Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

berenika39
16. mar 2009

u2jana: kolik malá váží? nebyla by možnost třeba dvou tří týdnů jen UM, úplně příkrmy nechat plavat a zkusit to znovu potom? někdy to pomůže. kolik mlíčka denně pije? a chutná jí aspon to mléko?

mirustek1
16. mar 2009

u2jana,moja mala ma uz 8mesiacov a dokopy nic nezje.Na silu jej dam par lyziciek ked sapozabudne,ale vypluje,rozjeduje sa,a je po papani,Tak ju stale kojim.Doktorka tvrdi,ze pribera pekne,tak mam vydrzat a pit nechce nic,lebo nechyti flasu,ona ten cumel len hryzie.ale ukludnujem sa ze kojim,ale bojim sa aby jej nieco nechybalo,predsa je uz dost velka.

berenika39
16. mar 2009

já mám kamarádku, a ta taky s malým ted trochu takhle bojuje. tak to spolu pořád řešíme 😉 😉 . taky je dobrý ji brát, když má hlad, s vámi k prostřenýmu stolu, aby koukala, jak jíte, mít tam třeba něco, co je pro ní, a když projeví zájem, dát jí jen ochutnat, olíznout, po šestém měsíci už se nic nestane, když jí dáš od sebe třeba lžičku polévky, nebo ožužlat kůrku, nebo lžičku jogurtu, prostě zkoušet chutě, aby na to přišla 😀 😀 . UM jsou i taková, která víc zasytí, tak zkus třeba změnit mlíčko. A nebbo jí ho zahuštuj do láhve pár lžičkama kaše?

bufi
16. mar 2009

shaula - to je pravda, i když kupuju pro malou zeleninu bio, člověk neví, co je lepší. A 1,5kg brambor za 40kč, to je docela síla 😔 Taky se do masa nebudu hnát.
malá dnes taky nechtěla ani jednu lžičku. Problém je, že se budí v 10,30 v 11h už je protivná a v 11,30 už jde zase spát. A spí do teď. Takže jí dávám zeleninu spíeš k svačině, ale co budu dělat, až budem dávat svačinky, to nevím 🙂 v 6ráno 😀

u2jana
16. mar 2009

to s tym stolovanim sme na nu tiez skusali, ale ona ked je hladna, chce sa rychlo napapat s flase a krmenie lyzickou je nervuje 😒
kasu davame pred kupanim lyzickou - par ich do nej dostaneme, len ona sa zacne vzdy jedovat a je po papani... ja uz fakt neviem, co s nou... asi len vydrzat a skusat a skusat ☹

shaula
16. mar 2009

Bufi - no to jsem ale myslela, že bio brambory stojí víc... I když ve srovnání s "normálními" bramborami je to dost, ale i tak mě to trošku překvapilo. Já se totiž teď do hypermarketu moc nedostanu a u nás v malém Albertu bio brambory nemají...

shaula
16. mar 2009

Bufi - sice ti závidím, že ti spí do 10,30, ale s tím denním režimem budeš mít asi trochu problém. Zkus ji ráno budit... Vím sice, že mě by se do toho vůbec nechtělo, já jsem ráda, když mi chrní🙂 Ale na cca 7měsíční (?) dítě spí moc, už po hodině od probuzení. Počítám, že večer asi nechce usínat a chodí spát hodně pozdě, že?

helena001
16. mar 2009

u2jana - ja som moju dceru do vyse roka krmila len flasou, lebo lyzickou odmietala, resp. zjedla malo a mala som ine starosti,tak som to takto riesila. Papala pekne aj zeleninu s masom rozmixovanu aj kasicky aj mlieko a postupne som ju ucila, ked som mala trochu kludu, na lyzicku, a naucila sa

amatula
16. mar 2009

u2jana neboj ja si myslim ze to chce len cas..malá ma este len 6mesiacov...moj takisto nechcel prikrmi.som sa snim len trapila..zacal ked mal asi osem,aj to len kase az potom postupne aj zeleninu a ovocie..
teraz krasne papka jedna radost 😉 pre to sa netrap,nie vsetkim detom hned zachuti....
len pekne skusaj ,ale nenut ju ked nechce nevadi ona sama vie kedy je hladna 😉
má vsetky vysledky ok..ak ma dobru vahu preco sa stresovat 😉

u2jana
16. mar 2009

ci ma dobru vahu to neviem, v piatok idem do poradne...
naposledy pribrala len 400g za mes - co zas nie je ziadne terno 😒

amatula
16. mar 2009

vobec nieje dvolezite kolko pribrala!dvolezite je aku ma vahu?ci má váhu na svoj mesiac!
aj moj mali je taki prcek,ale nieje podviziveny a to je dvolezite.....su deti co su gulatucke a zjedia vsetko...ani jedno moje take nieje 😠 ...a su deti co vsetko odmietaju.....to este neznamena ze je to problem.......
ak je mala v poriadku nemas sa coho obavat.......

patricia1971
16. mar 2009

u2jana- nič si z toho nerob,moja priberá 150-200g za mesiac ☹ ...mám aj staršie deti a tie boli také isté,papali pekne,síce menšie porcie,ale málo priberali, takže mne sa to opakuje 3krát.....tiež niekedy stresujem,ale moja váži v 9 mes. 7150g,čo je dolná hranica,aj jej brali krv z hlavičky,ale všetky výsledky sú dobré,takže to som rada....no každé bábo je iné,moja papá pekne zeleninku s mäskom,ale keď má dosť tak zatne ústočka, ovocia a jogurtu zje menej,aj kaše na večeru, teda aspoň tá zeleninka jej super chutí 😉

shaula
16. mar 2009

u2jana - naopak 400 g za měsíc je náhodou pěkné! Dolní hranice je údajně 300 g za měsíc, ale to je info z druhé ruky, takže bez záruky.
Amatula - nesouhlasím, nsši kluci váží v 8 měsících 6,5 kg, některé děti váží ve stejné době 9 kg, hodně záleží na porodní váze. Podle naší doktorky je naopak důležité, aby přibírali a nebyli podvyživení, ne konkrétní váha (samozřejmě pokud není extrémně malá nebo velká).

u2jana
16. mar 2009

tak teraz pre zmenu nechce poobede uz ani mlieko (30ml) a po kupanim som do nej horko -tazko natlacila 100ml (dnes celkom mlieka 680ml!!!!!!)

pri porode mala 3,2kg, naposledy u dr. 7,01 kg

zajtra jej skusim dat tu kasu cez flasu... len neviem, ako lebo ona papa cez taku specialnu habernamovu, tak neviem...

basika
16. mar 2009

u2jana - ja mám tiež problém s nepapkáčom, ale ako som písala my máme cez 10 miesiacov. Vy máte 6 mesiacov, tak buď ešte v kľude... a to že ti vypije 680ml za celý deň to je v pohode (podľa mňa) niektoré deti nie sú papkáči ani my sme neboli čo sa mlieka týka. Denné dávky dlho boli najviac 100ml a sú aj teraz... my sme teraz tiež na mlieku celý deň.. .a to vypije ako 10mesačná 800-900ml...ale to neriešim... množstvo neriešim, lebo vždy dobre priberala.... mňa trápi to, že príkrmy mi ani málo nespapá....

mirustek1
16. mar 2009

u2jana,ja si myslim,ze pokial pribera,nie je to take zle.Mozno nema dobre obdobie a mozno to bude aj zubkami,uz mate?mne mala dnes po mesiaci konecne trochu otvorila usta a par lyziciek spapala,tak uvidim zajtra,drzim palce,

basika
16. mar 2009

mirustek1 - a ako ste papali do teraz? resp. čo?.. len mliečko?

mirustek1
18. mar 2009

basika do 6mes,len som kojila,potom zacala prikrmy,dobeda,obed,vecer kasa,postupne,a od 7mesiaca odmietala vsetko,len vecer zjedla trochu kase,aj to na sili,tak som ju len kojila.Doktorka povedala ze to nevadi.Dnes idem po mesiaci do poradne,tak som velmi zvedava kolko pribrala,ked bola len kojena.Ale tento tyzden sa trosku polepsila,ale bude to tym asi ,ze ju v noci kojim len 1-2x,oducam ju od cicika,lebo predtym sa budila kazdu pol hodinku a revala kym nedostala cicik,tak to bolo hrozne....drzte sa

basika
18. mar 2009

mirustek1 - tak daj vedieť potom ako ste pochodili na poradni

mirustek1
18. mar 2009

basika,tak za mesiac pribrala Emka 25Og,doktorka povedala ze je to primerane k jej mesiacom,porodnej vahe a ku kojenym detom,ze to ma dost,nemam sa bat ked nepapa,v mojom mlieku ma vsetko a len pomaly mam skusat prikrmy,nie na silu.Ale vecer zjedla uz viac kasicky,tak hadam pomaly aj zacneme,a ty nekojis?

geegee
18. mar 2009

no teda, pridavcam sa k nepapkacovym mamam...prvy syn pri prikrmoch aspon otvoril usta. Tomasko ani za nic. Nieco do neho dostanem, len ak sa mi podari ho obabrat nejakou hrackou, ktoru chce hryzt a ja mu supnem lyzicku do pusy 😠 Vahu ma fajn, 9,3kg. Prikrmujeme mesiac, teda pokusame sa...ale je to hrozneee. Pol roka bol len kojeny, teda na mojom odsatom MM.

skrecok
18. mar 2009

Ahojte, som rada ze nie som v tom sama. Maleho uz tyzden prikrmujem mrvickou, a ledva mu dam do ust tak ako pise geegee. Ja by som s tym pockala, len mame problem lebo mi takmer nepribera. Je plne kojeny a flasku uplne odmieta. Mliecka mam akurat, ale aj tak nepapa vsetko.

basika
19. mar 2009

mirustek1 - nie nekojím už. sme na UM

mirustek1
19. mar 2009

tak mi mame zmenu,Emka sa nam rozjedla,aspon zatial asi 3-4den,dobeda spapala polku vyzivy,na obed zeleninovu polievocku a vecer kasu a popri tom moje mliecko pocas dna,Tak hadam sa to nepokazi.

katkaza
20. mar 2009

ahoj...mohli by ste mi poradiť?malá ma od pondelka hnačku a odvtedy nechce absolútne papať príkrmy.Predtým nebol žiadny problém,na desiatu dokázala spapať celý banán a na obed zeleninku.Prikrmujem už od uk.4 mesiaca a od začiatku papala lyžičkou úplne bez problémov.Teraz stačí,že ju zbadá a spojí pery tak,že do nej nedostanem absolútne nič.Moja doktorka mi poradila rozmixovať jej ten banán s čajom a dať jej ho vypiť,ale mne sa to moc nepáči...Mlieko jej dávam zmiešané s ryžovým odvarom a to jej ako tak ide.Myslíte,že je to prechodné?Mám skúšať ďalej alebo nahradiť príkrmy mliečnou dávkou?Ďakujem

mirustek1
20. mar 2009

katkaza,ty asi nekojis,moja mala mi vyse mesiaca odmietala vsetko papat,nepomohlo ani mixovanie ani pridavanie mojho mlieka do jedla,neotvorila ani usta,hned sa rozjedovala.Ale ked som kojila,doktorka povedala ze to nevadi a od tohto tyzdna zacala papat,tak uvidim ako dalej.A tu hnacku nemoze mat zo zubkou?ja by som jej na silu nedavala,pockaj chvilu,ona sa mozno rozpapa.

katkaza
20. mar 2009

ďakuje mirustek.nie,ja bohužial nekojím.Neviem,či sú to zúbky,lebo ja hovorím,že jej idú zúbky už asi dva mesiace a nikde nič 😒 Tak skúsim ju chvíľku nechať,len sa bojím,aby sme potom nemuseli začínať od začiatku.

margab
20. mar 2009

ahojte dievčata.Chcela by som vas poprosit o radu.Moj chlapček ma 4 mesiace a jeden týžden no a pomaly budeme začinat s príkrmami.Je plne dojčený a davam mu medzi dojčenim aj čajík-vypije vždy 100-120ml čajíku,pretiže ma problémy s obličkami.Ja by som sa chcela opýtat,kolko mu vlastne mam davat z tých príkrmov,či už uvarenej zeleninky alebo kupneho príkrmu.Nechcem mu dat vela no zas ani malo,no nemam predstavu,kolko toho moze babatko v jeho veku spapat.Dakujem za kazdu odpoved.Ahojte,Majka

alice53
20. mar 2009

ahoj margab, ak plne kojíš, máš čas na príkrmy od 6 mesiacov.

mirustek1
20. mar 2009

margab,aj ja si myslim ze mas cas.ja som zacala varenou zeleninou,s jednym druhom a postupne som pridavala zaleninu a zacinala som par lyzickami.