Moje dieťa nechce papať. Poradíte lieky na chuť do jedla?

siwike24
21. dec 2007

Ahojte mamicky .Mam 17mesacneho syna a nechce papat. Viete mi poradit nejake kvapky alebo tabletky,aby mal chut do jedla.Dakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

samasa
22. mar 2013

@ingmiriama u nás ho napína asi zo všetkého ostaného 😀 rezance , kapusta, aj kapustnica, šošovica, hrašková polievka, šunka, syry 😀 nič si z toho nerob...bojovat msuíš...ale jeho to prejde... 🙂

nina2110
6. apr 2013

ahojte, pridávam sa aj ja do diskusie "nepapačov". Malá bude mať 6 mesiacov a kedže nebola vôbec kojená, tak už dosť dlho prikrmujeme, čo sa týka mliečka to vypije iba v spánku, inak vôbec, to ani nechytí cumel, no ak jej dám čaj, tak ten vypije a to nemusí ani spať. Príkrmy jej chutili, no už druhý deň štrajkuje a vôbec ich nechce. Aj keď jej dám jej obľúbenú kašu, či výživku, tak zatvorí pusu a koniec. AK sa mi podarí jej do pusy aj vložiť lyžičku, tak si to tam pekne uskladňuje a ak už ju ma plnú tak všetko vypľuje. Vôbec netuším čo sa mohlo stať. Najnovšie pri papaní aj plače. Keby nejedla celý deň, tak jej to vôbec nechýba a nepýta si, nemáte s tým skúsenosť? resp. neviete mi poradiť čo robiť? Ďakujem ( a ešte čo sa týka mliečka, tak to max. na jednu dávku vypije 120ml a tiež nemusí potom aj 5 hod. jesť)

lilla83
13. aug 2013

Mam strasne chudu dcerku. 21 mesiacov a 10,5kg. Ako ju prinutit viac papat? Papa hlavne obedik, rano zje tak lyzicku-dve jogurtu, nejaky melon-ten jej ide, poobede kusok chlebiku, hrozno- zase skoro nic, a navecer UM. Co jej mam davat, aby pribrala? Je stale v pohybe a rastu jej aj zubky, ale aby skoro nic nejedla, to nie je normalne :-/

emilia25
13. aug 2013

@lilla83 my teraz chodievame pychat b12 ku doktorke je to hlavne na pribratie a spevnenie celeho telicka kedze budeme mat uz rok vazime 7750g 2 poradne sme vobec nic nepribrali a este sa sami nevieme ani sadnut sediet sedi ked ho dam ja ale sam ani bohovi ale zas uz na nohach pekne stoji.druhorodennemu to pekne pomohlo tiez sme mali tento problem a ked sme ich douzivali pekne sa uz zacal sam dvihat a do konca kolo roku aj dva mesiace sme uz pekne chodili.vsetko sme dobehli.aj na najmensom uz vidim trosku male pokroky.aspon co sa tyka lozenia tam sme mali nohy ako zaba a nic ani naznak ze by sa snazil sa posunut a cil pekne jak zabka skaceme dopredu ked mu tie nozicky drzim.

hatsepset
21. okt 2013

@lilla83 ahoj ja mam 20 mesacneho syna a vazi necelych 10 kil tiez velmi malo papa, drzi to v licach, alebo to vypluje, alebo sa povracia a s kazdou chorobou, alebo rastom zubov je to horsie :/. Ako tu uz mnohe pisali vyhladovať sa neda - resp, neje 5-6 hodin potom zje 3 lyžičky zemiaku a pohoda zase nič nechce do večera :(

ivajaro
21. okt 2013

Ahoj, přidám se k vám.. Moje dcerka (11 měsíců) nechce papat...
Ráno sní max 120ml mlíčka, svaču nechce, oběd max pár lžiček a odpolední sváča zázračně půl sklenky přesnídávky... Už jsem s toho na nervy, ovoce do ní nedostanu, kaše mléční taky né .. už nevím jak na to aby něco papala ...

dominikuliku87
11. jan 2014

ahojte, dievčata....moja dcerka ma 4 roky a 14 kg, uz som zufala, skoro vobec nic nechce jest, a ak, tak len rozok s tatarskou, alebo nieco podobne, sem-tam zje aj teplu stravu, ale len malo, ma vsak problem s nosnymi mandlami, ktore jej onedlho budu vyberat, moze byt nechut do jedla podmienena aj tymto, dakujem

dominikuliku87
11. jan 2014

@dominikuliku87 a este by som dodala, ze je hyperaktivna a okrem beznych chorob, neprekonala ziadne, za co som vdacna🙂

damianboss
12. jan 2014

tiez mame problem s papanim..rano ked sa zobudi zje iba jogurt..aj to hotko tazko..tak sa mu urobi vajicko alebo sa mu dava sunka salama..parky..pasteka s chlebom..da si raz a koniec..a nechce potom papat 😒 a aj ked je uz varene robi sa hoci co ..ale aj tak odmieta ma najradsej kasu..sa mu urobi papa z toho raz dva krat..a konec..je chuducky...vitaminy neviem ake dat..nechce brat lieky vzdy ked sa mu da sirup napneho a vyzvracia sa...&a nechcem ze aj to malo co spapa vyzvracia..mma pomaly 2a pol roka a vazi.11kg..asi prosim napiste mi spravu VELMI PEKNE DAKUJEM..ZA POMOC A OCHOTU.. ☹

janula370
21. jan 2014

Ahojte mamicky som zufala lebo mam chlapceka Jakubka bude mat v aprily 3r. a papame velmi malo a teraz sa nam vyskitol aj aft v pusinke tak uz tyzden my vobec nic nechce jest a je chuducky ako nitka a dcera bude mat 6r. a s nou to mame tak isto uz od narodenia neviem co by som uz mala spravit aby im zacalo aspon trosku chutit varim velmi pestry jedalnicek uz ani neviem co by som im dala a stale je to marne porate my prosim nieake kvapky..... vitaminy sme uz skusali ale vobec nic ☹

dominikuliku87
21. jan 2014

@damianboss ahoj, moja dcerka ma 4 a pol roka a vazi 14 kg, oproti tomu moj 11 mesacny syn ma 11 kg, cize, opak mojej dcerky....Ja som tiez skusala vselijake sirupi na chut do jedla, probiotika berie kazde dva mesiace, teraz som jej zakupila rakytnikovy sirup,a nic....zo zaciatku, ked nechcela brat ziadne sirupi ani tabletky, tak som jej to zamiesala do sirupovej vody alebo dzusu, teraz s tym uz nemame problem, ma Tvoje dietatko nejake zdravotne problemy, lebo ta nechut moze byt sposobena aj tym...dcerke budu zajtra vyberat nosne mandle, lekarka vravela, ze to moze byt zapricinene aj tym, lebo neciti zaidnu chut a vecer mi aj chrape a nevladze dychat, verim, ze po operacii to bude vsetko ovela lepsie, drzim palceky🙂p.s:ak uz, ozaj, nepomoze ani to, sla by som za pediatrom, popripade za gastroenterologom, dufam, ze som to napisala spravne🙂

dominikuliku87
21. jan 2014

@janula370 ...tiez by som sla za pediatrickou, alebo vyskusala vitamin B12..skusala si?

gab1kaaa
21. jan 2014

Pivove kvasinky podporuju chuť do jedla, su dostať v lekarni, no neviem či su vhodne aj pre detičky.

janula370
22. jan 2014

dominikuliku87 ano bola som u pediatricky a povedala ze vsetko je ok a B12 som este neskusala tak uvidime ale dakujem

frkanka
4. feb 2014

mne moj maly nechce nic varene☹ a to od 5 mesiaca papal vsetko krasne co som mu navarila a teraz uz mesiac varene asi ani nejedol ☹ jablcko, korku z chlebika, chrumky a hluposti to by jedol ... a uz som z neho tiez fakt zufala.tiez dokaze nejest aj pol dna mliecko pije len pred spanim....akoze nic mu nechyba je fajnucky ma 10m a cosi cez 11 kg

organicshop13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marthuska
15. máj 2014

Na vacsinu deti zaberie to, ze budu u susedov vidiet deticky papat, a hlavne ine chute. Susedova mala (4r) doma ani v skolke nepapa, u nas veru zje vela a hocico. Takze raz do tyzdna je u nas a ked vidi nasu, ako papa🙂) a nasa v skolke tiz jedlu velmi neublizi a ked su spolu u nas obidve zjedia vsetko, cestoviny s tuniakom, mrkvicku, rukolu, sa fakt pretekaju, ze ktora kolko kuskov coho spapa. Netrebs robit paniku. Az ked nechutenstvo trva viac ako 3 mes. Ja ked som bola mala, jedla som obden, proste jeden den trochu a druhy den vobec nic.

lenadka
15. máj 2014

Skús multivitamínový sirup pikovit, mne o ňom vždy začnú baby lepšie jesť 😉 ak je to veľmi akútne pediater ti predpíše peritol, mojej staršej dcére ho pre pár rokmi Dr. napísala, je pre anorektičky, nemám pocit, že by zabral viac ako pikovit.

tonicka1
28. sep 2014

aj my mame taky problém že musime nutit sme tam aby papal musime aj pokricat aby isliel papat :(

tonicka1
28. sep 2014

ano skolek ano teraz škole nechce tiež by som potrebovala nejaku radu dakujem 🙂

maria91
4. sep 2015

Dobrý deň. Chcem sa spýtať čo mám robiť keď moja mala ma 3 roky A váži do jedenásť kilo.ale odmieta jesť. Chcem vedieť čo mám robiť aby začala jesť. Lekárka nás poslala už dávnejšie aj do nemocnice keď bola menšia ale všetko bolo ok.skrátka nemá chuť do jedla .Prosím poraďte mi ako by začala papať. Ďakujem veľmi pekne za informácie

lenosko
4. sep 2015

@maria91 moj krpec ma 2,5r a 10,2kg. Az teraz pomalicky zacina jest. Este nedavno bol na 90% kojeny, vsetko ostatne odmietal. Mlieka uz bolo malo, ale aj tak radsej hladoval, ine nedal ani len k ustam. Vsimla som si unho zvyseny zaujem o jedlo vzdy ked dobral injekcie B12. Dostal 5ks v januari a 5ks v maji. Ale to na zaklade krvnych testov po vysetreni na gastre. Odporucam vyskusat kvapky B-komplex, vyraba firma Generica. Staci 10kvapiek denne, ziadne plne lyzicky ako u inych.
Teraz mu varim aspon to co ma rad, napr. kuracia polievka s pismenkami, cestoviny - vrtulky, tie aj samotne si da, prip. s troskou stavy z duseneho masa, ryza dusena na cibuli. Je toho malo, ale aspon nieco...
Boli sme aj u psychologicky, ani ta si s nim neporadila. Len nam dala "mudru radu" aby sme ho naucili stolovat. Cize sedel pri prestretom stole, pribor v ruke a aj tak nejedol.

maria91
5. sep 2015

Ďakujem veľmi za radu .

unique26
10. nov 2015

Čaute babule, tiež sme mali tento problémik, začala som dávať jeden perfektný sirup na prírodnej báze a skvele podporuje chuť do jedla, plus je vo veľkej miere obohatený železom.
Je to Narosan čučoriedkový od spoločnosti JUST, ak by ste chceli viac info, pozývam Vás do našej JUST skupinky, kde fičíme na týchto prírodných produktoch

https://www.modrykonik.sk/group/7197/

marthuska
11. feb 2016

@hatsepset @lilla83 ahojte pridavam sa k nepapacom, moja mala ma takmer 2 roky a 10kg, skusala som uz vsetko, papat von, u susedov. Sladke nechce, normalne jedlo ano ale malinko. Trebars 5ks cestovin vrtuliek a tri kococky masa, to je obed. Este tak banan, por, hokaido tekvicu, inak nic. Okrem nepapania je aj uzasne prieberciva. Zemiaky a ryzu vobec nechceC cestoviny este ako tak. Mlieko nechce vobec. Na rano zje deci acidka s musli. A potom poldna nic

nicollettka
11. feb 2016

nastastie moja malinka papa pekne, baby dufam ze sa vam to polepsi a ze vase deticky zacnu papat

marthuska
11. feb 2016

@lenosko no a teraz uz papa?

lenosko
11. feb 2016

@marthuska stale je to biedne. V skolke sa trosku rozjedol, ucitelky hovorili ze z polievky len stavu, z druheho napr. ryzu, masko vobec, ani zeleninu, na olovrant aj kusok chleba si da. Nic nove nepribudlo, stale tie jedla si da, co som vyssie pisala. Teraz je chory, tak uplne odmieta jest. Len vodu si pyta, kusok jablka, kusok bananu... a materske mlieko (nasa zachrana).

horana
11. feb 2016

Pangamin, pivovarske kvasnice, z lekarne, to je na chut do jedla, sice to niekedy trva povedzme par mes. uzivania, ale je to ciste prirodny produkt...moj sa potom rozjedol az moc a mali sme zas opacny problem 😠

marthuska
11. feb 2016

@horana a brali ste bkomplex a po kolkych mesiacoch oripadne rokoch sa rozjedol az moc?