Moje dieťa nechce papať. Poradíte lieky na chuť do jedla?

siwike24
21. dec 2007

Ahojte mamicky .Mam 17mesacneho syna a nechce papat. Viete mi poradit nejake kvapky alebo tabletky,aby mal chut do jedla.Dakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

belusa
20. nov 2011

@berenika39 no dakujem hádam bude

berenika39
20. nov 2011

@belusa a vůbec - nepochybuj...všechno je v pořádku, tak to tak ber a uživej si, mimčo všechno vycítí, i tvoji nervozitu, nejistotu. vím, že s prvním prckem je to někdy náročné🙂, ale jak vidíš, stačí se zeptat a je všechno ok🙂.

danteska
20. nov 2011

@bubinko83 aspon v skolke ti spapa vsetko to je super,ja mama paniku z toho ze ani tam ak raz do skolky pojde nezje nic..ja malemu tiez stale pripominam ze ideme papat ale ako nahle poviem papat on kruti hlavickou ze nie...a ja mam potom tiez nervy.. ☹ @belusa mas male babatko,tam to papanie je ine...tu riesia maminy uz väcsie deti,ktore nechcu papat..ty to povedz pediatricke,ale aj moj papal UM kazde 3 hod,mensie prestavky sa ani neodporucaju.a 2,5 mesacne 5,5kg babo je dobra vaha podla mna-teda neviem aka bola porodna..
@sampo nasa dnesna strava-rano vecer mlieko,doobeda milacik,4 kococky chleba,obed polievka-slizikova,ale nezjedol vsetko a vecer ztroska krupice...a dnes sa s pitim nepretrhol..nechcel ani knedlu s masom,ani suchu knedlu..a skusa moju nervovu sustavu dalej..maly ked nechce tak mu mozem aj 1/2 dna ponukat to co nechcel aj tak to nezje..musim skusat nieco ine..
@kamilka22 ja sa urcite este popytam ked pojdem do mesta..ale tento zazrak co som kupila zatial nepomaha,neviem kedy by to malo zacat "ucinkovat.."
@bubinko83 ake Bvitaminy davas 2x denne?

belusa
21. nov 2011

@danteska ahoj no pôrodná bola 3350 a potom sme schudli na 2900 lebo nás nútili kojiť a ja som nemala mlieko ☹ ☹ a potom sme hrozne rýchlo pribrali a teraz tak pomalšie ale myslím, že je to ok teda verím 😉 😉

bubinko83
21. nov 2011

@danteska davam klasicky B-komlex je najlacnejši a rozdrvim mu to napr. do pudingu.
http://www.docsimon.sk/tovar/b-komplex-zentiva-...

ajkuska
21. nov 2011

na dextróze hroznovom cukre (glukopur - názov) je uvedené že podporuje chuť do jedla, aj si myslím že to účinkuje brali sme lieky ktoré som rozdrvila a domiešala hrozn. cukor a myslím že papá odvtedy lepšie.

danteska
21. nov 2011

@belusa aj my sme schudli,tiez nutitli kojit,maly schudol ani nas preto domov nechceli pustit,mlieko nebolo a prva cesta z porodnice bol smer Tesco a rychlo kupit Nutrilon..a potom pekne priberal.neboj,je to ok 😉

sampo
28. jan 2012

@bubinko83 a ten b-komplex vam pomohol? Ja tiez davam, ale efekt zatial nevidim. To moje dieta nic neje ☹ teraz bola chora, ani som ju nenutila..komu aj chuti v horuckach.. ale aj predtym to bolo biedne a teraz je to doslova katastrofa ☹ uz neviem, co mam robit. je protivna a nervozna, urcite z toho, ze neje a ked jej davam jest, tak zje 3 lyzicky a dost..usta ako na zamok a ak sa mi tam podari este strcit lyzicku, vsetko vypluje...

bubinko83
28. jan 2012

@sampo nam pomohol, nie nejak extra ale jedol viac.Rozmyslam ze mu ho dam aj teraz ,sme ho vysadili vtedy asi po 2 tyždnoch.Inak sa ako tak napapa a v školke vraj všetko zje,tak som rada.

livka299
28. jan 2012

Môj syn tiež nechcel papať, dr. nám predpísala PERITOL sirup. Teraz, je to už dva roky, papá toľko, že ho nemôžme zastaviť. A takmer všetko 😕

bubinko83
29. jan 2012

@livka299 Peritol aj chvalia aj nan nadavaju kvoli roznym nežiaducim učinkov a ja si zase myslim že dieta vie kolko potrebuje papat teda pokial to nezachadza do nejakych extremov ,že by jedlo dieta 1x za den. Mne sa syn naje ale nikdy nebol nejaky velky jedak. Ja som v jeho veku a ešte dlho potom bola taka ista a viem ho pochopit,vobec som nebola hladna ale pritom zdrava a plna energie. Je ine ak by si zbadala nechutenstvo a ešte par inych priznakov k tomu nejaku unavu,ospalost vtedy tam podla mna už je čo riešit.Nahneva to aj mna že niekedy nechce papat ale ako mi povedala dokina : Ziadne dieta nezomrie dobrovolne od hladu ! 🙂

livka299
29. jan 2012

@bubinko83 Tak ja to chápem 🙂 ale má dokina aj pravdu. Ale nedá sa na to pozerať keď ti dieťa neje. On mal vybrané dva druhy jedla ktoré jedol, sem tam, na ostatné ani nepozrel...napr. ovocie. Už mi bolo z toho koľkokrát do plaču...tak som to takto riešila. A neľutulem. Teraz by mi zjedol aj hlavu keď je hladný 😀 Počas brania peritolu som ho naučila jesť všetko a teraz nemám problém ani v škôlke. Teraz sa pre zmenu sťažuje že mu dali malú duplu 😅 😅

sampo
29. jan 2012

@bubinko83 moja do skolky este nechodi.. neviem, ako tam bude jest.. dufam, ze sa to zmeni k lepsiemu 😅 dieta sice dobrovolne nezomrie od hladu 😀 ale nevedomky hadam aj ano 😝 😀 😀
ja sa tym utesujem, ze je vlastne zdrava, ma dost energie, ale ked vidim tie tenke nozicky, rucicky.. zadok ziadny 😕

bubinko83
29. jan 2012

@sampo aj mne je niekedy do plaču pri pohlade na to chude teličko ale čo už snim spravim .Ked sa aj viac naje tak stale chodi kakat,to je taky metabolizmus.A v školke vždy všetko zje a doma tiež lepšie sko predtym.Aspon ako tak vydži sediet a jest .Predtym furt odbehoval ale zase pre zmenu mi učitelka hovorila že v školke pri jedlen rozprava. 😀 A davaš je aj sladkosti alebo take somarinky?

kincsem11
17. feb 2012

cavte baby....vidim ze nie som sama,Viki ma 9mesiacov,kazdy den sa snazim o to aby mi nieco zjedla,moze to byt polievka,pyre zeleninove ci ovocie,kase ,maso odmieta,rohlik ozuzle ... atd...da si par lyziciek(2-3) a dovidenia,inak je plne kojena..co mam robit aby aspon jeden krat jedla normalnu stravu aspon na obed,a nepytala ciciku?🙂

mirkaza
17. feb 2012

Mali sme podobny problem. Nam zazracne pomohli probiotika s vitaminmi Imunno Kid pre deti od 1 roka. Odkedy som ich malej nasadila(je to vo forme zuvacej tabletky), tak mi zacala krasne papat a aj kakat. Nieco neuveritelne po nasich trapeniach so stravou.. Nejedla mi totiz nic varene. Ale potom zacala...a papa vsetko a vela. Tie probiotika obsahuju dost velku davku B12, tak ja predpokladam, ze to sposobilo to.

tinika
17. feb 2012

ahojte, moj ma 2roky a 3m a momentalne ma zasa obdobie ze nechce papat, dnes rano olyzal rohlik s lekvarom, obed nič ,poobede dojedol za mnou jabko a teraz akurat po plhodke prehovarania papa parku, uz som zufala, neveim čo mu varit na obed som robila tvarohove halusky, kedze on akosi nechce tak jemu s lekvarom ani neochutnal .(

anjelik007
17. feb 2012

ahojte, tak ja som mala podobný problém, malý skoro vôbec nechcel jesť a ani mlieko piť a tak som sa radila s lekárkou, nech mi niečo poradí, tak mi kázala kúpiť pikoviť, po asi 2 týždňoch užívania začal pekne papať 🙂 len to mlieko teda stále nech ☹

lynks
11. mar 2012

je to ťažké pre každú mamu, ktorá sa snaží urobit najlepšie pre svoje dieťa. Ja som tiež taká, a preto sa hlavne kukám na zloženie podobných sirupov.
Sacharóza, kapalná glukóza, agar, tragakant, polysorbát 80, benzoát sodný, kyselina citrónová, červené barvivo E 124, grepový koncentrát, pomerančový koncentrát a příchuť pomerančové silice, čištěná voda
Toto by som ale svojmu dieťatu malému do každodenného jedálníčka nezahrnovala. Skúšam cestu zdravého jedla, a i keď jedol syn niekedy pomálo, niekedy normálne (ale čo je normálne) hlavne že je spokojný, veselý, a živý. To je známka, že prosperuje, nie? Mlieko možno tvojmu synovi nerobí dobre, tak ho odmieta, predsa tolko detí vyrastá bez mlieka po svete. a aj tnapr u, ked majú laktoz intoleranciu.Je dobré zistovat si informácie a nie lenslepo počúvať doktorov, aj tak má každý doktor iný názor.

vladulienkakvietok
12. mar 2012

my máme tiež podobný problém...nepapá mi veľa no a skúšali sme pikovit ten nezabral vôbec no a momentálne papáme probiotiká tobolky laktobacily, poradila mi ich moja svagriná že jej malá po troch mesiacoch krásne začala papať...užívame ich vyše dvoch mesiacom a mám pocit že začínajú zaberať...dúfam že to bude takto pokračovať ďalej

juliannarn
15. mar 2012

ani moja 13 mesacna dcera ic nepapa aj na krvny obraz sme boli ci nieje chudokrvna a vsetko ma o k ukazkove vysledky doktor ma vykrical ze naco nachadzam na nej chybu ked aj vazi dobre ma 9,2kg

pancake
12. apr 2012

@juliannarn moja má 15mes. a 8kg. a tiez nepapká skoro nič. ☹

bubinko83
13. apr 2012

@juliannarn
@pancake aj ja som včera volala na gastro a sestrička sa ma pytala prečo chceme prist a ja že syn trpi nechutensvtom a malo pribera . A som jej povedala že 1kg za rok a rastei 6 cm presne za rok a ona že to je čisty priemer .No mne sa to zdalo malo a syn mi pride vychudnuty.

pancake
13. apr 2012

@bubinko83 môj je vychudnuty a naviac aj velmi biely a nemá dostatok železa. mal 12kíl ako trojročny, ale potom využíval peritol a pribral pri nom 2kg. odvtedy zase stojí na váhe uz trištvrte roka. ☹ mne ide hlavne o vitamíny, zelezo, bielkoviny..... on čo zje to je sladké: palacinky, a chlebík s medom. to je všetko

bubinko83
17. apr 2012

@pancake aj moj mal v 3 rokoch 12 kilov a vraj to je dobre ,lebo nam pribera 1 kg za rok .Naš zje všetko ale len zobka zo všetkeho. A najradšej by jedol len sladkosti a somarinky .

katkajazudekova
25. apr 2012

@elissa
@bucunko ahoj mi mame ten isty poblem amal mi vlmi malo papka a pije este mmenej a tiez mame problem sos tolicou a strasny niekedy nekaka aj 3 tri dni lebo asa boji zatlacit.....davam jej aj probiotika a nic nezabera

teress
27. apr 2012

baby ako ste na tom, začali vaše deti z odstupom času papat? niake pozbudive slova že sa to zlepší?lebo ja som už na prašky

rubinka
27. apr 2012

@teress - Ahoj ja sa hlásim do klubu nepapkáčov, moja dcéra nechce už asi mesiac skoro nič jesť a zdá sa mi to stále horšie a horšie, mala svoje obľúbené jedla ale už aj nad nimi ohrňa nos, nezda sa mi že by trpela nechutenstvom ale jednoducho ona rada protestuje a vymýšľa. Ja už neviem čo s ňou ☹

taniamirco
1. máj 2012

ja by som sa tymto sirupcekom na zdvihnutie apetitu radsej vyhybala....pretoze mame v rodine 2 deti ktorym boli davane tieto sirupy a teraz maju 15 a 17 rokov a maju 80 kil...no hrozne nieco....podla mna je to z tychto blbych sirupov....skratka dieta same vie kolko potravy potrebuje,niektore dieta zje menej ine si da aj duplu....ale umelymi chemiami by som to urcite neriesila..

boka79
1. máj 2012

pozname, mame taky exemplar doma, co nepapa, alebo papa minimalne a na obed len prilohu, dost jednostranne,,,A vymysla pri tom, neobsedi na zadku..
Ale uz sa nad tym nezamyslam, niekedy mi jest zacne, ma tri roky, nie je podvyzivena, je fit , ma vrtulky v ritke. Co mam riesit..,Nenutim ju a urcite jej nic nebudem davat, dieta vie , co potrebuje, a aj si to vezme, verim, ze sa jej apetit zlepsi.

Aj moja dcera ma 13 kg a ma vzse 3 rokoch.. ale celkovo ma energie za troch,