Moje dieťa nechce papať. Poradíte lieky na chuť do jedla?

siwike24
21. dec 2007

Ahojte mamicky .Mam 17mesacneho syna a nechce papat. Viete mi poradit nejake kvapky alebo tabletky,aby mal chut do jedla.Dakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sisstin
3. mar 2010

andrusek:no doma to asi nepoznás,máme diagnostiku od psycholožky a z neurologie.Syn byl zhruba od roku jiný než ostatní děti,teď ve 28m je zhruba ve všem na 18-20m,nejhůř je na tom s mluvením,respektive nevyleze z něho ani slabika a to právě často souvisí i s nejezenim.U nás je všechno hodne o psychice...

samik2008
4. mar 2010

tak včera jsem psala,že malej nechce skoro nic jíst,a dnes jsem ho nepoznávala,asi bylo potřeba si postěžovat 😀 ...doufám že se to ale nevrátí do starých kolejí

atrami
5. mar 2010

samik2008,
aj ja som bola na tom rovnako. Doktorke som sa stále sťažovala, že syn nechce jesť/už z toho vyrástol- teraz je prvák a ospravedlňujem sa za slová- teraz vyslovene ,,žerie"/. Doktorka nás prišla pozrieť v čase obeda a syn zjedol na obed celé stehno a dva kopčeky ryže 😀 a to mal 2 roky. Takže nič iné neostáva, len sťažovať sa a sťažovať 😉

gabous
5. mar 2010

Ahoj maminy, moc děkuju za tuhle diskuzi, máme taky doma špatnýho jedlíka a pořád na mě tlačí přibuzenstvo a já jsem z toho na nervy. Teď tady předčítám pár příspěvků mužíčkovi, aby taky věděl, že to je normální a že máte daleko horší starosti. Můj malý měl před měsícem virosu, hodně zhubl a tak z drobínka byl najednou hubeňourek. Dostávali jsme v nemocnici čaj slazený Glukopurem (hroznový cukr),který podporuje chuť k jídlu a tak v tom pokračuju i doma, jen tedy z lehka a celkem začal baštit. Je ale strašně vybíravý a mlsný, naštěstí miluje maso a tak mi sní aspoň to maso. Taky jsme začali jíst polívky a to jenom když dostane stejnou lžičku jako já a může si v talíři míchat a pokoušet se nabírat sousta (což mu zatím nejde). Musí mít ale na jídlo klid a pokud jsme na návštěvě nebo někdo u nás, nemá na jídlo čas. Prostě jídlo ho obtěžuje mezi hraním a tak taky provozujeme knížky a různé hračky u jídla. Taky si vždycky poručí pustit CD s písničkami a když to poslouchám večer ten den už podvacátý "jede jede panáček, pec nám spadla" tak už mám osypky.
Držím vám všem palce, ať se to zlepší a díky za psychickou oporu, že nejsme jediní (v našem okolí jsou bohužel samý mega žrouti). 🙂

atrami
5. mar 2010

gabous,
poradím Ti nakúp si rozne cestovinky do polievok- je ich veľa druhov- autíčka, postavičky.......U nás to veľmi zabralo. Držím palčeky. 🙂

bera28
6. mar 2010

Ahoj holky, tak jestli můžu, taky se přidám do klubu. Jenže já nemám jen jednoho nežravce, ale rovnou dva 😠 Když šli z porodky (to byli 39+0), tak "žrali" jak diví, zvlášť holčina, na každé krmení (7x denně) vypila 80-110 ml. Po 14 dnech doma začala u kojení hrozně zlobit a od tédoby se táhnou naše problémy. Dokonce jsem jí musela občas doma sondovat, to skončilo přesně před rokem. Hrozně pomohlo, když jsme přešli z tekuté stravy na hustou. Do té doby pil kluk jenom ve spánku a pak, když začali jíst ze lžičky, tak to všechno začalo jít dobře. No jo, ale nějak se jim nechtělo rozšiřovat repertoár jídla. Sběhali jsme všechna možná vyšetření a nic (teda pro nás naštěstí). Všechno souvisí s psychikou, resp. z jejich přecitlivělostí v orofaciální oblasti, jako pozůstatek všech možných procedur spojených s jejich veeeelmi předčasným příchodem na svět. Ještě donedávna jsem jim musela zahušťovat i čaj a vodu speciálním přípravkem, jinak by to prostě nepolkli. Teď už nezahušťujeme, ale pijí jen ze lžičky. No občas tedy i z jupíkovské lahvičky. Klučina je v jídle lepší, ten si už vezme i pečivo, což hočina ani náhodou. Jakmile to v puse rozblemcá a stane se jí z toho taková ta hmota, tak to prostě odmítá spolknout a vyprskne to. Takže ráno snídá kaši, dopol sojový jogurt se šušenkama, oběd naštěstí sní cokoliv, ale musí to být v omáčce, odpol ovoce mixované a večer buď něco jako k obědu nebo občas kaše. Já si říkám, že když i kluk se naučil jíst rohlíky a spol, tak se to naučí i ona, jen to bude déle trvat. Zase na druhou stranu nemají žádný jiný problém, jsou oba naprosto v pořádku, tak holt se tohle také časem spraví. Jsem zvědavá, jak to zvládnou ve školce.

atrami
7. mar 2010

bera,
všetko bude určite lepšie. Prvý syn mi to robil tiež. Narodil sa veľký -4250 g, ale mal alergiu na KM, tak sme mali špeciálne mlieko, ktoré vypil len v spánku. S jedlom tiež bol problém, ale skor vo mne ako v synovi. Tiež sme prešli nemocnicami, takže vo mne bol jednoducho strach, aby pribra, aby neochorel a podobne.
Jeho jedálniček bol veľmi obmedzený.
V školke sa všetko zmenilo. Naše učiteľky sú skvelé. Nikdy ho nenútili jesť. A on prvý rok nejedol v školke skoro nič, len ochutnal. Bolo aj na ňom vidieť, že mu jedlo nejde. Ale potom sa to zlomilo. Teraz je už prváčik a ani v škole nemá s jedlom problém. Zje naozaj všetko a o množstve ani nehovorím, keby mohol zje aj mňa. Dnes na raňajky zjedol 3 obložené rožky a to má 7 rokov. 🙂
Držím palčeky 🙂 🙂 🙂

sisa0001
11. apr 2010

ahojte...my s tymto problemom bojujeme od zaciatku,moj maly ma 14mesiacov a odjakziva nejedava dobre,nevracia a ani nema nejake problemy zaludocne nic,aj kaka pekne aj 4x denne peknu stolicu mava,tak tiez som zufala niekedy,nasa dr.vravela,ze mu da take kvapky ci co na podporu chuti do jedla lenze zrovna vtedy bolo asi 3tyzdne obdobie,ze normalne jedol riadne porcie comu som sa nesmierne tesila a zrazu bum zase nic,rano vypije mlieko ked sa zobudi potom jogurt s piskotou a to je to jedine co viem do neho dostat,obed ledva 4lyzicky polievky alebo ine jedlo-proste tepla strava ani vidiet,olovrant kdeze to ledva kasu do neho dam par lyzic a vecer ak sa podari,ze ma naladu kusok chlebika s maslom a pred spanim mlieko,takze bojujeme denne s tymto,minule som mu 4druhy jedla ponukla na obed a vsetko skoncilo v kosi,je to do zufania,ze clovek sa snazi vyvarat ozaj pestru stravu a dieta nechce,sa mi zda,ze je chudy dost ale co s tym?Poradte!vsetci vravia to su zuby,ale zeby zubky boli denno denne od pol roka tomu neverim jednoducho,ked vidim alebo pocujem ine kamosky co maju deti "a ten moj zjedol tolko ako ja dospely a tie reci,ako dobre ich deti jedia som z toho nestastna"

gina333
11. apr 2010

sisa ahoj, tvoj prispevok ako keby som napisala ja 😉 Moja Sophi je presne taky nejedak ako tvoje syn. My sme od 7 mesiace jedavali krasne, taka som bola s nou spokojna, vsetko spapkala co som jej dala. Pokazilo sa to ked jej zacali ist zuby, mame uz velmi dlho zle obdobie. Obed 3-4 lyzicky, obcas par lyzicek jogurtu, kustik jablka, ozuzlany, rozok, kusok chleba, to je nasa celodennna strava. A este mlieko, vypije rano, obed, vecer a v noci flasu mlieka. Aj doktorka my vravela, ze treba cakat, ona sa rozpapka, lenze tiez neviem dokedy??? Kazdy den varim, striedam jedla, vsetko ide potom do kosa. A presne ako ty, a ja som nestastna z toho ako inym deti papaju. ☹ ☹ ☹ ☹ Lenze poradit ti neviem, ja sama som uplne bezradna.

moravanka
11. apr 2010

sisa, ale kdyby nic nemel v brisku, tak by prece nekakal 4x denne.

sisa0001
11. apr 2010

moravanka...ved tomuto sa aj ja cudujem,ze tolko kaká,nechapem to vsak nejedava dobre a to co zje,tak to je malo,on v podstate po kazdom jedeni aj po zopar lyzickach sa vykaka,nie velku kaku 😀 ale sa vykaka,mozno to je tym,ze ten jogurt activiu kazde rano zje jedine to mu chuti,ale nie hocijaka podotykam najradsej ma bielu sladku.
gina...mne mama povedala vcera,ze vsak ten zomrie od hladu,to kazdy vidi ako on nechce jest,iba pobabre a potom sa uz jeduje,neobsedi v tej stolicke a ni za ten svet,aj na rukach som skusala a nic,dnes sme vam poviem ako jedli obed,tak bolo rizoto a rukou som mu davala lebo lyzicku ani vidiet nechcel,tak po jednom hrasku,jednu kukuricku,a tak asi zopar minut len vydrzal.Akoze zdravy sme,iba raz bol prechladnuty,tak ja naozaj neviem ci toto mu staci tak malo sa posilnit,ale musim povedat,ze vody a caju si pyta stale on mi vypije aj litej aj viac denne aj v noci pije,vravia,ze ta voda ho zasyti,ze mu nemam tolko davat pit,ale co mam robit ked pyta...povie čajík daj. 🙂

gina333
12. apr 2010

sisa: ani moja nastastie nebola nikdy chora, aj ma baculatu tvaricku, aj hmotnost v norme, nevidno na nej zeby nejedla. Viem to ale ja ake je to s nou trapenie, ked neje. V stolicke sediet nechce, len by chodila po byte, ale ja za nou s lyzicou behat nebudem. Tak ked si obcas sadne, vtedy krmim. 😉 Niekedy jedla pri telke, teraz ju to prestalo bavit, najnovsie jeme pri pocitaci. 😉 Kaka raz za den, tak v norme. Caju nevypije vela, ani jej moc nenukam, ale v noci padne flaska mlieka, niekedy aj viac. Skusala som ako my dokina vravela, dat menej mlieka do vody ale ani to nic neriesilo, to vlastne pila iba vodu a takto ked dostane plnu davku mlieka 4x za den aspon ma nejaku tu vyzivu v sebe. 😉

sisa0001
12. apr 2010

gina...mne zase dr.vravela,ze moj maly nema cas jest lebo je hyperaktivny 😀 😝 ja zase beham aj s lyzickou za nim,ale nie vzdy mam uspech,moj miluje napriklad jablko,len mu ho osupem a tak ho hryzka,ale to nemoze mat namiesto obeda kazdy den len jablko,aj ine ovocie lubi ale to len zopar hryzov aj z bananu,idem teraz v piatok do poradne tak sa na toto este raz spytam.Mozno nam da dr.nejake vitaminy ako spominala. 😔

gina333
12. apr 2010

sisa: tak daj potom vediet ako si dopadla, keby boli nejake vitaminy co ozaj pomozu aby dostala chut do jedla, tak beriem. 😵 My jablko tiez jeme tak, ze jej osupem a do ruky. Ale to mozno zje 2-š mesiaciky za den, kde su tie casy ked my zjedla celu detsku vyzivu. ☹

andy.a
12. apr 2010

tak ja sa hlásim tiež do klubu,mám doma 2 nejedákov 😕
syn-škôlkar bral už aj inkekcie Vit.B12 ...2 razy...užíval -resp.s prestávkami užíva-rôzne vitamíny/Pikovit,Cebion Multi/..probiotiká..sladila som hroznovým cukrom...bral Peritol na podporu chuti do jedla a nejedol ani tak 😖

dcérka je rovnaká,v lete bude mať 3 roky 😝

chodím s oboma na gastroambulanciu,Dr.vraj také prípady ešte nemala 😕
obaja majú ešte sklony ku vracaniu a dcérku napínajú kúsky a sama sa vôbec neberie jesť 🙄

hladovku na doporuč.Dr.sme skúšali tiež a nepomohlo 😕

syn chodí do MŠ už 3.rok a zje tam tak 4 lyžičky polievky naobed,iné nič,niekedy vypije mlieko...za stravu platíme 28 € mesačne 😕 😝

andy.a
12. apr 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/po-chorobe-a-lekoch-ma-problemy-a-jedenim-a-pitim/

tu je téma o nepapkáčoch,neviem,či máte doma tiež také extra prípady 😝 😝 😝 😝 😝

kľudne píšte aj tam 😉

sisa0001
13. apr 2010

andy...pfuuu tak to ti nezavidim este aj to vracanie a napinanie to my az tak nie,ale sa to velmi podoba s tym jedenim aj u nas,tak si ma nepotesila,ze vitaminy nezabrali,do kelu 😒
gina...jasne ozvem sa co som vybavila 😉

ollski
19. apr 2010

Andy, no my mame 2-rocneho potvoriaka, uz som z jeho jedenia fakt na nervy!!! furt mixujeme, a to ho natahuje este aj z toho...robi to podla mna naschval, aby som ho nechala a nemusel papat...jogurtiky a pudingy su v poho, no varena strava otras!!! este aj ryzu mu musim mixovat, imak on hryzkat vie, tatranka, roztek cokolada v pohode, ale akonahle dostane daco hrudkate na lyzicke, tak koniec....on proste nehryzka a to mu vravim nech hryzie!! on len hltka...ach jo...skonci to niekedy?? nasa dr, nam na to zatial nic nepovedala...cca pred rokom zjedol 1 trojuholnicek syru, odvtedy nie 😎 nic co nepozna si nechce zobrat do rucicky...

monn79
19. apr 2010

ahojte,poradte mi prosim,lebo som uz zufala...mam rocneho Jakubka,ktory mi od 7mes.odmieta jedlo lyzickou.Od siesteho mesiaca sme presli na tuhu stravu,zacal celkom pekne papat,potom bol chory,uzival vela kvapiek lyzickou denne{od kaslu3xdenne,fenistil..probiotika...}a od vtedy ma averziu na lyzicku..nic si s lyzickou neda do pusy.V siedmom mesiaci mu vysiel aj prvy zubok neviem ci to moze byt aj kvoli zubkom,...ale ked mu dam vyzivu,alebo masitu mixovanu strvavu na flasu,nema problem..na flasu vsetko vypije,ale lyzickou nic nechce...Napr.ked mu dam odhryznut banan,tak si odhryzne a ten kusok si vyberie rukou von z pusy a vyhodi ho...chrumky,piskoty,keksiky a tycinky spapa bez problemov

crca
20. apr 2010

Monn79,tak já mám dvojčátka a taky už jsem byla zralá na psychinu 😠 je to asi měsíc ,dva zpátky co mě začali oba bojkotovat jídlo,ale hlavně holka.Dvě lžičky a pak jak píšeš všechno tahala ven z pusy 😠 ,už jsem byla docela zoufalá,protože od rána,kdy vypila 140ml mlíka tak se pořádně najedla až večer s kaší ve flašce 😖 ,mezitím lžička jogurtu,zkoušela jsem dávat i chleba,nebo rohlík do ruky,ale to akorád rozdrobila a rozmatlala,syn naštěstí docela v pohodě....,je to dva dny co najednou chytla žravou a už jí zase krásně.Jen jsem chtěla podotknout,že dcera je dost živé dítko a řešila jsem to tak,že když nechceš jíst,tak jdeš ze židle 😅

monn79
20. apr 2010

vdaka crca za prispevok...ja cakam uz tak dlho na ten den kedy chyti chut a zacne jest ...vlastne on aj chut ma,lebo na flasu vypije vsetko,aj vyzivu...len lyzicka je problem...skusila som ho aj vyhladovat ,ale potom je este viac nervozny a nezje tiez nic,zacne revat ...a revat...a stichne az ked mu dam flasu...

ollski
20. apr 2010

hm monn79...my sa uz skoro 3/4 roka trapime s papanim....vidlicka sa mu tiez nepaci?? vidlickou sa ale tazko papa polievocka, ze 😝 ....nasa simi nebola ako babo dobry papkac...ale od roka a pol sa to vazne zmenilo ku lepsiemu!!! som sa natrapila, kym som do nej dostala, co len par lyziciek, ale ked som jej nakrajala syrcek alebo nakrajane detske parky...tiez sa jej pacil kecup, horcica...rozteka zjedla len par hryzov, ale stacilo...tiez kolienka...ale len suche, proste veci ktrore mohla bud chytat rucickami, alebo napichovat....teraz papa kraaaaaaaaaasne!!!! ked nechce a namam cas a chut sa s nou natahovat, nechma, tak... ked je hladna pekne si vypyta, alebo sama zoberie 🙂
s Kubkom je to o inom, ten parku zatila len videl, tiez salamku....tvrdy syr, syrokrem tiez nechce :P...dufam, ze kym pojde do skolky, nauci sa ako tak jest
drzim palce a zelam pevne nervy!!!! ja ich tiez denne stracam nielen pri krmeni 😉

monn79
27. apr 2010

ollski dik za prispevok...skusame to kazdy den,nie nasilu ako lekarka vravi,ale on ked vidi ze uz idem lyzickou k jeho puse,otaca hlavu nabok a nechce.Musim ale podotknut,ze asi z 10 dni je 1 den,kedy spapa aj celkom pekne z lyzicky,jasne ze mu treba robit srandicky pritom,...Neviem ci on nie je len vybity a cvici s nami...

kvjetecko
7. jún 2010

ahojte, viete mi niekto poradit prosim?
Moja lucka ma 11 mesiacov a doteraz pekne vsetko spapala, co som jej dala. Ale teraz mi uz tyzden nechce jest nic co jej navarim ja. To znamena, ze cokolvek jej navarim, nechce. Ak sa mi podari cosi jej dostat do ust, tak to vypluje a este si aj prstekmi vybera zvysky z ust. Mala som z toho najskor pocit, ze ci nema v ustockach nieco bolave. Ale ona pekne spapa kupovany prikrm (zeleninovo-masovy, o ovocnej presnidavke nechce ani pocut), aj jogurt zje a este chlebik suchy si obzuva.
Skusala som jej jedlo varit presne s tymi surovinami, z coho sa skladaju tie "konzervy", ale nechce to . Tak ako jej to mam dat aby to jedla?

jjaanca
7. jún 2010

A nerostou jí zuby? Moje Lucka jedla vždycky mizerně, ale když jí rostly zuby, tak nesnědla vůbec nic.

Jinak jsi asi z toho špatná protože dřív normálně jedla. U nás je takovýto stav normální, tak už se tím nenervuju. Zdravé dítě dobrovolně hlady neumře.
😉

kvjetecko
7. jún 2010

Zubov mame uz 7, a predtym papala normalne, takze tym to asi nebude. Neviem co sa jej porobilo, asi pojdem do fabriky si pytat recept, ze ako to robia tie "konzervy", ked jej to chuti a odo mna nie....Ved uz neviem, mozno to predsa robim trosku inak.... ????

bubinko83
8. jún 2010

baby viete mi poradit? Synček mi niektore dni uplne odmieta jest.Zje par lyžičiek niečoho a potom ee ☹ Davam mu probiotika a som rozmyšlala že skusim nejke vitaminy B.On sice nechce moc papat ale mliečko vypije,davam mu UM ešte.Viete mi poraidt ešte niečo ine na podporu chuti do jedla? Kedy je nutne ist snim už k lekarovi? 😒

gina333
9. jún 2010

@bubinko83 : aj u nas sme na tom podobne. Neje ovocie, obcas si odhryzje z jablka, zo vsetkeho zobne par lyziciek, pecivo len rozok ked jej dam do ruky, to je vsetko. 😠 Vypije ale UM, asi 3 flasky denne. Ked som s nou bola u dokiny, vravela, ze jej nic nechyba, netreba nutit, je zdrava. takze asi tak. Som z toho veru obcas na nervy, hlavne ked vyvaram a ona nic. ☹

jjaanca
9. jún 2010

gina333 a bubinko83 vypadá to, že že vaše dítka tu potřebu pokryjí tím UM. Mlíko obsahuje všechno co dítě potřebuje. Mě Lucka UM nikdy nepila. Já bych šla k doktorovi v případě, že by se podle výška / váhové tabulky byla pod čarou. My jsme na hranici, ale už to trvá dlouho (doktorka o tom ví), tak to neřeším.
bubinko83 zkus se tu maminek poptat kolik měží a váží jejich děti, možná tu najdeš mnohem hubenější děti než máš ty a uvidíš že zas tak velký problém nemáte. Naše Lucka měří 83cm a váží 10kg ( a to je jí 2roky a 3 měsíce).

gina333
9. jún 2010

@jjaanca : Sophi ma 10,5 kg a 81 cm a ma 18 mesiacov. 🙂 Starsia dcerka v jej veku mala o 2kg a 2 cm viac. 😉 Ale ako dokina vravi, kym he zdrava je vsetko v poriadku. 🙂