Moje dieťa nechce papať. Poradíte lieky na chuť do jedla?

siwike24
21. dec 2007

Ahojte mamicky .Mam 17mesacneho syna a nechce papat. Viete mi poradit nejake kvapky alebo tabletky,aby mal chut do jedla.Dakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kadlecova.misa
10. jún 2010

gino a ostatní : naše malá je taky modelka.Nevelký jedlík, ještě že pije UM. Ve 14m váží 9,5kg. 😝

moravanka
10. jún 2010

my se taky trapime s jidlem. v pondeli jsme byly ockovat a vazime 8800g a merime 80cm. to mela 13 mesicu a 11 dni.

kadlecova.misa
10. jún 2010

moravanako: to mela naše malá v roce ,pak prestala jist(stala se degustatorem a udobabala kousky)...ale piti Um ji drzelo...a prave na ockovani ve 14 m, me prekvapilo,ze ma 9,5kg..pro nekoho malo, pro me prekvapive dost, na to její jidlo 😀 😝

vicky
15. jún 2010

Ahojte maminy, neviete mi poradit nejaku fintu? Moj maly ma 3.5 mesiace, viacmenej od zaciatku je UM, momentalne papa kazde 3.5 - 4 hodiny, co by bolo fajn ale problem je ze vypije len okolo 100ml 😒 . A to sa mi zda na jeho vek hodne malo. Uz sa mi to prestava pacit ale nasilu ho dolievat nemienim a ani sa to neda.

kristinka123
15. jún 2010

ahoj vicky ak ti malicky pekne pribera tak si myslim ze ho nutit nemusis. Ja mam 3,5 mesacnu dcerku tiez na UM a sice uz vypije aj 180-ku ale zato ma medzi papaniami vacsie prestavky a v noci spinkava 10 - 12 hodin uplne bez zobudenia takze to vychadza s mnozstvom papania priblizne rovnako 😉

vicky
16. jún 2010

Kristinka - tiez som si hovorila ze je to ok, ze on vie kolko chce a ze ho nasilu nutit nebudem. Priberat to pribera ale asi nie tak ako by mal. Zatial ma 5.3kg a lekarke sa to prestava pacit. Kolko ma tvoja Kristinka?

dijado
16. jún 2010

naša bola tiež na UM a ako 3,5 mesačná mi nikdy viac ako 80 ml nevypila. v tom veku vážila 6 kilov, mne sa to zdalo dosť. ale vzhľdom k tomu, že pôrodná váha bola 3700 gramov, bolo to akurát. nijako tak malé dieťa nedonútiš piť viacej mlieka. ono vie koľko potrebuje.
v 10-tich mesiacoch mi prestala piť mlieko úplne asi na mesiac, iné som nerobila iba zarábala a vylievala. a schovávala som ho do príkrmov.
inak Terezka papá dobre až na dnešný deň. má v sebe miláčika a pár pohánkových šulcov. asi sa chce dostať do plaviek 😀

mirkali
18. jún 2010

dievčence nebojte sa, deti vypijú mliečka tolko kolko potrebujú, napr. moja malá pila do 1 roka max.120 ml mlieka každé 4 hodinky a túto hranicu prekročila až po roku, hlavné je že dieťatko priberá a rastie

bambucinka
28. jún 2010

Moj 2,3 r syn jedával doposiaľ velmi pekne a takmer všetko čo som navarila. Ale už asi mesiac odmieta akúkoľvek varenú stravu. Jediné čo zje je surová zelenina najmä paprika, paradajky a kaleráb alebo mrkva. Ani s ovocím nemá problém ale teplé jedno doňho nedostanem..Nezje ani chlieb. Ale šunku,studené párky a klobásu áno 😅 Má tu niekto podobnú skúsenosť?

romana29
28. jún 2010

bambucinko ano, mám stejnou zkušenost - vše bez pečiva, pečivo jen občas a pod nátlakem --- většinou otce 😀 . Teď už je to lepší, ale byly fakt doby, kdy jedl snad dělenou stravu 🙂, buď jedl to, nebo ono, ale dohromady né. Buď ráda, že mu zeleninka a ovoce chutná, znám maminky, které zase do svých dětí nic takového nedostanou. Však on si malý dá zase časem říct, neboj.

marorlinko
30. jún 2010

bambucinka,deti sa menia,rovnako aj ich chute,moj maly kedysi jedaval kasicky est eaj ako 2rocny ,chutili mu,jedol viacej ovocia,zjedol aj moju stravu co som navarila,ma teraz 3 a pol roka a j evyberavy,ze sa cusuje,ze nie som est esediva,tak stal ehladam nove co mu bude chutit. z ovocie zje iba banany a hrozno,sem tam vynimocne trochu z jablka zje. zelenina,tak jedine zamaskovana v jedle varenom., deti su ako dospeli,ani nam nechuti stale to iste. xixixi studene parky, presn eako moj,nedajboze,ze mu ich zohrejem,lebo sa zacn erozculovat, sunku zje,al etu kvalitnejsiu,kukni nanho,est esi aj vyberat bude. chlieb m arad moj hlavne hrianky. treb astal eskusat nieco nove, ak nezje, ktovie,mozno zajtr azje, j asom stal eskusala vsetko mozne a stal eskusam,maly zboznuj ecestoviny,tak vymyslam vzdy daco z nich,lebo maso v celku nezje.polievky/ ani sa nedotkne jej. je toho est ezopar co ma rad.
neboj est eta prekvapi tvpoj drobec,

jamajka31
2. júl 2010

ahoj. vidim, ze tu riesite uz take vacsie deti..ciastocne ma to upokojilo(i ked teda ziadnej to neprajem : ) ... ako vam deti papkali v 7 mesiacoch? mne dnes doktorka, ze aky je bledy, a vymenovala mi co vsetko by uz mal papkat, masko, zltok, zeleninky, uz aj druhy denny prikrm ovocny...a co ja viem este...a mne ten zazrak maly nechce nic. stale mu podam, ked nie teraz, tak poobede a skusam, ze c mu cas nevyhovuje, ale bez uspechu. mali ste poblem s jedenim napr. kvoli zubkom? alebo napr. v tychto teplach? ze ci proste tam nie je pes zakopany. viem ze mu skoro vytaci moje mlieko, ale bojim sa nedostatku zeleza.

katerina69
2. júl 2010

@jamajka31 - já do tohoto tématu nepřispívám, protože vcelku nemáme problémy, ale jen pročítám, kdyby bylo hůř. Ale v 7 měsících bych to nijak s jídlem nehrotila, zvlášť když, jak jsem pochopila kojíš. Dříve se v případě alergie v rodině a pokud dítě dobře prospívalo , doporučovalo plně kojit do 7-8 měsíců, teď už je to zase trochu jinak. Na tvém místě bych postupně zkoušela zeleninu, ovoce, potom přidávala event.žloutek a maso, obiloviny.Ale do cca 9 měsíců některé děti dělají problémy a odmítají jíst lžičkou. Moje mladší dcera jedla po půl roce ze lžičky hezky, asi v 9 měsících jí začaly růst stoličky ,blinkala, nechtěla jísto lžičkou a na pár týdnů jsme se vrátily k plnému kojení,potom jsme s příkrmy začaly zase znovu od začátku. Pokud ty jíš dobře, tak si myslím ,že v 7 měsích ještě je mateřské mléko plnohodnotné. To, že se zdá doktorce bledý, nemusí nic znamenat. Kdyby měla na něco vážného podezření ,tak by mu asi odebrala krev na vyšetření.Takže ,jak jsem psala, bych trpělivě zkoušela různé chutě, i když zatím nebude chtít, ono se to určitě brzo změní.

jamajka31
2. júl 2010

@katerina69 dakujem za odpoved, velmi si ma upokojila...tak snad sa pomaly rozpapka..

katerina69
2. júl 2010

@jamajka31 - není za co , přeji pevné nervy a Jakubkovi dobrou chuť 🙂

zmuzle
6. júl 2010

@jamajka31 Muzu te uklidnit, me syn odmital prikrmy a rozjedl se az tak kolem 11 mesice a uplne v roce. Nikdy mi nesnedl sklenicku ci jinak umixovanou zeleninu apod. Kase take nejedl. Jedine urcity druh ovocne presnidavky a urcity jogurt. Uspech byl, kdyz snedl za den oboji a jindy jsme to meli na 3 dny. A pak najdnou zacal jsit testoviny apod. Odmita jist jine prilohy a ted je v podstate na polivkach, jogurtech, presnidavkach a kasi. Z krmeni jsem mela dopredu nervy a fakt byla z nej na nervy. No a ted pro zmenu prestal pit, aby bylo dost srandy.

majkaa
10. aug 2010

Ahojte ako citam ma vela dievcat problem s papanim nasich malickych. Dost sa tu hovori o zubkoch, moznoze je to aj v nasom pripade, naozaj uz nevie.
Malinky asi od 2 mesiacov papal UM, nemal proble. Zacala som mu skusat davat lyzickou od 5mesiacov, islo to pomalsie, ale nebrala som to tragicky, lebo nie je celkovo velky papkac. Ked sa uz dobre rozbehol so zemiacikami, zeleninkou a maskom dala som bananove kasicky a ovocne pire, asi mesiac v pohode to fungovalo. Celu noc nam uz prespal a nepotreboval mliecko. Teraz ma 8m a uplne odmieta zeleninu a zemiaky o ryze a cestovine ani nehovorim ani o polievkach. Tolko jedal som uz vyskusala a vyhodila 😠 . Jedine co zje je len UM a ovocne presnedavky a bananovu kasicku. No a v noci sa nam budi na mlieko kazde 3 hodiny. Skusame mu dat caj, ale je stale hore a ked mu dame mlieko tak hned zaspi. Skusali sme aj tak, ze som mu dala zemiacik popuceny a ked nechcel, tak sme len zobrali a nestresovali a ked znova zapytal znova sme mu dali zemiacik, ktory predtym miloval. Takto vydrzal 2 hodiny ale ku konci uz len plakal, ze chce mlieko, tak som uz povolila. Neviem co mame robit.

adrioska
13. aug 2010

@majkaa asi nic...ked chce mliecko, daj mu mliecko, aj tak ho nedonutis a ked ano, tak hrozi , ze to vyvrati...tie deticky snad vedia, preco nechcu papat. Je dost mozne, ze aj Tvoj to ma zo zubkov. Aj ja, ked mi vytiahli zub mudrosti a zacali ma boliet ostatne kvoli tomu, tak som nechcela jest, max len kasickove veci... 😅 Moj takto strajkuje od 13 mesiacov, ako mu zacali rast stolicky. Kolko navareneho som uz aj ja vyhodila...stane sa, ze mu navarim na dva dni a jeden den to zje, druhy uz nie alebo naopak, ponuknem prvy den - nechce, druhy den zje...A to nevravim, ze kolko maskrt nam stoji aj v skrini, lebo ani tie nechce vsetky...chrumky uz prestal papat uplne...tycinky sem-tam, keksiky uz tiez moc nie, brumik ten moze byt, milacik tiez, atd. A este mu velmi chuti biely jogurt. Ten papa uz od 8. mesiaca. No snad som to nezariekla. Ked bude vacsi, sa rozpapa-dufam.

mimi198
14. aug 2010

Ahojte, prosim poradte mi uz neviem co mam s malym robit aby jedol. Mame to asi tak ze niekedy dva dni pekne papa a potom aj dva az tri tyzdne nemusi jest ale keby ze papa malo ale on skoro nic niektore dni nepotrebuje. napr. vcera mi zjedol len troska mlieka rano a vecer rozok suchy a potom uz nic , ja nechapem. je pravda ze mi mame take problemy ze je casto chory a uziva dost casto atb. ale aj ked chory momentalne nie je aj tak nechce papat. Teraz mu idu ocne zubky ja neviem ze by to tak dlho trvalo? Moze byt aj to ze ked mu pojdu tie zubky pol roka tak pol roka to budeme mat takto skoro bez jedenia? Uz som bola aj u lekara poradil mi biolactiv pripravok su to prebiotika .. zatial maval len prebiotika nutrolin a myslim si ze to je to iste takze neviem ci to pomoze. mate s tym niekto skusenost? dakujem za odpoved a za kazdu radu budem vdacna, popripade nejake babske recepty aby maly viac papal dakujem. Uz mi aj schudol.

marianella
14. aug 2010
simonka99
14. aug 2010

@marianella a ostala mu ta chut do jedla? my sa tez trapime s nejedenim-myslim,ze jeme podobne potraviny,ako tvoj maly.

marianella
14. aug 2010

@simonka99 to ešte len zistim, či mu ostane chuť do jedla... od včera mu davam ten peritol 🙂

simonka99
14. aug 2010

@marianella 😀 nevsimla som si datum 🙂 tak drzim palce 😉 my prave sme dojedli hranolky a teraz mozem rozmyslat,co budeme jest dalsie dni-u nas obcas funguje ryza so stavou z brozkynoveho kompotu,ked sa zadari,tak aj slepacia polievka.A to je z ''hlavnych jedal asi vsetko.Inak kazdy den vypije Actimel a stavu z dvoch pomarancov-to ma tesi,len trpnem,aby sa mu aj to neprejedlo 😎 z ovocia jedine jablcko a obcas jahody a banan.Prednedavnom som odstavila od kojenia a zacal odmietat aj jogurty,ktore dovtedy jedol...kamaratky,ktore tu mam(zijeme v Anglicku) sa na mna pozeraju ako na prehnane starostlivu matku,ale ja uz som z toho niekedy zufala....vzdy ma trosku 'potesi''.ked zistim,ze v tom nie som sama....

julianka99
16. aug 2010

Ahojte maminky, tak aj ja sa musim bohužial zaradiť k Vám do temy.... naša malinká 10mesačná dcerka sa rozhodla že nebude obedovávať.... inak je pekne, až na ten obed... môžem jej uvariť čokolvek a nie a nie to zjesť.. trapime sa aj hodinku kým to popapá.... a to máme pustené rozpravky alebo sa hrá s hračkou.... nemáte nahodou nejaké rady ohladom tohto? A ešte som zabudla napisať že to trvá asi dva týždne....
Dakujem pekne...

rebecca2006
19. aug 2010

caute baby! nasla som tuto temu, ako stvorenu pre nas, tak si vravim, ze si idem aspon srdiecko vyliat, mozno aj niektora z vas poradi. Mam 13 mes Martinka, zatial je plne dojceny, ale planujem odstavit. Jedak je od zaciatku- ak teda nepocitam cicanie, to mu ide uplne skvele, slaby- ale posledne di je to uplne otrasne. Nemam pri tom pocit, ze by nebol zdravy, mal nejaky problem s bruskom, alebo mu isli zubky. Aj ked, to posledne clovek niktdy nevie, slinta dost- len uz nema prerezane len posledne stolicky a ocne, a v ich mieste dasienka zdurene nema, tak nepredpokladam.
Pri zavadzani prikrmov najskor v pohode, potom do mesiaca zacal odmietat, prechodne som mu davala aj Hippky lebo tie mi jedol lepsie, potom zasa naopak, Hipppku ani za svet do ust, moju stravu aspon trochu. Dlho sme aj mixovali, kusky mi nezjedol ai za svet. Asi mesiac sme nejedli ani maso ani zeleninu, en ovolcie a na veceru kasu.
Potom zasa zmena, vsetko sladke odmietal, naopak obedy celkom smakovali a kedze nebol velky jedak, tak mu jedna davka vysla na obed aj na veceru
Teraz asi tyzden- dva, nechce jest nic. Uplne bojkotuje lyzicku. Ked ma vidi s lyzickou a miskou tak reeev ako tur, a to bez ohladu na to, co v tej miske je, nechce skutocne nic, ani kase, ani jogurty, ktore doteraz hrali prim, proste nic.
Krmit sa tie znedovoli, proste zatne zubky a hotovo. Nepomaha nii, neda sa s nim ani po dobrom ani po zlom. Jedine co akceptuje, je to, co si sam vezme do ruky a da doust, len to uprimne povedane s jedenim vela spolocne nema-
ekne to tu jedna mamina nazvala ko ochutnavanie. Rozok ozuzle, zemiacik rozmrvi, odhryzne si a vypluje, jedloporozmazuje po stolicke, pohadze po zemi. V puse skonci malinko.
Uz si fakt neviem rady a vobec neviem, ako mam k nemu pristupovat.
Ja sama sa desim casu, ked bude mat zasa dostaj jedlo. Neviem, ci sa mam snazit doslova do neho nieco dostat, alebo to mam ignorovat a snazit sa netrapit. Moj muz tvr,di, ze netreba prehanat a nechat ho tak, ale on sa s nim cely dem nesere. Mam ho nechat hladneho alebo mu davat to, co akceptuje, teda v jeho pripade napt. nesolene chrumky , kusky ovocia a tak. Mam prechodne prestat krmit lyzickou? Alebo skusit lyzicku inu? Paneboze, co????
Julianka, mozno ze je nevyhovuje cas obeda, ked ti nokedy papka pekne, tak mozno len nie je hladna....Rady nemam, moj proste nechce jest nikdy....

martinka17
19. aug 2010

@rebecca2006 neviem či to pomôže, môj malý tiež skoro noč nejedol, pomohla zmena režimu jedenia a probiotiká. Asi týždeň bral probitiká, tie som mu dávala do čaju a úplne som zmenila režim jedenia. Tiež je plne kojený, ak chceš, ozvi sa rozpíšem, ak si to skúšala nebudem zbytočne zapisovať stránku 😉

rebecca2006
19. aug 2010

martinka, ďakujem, naíš, prosím. Možno pomôže, už skúšam všetko. Probiotiká dám, už som nad tým uvažovala. Aké probiotiká si dávala? Mám doma BioGaiu a Nutrolin B- kvli B vit by bol Nutrolin asi lepší, ale ten nechce ☹ Dnes som skúsila mu poobede nč nedať, len ovocie do ruky, zjedol koľko zjedol, a kúpila som nové farebné lyžičky, a robila som všetko peto, aby som ho nedojčila. Večer kašu zjedol asi polovicu, bez reptania, kěĎ presta otvárať pusu, tak som prestala kŕmiť, tak uvidím, čo bude zajtra. Vďaka moc. 🙂

martinka17
19. aug 2010

no ja som dávala tiež ten nutrolin, ale dali mi v lekárni také rozpustné, majú príponu pedtabs....hodíš do čaju a rozpustí sa v ňom, má jemnú pomarančovú chuť. Trošku v tom čase grckal, ale pomohlo to.
Ja som ráno kojila aj na tri krát, potom mal pred spaním obed, po zobudení dojedol akože obed a potom poobede buď pribinák, jogurt alebo ovocie, ale vo forme výživy, kúsky nechcel jesť ani do ruky, večer kaša a kojenie, v noci kojenie....cez deň ani náznak kojenia, to jednoducho mlieko nedostal. A potom som to celé zmenila, ráno po zobudení mlieko, po hodinke dostal pribináka alebo jogurt, to boli akože raňajky. Pred spaním len polievka, riedka, ak necehl jesť, naliala som do pohára a vypil ju, on už na 13 mesiacov pil z normálneho pohára. Po zobudení dostal potom akože druhé jedlo, väčšinou zemiaková kaša a nejaká omáčka, bez mäsa, lebo to treba hrýzť a to on nebude 😉 Ináč 13 krát zo 14 dní jedával zemiaky 😲 Ale nevadilo mu to, tak som to tak nechala. Potom poobede dostal výživku a večer kaša. Vďaka tejto zmene a tomu probiotiku teraz dobre jedáva, teda zje jogurt, polievku, ak má náladu, tak aj trošku druhé jedlo, dokonca je ochotný jesť aj kúsky ako mäso alebo cestovina či ryža 😀 Ja viem, ako sa cítiš, aj ja som to mala ťažké, stále keď mi nejaká maminka povedala, joj, keď to moje dieťa toľko veľa je, len by niečo jedol, som povedala, budˇrada že nevieš, aké to je bojovať o každú jednu lyžičku jedla ☹ Ešte stále je to občas boj, musí mať pritom hračky, rozprávku, skrátka sa nejako zabávať, ináč nebude jesť, prvá lyžička je ešte stále často boj, pokiaľ neochutná, čo vlastne dostane, potom u väčšinou otvára celkom slušne ústa.
Keď si spomeniem, ako sme mali dni, keď tiež zjedol až jeden jogurt.....hlavne jedna vec, ak má rád tyčinky, hamky...hocičo, čo maminky považujú za sladkosti, daj mu to, nech niečo chrústa, postupne sa to zlepší 😉 teda, to je román 🙂

knobloska
20. aug 2010

@rebecca2006 já to znám, ale na každé dítě zabírá něco jiného. Je to krutý, ale neosvědčila se mi metoda něco do ní cpát, jednou se poblinkala a od té doby to opravdu nedělám. My u jídla pouštíme pohádky, jinak ani pusu neotevře. Mně se osvědčily suché brambory, suché těstoviny, ovoce nakrájené na kousky, okurka či jablíčko. To dám na stůl a nevšímám se jí. Ona si postupně zobe sama. To dělám dny, kdy nechce vůbec nic, jinak se teda snažím v židličce u pohádky.
A tu lžičku mu zkus dát, třeba jí vezme na milost, možná jednu ty, jednu on.
MM je taky chytrej, že přeháním, ale přesně, on tady s ní celý den není, nečuchtí oběd, kterej letí do koše, takže ho to tolik nes...re.

rebecca2006
20. aug 2010

baby nmoc dakujem za rady aj za povzbudenia niekedy staci pocit, ze v tom nie som sama. POskusam a uvdim. Na ranajky dal trochu ovsenej kase, prplal sa v chcele a zjedol uhorku- tu lubi na dsiatu som mu dala len ovko do ruky, teraz spi, obed bude po zobudeni, Tak uvidim. Sku,si mozno zaviest obed alebo jeho cas t pred spinkanim. Martinka, a ake riedke polievky si mu robievala? My sme este vo faze, kedy o dvojchodovom obede ani nechyrujeme, dostaval doteraz vsetko miuixvane na gebuzinu stylu hustej polievky kusky bojkotoval. A omacky si ake robievala?