Moje dieťa nechce papať. Poradíte lieky na chuť do jedla?

siwike24
21. dec 2007

Ahojte mamicky .Mam 17mesacneho syna a nechce papat. Viete mi poradit nejake kvapky alebo tabletky,aby mal chut do jedla.Dakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

danteska
1. feb 2011

a my staaaale bojujeme s obedom ☹ ☹ ☹ uf,je to tazke...uz si ani nemyslim ze zacne papat..z obedov nechce absolutne nic,ale vobec nic,ani pusu neotvori.. a nejde to donutit ho..

juliakocka
1. feb 2011

@danteska ahoj, viem o čom hovoríš.........a potom to moja doháňa mliekom, ešte v noci ako novorodenec sa budí na mlieko :( neviem čo robiť

danteska
1. feb 2011

@juliakocka trva to strasne dlho a ja prestavam verit ze sa pohnem dalej..spapa uz rohlik so sunkou trosku,aj so syrom,aj sladke pecivo s maslom,aj piskoty pochrume,aj hole cestoviny ako tak zje,maaalicko,ale predsa,jogurty zboznuje,milacika,krupicovu kašu,ovocie tiez ako tak spapa,skusala som samotnu ryzu-len tak za"jazdy" tak si dal len 3 lyzicky,ale dobre vravim si..tak preco ked sadame k obedu zacne plac,krik,odmietanie,vyliezanie zo stolicky ☹ ☹ ☹ .. ja mam zaludocne krce pred kazdym obedom co ma spapat..uz ho neviem zaujat nicim,nepomahaju hracky,ani kuchynske nadobicko.. 😒 ked sa zobudi a ide papat ovovcie,alebo s jogurt s ovocim tak ticho sedi a otvara pusu ako vtacik ..

ktr
1. feb 2011

@danteska já vím.že se to nemá,ale co pustit v televizi pohádku?

martinka17
2. feb 2011

@ktr 😀 😀 😀 😀 bez rozprávok by mi počas obdobia nejedenia asi zomrel od hladu 😀

@danteska ak má teraz obdobie nejedenia, v prvom rade sa nestresuj 😉 😀 😀 😀 . Aj ja som bola na dne, plakala som od zúfalstva, som nevládala a nevedela ako ďalej. Potom som zmenila postoj. Jedol len to čo chcel. Keď mal rok, tak jeho denná strava vyzerala takto: Ráno-mlieko(kojenie, tak neviem koľko mlieka), desiata jogurt, obed-polievka, olovrant-ovocie, večera-mliečna kaša a kojenie.
Toto bol ideálny deň. Druhé jedlo nikdy nechcel, často sme polievku nezjedli ani polovicu a boli dni, že okrem jogurtu a kaše nič iné nezjedol. A to som cez deň nekojila. Tak som prešla na techniku, nechceš, nemáš. ak nechcel, nechala som ho tak a dávala som mu napr. na prechádzke do ruky hamky, jablčko, skúsila výživku....tak jedol aspoň niečo. A ešte som začala dávať ráno miesto mlieka jogurt, na desiatu polievku, po zobudení sme sa akože najedli druhé jedlo(niekedy viacej, niekedy nič) a olovrant s večerou ostali ovocie a kaša. Plus dostal probiotika. Na 18 mesiacov sa to zvrtlo a začal ako tak dobre jesť.
Mal rád polievky, a ešte stále má a dodnes je to často jeho jediné teplé jedlo denne. Odmieta jesť mäso, pečivo a chlieb je asi tak posledný mesiac. Ale priberá, je chudučký, ale je v "norme" a ja som menej vystresovaná. Keď nič nechce, tak ho nechám, už si niekedy potom pýta sám. Posledné dni je jediné jedlo po zobudení Syrový rohlík (rohlík pečený s hrubou vrstvou syra na vrchu). Tam obhrýže ten syr a tú bielu striedku mi dá dojesť. A ja som happy, že aspoň niečo zjedol a neriešim. 😀 😀 😀 😀

danteska
3. feb 2011

@ktr skusala som...aj to som skusala ze mu doobeda nedam nic papat-myslim ziadne jogurty,piskoty a pod a ze bude hladny a obed zje-nezjedol..
@martinka17 on papa to co mu chuti..dnes mal "jeho"zeleninu zmixovanu s ryzou-11:30 sme zacali s obedom a 11:50 sa rozhodol otvorit pusu.. 😒 zeleninu spapal a ryza ostala.. budem skusat dalej,snad sa to podda..dakujem za podporu maminy..

martinka17
3. feb 2011

@danteska ono sa to iste podá...skús probiotiká, môžu pomôcť 😀

danteska
4. feb 2011

@martinka17 davam Bio gaiu 😀 asi to chce trpezlivost...ale ta mi niekedy chyba...

martinka17
4. feb 2011

@danteska to aj mne, ja teraz začínam tiež annovo s probiotakami, nám sa osvedčil Nutrilon B pedtabs🙂 To sa poddá 😀

danteska
4. feb 2011

@martinka17 a to su kvapky? Bio gaia mi vyhovuje-dava sa 5 kvapiek na den..akurat ze to mam tak na 3 tyzdne a stoji 10 eur 😒 .ine som neskusala..este nebol ani chory-nechcem to prechvalit..lebo tato je aj na imunitu,na crievka..maly maval dlho koliky ked bol malicky..ak su to kvapky tak by som mozno aj ine vyskusala.

martinka17
4. feb 2011

@danteska nie, to sú rozpustné tablety, JA mu to hodím do fľaše s čajom miesto sladidla 😀 Stoja 4 EUR a je ich tam 20, na deň stačí jedna 😉 už ich raz brala pomohlo, preto som ich kúpila 😀

danteska
4. feb 2011

@martinka17 tak to je tiez dobre..ja caj nesladim,obcas mu tam dam 100mg celaskon..ale mozno vyskusam teda.je to Nutrilon ci Nutrolin?asi Nutrolin,ze?a dakujem 😉

danteska
4. feb 2011

@martinka17 dakujeeem 😉

martinka17
4. feb 2011

@danteska 😉

danka79
4. feb 2011

ahojte. pridavam sa k vam. ale myslim,ze mam uz starsie dieta,teda nie batola 🙂 Dcerka vo veku 2,5roka stale strasne slabo je. Je to zufalstvo uz od narodena. Neviem uz co robit, mam pocit ze som uz vyskusala vsetko mozne. probiotika,jedenie pri knizkach,hrackach, TV, krmili ju ini clenovia rodiny, v kuchyni,v obyvacke..no mohla by som pokracovat atd..Fakt sme skusali aj veci,ktore vedu ku zlozvykom -napr.to jedenie pri TV,ale vsetko je len docasne. Su to take finty,ktore na chvilku pomozu,na druhy den uz nie.
V tomto veku rano vypije poharik mlieka,niekedy nic, potom desiatuje chlieb (chodi do denneho sanatoria),neviem presne mnozstvo,ale udajne "pekne zje"..(trvalo vyse 2tyzdnov kym tam prvykrat nieco vobec ochutnala), obeduje uz doma a to je problem. Niekedy len polievku, teraz ma prave obdobie bezpolievkove 🙂 a z druheho chodu si da par lyzic a hotovo. povazuje sa za nasytenu. Mne samozrejme staci aby zjedla jeden chod,ale aj to je problem. mozno tak 1x tyzdenne sa naje celkom normalne. Ale to znamena to,ze zje pekne obed,ale potom uz nic. Neveceria, max. si parkkrat odhryzne z chlebika,alebo si da par lyzic nejakeho ineho jedla. je schopna ist takto spat. Uz sa len napije. Je vo svojom veku velmi malinka 86cm, a ma nieco cez 11kg. Kazdy jej hada aj o rok menej ako ma. Je mi jasne,ze za vzrast moze aj ciastocne genetika,nikdy nebude obor,ale toto mi uz pripada extrem. Inak je velmi sikovna, ziva, rebra jej netrcia,lebo je cela taka mini. Ona fakt vyzera ok,ale pochybujem ze take male mnozstva jedla vyplnia komplet vyzivu maleho dietata. Cika,kaka, vsetko zazivanie ok..Samozrejme,ze ale cukrik alebo cokoladku nema problem vypytat. Ja som ale hnusna 😉 a sladkosti jej davam iba za odmenu,ked nieco normalne zje. Fakt nepoznam v okoli iny taky pripad, vacsinou nechcu jest len deticky mensie,ktore z toho vyrastu a v jej veku uz davno srotuju.
Ked bola este babatko robili jej milion vysetreni,boli sme vedeni aj na gastro (mala reflux),ale nikdy sa nenasiel ziaden dovod jej nejedenia. Ona dokonca ako babo odmietala aj mlieko. Je to tazky pripad.. Aj v nemocnici hovorili ze je najtazsi oriesok na oddeleni a to mala len 3mesiace..
Najde sa tu este niekto s takymto nejedlikom nad 2roky? co s tym robite? Lebo u nas "mudre rady" typu "dieta si vypyta jest ked je hladne", "ona tolko nepotrebuje" atd..nefunguje. Ani vyhladovanie k nicomu neviedlo. Zjedla napr.od rana prve jedlo o 11hod jogurt a potom az niekedy o 17hod.trochu obeda. Aby toho nebolo malo,mava aj obdobia,ked nepije.Nic!!! Robila to hlavne v obdobi tepleho leta. Je to uz na slaktrafenie. ja len dufam,ze nie sme jedini a niekto mi poradi.

aylin
4. feb 2011

@danka79 ahoj Danka,tak moja dcera ma 2roky3mesiace. Ked bola mala vsetko pekne papala,potom zacala vymyslat a priblizne pol roka je to s nou hotova katastrofa,presne ako ty opisujes... V lete aspon pekne jedla ovocie,ale teraz... No hrozne to s nou. Tiez som skusala vsetko mozne... Teraz jedine co pomoze je ze jej zapinam oblubene rozpravky a vypinam ked nechce zjest... Viem,ze to neni spravne,ale nijako inak ju neprinutim.. Aj to mi vezme tak 10az15krat do ust a dost... Niekedy si sama vypyta jest...2krat 3krat do ust a hotovo...ako male babo mi zjedla daleko viac... Je to fakt hrozne... Takze som ti ani nepodarila,ale tak aspon vidis,ze nie si sama...

peepka
4. feb 2011

ahojte 🙂 moj syn bol vzdy perfektny papkac ale teraz, ma dva roky a je hocijako mu napadne, veci ktore predtym miloval teraz nezajem a veci ktore predtym nechce, ako napr maso teraz laduje :D uz takto asi mesiac, s tyzdnovou prestavkou ked jedol vsetko a unas je to stopercentne to, ze mu idu zubky, stvorky hore a predtym dole a bohvie co teraz mozno uz aj petky mu idu :D

podla mna je dobre si ich nevsimat, ak nechce tak nechce, ich to naozaj prejde, snazit sa najst jedla co maju radi a tym ich krmit v pripade ze to co navarite odmietnu 🙂 ja som minule vyskusala po dlheeej dobre rattaiouli , doteraz som si myslela ze to urco papat nebude no ale vseetko spapal, na druhy den sa toho ale uz nedotkol! :D tiez deti radi jedia ocami ;) co pekne vyzera ochutnaju skor ako nejaku grcku :D moj velakrat ani ochutnat nechce pricom viem ze by mu to chutilo tak ho encham a ked po 20min ozaj ochutna tak sa do toho pusti, no zvlastne su tie deti niekedy :D

peepka
4. feb 2011

ps. nesuhlasim so sladkostami ako odmena, ak nechce, tak nechce, ja mojmu nic slakde nedavam az na nejaky ten kolac ak upeciem, cokoladu ap odobne absolutne nie, to by mi ine potom ozaj nejedol, nastastie este nevie co to je cokolada takze nemoze protestovat a pytat 😎

jjaanca
4. feb 2011

@danka79 Já mám dceru ještě s horšími mírami. Ve 2,5 měla 10,5 a 85cm. Moc nechápu co chceš řešit. Dcera je jinak zdravá a nenapadlo by mě to nějak řešit. Když nechce tak nechce. Sice mi leze na nervy když z Brumíka vykouše čokoládu a zbytek nechce, nebo že z jogurtu sní jen jahody a zbytek nechá ale to už si s ní nějak vyřídím.

To že ta tvoje nepije je problém, ale jídlo neřeším, to bych se zbytečně nervovala. A přiznám se, že pití nějak moc nesleduju. Pití má na stole stále k dispozici, dřív jsem jí pobízela, ale teď už nemám absolutně přehled kolik vypije.

Jo a batole je dítě od 1 do 3 let, takže máš stále ještě batole 😉

peepka
5. feb 2011

@jjaanca ahoj, podla tejto tabulky, sice tam nieje vas veky iba moznost volby 24m a potom to uz skoci na 3 roky..tak ale aj tak mate vahu akurat 🙂 kuk sem, cize ak v 3 rokoch je OK mat 11,5kg tak v 2.5, mat tolko co tvoja je siceminimum ale stale spada do normy 😉

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

peepka
5. feb 2011

to iste plati pre pani hore dieta ma cez 11 kg a skoro tri roky takze uplne v pohode, neni nad cim vobec stresovat 🙂

jjaanca
5. feb 2011

@peepka Fakt? Já se přiznám, že do tabulek radši nekoukám aby mě to neznepokojovalo. To jsem ráda.

Danko79 - takže se taky vejdete do tabulek, tak buď v klidu.

peepka
5. feb 2011

@jjaanca jj ja tiez normalne niesom tabulkova ale minule ma to tak zaujimalo ako je natom nas, cisto fakt iba zo srandy a toto som nasla 😉

aylin
5. feb 2011

Moja dcerka je sice hrozna do jedla,ale vahu ma ok a aj vysku. 2roky3mesiace 89cm a 12kg... Dr povedal,ze je nad priemerom a patri k tym väcsim... Ale kolko mi zje a tie tragedie... Fakt strasne...

peepka
5. feb 2011

ja si normalne zacinam mysliet ze cim vacsie tie deti su, tym menej toho zjedia, ale fakt :D moj tie porcie co zvykol davat joooj a teraz aj kebye chce tak to uz do seba nenatlaci 😀 mozno babatka kedze tak rapidne rastu aj viac spapaju a uz vacsie deti troskumenej jedia? ci blbost? 😀

peepka
5. feb 2011

moj ma sice dost, ma 86cm, 22m a 14kg 😀

jjaanca
5. feb 2011

Já jsem docela spokojená, že je Lucka jaká je, kdybych si mohla vybrat mezi druhým extrémem (kdyby byla tlustá) tak to radší ať je hubená. Určitě je to lepší než dítěti jídlo odpírat.

peepka
6. feb 2011

@jjaanca kamoska ma takeho syna, ma 15m a 14.5 kg!!! :D on miluje jedlo, normalne mu musela nasadit dietu...

danka79
6. feb 2011

@jjaanca no jediny dovod preco to vlastne riesim je to,aby mala dostatok vyzivy na spravny rast. Co sa mi teda nezda,kedze nerastie..je pravda,ze sa mozem aj na hlavu postavit a ked nechce,tak do nej nedostanem nic. Dufam,ze ju to toto nejedenie nebude drzat az do puberty.

este som zabudla spomenut,ze niekedy to moze byt aj taka cudna forma ziarlivosti na braceka babatko,ktore teraz mame. Vie, ze nejedenim ma rozculi a tak sa mi akoze "pomsti" alebo jednoducho pritahuje pozornost. Chudatko,niekedy mi jej je aj luto,ale ziarli uplne neskutocne. To vidno aj na tom,ze hoci vie uplne sama jest lyzickou,tak si po chvilke pyta aby som ju krmila. Takze mam jedno dieta na rukach alebo kojim a druhou rukou krmim malu potvoru 😉 🙂

inak vam dakujem za vase prispevky, hned som trosku kludnejsia ze to snad nebude taka katastrofa..