety,,no co kazde dieta je ine,,ja som tiez zo zaciatku mala stresy ze ked nepapa a nerobi to ci ono,,ale teraz uz viem ze to je blbost,,proste kazde dieta je ine a potrebuje iny cas a zbytocne to budes silit vo vsetkom,,moj este veselo cika do plienok,,a vobec mi to nevadi,,preto kazdy nas pokus skoncil totalnym neuspechom tak uz proste to necham tak sak ja som este nevidela decko co by do skoly islo s plienkami 😀 tak sa snad raz oduci,,ale co budem cely den za nim behat s handrou,,a lyzickou a potom sme zbytocne obaja vystresovany,,,ja ho proste milujem taky aky je,,nemusi rozpravat,,a nemusi od roka chodit na nocnik,,a nemusi vobec nic len jedno chcem od deti aby ma lubili a respektovali,, 🙂

lienka8010
29. sep 2011

aj my mame obcas obdobie nejedenia a trva to vzdy aj mesiac - dva. mala ma 14 mesiacov, a ked sa dostavi taketo obdobie vraciam sa spat k mixovaniu obedov, vtedy do nej nahadzem aj cca 200 ml misku maska,zeleniny a nejakej prilohy🙂 Ak jej to len popucim a masko nakrajam na mini kusky spapa tak max. 5 malych lyziciek,a jo omiela v puse aj minutu,kym to prehltne. potom uz len povie, 'mama ne' odtlaci mi ruku a je dojedene🙂 mam pocit,ze to vzdy suvisi so zubkami,ked nechce pruzuvat,alebo jej mozno aj to prezuvanie sposobuje bolest. na veceru ma len popucene,kolko zje tolko zje, dotlacime mlieckom.

mandragora22
29. sep 2011

ja som poriadne nejedla do svojich asi 17 rokov 😀 😀 😀 a nase dieta je tiez slaby jedak. nezje takmer nic, a co zje, tak doslova nasilu a za extremneho cirkusu a divadla z mojej strany, co sa snazim odputat pozornost len kvoli tomu, aby podvedome otvorilo usta a to ma 20 mesiacov, takze by som sa nestresovala. a ja by som lieky nepchala do deti. ani tie tzv.vitaminy, podla mna to nie je vhodne pre detsku pecen, aj ked su to "iba" vitaminy. ked uz, tak naozajstne vitaminy, ako jablko, banan, dalsie ovocie 😉

mandragora22
29. sep 2011

@lienka8010 toto sme presne mali doma aj my, ale zial, odkedy babatko okusilo zaprazene polievky, tak uz klasicky zeleninovy mix mi nechce ani citit. uz som skusala mixnut aj zaprazenu polievku, ale nechce to. akoby si chcelo samo pokusat tu zeleninu, ale to trva priserne dlho, niekedy obeduje jednu polievku aj 40 minut a to nekecam. 4x prihrievam 😀 😀

marika152111
26. okt 2011

moja od 2 mesiacou prestala pit mlieko a nechcela nic papat iba tak olizla lizycku trosku ale nepapala niekolko mesiacou potom aspon chrumky zacala a nic ine az ked mala 5 mesiacu papala 5 dni a potom od 10 mesiacou zacala mlieko ale iba 100ml vzdy vecer a ked mala rok presne na narodeniny vipila prvy cajik dovtedy ziadny nechcela a od roku aj 2 mesiacou zacala uz pekne pit mlieko aj liter za den a nic ine a teraz bude mat za par dni 2 roky a ma rada iba hranolky, pizzu,a mliko a rozok trosku pomaca do polievky

berenika39
26. okt 2011

@marika152111 zkoušela jsi jí dávat něco jiného, než pizzu, hranolky? přeci dvouleté dítě toho potřebuje mnohem víc, než tohle. Třeba už je ted větší, chutě se jí změní, ve dvou letech na fastfoodu není moc dobrý nápad☹.

marika152111
26. okt 2011

@berenika39 skusala som vsetko ale nic nechce a pizzu a hranolky ma tak raz za mesiac a inak cele dni iba na mliecku ale som skusala ze jej nebudem davat mlieko tak aj tak nic nejedla 5 dni tak som jej zas zacala davat aspn to mlieko a skusam kazdy den jej dam co navarim jogurty sale kupujem a mlieeko jej davam ibapredspanim ta niekdy an cely de nema mlieko ked nechce sat a aj tak sa vecr nenaje a nema rada sledkosty iba mentolove cukriky ale tie jej casto nedavam ale dobosky a cokoladky nema rada

alana1
26. okt 2011

ahojte, moj syn tiez nechce jest. ma skoro rok a vazi nieco cez osem kg. boli sme aj na gastre a nic okrem anemie nezistili. davam mu kvapky peritol ale nezda sa mi, zeby to velmi pomahalo....

hamma
26. okt 2011

@alana1 Můj syn má rok a váží 8,8 kg a nikomu to nevadí. Jí jak kdy. Teď zrovna jsme měli nějaký špatný dny, tak nepapal nic moc, jenom se chtěl kojit. Co mu dáváš k jídlu? U nás hodně pomohlo, když jsem mu začala dávat normální jídlo, nemixovaný, kousky, které si může dávat sám do pusy. Teď se už chce krmit sám i lžičkou, ode mě nechce 🙂.

alana1
27. okt 2011

@hamma no tak to mas super, ze uz chce sam papat kusky, lebo ja drobcovi vsetko mixujem na jemno, lebo ked ma kusky tak ho natahuje na vracanie.... vacsinou ma na ranajky jogurt s bananom - par lyziciek, na obed masovo - zeleninovy prikrm cca 50-100 ml, na olovrant par lyziciek z vyzivy a na veceru mu robim kasu z nutridrinku a to tiez ked zje 100 ml tak som cela stastna. kojim ho, ale uz len rano a vecer. chcela som uz prestat, ale odmieta aj umele mlieka, dokonca aj kravske som mu skusala dat a nechce. on este aj zvracia, vacsinou raz do tyzdna, to uz ked sa velmi snazim do neho natlacit 100 ml nejakeho jedla....moj drobec je hypotonicky (slabe svalstvo), tak preto ho trocha viac doktori sleduju. on sa vlastne az teraz zacal sam posadzovat, ale stale nelozi po styroch iba sa plazi, a troska sa zacal stavat v postielke. celkovo je taky slabucky, tak som z toho na nervy, ze nechce jest aby zmocnel....a davas mu uz aj normalne jedlo, to co jes ty? vraj od roka deti mozu pomaly papat vsetko, samozrejme nesolene, resp malo solene a nesladene.

hamma
27. okt 2011

@alana1 No, tak to máme tak podobně s jídlem - já teda nevažím, kolik toho sní, ale rozhodně to není moc. Řekla bych, že je zbytečný nutit (obzvlášť, když ti to pak vyzvrací). A přibírá tvůj syn? Podle mě, děti, když mají hlad, tak jedí - a někomu prostě stačí míň. A navíc, když ještě nemá moc pohybu, tak třeba nepotřebuje tolik energie.
Jojo ze začátku, když jsem mu začala dávat kousky, taky kuckal a trochu se dávil - měla jsem strach, ale on pořád chtěl další kousky (kašičky vůbec nejí!), tak jsem ho nechala a on se to za pár dnů naučil. Taky u nás pomáhalo, když jsem mu dala na výběr z víc druhů jídla. Je něco, co mu chutná?
Dávám mu normálně to, co jíme my (teda ne smažené a tučné). Vždycky část oddělám a pak až to pro nás okořením nebo přidám věci, které si myslím, že by ještě neměl.