Moje dieťa nechce papať. Poradíte lieky na chuť do jedla?

siwike24
21. dec 2007

Ahojte mamicky .Mam 17mesacneho syna a nechce papat. Viete mi poradit nejake kvapky alebo tabletky,aby mal chut do jedla.Dakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lubicakovac
1. máj 2012

@siwike24 nič v zlom, ale náš tiež nechce nejako extra jesť, resp. je priebežne, príde mi to čistá lenivosť to hned riešiť medikamentmi a nakoľko som bola obdobný prípad ked som bola malá, vyzerala som ako z koncetráku, rodičia mi dávali homeopatiká a do 9 triedy som nevedela schudnúť a bola som ako guľa, ale to je len môj názor, ak ste taká zúfalá spýtajte sa obvodnej doktorky, lebo napchávať dieťa liekmi len tak odbuka je dosť risk

dera
1. máj 2012

Ahojte, nám nepomohli žiadne vitamíny, proste nič. Tak nám gastroenterológ predpísal Peritol sirup.... sme jedli 5 krát za deň s veľkou radosťou... ja som aj od šťastia plakala. Ale dobrali sme to a zasa sme tam kde sme boli - takže verdikt lekára - NIE JE MALÁTNA, DOBRE VYZERÁ, JE ZDRAVÁ, TAK SI UVEDOMTE ŽE NECHOVáTE DIEŤA NA SLANINU... tak takto sme my dopadli...

ivia123
1. máj 2012

Dieťa treba motivovať,pekne si to spoločne ozdobime a šup do pusy,použi trošku fantazie.Držím palce 🙂

75janka
28. máj 2012

75janka @kalifa28 bože ako dobre že som si toto vyhľadala, momentálne som zrelá na psychiatriu, ešte teraz mám červené vyrevané oči, treští mi v hlave a cítim sa ako neschopná a depresívna vynervovaná mater.....mám Dávidka 2roky a 4 mesiace a nikdy mi dobre nejedol - vlastne kým som ho kojila - 18 mesiacov chvalabohu to bolo v pohode, potom už horšie - žiadne mlieko - len jogurty a teraz posledné 1-2 mesiace katasrtofa.Má totálny odpor k jedlu čo spapá tak polievku - rezancová niekedy mu dám aj 2x za deň. pôrodnú váhu mal 4180g v roku vážil okolo 11 kg a asi rok už nič nepribral ,teraz má 12,5 kg a doktorka povie že podľa tabuliek /blbých ich tabuliek) je to v norme. Ja som z toho zúfala že nemá chuť papať, muž aj starší syn sa na mňa dívajú ako na prepnutú - vraj ked nechce tak asi nie je hladný. Mňa to hrozne mrzí, lebo už aj dosť kričím aj sem tam hodím po zadku a potom je to všetko ešte horšie . obdivujem každú jednu maminu ktorá to zvláda bez kriku, ja už som z toho vyčerpaná.Berieme síce vitamíny - cebion multi dlhodobo ale vyskúšam aj ten nutrolin B.Čitala som tu aj o pangamíne a pyridoxíne tak poskúšam čosi. Normálne ma to tu trošku ukľudnilo dúfam že bude lepšie......niekto tu písal o neurologovi a psychológovi - dúfam že to nebudeme potrebovať, že je to len také obdobie - prechodné....
Dnes o 14:15 • 2 deti • Odpovedz • •

matula028
28. máj 2012

@75janka Ahoj nie si vtom sama aj ja mam tiež takeho stareho syna ako ty 2roky a 4mesiace presne to iste tiež nieje boh vie aky papkač ale posledne 2 tyž tiež nechce nič papať a dokonca ked to do neho na silu s krikom pcham tak sa mu až dviha žaludok........ ☹ tiež važil 12,5kg a teraz čo nechce nič papat tak važi 12,3 až12,4kg tak trošku chudol ☹ Aj ja si lamem hlavu ako muzvišiť chuť do jedla ale som bezrada.....dufam aj ja že to len prechodne obdobie......

lenka613
28. máj 2012

ako tak citam, nie sme jedini s tymto problemom...moj syn bude mat coskoro 3 roky , vazi 12 kg a nechce poriadne jest. rano vypije granko, potom si na obed pyta jogurt, polievka alebo druhe jedlo nehrozi, ked vstane nepotruje nic jest, stale sa ho pytam, ci neni hladny, stale rovnaka odpoved, nie som hladny...ked dam pred neho tanier, tak ho odsunie, ze on nechce.natriem mu chleba, odhryzne si tak 2-3 razy...a na veceru zje pol parky. vobec neviem, co mu posledne mesiace je. predtym sa aj najedol, no ako tak, nehovorim, ze vzdy vsetko zjedol a vela, ale kolko tolko zjedol. ja ked som bola mala, vraj som tiez nic nechcela jest a mama chodila so mnou k doktorke, ta mi pichala nejake injekcie na podporu do jedla, ale nic nezaberalo a nakoniec povedala, kolko jedla potrebujem, tolko prijmem, teraz neviem, ci to moze byt aj dedicne...este som uvazovala, ci maly nema aj hlisty, ale ked kakal, ziadne hlisty som nevidela...som uz zufala z toho, lebo ked bol mensi pekne zjedol, co som mu dala...

75janka
29. máj 2012

@lenka613
@matula028 kočeny ale ja to už asi nezvládam, aj si poviem, že nebudem kričať po ňom, že nevybuchnem, že sa napapá keď poobede vstane, ale aj tak nakoniec pokričím a potom plačem ako trúba......aj dnes išiel hladný spinkať a mne je to hrozne potom všetko ľúto......asi by človek potreboval na chvíľu vypnúť, taký oddych od všetkého-chvíľku aspoň jeden deň sám pre seba - nabrať silu, energiu, aspoň jednú celú noc sa poriadne vyspinkať........aby sa zasa dalo celé týždne a mesiace a hahaha vlastne celé roky opäť fungovať......... 😝

kiwi82
6. jún 2012

Baby ahojte, tak ako? zmenilo sa niečo s papaním? u nás stále rovnako, možno aj horšie. už ani jogurty nechce čo predtým jedla..... dr.to tiež nerieši, že dobre vyzerá..... dávam jej C bion 4 kv a C bion multi 4 kv denne. tiež som z toho na nervy.

bubinko83
6. jún 2012

@kiwi82
@75janka ahojte
my sme boli prave včera na gastro kvoli vyšetreniam malemu vzrastu a nizkej vahe.Teda boli sme už po vysledky maly bude mat 4 roky ma 13kg a 97cm. Pani doktorka ma ale ubezpečila že podla krvičky je syn zdravy ako ryba a je uplne v poriadku len drobnejši.Vraj on vie kedy ma dost a ked nechce nenukat lebo jeho telo to nepotrebuje.Tak som velmi štastna že mam zdrave dietatko aj ked jak "fifi-pierko!" 😀 😀 😀 Ale nevadi.Inak teraz sa rozpapal po chorobe a pani doktorka hned povedala ,že po chorobe deti viac jedia ale potom sa vačšinou vratia do normalu a zase budeme zvadzat boj s jedenim. No hlavne je zdravy a to je najdoležitejšie.

75janka
6. jún 2012

@bubinko83 presne tak - najdôležitejšie je že je zdravučký.... 🙂 a možno nemá byť po kom veľký chlapisko - mamina je určite chudulinká.....drobučká.....či? Hlavné je , že máš istotu, že mu nič nie je! Držkajte sa! Môj Dávidko teraz asi 5 dní papa celkom fajn - tak sa z toho vytešujem! 😀

regatka
13. jún 2012

Ahojte. Som rada ze nie som sama. Moja nechce maso a ked ho zamaskujem v polievke tak najde aj ten najmensi kusok a vypluje ho. Najradsej by od rana do vecera jedla chlieb, rozky a pod. Ako tu citam tak sme na tom trosku lepsie lebo moja spapa aj jogurtik aj ovocie a aj polievocky ma rada. Ale tiez som z toho jedenia na nervy

sonica
13. jún 2012

preboha baby prestante sa trapit tym, ze dieta menej papa ako ostatne... 😅
ja som sa tym trapila skoro do roka, stresovala ma doktorka, potom som si povedala, ze je zdrava, pribera, aj ked nie tolko ako ostatne deticky, ale nic jej nechyba, energie ma na rozdavanie, proste to nepotrebuje, a ulavilo sa aj me aj jej, rozhodne vystresovana nervozna maminka tomu neprida 😉

majusa4444
13. jún 2012

moj syncek ma o mesiac dva roky a tiez nepapame...ma ledva 12kg.. polievky uz niekolko mesiacov pluje neoplati sa mu ani hravou formou strcit do pusy..len zcasu nacas vyje hrasok mrkvu zemiak stade.. lubi len ryzu maso suche cestoviny obcas zemiaky... tak skuste vymysliet co mu varit 🙂 ovocie papa surovu zeleninu len uhorku a mrkvu obcas olizne paradajku.. jogurty lubi kasicky tiez... sladke obedy absolutne.. obcas zje chlebik zo sunkou.. este kojim tak aspon stade ma vitaminy..ale uz planujem ukoncit.. starsi syn zacal jest az po tretom roku.. tak dufam aj u mladsieho v ten zazrak... su jednoducho take typy deticiek..netreba si robit starosti pokym su hrave zdrave a vedia robit zlobu 🙂) ono im ta chut pride...len treba stzale ponukat a raz to plut nebude a naje sa 🙂aspon ja v to dufam uz konecne 🙂

veronikasa
13. jún 2012

ahojte, moja dcéra má rok aj pár dní a tiež toho moc nepoje, najskôr som jej varila sama zeleninu s mäsom ked bola menšia, ale zjedla toho za lyžičku a dosť, teraz jej kupujem hotové mäsové výživy a to jej chutí viac aj ked jednu výživu má na tri obedy, okrem toho som rada ked zje za den aspoň pol jogurtu a nejaký piškotik alebo ožužle rožok 🙂 ale kompenzuje si to kojením a doktor povedal, že vyzerá dobre tak sa nad tým nerozčulujem 😀 . ale niekedy ma hnevá ked sa začne po piatich sekundách pýtať zo stoličky a ja ju musím krmiť dole na zemi pri hraní aby vôbec niečo zjedla 😖

atta20
23. jún 2012

prosim vas,poradte mi niekto..moj syn vobec nechce jest,len par svojich oblubenych jedal a aj tie niekedy odmieta.su dni ked pekne papa a niekedy ledva nieco do neho dostanem.co je najhorsie,ze uplne odmieta ovocie a zeleninu.som s toho hotova,mam strach....neviem co mam robit.

kiwi82
24. jún 2012

@atta20 ahoj, pokiaľ má krvný obraz vporiadku a nechudne tak by to malo byť ok. Poraď sa s pediatričkou ale asi ti povie, tak ako mne, že ju nemám nútiť... Moja tiež nechce ovocie, tak jej dávam aspoň multivitamínové kvapky C bion multi ale len 4 kvapky denne a C bion tiež 4 kvapky denne. Doporučila mi ho Dr. Ak sú jeho obľúbené jedlá výživné tak mu ich dávaj ale zároveň ponúkaj aj nové ak nechce tak aspon tie zaužívané nech spapá. Ja som tiež veľakrát nanervy ale čo mám robiť, keď ona sa zatne a ani pusu neotvorí 😕

majusa4444
24. jún 2012

joj babulky tak je nas takych vela... podla mna to netreba riesit pokym je dieta zdrave a cule..zje kolko zje hlavne ze daco zje :DD ja ako dieta som nejedla do dvoch rokov.. a mam dvoch chlapcov ..starsi zacal jest po troch rokoch pekne a maly ma dva a nepapa..teda papa ale len zopar jedal..polievky a zeleninu vobec jedine uhorku..ovocie papa.. varim mu dokola to iste.. no a co..sak jedneho dna sa rozpapa a ked nie tak skolka ho nauci a hladom neumrie.. vyzera dobre je zdravy tak naco to riesit...riesila som to tiez ked som mala uz nervy ale tak kedze viem ze nie som sama tak nie je co riesit...je to vek kedy jednoducho su deti rozdelene na tri skupiny..deti co zjedia aj mamu :D diti co jedia zo vsetkeho ako vrabci a tretia skupina su deti co maju len zopar svojich oblubenych jedal a dokola to treba obmienat :DD takze asi tak 🙂 netreba stresovat pokym je dieta zdrave..raz papkat budu a hladom nepomru lebo pud sebazachovy je silny :D a svokra malo papa doteraz a jej mamina sa s nou trapila cely zivot..nebolo to nanic dobre iba sa jedlom dieta stresuje :D 😝

atta20
24. jún 2012

@kiwi82 Dakujem velmi pekne,na stredu sme objednany do doktora,tak som zvedava ako dopadneme.

larmimi
1. aug 2012

ahojte, mam so synom podobny problem, nie je to az take strasne, ale tiez zle papa. Ma 19 mesiacov / 10kg a jedlo mu vobec nechyba. Vymysleli sme to tak, ze ked ho krmim v stolicke ho zabavame, najlepsie zaberaju umele farebne pohare s tymi sa hra a zje aj celu misku. 🙂 ale kolkokrat uz nevieme co za zabavku mu predlozit aby nieco zjedol

lynks
13. aug 2012

@larmimi ahoj, aké máš merítka na jedlo, kvantitu u syna? Niekedy se mamy myslia, že by mal jest viac než dieta chce. Teda chápem, že to stresuje, my sme tiež mali ten problém.Ale malý je aktívny, spokojný , všetko ako má byt. Tak už sa snestresujem, a hlavne, zabávame ho stále pri jedle. Akože to by sme vela chceli aby dvojročné dieťa sedelo nad jedlom s požitkom a plne sa mu venovalo.Pre neho je to nuda.
A druhá vec, naš syn si takto presadzoval svoju moc, dieta potrebuje niekedy citit, že sú jeho priania vyslyšané. Ked nie sú inokedy, začne štrajkovat u jedla.Zavrie pusu a je po jeho hned, žiadne sústo do neho mama nedostane 🙂)
Náš má 9kg, a už od apríla sa s tým nestresujem a začal jest normmálne (ráno malá miska kaše s orieškami, sváča jabko, obed hustá polievka - tá istá malá miska -ako na kompot, a večer je s nami jedlo hlavné, na malý tanierik.)

larmimi
14. aug 2012

@lynks nemam moc meritko ale tiez davam misky a tak zhruba pol misky normalneho jedla zje...a vecer kasa nestle bud osmizrnna, lipova, alebo susienkova lubi vsetky to zje s 2dcl mlieka..ale to donho napchame hra sa so zakazanymi vecami ako moj slonik z dovolenky ktrory je vystaveny len na obdiv a tak 😀
ma rad termixy a miaciky to by jedol stale...

lynks
14. aug 2012

@larmimi ano, tak čo vlastně vadí? že sa hrá so zakázanými vecami? alebo že sa len pri jedle hrá.. je ti pekne, len na tie termixy a miláčiky mám výhrady, to nie je výživa pre deti, to je mls, na niekedy nie každý deň. Potom mu asi nič "normálne" chutit nebude.náš Vik nikdy nemal termix ani miláčika a tu je 🙂

lynks
14. aug 2012

@75janka jaj, ved ti pribral za rok, píšeš že v roku mal 11kg a teraz má 1ě,5!! to je kilo a pol, to sa ti zdá málo? Mám pocit, že sa snažíš vopchat syna do svojich predstáv ako by mal jest a nereaguješ na realitu. Z čoho máš strach? Pripadá mi, že je to tvoja úzkost s ktorou je treba sa vyrovnat . som zlá mama, lebo nedokážem deta nakrmit.-..Ja som si tým tiež prešla, preto ti odpisujem, hádam to nevyznelo velmi hrrr. Začni si všímat iné veci, to že je zdravý a má záujem o veci a ako mu prospeje, ked bude jeho mama vyrovnaná.

lynks
14. aug 2012

@larmimi ano, tak čo vlastně vadí? že sa hrá so zakázanými vecami? alebo že sa len pri jedle hrá.. je ti pekne, len na tie termixy a miláčiky mám výhrady, to nie je výživa pre deti, to je mls, na niekedy nie každý deň. Potom mu asi nič "normálne" chutit nebude.náš Vik nikdy nemal termix ani miláčika a tu je 🙂

lucikusik
14. aug 2012

@lynks trochu ma povzbudilo, že aj iné maminy sa trápia s jedlom. Náš Miško má 10 mes. Je taky drobec, momentálne váži 7,5 kg. Papal ako z knižky, ale posledný mesiac robí pri jedle strašný cirkus - kričí, plače, zvíja sa v stoličke. Po každom jedlesom bola totálne vyčerpaná a nahnevaná, že čo sa deje a čo robím zle ... Ti
Funguje len zabávanie na všetky možné spôsoby, vtedy sa zje skoro všetko. Olovrant mu dávam na prechádzke vonku, alebo na ihrisku, kde pozoruje detičky ako sa hrajú. Tiež si myslím, že je to pre takého drobca nuda, ticho sedieť v stoličke, keď chce radšej objavovať svet. Tak sa vnútorne ukľudňujem, že to je len také obdobie a že to prejde.

75janka
14. aug 2012

@lynks no musím sa pochváliť, že Dávidko začal celkom fajn jesť, a zmierila som sa stým, že asi nikdy nebude " hrubší", lebo je to veľmi aktívne dieťa, sedká hádam len na záchodíku.Len občas ma trochu vytočia pripomienky typu : Bože aký je tenučký, aké chudé nožičky, a nemá ani bruško.....bla-bla-bla. Ako píšeš, dôležité je ,že je zdravý, behá, lieta, skáče, vymýšľa 🙂

larmimi
14. aug 2012

@lynks jasne, to je sladkost, moja mala to vobec nejedavala sama zdrava strava, pri druhom uz clovek zlenivie 😅 priznam sa ale ze zacal lepsie jedava od mojho prveho prispevku...

lu777
14. aug 2012

@larmimi 19 měsíců a 10 kg mi přijde jako pěkná váha 😉
ono jak děti začnou chodit tak můžou dočasně ztratit zájem o jídlo jako by.... jednak už tak nerostou (teda rostou ale ne tak hrozně moc jako třeba první půl rok, rok) a druhak prostě je mnohem zajímavější něco objevovat než sedět a jíst....
pokud není dítě vyhublé, tak bych to přehnaně neřešila, aby se spíš ještě víc nebloklo

jinak na podporu chuti k jídlu je vitamin B 😎
já ho dávala kdysi staršímu když měl vzdor a odmítal jíst prakticky cokoli.... byl bledý a zhubnul a pak byl celý podzim taky nemocný..... dávala jsem mu tehdy sirup Multisanostol denně asi rok, to mu byly 2 a teď mu jsou 4.5 a je pěkný kluk a jí kromě vařeného dost dobře 🙂

lynks
15. aug 2012

@larmimi to je pravda, že zlenivie 🙂 no hlavne , aby bola mama spokojná, deti budú tiež 🙂

lynks
15. aug 2012

@75janka tak to je skvelé, aspoň sa máš čas zotavit a načerpat energiu. Hlavne sa fakt nestresuj, si dobrá mama, už len tým, že sa zaujímaš tolko o svoje die'ta. Asi prídu aj ďalšie výkyvy v jedle, to je normálne, povedz si, že to je teraz "dole" fáza a bude zas hore a nič sa mu nestane. Dovol mu tú radost si vybrat či chce jest alebo nie. Keď uvidí, že ho rešpektuješ v tom čo si vybere, tak ho hra na moc s jedlom prestane baviť. Dúfam 🙂 Ale ako zisťujem, tak to takto funguje v mnohom.