Moje dieťa nechce papať. Poradíte lieky na chuť do jedla?

siwike24
21. dec 2007

Ahojte mamicky .Mam 17mesacneho syna a nechce papat. Viete mi poradit nejake kvapky alebo tabletky,aby mal chut do jedla.Dakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

martinka17
21. dec 2010

@luboslava1511 od 1.1 ak správne viem, netreba výmenné lístky. Ak sa bojíš, skús ísť k najbližšej psychiatričke a uvidíš, alebo skús gastrologičku. Len tak prestane papať a lekár dá vitamín...neviem, asi by som sa aj ja bála a lekárky rady vyšetrujú, majú bodíky, tak uvidíš. Ach a spravil aspoň rozbor krvi? Ak nie, tak tam dnes nabehni a trvaj na krvnom komplexnom obraze 😠

luboslava1511
21. dec 2010

dakujem za odpoved martinka´=krvny obraz jej robil davnejsie, mala menej zeleza, tak sme papali maltofer. No neviem ci to môze by tym. Urcite sa budem pytat dalej, a ked ma odbije, jednoducho zmenim pediatra. Aj ked nebudu treba vymenne listky, chcem vediet aj nazor ineho lekara.

carolinka007
22. dec 2010

ahoj maminy ,chci se kk vam pridat do diskuze....
mame ohromny problem,moje dcerka 17.mesicu meri 74 cm a vazi 8 kg..... byly jsme u doktorky a uz je takzvane podvyzivena.(do nedavna tedy jeste v 8 mesicich patrila spise k lehcim miminkam).
zkousela jsem ji ped jidlem alespon 1,5hodiny nedavat nic pit,pije jen obycejnou vodu ,zadny sladky caj,
mliko odmita....jen v noci kdyz mam stesti tak vypije 100ml.
ji jen susenky,housky,kureci maso,obcas i kousek jabka a zeleniny.,kureci salam...parky...jogurty.ale v hrozne malem mnozstvi.(par lzicek a dost)
jedine co sni je presnidavka a to celou sklenicku t190g....nebo mlecnou ryzi....200g.
pri jidle ji musim porad necim zabavovat jinak by nesnedla ani to.po cca 5.minutach chce ze zidlicky dolu...kdyz ji nadam hrozne breci.....nevim jak na to.snazim se byt klidna.....ale co delat...je mala a podvyzivena.....mam starch aby se vyvijela dobre....
jinak zatim nebyla ani jednou nemocna...je vesela a hodne ciperna...

ps:davame vytaminovy kapky....

viktor_79
22. dec 2010

Ahojte,
Tak naša malá (10 mesiacov / 72cm / 8,1 kg) tak isto nechce papkať.
Už nevieme ako ďalej, pretože vôbec si jedlo nepýta, ale pritom je čiperná ako zajko DURACELKO.
V noci nám zje 2-3 krát po 140ml Nutrilonu ale aj to iba v spánku.
Keby sa zobudila a zbadala by dudel na fľaške tak spustí plač a odvracia hlavu nabok.
Niekedy má svetlé obdobie a spapká 130 g príkrmu, samozrejme mixovaného.
Teraz máme opäť problém s grckaním.
Už po 50g príkrmu ju napína a niekedy sa celkom povracia, ale tak, že dá zo seba všetko von.
Aktuálne papká tak 80g príkrmu (kuracie/morčacie so zeleninou + mixované zemiaky s baklažánom, cuketou, ...)
potom jej ešte dáme striekačkou 20ml INFATRINI čo je vysokokalorické mlieko.
Dávame jej tiež BIOGAJU, ale ani to nepomáha.
Maličká je po operácií srdiečka, máme umelu chlopničku, ale pred týždňom sme boli na kontrole a srdiečko funguje na 100% bez chybne, teda tým to asi nebude.

irasek
22. dec 2010

@luboslava1511 - ahoj, určitě bombarduj vaší pediatričku a vynuť si nějaké vyšetření...
My máme s jídlem taky boje, taky je drobnější. Sní všeho málo, po pár lžičkách hlásí, že má plný bříško. Po Novým roce s ním zajdu taky k dr., páč za půl roku přibral asi 250g 😒

ivarei
22. dec 2010

Díky moc za toto téma - hodně síly vám všem 😉

@viktor_79 Máme stejný problém - držím palce, ať je brzy lépe 🙂 .

Náš Adámek poslední dobou papá jen v polospánku a s Aničkou jsou problémy už několik měsíců - začla po šestinedělí zlobit s papáním (předtím byla velký jedlík). Nejdřív měla zácpu, ta po týdnu přešla do hrozného průjmu. Zkoušeli jsme krmení v polospánku (jeden čas pomáhalo), krmení na míči (i to jeden čas pomáhalo), různá mléka, různé lahve, různé savičky, různou teplotu mlíček, brali jsme hylak, enterol....Užíváme probiotické kapky. Po velkém trápení, kdy nikdo Aniččin problém neřešil, jsme se dostali k MUDr. Szitányi, gastroenteroložce. Je úžasná a udělala pro nás maximum. Přešli jsme na nutrilon allergy digestive care, po kterém se mírně zlepšil průjem a Anička konečně začala přibírat, dokonce bylo i asi třídenní období, kdy papala bez pláče, pak se zas všechno vrátilo do starých kolejí.
Po hospitalizaci v DAK Ke Karlovu, kde byla provedena pasáž a zjištěn masivní reflux zřejmě v kombinací s alergií na bílkovinu kravského mléka, jsme na mléku neocate a užíváme helicid. Pokud nezabere, nasadí prepulsid na reflux. Po neocate konečně vymizel průjem - jupíííí 🙂. Máme za sebou sono mozku, EKG, veškeré odběry, sono bříška - mimo reflux ok, pasáž také mimo masivní reflux v pořádku, ze stěru zjistili klebsiellu pneumonii, která tam už v současné době není. Až se zlepší (zlepší se???) trávící problémy, začneme cvičit Vojtovu metodu (kvůli prohýbání).
V listopadu byla Anička na endoskopii jícnu, nic jí nenašli.

Těch pár dní, kdy Aňulka papala bez problémů, jsem si děti teprve užívala naplno a měla jsem pocit, že mám najednou spoustu času. Nasávala jsem úžasnou atmosféru, vychutnávala si každou chvilku s nimi.
Jsem unavená z toho nekonečného strachu. Každý říká: "Počkej, až začnou běhat...", ale málokdo si umí představit tu bezmoc, kdy holčička pláče hlady a zároveň odmítá papat.

Nevypadá hubeňoučce, ale je to tím, že jí papání nutíme - zkusili jsme ho nenutit, ale nevypila by ani 300 ml za den. Měsíc dáváme příkrmy, papá sice jen pár lžiček, ale zdá se, že jí chutnají - ty nenutíme, necháváme jí, ať papá, kolik bude chtít.

kristi
22. dec 2010

@ivarei pevne nervy preju a v novem roce at se Anicka zlepsi a zacne hezky bastit 😉

ivarei
22. dec 2010

@kristi Mockrát díky, opravdu nic bych si nepřála víc.

irasek
22. dec 2010

@ivarei - i já přeji, at se vše zlepší. U nás začaly problémy s jídlem kolem 8.měsíce...dokud jsem jenom kojila, tak přibíral v pohodě. No jo, ale věčně jsem kojit nemohla 😀

sofia2008
25. dec 2010

ahojte..chcem sa poradit..moja dcerka uz od vcera nechce od poobedia do doby kym nejde spat jest..uplne odmieta prsnik aj flasu, v noci aj doobedu sa bez problemov nakoji, ale ked odbije jedna hodina, tak koniec, ziadne kojenie, ked zbada prsnik, tak neskutocne place, z flase trosicka vypije, aj to do nej musim doslova naliat ☹ uz neviem, co mam robit..ked to bude takto pokracovat, tak neviem ☹

happy8051
25. dec 2010

@sofia2008 chod do temy dakujeme annag tam ti poradia urcute

sofia2008
25. dec 2010

@happy8051 dakujem, uz som tam napisala.

cetera
12. jan 2011

Ahojte, mam 15-mesacnu dceru a odmieta stravu. Obcas zje par lyziciek polievky, vynimocne vyzivu, rada papa rozok aj to len kusok alebo sa s nim hraje, potombanan, jablko, surovu mrkvu, karelab....Inak uplne vsetko odmieta,uz neviem co s nou mam robit....a ked aj nieco vezme do ust tak to vypluje...Uteka a to len lyzicku vidi....davam jej aj cebion a nic... Do 8 mesiacov som jej davala Nutrilo Ar kvoli grckaniu a potom obycajne mlikeo...to mi pila asi 3 mesiace bez problemov....no chcela som jej dat na skusku len na vecer pred spanim Hami hajaja a odvtedy jakeby utalo......prestala mi pit obycajne mlieko, radsej bola hladna a vypila dve flase caju jakeby ho mala vypit...no a tak sme presli na hami mlieko...len to pije cely cas, lebo stravu nechce....co mam snou robit? Myslite ze z toho vyrastie?

adnan
16. jan 2011

@cetera, tak to akoby som čítala o mojej dcére,ma 16 mesiacov a nič nezje,okrem mlieka,chleba a obcas puding al.pribináčik,jablko,mrkvu a kalerab,napr.dnes mala len jeden pribinacik a kusok chleba,varim jej,vymyslam stale niečo nové aby si vybrala co jej chuti a ona nic,s jedlom sa len hra a ak nahodou jej dam do pusy ,tak to vyvracia..každy mi hovorí že začne sama papať a pod.ale to jej predsa nemože stačiť za den,neviem byť k tomu taka lahostajna,navyse ma len 9kg,je strašne chudulinka....na odberoch jej nič nechybalo-čo mi je zahada:((((

zgamratova
16. jan 2011

môj mladší tiež veľmi málo papal, až som sa bála. má skoro šestnásť mesiacov. pred týždňom začal chodiť do jaslí a odvtedy papá veľmi dobre, dva až trikrát toľko čo doteraz, dokonca si sám pýta pri chladničke. keď mi učiteľky v jasliach hovorili, že si pýta aj dupľu, nechcela som veriť, ale aj doma začal tak fajne papať.

miruska15
17. jan 2011

@zgamratova tak to je super že sa takto rozpapkal inak to som už počula že detičky čo nechceli jest tak v Jasliach sa popravili.čim to je že vidia druhe deti alebo sa tam inak vari?Neviem to by som mala vyskušat na tom mojom špuntovi tomu ešte mixujem.Ale dnes sme boli na poradni a huraaa konečne mame 9kg som štastna ide to pomaly a preto každy gramik ma poteši.Je to boj s tymi našimi krpcami dufam že raz sa rozjedia.pa pa

cetera
17. jan 2011

@adnan joj tak nasa ma 13 kil tak jej urcite nic nechyba....ale tiez jej vymaslam bavim sa s tym pol dna a ona nic....

martinka17
17. jan 2011

@cetera 13kg 😀 😀 😀 😀 toľko nemá ani môj krpček a to je o 9 mesiacov starší 😵 😵 😵 😵 😵 😵

akras
17. jan 2011

@ivarei my krmili až do 5. měsíce jen ve spánku cca od 8.týdne, jinak nechtěla - řev, odmítání čehokoliv, V Motole jsme skončili, když už malá jen ležela a byla apatická. Nic jí nenašli, byla nafouklá a trochu průjem, ale nic zásaního. bez krmení ve spánku by nám nevypila taky nic. takhle sice nedala taky ani minimum požadovaného, ale přeci jen něco (když měla pít třeba 150, tak dala stěží 80ml). Trávila jsem dny na míči, uspáváním na rukách, aby se aspoň trochu najedla.
Vše se srovnalo s příkrmy, rozpapala se a začala pít i mlíko (odstříkané nebo nutrilon) úplně normálně.
Tak nevím, asi měla mlsný jazýček a chtěla "normální" jídlo. její apetit je dodnes veliký, papá krásně všechno, tak doufám, že trápení s jídlem už máme za sebou.
Přeji hodně štěstí, vím, jaká je to bezmoc. Já chodila denně bulet k mámě do práce 😒

fraufrt
17. jan 2011

@ivarei Ahoj, citam spetne tvoj prispevok a chcem sa opytat, ci uz cvicite vojtovku? My ano a rehab.sestra nam povedala, ze deti, ktore cvicia, tak sa im zlapsi aj jedenie a vsetko s nim spolocne. Viem, ze mate toho aj tak dost, ale ak necvicite, skuste to. Cvicenie je des 😝 , ale naozaj pomaha. Aj my mame problemy s jedenim a ked si to davam do suvislosti....ked menej casto cvicime, menej papame. Ked sme cvicili poctivo, aj malej viac chutilo. Ak ma mala problemy aj pohyboveho charakteru, odporucam zacat cvicit co najskor. Drzim palce. 🙂 .

bonsai
25. jan 2011

Ahojte..môžem sa pridať?..moja takmer 8 mesačná dcéra po chorobe nayvanej 6 choroba odmieta prikrmy a to sme ich už papali od 14.11..je predčasne narodená..tak sa bojim..sme len na nurilone..a ak jej dam kašu (zarabanu vo vode..spapa..aj s uvarenym ovocim..ale yeleninku nie..v začiatkoch choroby nechcela takmer ani mliečko.nateraz som sa rozhodla..vynechať príkrmy..a yačať odznova..ako dlho mám počkať?
ďakujem

rebecca2006
26. jan 2011

@bonsai to je individuálne, nepíšee, ako dlho ste po šiestej chorobe. Inak, je to časté a ľahké ochorenie. takže v odstate by so sa riadila asi tým, čo bude chcieť tvoje dieťatko: Kľudne sa na pár dní vráť k mliečku, a potom skús znova príkrmy- nemusíš začínať odzačiatku, daj také aké ti maličká mala najradšej, čojaviem, ak ti jedla kašičky, tak jej skús ponúknuť kašičku, ak mala obĽúbené ovocie,tak to. Ak nebude chcieť, skús na druhý deň. nenúť ju, veď pije ajmliečko, tak sa nevyhladovie.
Inak, my sme mali dpbrú skúsenosť s hotovými HIPP výživami, keď bol malý chorý, nič nejedol,ale HIPPky áno, tak prechodne som vždy dávala to...
Inak dievčence, dlho so sa chystala, že sem napíšem- niekedy som sa tu ešte zverovala s maťkovými stravovacími problémami, okolo roka nejedol v podstate nič.Teraz papá pekne, pomaly sa naštartoval, tak vás chcem povzbudiť, že ono sa to spraví. Je pravda, že nezje všetko, ale našli sme si obľúbené jedlá, a myslím, že má teraz celkopestrú stravu. Trochu nám pomohli multivitamíny, a hlavne, v decembri sme sa ocitli v nemocnici kvôli mononukleose, a tam bola desná strava, tak sa asi z%lakol. že toto etraz bude dostávať na jedenie, lebo po návrate z nemocky začal baštiť skoro všetko. A všetko je mŇám! Tak všetkým držím palce, viem, aké je to na nervy mať nejedlíka...

baja132
26. jan 2011

mne mala tiez nechce papat .doktorka povedala ze pokial ma stolicu tak sa nemusim bat ,ze jej nic nechyba... ja som sa bala a tak som jej vzdy po krmeni dala este mlieko uz mame rok a tak som jej mlieko zacala davat len vnoci a mala sa cez den rozpapkala...

danteska
26. jan 2011

tak vas tu citam a idem sa pridat k vam..maly tiez nechce papat-nie ze vobec ale nechce obedy..problem je uz od malicka,ked som zacala prikrmovat islo to super,pusu otvaral ako vrata.potom asi po mesiaci sa to zmenilo,tak som skusala davat zeleninku z flase,ale neslo to,potom som ho klamala tak ze som mu dala lyzicku zeleninky a hned cumel to este papal..ale ked som chcela uz ked bol starsi pospupne skusat zeleninku len popucit vidlickou tak sa zasekol a okolo Vianoc mal obdobie ze nepapal nic..az teraz zacal pomaly papat aspon rohliky-suche podotykam,trocha syru alebo sunky maskujem dovnutra rohlika,zje tak 5 kuskov..ale je to uspech.ovocie mu tiez uz nesmakuje-maskujem jogurtom,ten zboznuje..ale obedy-katastrofa..brucho ma boli pred kazdym papanim,mame okolo seba kopu hraciek,v stave nudze vytahujem lyzice,hrnceky,varesky,do kuchyne som dala aj notebook a uz sme pozerali aj Susedov,aj Panelak,aj Kutila a este co ja viem co len aby sa pozabudol a otvarala pusu..zeleninu stale mixujem,inak nezje nic..dnes na obed asi 7 lyziciek za 45 minut.. 😝 vcera sa napapal pekne,pred tym 3 dni isiel na obed spat hladny..zbada lyzicku a spusti krik,narieka...prva lyzicka je nasili-nechce ani usta otvorit a to ani nevie co je na lyzicke.. 😠 tiez dufam ze sa to zmeni a ze raz zacne papat..a davam si oatzky preco moje dieta nepapa?mam kamaratku,ma o 5 tyzdnov mladsieho syna od mojho-uz ked mal 8 mesiacov mu musela davat papat aj knedlu lebo by chudak zabazal..ten zje absolutne vsetko..no snad to prejde a snad mam este dost trpezlivosti v zasobe.. 😒

borocka
26. jan 2011

Ahojte, tak aj my sem patrime.
pato ked zacal s prikrmami, islo to krasne, na kazdu lyzicku bol zvedavy co dostane a doslova zral. a potom zrazu po prvych zuboch koniec.
teraz za cely de zjeme na ranajky jogurt (aj to len cokoladovy alebo vanilkovy, neznasa ovocne), na obed polievku, po spanku zje trochu zemiakov, ryze alebo cestovin. zo zasady samotne, suche, bez masa! a dost. uz vyse tyzdna co ani mlieko na zaidny sposob a chut nezje. zda sa mi to dost malo a hlavne mam potom problem s varenim, neviem co vymyslat a urcite nema ani dost zivin v sebe pri takejto nudnej strave.
ja sa s nim inak nehravam. keby bol ozaj hladny, tak by zjedol. ak nechce, tak nechce. vzdy sa ho opytam, ponuknem ho, dam mu navrh spytam sa co by chcel...ale vacsinou len kruti hlavou. nie som z toho nadsena, ale neviem ho prinutit.

lu1912
26. jan 2011

Pozdravujem všetky mamičky, ktoré majú podobný problém - trápenie s jedením, ... aspoň už nemám pocit, že to len môj syn nechce papať, má 1 rok a nezje mi takmer nič, nemá nič obľúbené, ak sa zadarí spapá zopár lyžičiek, sú dni, kedy to nie je žiadna lyžička, je neustále dojčený, odmieta mi aj vodu, čaj ... som už z neho bezradná, takisto aj naša lekárka, ktorá mi nevie dať žiadnu radu, vraj je to taká osobnosť, vo svojom okolí nepoznám nikoho, kto by mal takýto problém, preto mám pocit, že chyba je asi niekde vo mne ... prosím vás, ak by ste mi vedeli nejako poradiť, budem vám neskutočne vďačná, ďakujem 🙂

danteska
26. jan 2011

@lu1912 tiez som rada ze v tomto nie som sama a ze len moje dieta sa nenaje..ked niekomu poviem ze mixujem zeleninu tak kazdy: " este stale?to uz by mal normalne papat". kto to nezazil tazko pochopi..nikam sa ist neda,inak by som musela vsade brat mixer 😀 a fakt som rada ze aspon jogurty u nas idu a krupicova kasa..dnes spapal vianocky kusok-tesim sa z takychto uspechov.ale nechcem aby bol na kasi a jogurtoch iba...ale zelenina-to je bol o kazdu lyzicku... 😒 a tiez netusim ako ho donutit..uz to nie je male babatko,presne si obzera co je na lyzicke a stane sa ze mi vyrazi lyzicku z ruky.ale ked vidi ze je to biele tak nema problem lebo uz vie ze je to jogurt 😒 donedavna som robila aj tak ze som zmixovala zeleninu,do druhej misky zarobila kasu mliecnu od Nutrilonu a tak som mu to miesala aby to mal sladke..ja uz som tiez kadeco poskusala..

hababa
26. jan 2011

@lu1912 ahojicek mamicky, aj ja mam so syncekom podobny problem, do roka som ho plne dojcila, lebo vsetky prikrmy odmietal. Teraz ma rok a pol, dojcim ho stale, vazi sice len 9 kil, ale uz jeho papanie neriesim. Spapa mi toho jedla ozaj malicko. Ale napriek tomu je to uz lepsie, je zvedavy, takze ochutna so vsetkeho co jeme my, a asi mu to staci. Tiez mi je smutno ked vidim jeho rovesnikov ako hryzkaju sami jablcko, ako vazia niektori uz hadam aj 15 kil...u nas savzje par lyziciek, ale mam radost aj z toho....a co sa tyka toho mixovania, vacsie kusky mi zacal papat az ako 15 mesacny...a naucil sa to tak, ze raz dostal od starej mamy kinder cokoladku a ta mu chutila a zrazu bol ochotny ju pohryzt 🙂

danteska
26. jan 2011

@hababa mne maly v pohode spapa aj piskoty-ked chce tak hryzie.ale vyslovene zeleninu musim mixovat..a banan popucit vidlickou-neodhryzne si sam..teraz sa snazim robit tak ze zeleninu s masom mixujem a robim mu k tomu zemiakove pyre alebo pokrajam najemno cestoviny..ale uspech je aj par lyziciek..

rainee
28. jan 2011

no ja sa pridavam, mala mi tiez prestava papat. mozno je to len prechodne (rast zubov?) ale dufam ze to nebude dlho trvat. od zaciatku sme na UM, toho sa nevedela dojest, potom prikrmy kasicky do 1.roka vsetko ok (aj ked varene domace nikdy moc nemusela). papala by vlastne len blbosti (keksy a pod.) a to jej akurat nechcem davat, chcem aby mala vyzivnu stravu. prednedavnom sme mali obdobie ze nechcela ani mlieko (ine-voda, caj mi nechce pit ani za svet) ale to sa uz zlepsilo. chuducka nie je (vazi teraz 12kg ale porodna vaha bola 4kg takze priamo umerne ukazkovo tabulkovo) a zatial prospieva (resp. zije zo zasob?) .....