Nechce jesť ovocie. Čo iné mu dať na olovrant?

webka
20. dec 2008

Ahojte, mam skoro rocneho syna a uz par dni na olovrant odmieta ovocie, ci surove nastruhane alebo uvarene...kedze je iba varenu stravu, tak tych moznosti nie je az taj vela...je jablko, hrusku, banan...tak som si myslela, ze uz ma toho dost, stale to iste... dnes som kupila mrazene mirabelky a spravila som jablkovo mirabelkovu vyzivu a zjedom maximalne 100 g...

napadlo ma, ze pred par dnami zvracal po tom, co zjedom jablkovu vyzivu, ci si to pamata a kvoli tomu nechce ovocie...

Obcas mu dam kasu, tu zje.
Co ine by som mohla davat na olovrant ? Chlieb velmi nechcem.

Inak nas jedalnicek je takyto :

Rano - UM
Obed - zelenina, maso
Olovrant - jogurt a doetraz ovocie
Vecer - UM

Dakujem za rady

junovka
20. dec 2008

s tym vracanim z jablka mame aj my skusenosti.Tiez uz mi nechcela papat dalej ovocie, co sa pozvracala z jablka.Zial, ostalo jej to dodnes.A to ma uz 7 rokov 😒 Co uz.Netreba davat nic nasilu.Ak nechce papat ovocie, tak mu ho nedaj.Pockaj 2 tyzdne a skus potom, ak ani vtedy nebude chciet, tak... vitaj v klube. 🙂 😉

zuza.m
20. dec 2008

no ja ešte neprikrmujem ale ked už može papat tak napriklad puding s piškotami a skovat tam to ovocie 😉 .a určiete si to znechutil stym vracanim,aj ja mam niektore jedla znechutene prave z toho dovodu. 😒

webka
autor
20. dec 2008

co davate detom na olovrant vy ?

a puding mu tiez nechcem davat, sama ho nejem.

zuzka99
20. dec 2008

ja by som tiež zamaskovala ovocie do jogurtu, alebo s piškótami a postupne si znova zvykne.

amatula
20. dec 2008

zamaskovane ovocie deticky aj tak objavia 🙂 skus teraz tu kasicku a ovocie mu zasa zachuti mozno sa ho len objedol.preco nie puding???

fifinna
21. dec 2008

webka, mne maly nechcel ovocie nikdy, teraz si raz za cas da ale az vecer, to mame s manzelom taky zvyk a on sa k nam pridal. Ja som maleho strasne dlho do obeda len kojila, potom som skusila presnidavku a ked sa jej prejedol zacala som davat vianocku alebo rozok s maslom. A tak mu to do teraz striedam, par dni presnidavku a par dni pecivo, a ked nechce nic tak ho len nakojim. Preto si zvykol uz o jedenastej jest polievku. Takze niekedy sa stane ze papa az tu polievku.

kili
21. dec 2008

ja by som skúsila zamaskovať do jogurtu, tiež tak teraz skúšam maskoavať mandarinku a zje ju, ale chcela by som, aby mu aj zachutila a fakt ju jedol aj samotnú, tak uvidíme kam sa dostanem. Ale ak je po mne, že čo nie tak proste nie, tak s pánom bohom 😝 😀

elize
21. dec 2008

tiez sme mali obdobie, kedy odmietal akekolvek ovocie. Ale preslo mu to. Teraz ked poviem ideme papat jablcko tak mlaska a krici kym ho nedostane. Ale uz nechce mixovane, radsej si sam odkusuje.
Ked nechcel ovocie maskovala som ho do kase, do jogurtov, pridavala som vela piskotov ... No des a hruza, aj tak zjedol minimum. Nukala som mu ovocie kazdy den, no nenutila som ho jest to. No a jedneho dna zjedol vsetko a bolo po probleme. Trvalo to skoro 3 tyzdne.
Tak snad to tiez bude len take obdobie 😉