Moje dieťa nechce papať. Poradíte lieky na chuť do jedla?

siwike24
21. dec 2007

Ahojte mamicky .Mam 17mesacneho syna a nechce papat. Viete mi poradit nejake kvapky alebo tabletky,aby mal chut do jedla.Dakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vrn
12. nov 2009

aha, vidim ze som sa asi do zlej temy ozvala ked chcem recept na vecere 😀

lenka1smejka
14. nov 2009

No ako vidim ziadna mi neporadi ☹

ikke
17. nov 2009

filomenka29 • Dnes o 14:52
Prosim vas poradte mi, co dalej. Mam syna, ktory ma za par mesiacov 2 roky, nechce poriadne jest, vymysla, nedotkne sa chleba, nedotkne sa nicoho co navarim, len cokolady, chrumky a hluposti by jedol. Uz som aj naziapala do neho, uz som ho aj vymlatila, podobrotky skusala a nic nezabera, proste nema absolutny zaujem, co sa tyka jedenia. Velmi ma to trapi, bo cas bezi a zachvilku pojde aj do skolky a ako tam bude jest, ked doma neje? To bude cely den hladny? Vdaka.

hanka274 • Dnes o 15:15
filomenka29, ziadne cokolady a chrumky a podobne hluposti co je...nic, ked nieco chce radsej mu strc jablko do ruky...a ked ste uz v takomto stadiu, tak by som sladkosti nedala ani za odmenu /ze spapa normalne jedlo/...uplne to vyluc z vasej kuchyne...
Chod na nho pomaly, napriklad iba s polievockou zatial, mozno ma take obdobie, ze varene nemusi, no v ziadnom pripade by som nedala sladkosti z nudze, ze aspon nieco...akoze cokoladka na energiu a podobne...
Skus, drzim palce.

hasleerka • Dnes o 15:56
presne to by som ti aj ja poradila čo hanka ... proste žiadne sladkosti ... ja som tiež občas robila, že nejaký keksík som strčila, že aspoň niečo nech spapá ... a chyba, ved ked bude hladné ono si dieťa jesť vypýta

leniciatko • Dnes o 16:58
súhlasím s haslerkou,takého podareného synáčika mám aj ja doma. nič do huby, len sladkosti keby boli..... kolkokrát ide večer spať bez večere.... ale hlavne,že v školke zje všetko !

leniciatko • Dnes o 17:01
ešte mi napadlo : raz bola taká relácia o cigánoch a ich deťoch. na konci bola povedaná krásna veta : tam kde je všetko,deti nejedia a len sa prplú. u nich,kde veľmi niet z čoho vyberať,decká pojedia. asi v takom duchu.

lussy23 • Dnes o 17:37
Folomenka- ja ešte nie šom mamička, ale mám skúsenosti zo čaopisov. Skúste sa s tým jedlom pohrať. Na chlebíku spravte z rajčinky, salámy tvár. Možno tak by to zjedol.

blazka24 • Dnes o 17:39
babenky je supiš že niekto sa pýta a ja sa pomaličky učím ako na krpca, teraz to robím ja, nestíham sa poriadne najesť a tak dlátim sladké, ako vidieť rady vášho typu si beriem k srdcu a teda aj na seba, ale ako si pamätám reči matky, bola som tiež taká, že keď mi núkali jesť tak v žiadnom prípade ale keď by mi dali vagon čokolády, alebo keksíkov tak by som ich zjedla do hodiny.........asi je správne pomaličky skúšať typu len troštičku alebo vyskúšaj za lyžičku a tak..........ešte raz díky vám za rady......

babula90 • Dnes o 17:58
najlepší recept je nechať ho vyhladovať, žiadne sladkosti, náhrady, potrebuje poriadnu výživu.
Ja som mala prvú dcéru nejedáka, je chudá ako palička, ale kočka a už sa naje perfektne, druhú dcérku stále kojím a je poriadny jedák, tak sa mi to vynahradilo
My sme pri jedle aj čítali, lebo by prvorodená nezjedla nič moc, neodporúča sa to, ale zjedla viac a zamilovala si knižky
Nenúť ho, možno príde, keď Vás uvidí jesť, veľa trpezlivosti a hlavne žiaden krik, aby nevidel, že Vám na jedle záleží, to by jedol ešte menej, deti chcú byť stredom pozornosti. Ponúkni mu jedlo akože nedáš si? Žiadne nútenie!!!

ukmima • Dnes o 18:03
skus pozriet na fore...medzi batolatami, urcite tam nieco najdes...podla mna, tam ta aj admin presmeruje, ja som nedavno tiez tam nakukla...moj maly ma 5 a tiez odmieta jest...vlastne ma svoje oblubene jedla a tie by jedol dookola, viem, ze je to dobre, miluje polievky, ten by ich dokazal jest, rano, naobed, vecer...hociaku..ci kyslu, ci vyvar.
Druhy chod odmieta, aj v skolke mi vzdy povedia, ze jedol len polievku...druheho sa ani nedotkne...

ikke
17. nov 2009

filomenka29 • Dnes o 15:06
Prosim vas poradte mi, mam syna, ktory bude mat za par mesiacov dva roky. Nechce mi jest, vymysla, nedotkne sa chleba, nezje co navarim, len cerealie s mliekom by jedol stale do kola, ovocie nechce, len cokolady, chrumky by jedol, velmi ma to trapi, uz som donho aj naziapala, vymlatila som ho, podobrotky som skusala, vsetko mozne, nic nezabera, som uz v koncoch a neviem ako dalej. Zachvilu pojde do skolky a ako tam bude jest, ked nic nechce? To bude cely den hladny? Vdaka.

majuska1988 • Dnes o 15:10
ahoj moj syncek ma 1rok a11mesiacov a to iste robi neje iba mlieko a sladkosti a chrumky by chcel no nic s tym nerobime asi im to staci? a este mam otazku je tvoj maly chudi?

pietra • Dnes o 15:16
moja mala je tiez nepapkac. Ale striedaju sa u nej dni, kedy papa dobre (na jej pomery, v porovnani s rovesnikmi je to stale malo) a dni, kedy mam pocit, ze neje skoro nic. Ale nenutim ju jest. Tym som si sama ako dieta presla a jediny vysledok bol ten, ze mi jedlo znechutili uplne. Takze ked nechce, nechce, necham ju tak, ved hlad ju privedie naspat do kuchyne. Sladkosti ma tiez rada, ale v tom som neoblomna, bud sa pekne naje a potom moze za odmenu aj sladkost dostat, alebo ma smolu.
A v skolke sa ti mozno rozpapa, ked uvidi, ako ostatnym detom chuti

hanka274 • Dnes o 15:19
filomenka29, ziadne cokolady a chrumky a podobne hluposti co je...nic, ked nieco chce radsej mu strc jablko do ruky...a ked ste uz v takomto stadiu, tak by som sladkosti nedala ani za odmenu /ze spapa normalne jedlo/...uplne to vyluc z vasej kuchyne...
Chod na nho pomaly, napriklad iba s polievockou zatial, mozno ma take obdobie, ze varene nemusi, no v ziadnom pripade by som nedala sladkosti z nudze, ze aspon nieco...akoze cokoladka na energiu a podobne...
Skus, drzim palce.

hanka274 • Dnes o 15:19
filomenka...aj vo volnej diskusii mas rovnaku temu

zuza.m • Dnes o 17:37
filomenka mam nazor podobny ako hanka.ked mu daš cez den chrumky a ine somariny taksa mu bruško zasyti a potom ti neje čo ma a aj ked vidi že si neoblomna tak skuša.ved detom radčej chutia maškrty ako zdravy obed.na to si matka aby si ho to naučila.teda ak sa da.určite su aj deti čo fakt nejedia a nič a su stvoreny na infuzky alebo sondy do žaludka.no pevne verim že to neni vaš pripad.neboj sa na spravny jedalniček si určite zvykne len musiš mat v tom pevnu ruku.ja napriklad dam malemu čo chce aj sladkost aj slanost.ale nie ked je čas jedenia.vždy iba po jedeni.ale mne pyta aj ovocie aj samotne jedlo tak že źa to si to možem dovolit.

u2jana
24. nov 2009

ahojte, akoby som citala o tej nasej, tiez jej teraz idu zubky a totalne odmieta jest, ked myslim totalne, tak totalne, nedostanem do nej nic, ani polievku, kasu, jogurt, ani nove jedla, ani stare.. uz som z nej vycerpana 🙄
dufam, ze sa to aspon trochu upravi...

eliska282
2. dec 2009

ahojte! moj maly ma 13 mesiacov a posledny mesiac vobec nechce jest, rano 6"00 si da 270ml nutrilonu, okolo 8"00 mu ponuknem rohlik pecivo, chlieb, kolacik - este nikdy nic nezjedol tak sa nad nim zlutujem a dam mu kukuricne chrumky z tych si da 2-3 a je po ranajkach , na desiatu mu ponuknem jogurt , pribinacik, alebo ovocne pyre ani usta neotvori, niekedy sa mi do nho podari natlacit pribinacik 2x do tyzdna takze ani desiata ziadna a ideme spat hladny, na obed mu davam zeleninivo masove prikrmy , niekedy si da 3 lyzicky a je koniec, jedine co na obed zje je bolonske spagety ale to je kupovana strava /bebevita / to zje aj 250g, takze obed zase nic , na olovrant mu davam bud ovocie alebo puding , jogurt, podla toho ci to uz nemal na desiatu, opat nic, vecer si da 250g kase /ryzova , kukuricna, atd/ a dojedli sme Cize jedine bezproblemove jedlo je rano mlieko a vecer kasa . Ucim ho jest uz 8 mesiacov a stale ziadny vysledok, tiez som z toho na nervy a nebavi ma kazdy den varit ,robit opicky a vyhodit do kosa. Tento stav mu trva 1 mesiac. Ani predtym nebol velky papak vzdy nieco zjedol aspom 5-7 lyziciek, okrem ranajok vsetky druhy peciva hadze o zem. Vie sa najest len vtedy ked nevnima ze je, a je zaujaty nejakou cinnostou ale to sa uz neda kedze v byte uz vsetko pozna , ani rozpravky a divadieka, buchanie, piskanie, pesnicky nic nezabera . Vazi 8900g. Lekarka na to: vraj trucuje a ked nezje mam mu dat len caj. takze za den si da 600ml caju .

greta24
7. dec 2009

Tiez mame problem s polievkou, stupel sa zatne a nechce jest, nepomaha ani dlhsia pauza medzi jedlami 😠

nadulcek
7. dec 2009

Ahoj Siwike24, ja mam 9 mesacnu dcerku a uz od narodenia je velmi slaby jedak. Zo zaciatku som sa tym velmi trapila. Ale teraz to uz beriem tak ako to je, myslim si, ze kolko potrebuje tolko si vypyta. Uz ani neriesim to, ze neustale cosi chystam a vyhadzujem. Mava dni kedy sa napr. napapa o 13.00 a dalsi chod si da az o 20.00. A co sa tyka spania tak to uz vobec neriesim. Nema ziadny rezim i ked sa neustale o to snazim. Kazdy den spi ako sa jej zachce. Tak uz len nedockavo cakam na tie dni kedy bude viac papavat a lepsie spinkavat. Ahoj

nadulcek
7. dec 2009

Ahoj Eliska282,
moja 9 mesacna Vaneska je tiez slaby jedak. No ale caju vydrula na litre 😀
Ma necelych 8 kg. Je narodena 1. aprila a tak sa obcas nad jej maniermi len pousmejem a v duchu si poviem, no co, mame 1. aprilove dietatko.....
Kase Hami mi uz vobec nechce jest, polievkam da zabrat trosicku....ked sa narodila mala velmi silnu zltacku, stale spala, nejedla, bola som vtedy suca na psychiatriu....v porodnici som si vytrepala 3 tyzdne ☹
Takze kojenie nula bodov, aspon som jej odsavala no ale po 6 tyzdnoch moje mlieko vobec uz nechcela, tak bola na nutrilone....teraz sme na sunare.Drzim vsetkym palce a hlavne pevne nervy.Deti su deti.....musime vydrzat 🙂

simonka99
8. dec 2009

Ahojte mamicky,my mame problemy s jedenim odzaciatku....teraz sa ale situacia zhorsila.Pred 3 tyzdnami mal nejaku virozu-3dni vrackal,po tyzdni mal 1 den horucku,o 2 dni mal taku bolest bruska,ze mi asi polhodinu plakal v naruci(to asi 1x v zivote).No a teraz uz 4ty den hnackuje.A okrem toho odmieta jest.Idem zajtra k lekarovi(zijeme v UK,takze ocakavam jasnu odpoved-ze je to OK).Mate niekto podobnu skusenost?Este ma trosku zaraza,ze cca 3 tyzdne si kazdu chvilu drhli nostek-pritom ho ma cisty,vyzera,ze ho len hrozne svrbi.Ja uz som zrela na psychiatriu...

danu
9. dec 2009

jankapohy • Včera o 18:47
Mám 17 mesačnú dcérku, ktorá začala odmietať papanie. ☹ O 5-6h fľašu mlieka. Ráno väčšinou nič, ak niekedy zje dve lyžičky jogurtu, presnidávky tak je hurá. Na desiatu 2-3 kúsky ovocia a na obed podľa nálady, ale skôr nič. Začala som jej dávať polievku do flaše a tak mi ju zje, ale z lyžičkou nie. Keď sa zobudí zase 2-3 lyžičiek termixu, jogurtu, presnidávky...ale keď jej to dám do flaše tak všetko. Podvečer daľší márny pokus o nejaké kŕmenie, takže nič a potom kašičku a spať. Keď bola menšia papala ráno chlebík,rožtek.... na obed skoro plný kelínek zeleninky a mäska a z lyžičkou!!! Prestala som ju kojiť v13m a neviem či je to len môj pcit, ale ako sme prešli na umelé mlieko tak sa to zhoršilo 😖 neviem možno nie....

jelencek • 4d • Včera o 19:00
Ahoj, nejdú malej zúbky? Prerezávanie stoličiek dosť bolí a vtedy môže odmietať jesť lyžičkou. V každom prípade to chce asi len trpezlivosť, hlavne ju netreba nútiť, aby z toho nevznikol naozaj problém s jedením.

jankapohy • Včera o 19:14
Ahoj, stoličky už má 4 a teraz jej idu očné. Môže to byť tým, ale keď jej dám lyžička tak by aj sama papala len to ešte nevie. Ja viem, že s nej veľký jedák nebude ale niekedy som úplne zúfala.

biba12 • 1d, snž • Včera o 20:12
Aj ja mam vyberave dieta,co sa tyka jedenia a hlavne malo papal, teraz je to o nieco lepsie. Ale trapila som sa rovnako. Nenut ju. Daj jej ranajky, ked to nezje, nenut ju, daj jej potom dalsie jedlo o 3 hodky. Medzitym okrem vodicky nic.Zje Ti viac. A takto az do vecera . A neboj od hladu neumrie, asi to je ozaj od zubov, ocaky su problem. Ver mi, nie je sa nad cim trapit. Mam podobny problem s ovocim , ma rad iba jablka, maliny, jahody a banany rozmixovane v mlieku. Inak mi nezje nic. A kde teraz zohnat jahody, maliny?

marecek4 • 4d • Dnes o 07:53
jankapohy,nic si z toho nedělej,chystej jí baštu normálně a když sní dvě lžičky tak sní dvě lžičky,Terezka tak jedla taky skoro rok,ustála jsem to uklidňováním že rohlík, piškot nebo kousek ovoce si dala i mezi jídlem,děti takový období mají a ne jednou za život,teď to prožíváme v pubertě,to mi nechutná,maso nejím-řízky,párky,salámy ano,nejvíc mě rozesmála onehdá když se dívala ta mladší(12)na obsah tuku v oplatku,na cukry ne,jak se říká malý děti malý starosti,velký děti velký starosti,ale člověk se i zasměje,jo a kamarádka to měla s malou vyřešený tak že ji nechala po každým jídle ještě napít mlíčka,ale kojila

jaaty
9. dec 2009

Ahojte aj naša Hanka je rep. bola veľmi slabý jedák. Postupne sa to však upravilo aj keď stále má svoje dni. Hanku jesť nebaví a to je jej základný problém- pri jedle sa proste nudí. Ona musí stále niečo robiť. Takže moja rada - čítame pri jedle knižky, hráme na počítači pexeso, maľujeme obrázky, pozrieme si pri PC rozprávku, atď ...... A vtedy mi zje zaručene takmer všetko. Čo s týka výberu -zje našťastie takmer všetko -zelenina, mäsko, cestoviny...... A základ žiadne sladkosti- hoci ona ich vytrvalo odmieta sama (povie - to je sladké, to mi nechutí!). Občas za odmenu po chrumky, sezamové tyčinky. Skúste dieťa zabaviť 😉

biba12
9. dec 2009

Jaaty ako keby som citala o svojom synovi,uplne presne. Este aj to zabavanie pri stole...Aj tie sladkosti to sedi. 🙂

jaaty
9. dec 2009

biba12, no konečne som našla dieťatko, ktoré nepapá sladká. Na mňa totiž niektorí ľudia pozerajú ako na zjavenie 😀 😀 😀 a myslia si, že to ja jej zakazujem. No hlavne, že sú zdraví.

lindda
16. dec 2009

cafte tak moj maly prestal skoro uplne jest je iba piguina a to je vsetko a potom jasne ze nekaka a ak tak tazko ,,, uz neviem co mam robit hadam len od hladu neumrie 😀 inak ani moj maly neje cokoladu iba si raz kusne a to je vsetko

tasnim
24. dec 2009

ahojte zienky..viete mi poradit? moja mala ma 4. mesiace je na UM a odmieta mi pit mlieko....place, odstrkuje flasu :( este ju neprikrmujeme ...

atrami
27. dec 2009

tasnim,
kamarátka mala rovnaký problém. Malá mlieko odmietala a odmieta doteraz. Riešili to s pomocou detskej lekárky, nabehnutím na pevnú stravu.
Mne malý pil mlieko len v spánku- vyskúšaj aspoň toto, ak to nepomože už len poradiť sa s lekárkou.

maurizia
15. feb 2010

ahojte, stretli ste sa niektora s tym, ze vase dieta fici iba na jogurtoch alebo pudingoch? nejdem sa rozpisovat, nas problem je dost komplexny, krpata raz prechladla a odvtedy nechce poriadne jest, zje tak 14 pudingov alebo jogurtov denne, iba jedna vybrana znacka, plus k tomu chlieb a pecivo, chrumky a to je asi tak vsetko. ja som uz vyskusala asi naozaj vsetky moznosti podobrotky aj po zlotky, stale jej ponukam rozne teple jedla ale nic. psycholog hovori, ze nenutit a ze tak nebude do dospelosti, ze ju to prejde. som z toho riadne na nervy, tak by sa mi zisla aspon nejaka podpora od niekoho, kto ma podobnu skusenost.. 😒

ollski
16. feb 2010

ahojky pozeram, ze nie sme sami 😕
mne v lete este kubko "normalne" jedaval, no potom zacal bojkotovat dokonca aj stolicku, asi od oktobra sa krmime sa vyhradne na mojich kolenach...takze ho dzim a pcham, do slova ☹
starsia dcerka v jeho veku pekne papala, sama nemixovanu normalnu stravu...nas drobec jogurty a pudungy!! a este tie praskove detske kase...2x zjedol makky syr, to som skoro oslavu zorganizovala...do toho pudinceku mu davam popuceny banan, na to si pekne zvykol, tak ho uz je aj samotny, aj presnidavky, na obed mu davam varenu stravu mixovanu 😝 a to ma komplet chrup uz od neviem kedy....
tiez ma to dost trapi...my sme to zredukovali na 1 jogurtik doobeda, a pudincek podvecer - pol rozteka, vacsinou v kociku...bananik a obed a este daco medzi 3-4x za den ma mliecko a vecer kasu, ale to nie vzdy, podla toho ako je hladny...neni chudy, ale ovela drobnejsi ako Simi, asi to je aj stavbou telicka, no bola by som strasne rada keby sa zacal stravovat ako dieta, roztek s maslom, sunka, syrcek...a podobne.
ja stale verim, ze z toho vyrastie a bude papat ako ostatne deticky, este nikdy si nedal mandarinku alebo salamku...ked to vidi u Simonka, tak to chyti a strasie ho, akoby to ani nebolo na papanie...
ale!!! minule si hryzkal a lizal jablko!!! konecne 🙂 a aj citron, tak snad pomalicky sa to unormalizuje

dankadina
17. feb 2010

no tak sa pridavam k vam. Kristinka tiez toho nepapa iba vymyšla, mlieko by pila celý den a potom by jedla parok, tvrdy syr, chrumky a keksy. Z varenej stravy mame obmedzený jedálniček. Ked jej idú zuby tak hotová katastrofa. Teraz nam dr. dala sirup na podporu chuti do jedla vola sa to peritol. Ale tiez mi povedala, ze kým priberá je to ok.

pimpa
17. feb 2010

no vidim, ze sme sa tu teda nasli...riadna partia nepapajkov 😀 😀 😀
nas Patko nevie vobec papat kusky v jedle, tak nas kvoli tomu posielaju na podstrihnutie podjazykovej uzdicky...som z toho na nervy. Ved doteraz sme sa vzajomne tak natrapili, kym zacal normalne jest mixovane jedla a teraz zase toto... 😖

gina333
17. feb 2010

Tak ja sa tiez zapojim do tejto temy,

moja Sophi uz asi druhy tyzden neje nic, a to doslova. Nas jedalnicek asi vyzera takto: rano 240 ml UM, doobedu zobka rozok, kustik sunky, na obed 3-4 lyzicky polievky, ide spat, po spani dalsie 3-4 lyzicky hlavneho jedla, bud maso so zemiakmi alebo s ryzou, vypije zase 210 ml UM ,poobede nic, ku veceru zobkanie , na vecer, 240ml UM, v noci 240 ml UM. No otras, uz nestiham mlieko kupovat, nic ine do nej nedostanem. 😒 Dokina vravi, ze jej idu zuby, ale to kym jej vyjdu pri nasom tempe b 😒 bude aj leto. Uz som z toho totalne zufala. 😝 😝 Ovocie neje ziadne, iba si zahryzne do jablka, kase nehrozia. Pred mesiacom to bolo radost sa na nu pozerat, pekne papkala, sice ovocko ani vtedy moc nechcela, ale jedla chlebik, kase, jogurty, teraz ani usta neotvori, nasilu jej preda nemozem noc vopchat do pusy. Bojim sa , ze schudne, to este k tomu aj otrasne spime. 😒 😒

jankapiknova
17. feb 2010

gina - moj maly tiez by najradsej len mlieko a jogurty. rano mlieko,potom jogurt,medzitym rozok ale len samotny zobka, na obed polievka po polievke mlieko, poobede kasa alebo pudig,ked sa zadari tak zemiaky a vecer mlieko v noci mlieko. Skoro podobne jak tvoja 😉 Som rada ze mu mlieko chuti,ale rada by som bola keby tu obednu davku vymeni radsej za niejaky druhy chod po polievke ale hadam to pride čaasom,ved zas nema este tak moc mesiacov 😉

andrusek
17. feb 2010

ahojte tak jestli mužu tak se taky přidam.naše mala neji ani tolik co pišete.rano v 6h 120ml UM snidaně pul rohliku když mame dobry den jinak nic,oběd nic zasadně neji nic vařeneho,tepleha žadnou zeleninu,maso těstoviny ryži syry takže jde spat svačinka jogurt a večeře kaše krupicova 200ml max.nic vic. ☹ holky a jak vaše děti kakaji když moc neji?naše i několikrat deně ale dost řidko.jo a vipije max.200ml čaje

germik
17. feb 2010

andrusek - pochopila som to správne že nepapa žiadnu zeleninu,maso....ovocie ?? 😲 😲

lenka1smejka
17. feb 2010

My s jedlom nemame problemi ale neviem ako dostat do malej mlieko.Totiz ona odmita flasu a lyzickou sa mi to nechce teda co sa tyka mlecnej davky tak rano ma 120ml mlieka,vecer kasu mliecnu 220ml a cez den ma jogurty aj vsade jej pridavam mlieko do jedal kde sa len da...Myslite ,ze jej to staci?

gina333
18. feb 2010

lenkasmejka: moja mala isty cas pila velmi malo mlieka, ale dokona vravela,ze ked papa mliecne vyrobky, napr. tie jogurty, syry atd. tak to vobec nevadi, ze nepije mlieko. 😉

andrusek: zatial Sophi kaka pekne, kazdy den.

ollski
18. feb 2010

tak nas kubko je tu asi najstarsi nepapkac...

andrusek: ked mne nechcel papat...ja viem zeby sa to nemalo, ale posadim si ho na kolena a drzim mu hlavicku, on sa meta, trepe, reve, ale po par lyzickach papa...vsetko mu stale musim mixovat, ale takto sa aspon naje...
zvykol si pekne na puceny bananik, najskor som mu ho pridavala do toho co ma rad, kasa a tak.
masko mu mixujem upne na jemno, ked tam ma tie maskove vlasky tak ho natahuje, par ktar mi uz aj cely obed vygrckal...

joj hroza, dufam ze sa to spravi, no zatial sa krmime, takymto desnym sposobom...

mlieck pije cca 4x po 120-150 ml

kakava niekolkokrat za den, podla mna dost riedko, boli sme s tym aj u dr...nic sme ale nevyriesili, ked mu vysadila mlieko kakal normalne, alergiu zevraj nema... 🙄

tak vsetkym nam maminam pevne nervy!!

atrami
18. feb 2010

lenka1smejka,
malinká má mlieka dosť- mala by mať 500 ml na deň, aj to čo dávaš do jedla. Jogurty- smotanové rátaj ako dvojnásobok 100 ml jogurtu=200 mlieka.

ollski,
ono to prejde.
Najstarší bol hrozný jedák. Teraz, ak by som mu neutiekla- zje aj mňa.
Prostredný zje málo, ale priberá dosť- je trochu riadne baculatý
Najmladší je dobre a je chudulinký.

Čo možem poradiť, vybrať časom školku, kde nenútia jesť. Naši sa tam naučili jesť všetko.

andrusek
18. feb 2010

germik jo pochopilas to naprosto spravně.neji zeleninu,maso těstovin nic shrnu to ji jen suchy rohlik a kaši instantni a jogurt .občas banan ☹