Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

lucustek
30. jan 2009

ahojte. vidim ze niesom sama ktora ma problem s tym ze jej maly milacik nechce nic papat a uz pritom vobec nevie posediet.ja som na zaciatku maleho krmila v choditku behal mi po byte a ja za nim...potom sa mu ani to nepacilo..tak som ho lakala na nejaku hracku a ked si ma nevsimal som mu potajomky pchala ku ustam lyzicku no ale tento tyzden uz ani to nezabera.jedine co ho zaujima je mobil ale musi ho mat v ruke a hadze ho o zem ..to sa mu paci a vtedy pekne papa...no dnes uz nechcel byt ani v choditku tak som ho silou mocou priputala v autosedacke a manzel mu pustil jeho oblubenu pesnicku aj s videoklipom a tak som ho pred televizorom v tej autosedacke hojdala a krmila..a zjedol mi dve vyzivy naraz hehe..najprv hipp mrkvu so zemiakom a za tym este frutapuru ovocnu....uvidime co nove vymyslime pri zajtrajsom prikrme

lucustek
30. jan 2009

este som zabudla dopisat ze ja som zacinala s ovocnymi prikrmami a nemala som ziadny problem zavadzat zeleninu ani masko..maly papa vsetko len proste neobsedi

patricia1971
30. jan 2009

lucustek, tuším máme podobné detičky. Tak som sa zasmiala na tom, že tvojho malého zaujíma mobil. Aj moja malá je za ním úplne besná. Dám jej dudel a na mobile pustím jej pesničky a tak ju ukludním. Ale nemá ho dlho, ale keď je už fakt zlá,tak mobil zaberá. Aj my sme už dnes konečne jedli trochu kaše, veď už týždeň papá len mm. Asi jej už to antibiotikum zaberá. tak snáď sa to už aj u nás rozbehne s tým jedlom.... 🙂

kakulienka
30. jan 2009

lucustek, aj ja malu krmim v choditku. stolicku na papanie odmieta, tak len v tom choditku. Ale tiez sa jej to uz prestava pacit a ja ju musim zabavit roznymi hrackami. Mobil by sa jej pacil, ale ona si ho dava hned do ust a potom by bol cely od jedla, tak jej radsej davam hryzatka a hracky, co sa lahko umyvaju. 😀

amarelka
30. jan 2009

patricia ahoj...nič si z toho nerob/lahko sa píše asi, viem/, že malá teraz nechce papať, ked je chorá, my sme tým tiež prešli a som sa bála, aby po chorobe papkal malý normálne...dr. mi povedala, že to ani nie je dobrrré, aby papal vela, ked je chorý, hlavne nech má tekutiny.... 😎

akurát, ked sme zaviedli ovocie, malý nejako nezje vela zeleninky a maska 😒 ..ovocie v pohode, aj kašu,..len tá zeleninka.... a pritom spapal všetko, kým sme nezačali ovocie. Asi mu budem primiešavať trochu jabka k zemiaku a masu 😵

lucustek
30. jan 2009

kakulienka ....aj moj maly si mobil dava do pusinky a preto ho drzim z jednej strany a vzdy ho vysuvam a zasuvam aby svietil aby ho to lakalo a potom ho pustim len ked mu davam do pusy jedlo a on ho medzitym hodi o zem...

patricia1971 .....no ja som malemu davala telefon aj do kocika ked sme boli vonku a on sa mi zobudil a rozplakal tak sme mu zapli pesnicky na mobile a polozili do kocika...a pri papani alebo na ukludnenie taktiez zaberaju dialkove ovladace alebo kalkulacky...a tiez vsetko co svieti a ma vela tlacidiel

amarelka
30. jan 2009

😀 lucustek, inak tie mobily a dialkové..aj naše oblúbené a ešte káble..ale ja naopak, to musím dať z jeho dohladu preč, ked papáme, lebo sa len za tým naťahuje a potom ho velmi jedlo nezaujíma... 😅

patricia1971
30. jan 2009

amarelka,tak to si ma potešila, ja sa stále stresujem, že či ešte začne normálne papať. Veď mi tak krásne jedla zeleninku a masko, aj kaše a potom zrazu nič. To mi už prestala jesť pred tou chorobou, určite to malo nejaký vplyv na ňu, ale keď už dnes papala trošku kaše, tak som sa tešila. Mám ešte 2 deti, ale s tými som nikdy také problémy nemala, tí jedli a spali úplne v pohode. No tútu malú si vychutnávam a som nejaká opatrná vo všetkom...No a u nás išli ešte tie ovocné hippky, ale ovocie nie,to je nechutí, neviem prečo, budem skúšať... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

amarelka
30. jan 2009

možno už cítila, že na nu niečo lezie, tak jej nechutilo-ako aj nám dospelým
skús pozrieť či tie hippky sú čisto len ovocie...ja malému dávam do jablčka popučené piškoty, tak tri a 😉 mu to viac chutí..alebo skús banan spolu s jablčkom...

lucustek
30. jan 2009

amarelka ..no presne na tie som zabudla...to ked manzel hraje playstation tak maly stale sa mu hadze na joystick a ked ho vezmem tak si len sadne na koberec a stale pcha do pusy kabel od playstationu ... no a o notebooku ani nehovorim..to svagrinej uz vytiahol dve tlacitka z klavesnice 😀
sikovny...asi bude nejaky monter instalater 😀

stvura
31. jan 2009

Ja som zaviedla papanie vylucne v detskej sedacke, no zatial ju vypchavam plysakom, lebo maly sa v nej vrti a vrti. Papa pekne, nato ze ma 5.5 mesiaca je uzasny. Uz si aj sam laduje. Troska sme mali problem s brokolicou, no zrejme si na nu potreboval zvyknut, na treti den uz zjedol pol misky.

patricia1971
31. jan 2009

amarelka-už sa to rozbieha, ráno bolo kojenie a teraz som skúsila kašu piškótovú a troškou banánovej vyživy a dosť spapala. A jasné,že jej budem dávať čisto len ovocie, ale teraz som rada, že niečo vôbec papá. Budem postupne skúšať, skúsim za nejaké 2 dni aj zeleninku, no bude zase začínať, ale čo už... 🙂 🙂 🙂

basika
31. jan 2009

ach jo, je to hrôza s týmito našimi jedákmi...

my sa stále striedavo oblačno trápime, niekedy ani fľašku nechce chytiť, je to riadne vyčerpávajúce....

keby človek vedel do kedy to bude trvať

junovka
31. jan 2009

basi, kazde dieta je ine.Jednemu to trva niekolko dni, mesiacov....a niekomu to ostane na cely zivot 🙂 😉

amarelka
31. jan 2009

patricia nevadí, hlavne, že už jej začína chutiť...nám nejako prestala šmakovať zeleninka, 😝 tiež idem skúšať odznova po jednom

amatula
31. jan 2009

basika nam to trva uz 4roky a stale sa trapime raz pekne papa a potom katastrofa.a druhy ma devet mesiacov a to iste 😖
ale co uz ked su po mamine....... 😎

junovka
31. jan 2009

ved prave....aj som sa vas mamicky chcela opytat, ci to nahodou nemate v genoch??Nakolko u nas to je na 100%, ze Timeika to podedila po mne 😀 😀 ....a ta druha je zase po manzelovi.Ta by jedla stale 😝 😝 😀 😀 🙂

patricia1971
31. jan 2009

amarelka-zeleninku zatiaľ ani neskúšam, ale tiež začnem odznova, mrkva, zemiak, masko, no postupne a uvidím. Ale ovocná hippka a kaša už idú, takže u nás to bolo aj tou chorobou.... 🙂 🙂

junovka-také gény by som aj chcela mať, ja by som v kuse len jedla, to je moja radosť živote, takže moja malá po mne určite nie je. 😀

amatula
31. jan 2009

junovka urcite je.....ja ked som bola mala som neznasala polievky a banany..a moj syn na 100% to isté 😅 a mna ide porazit...

junovka
31. jan 2009

amatula, aspon sama vidis, ako sme asi tiez tym sli na nervy nasim rodicom 😀 😀

amatula
31. jan 2009

no hotovo......to ma akoze este co caká 😅

junovka
31. jan 2009

😀 😀

Ja hovorim.....keby len take problemy sme mali s detickami, ze? 🙂 😉

basika
1. feb 2009

amantula - no je to niekedy des, teraz ale celkom sa rozpapala, nie je to boj ako dostať lyžičku do úst. Pekne otvára pusinu, nie je to pre mňa také vyčerpávajúce, lenže zasa keď cez deň papá príkrmy, tak neostáva priestor na mlieko... a niekedy mi nechce čajík piť...

amatula
1. feb 2009

basika s tym cajikom sa netrap,niekedy deticky cajik odmitaju a hlavne v zime.....a ak kojis..neviem ci este kojis??tak jej cajik vobec netreba 😉
a aj mliecko su deti co preferuju mliecko a su deti co zasa moc mliecko nemusia...a to uz od utleho veku 😉

basika
1. feb 2009

amatula - nie už nekojím, keď sa napríklad vybláznime, tak vtedy vypije, pocíti smad. Inak cez deň ponúkam a nič. Však ty máš len o pár dní staršieho chlapčeka ako ja dcérku.

amatula
1. feb 2009

no len ja este kojim takze mi cajik nepozname..ked som mu aj nukala vobec nechcel.....n oto je dobre znamenie ze ked sa vyblazni tak je chuti...za normalnych okolnosti asi nepotrebuje,,neboj ked sa otepli bude to ine.....

emmillya
2. feb 2009

ahojte 🙂
tak sa pridavame aj my do skupiny deticiek ktore nechcu papkat 😖 S prikrmovanim sme zacali cca v 5.mes. kedze sme na UM. Mala pekne na to nabiehala , postupne sme pridavali a menili zeleninku. Nikdy toho nezjedla vela ale na zaciatok som bola spokojna, si myslim ze jej to stacilo. Zacali sme pridavat aj masko, co jej chutilo este viac 🙂 no zasiahol nam do toho silny rotavirus v kombinacii s kiahnami a po tej chorobe sme uplne niekde mimo 😖 (uz su to asi 2 tyzdne)
Mala nechce vobec zeleninku, troska zje s maskom ale je to slabotka, za kazdym jedlom chce pit len mlieko. ako keby sa ho nemohla dopit 😝 uz skusame vsetko aj ovocie , aj zahustit aj vselijake mudrosti a nic, zatne pusu a koniec 😢 Nechcem ju nutit nasilu tak sme zacali uplne odznova s mrkvou a dala som jej do toho mliecko -zjedla asi 40 ml -to musela ale hned dopit mliekom.
Neviem ci je OK ze pije len mlieko, na flasu potiahne aj kasu, sem-tam kukuricnu chrumku, nejaku tu odrobinku z rohlika... 😒
Viem ze sa tu dookola pise o tom ze treba trpezlivost, o co sa snazim ale predsa nemate nejake tipy alebo rady ako ste to zvladli ? 😕 Kazde dieta je sice ine ale mozno nieco z toho zaberie aj u nas 😉

patricia1971
2. feb 2009

emmillya-ja to tu tiež riešim už vyšše týždňa, malá mi prestala zrazu jesť, bola len na MM. My sme síce začai prikrmovať až v 7 mesiacoch,teda asi pred mesiacom, tiež bolo všetko super,zelenika chutila,aj masko,aj kaše aj ovocné hippky. A zrazu začala odmietať všetko. Bola som hotová,sedela so pri PC a študovala,čo píšu iné mamičky. Lenžeš minulú stredu už mala malá teploty, nasadili antibiotikum a bolo. Nič som do nej nedostala,len MM,ziadna iná strava. No a v sobotu som skúsila trošku kaše a spapala. Na obed ovocná hippka, zjedla polovicu,večer kaša,zjedla,okrem toho stále MM. No a včera tiež už dosť jedla,ale banán ani jablko nechcela, vyhrala to ovocná hippka, teda cez deň až 2,večer kaša. Dnes na obed som už skúsila mrkva,zemiak a masa a spapala to, skoro sa zadrhla....no bola som najšťastnejší človek...takže ona 2 týždne nejedla a teraz to prišlo samo a začína jej chutiť...takže zatiaľ budem dávať to,čo mi zaručene zje a potom to obmením čerstvým ovocím,keď sa už rozbehne.....no a v zeleninke mala dosť mrkvy....takže neboj, viem čo prežívaš, príde to samé,teraz to už iem aj ja..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bibinka
2. feb 2009

emmillya- určite máš veľký stres z toho, že malá nepapká akoby mala. Ale, pred 2týždňami prekonala rotavírus a kiahne dokopy. a určite bola veľmi vystrašená jednak z choroby, jednak z liekov a tej celej starostlivosti okolo nej.
Takže ona teraz ako obrannú reakciu zásadne odmieta všetku inú stravu. A UM pije dostatočne? Ak áno, neviem, prečo by si ju mala nútiť na príkrmy, keď je ešte slabá a potrebuje pomerne dosť času aby sa dala dokopy. Ver mi.A do toho jej možno už idú zúbky, takže jej reakcia je úplne normálna. Ty sa hlavne nestresuj. Daj jej čas. Daj jej to, čo jej chutí. Nejakých veľkých nedostatkov vo výžive sa zatiaľ nemusíš báť. Môžeš si kúpiť cebion multi-tam máš všetky vitamíny potrebné pri rekonvalescencii.Malej môžeš podávať probiotiká napr.nutrrolin, tam je aj bveľa vit.skupiny B a tie podporujú chuť do jedla.
My sme prekonali niečo podobné,síce bez vážnej choroby, ale: Alexander bol plne dojčený do pol roka, potom sme pomalinky nabiehali na príkrmy, tiež sa pekne rozpapkal, zeleninku, mäsko a pod. A keď mal skoro 8mes.šli mu zuby-5 naraz. A stalo sa zo dňa na deň, že prestal prijímať čokoľvek iné, než moje MM. A vytrvalo to odmietal 2mes.To už mal 10 mes.,zuby šli stále von a ja som to nechala tak, plne som dojčila, sem tam ponúkla niečo na zúbok, či už sme jedli pred ním, alebo chrumku do ruky. A presne v roku začal opäť jesť-to mal pauzu v zúbkoch a začal papkať normálne menu-samozrejme upravené podľa jeho organizmu. Ale zanedbala som trošku hladinu železa,ktorého mal veľmi málo(doteraz si to vyčítam) ,ale dr.nám ho predpísala a ako sa mu dopĺňalo železo do organizmu, bolo po probléme.
A ešte jeden príklad od môjho staršieho syna-ako 9mesačný mal nechutnú bakteriálnu hnačku, s ktorou sme skončili na infúziách a po pár dňoch nato dostal rotavírus. takže my sme dietovali celý mesiac, ale on an oplátku tiež vyžadoval len a len UM(bol dojčený do pol roka ,potom UM) Takže chuť k jedlu sa mu vrátila až po mesiaci.
Takže naozaj, malej dopraj času, ponúkaj sem tam nejaké jedlo,ale nenúť ju.

emmillya
2. feb 2009

patricia -vdaka ze ma upokojujes 🙂 no u nas ani to ovocie nejak nedominuje, ani banan ani jablko tak nie je co s cim moc miesat, obcas som jej hodila banan do kase ale to sme museli na lyzicku a to zjedla polovicu z toho co by potiahla z flase 😖
v zaciatkoch jej moc chutili vyzivky maskovo-zelenin. kupovane ale kvoli tomu rotavirusu co prekonala nejako nemam odvahu jej to opat dat 😔
no a po masku varenom doma sa mi uz 2x stalo ze mi zvracala /co mozno aj preto ze asi po hodinke uz tahala mlieko / takze masko sme na chvilu dali bokom 🙄