Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

arabeska
autor
13. mar 2008

tak my sme vcera krasne spapali mrkvicku a dnes len 2 lyzice ☹

susika
13. mar 2008

my sme dnes krásne papali lyžičkou.aj ked toho bolo menej ako cez flašku a papanie trvalo skoro hodinu-aj s mliekom, ale papanie bolo fajn.uvidíme zajtra

talitha
13. mar 2008

pusty zemiacik zmiesanny s materksym mlieckom a posekanou petrzlenovou vnatkou dnes zabral... hugi spapal plnu misku bez vzpierania. jupiii. zajtra uvidime, mozno pridame mrkvu... zase zaciname od zaciatku. asi bol prejedeny masa.

talitha
18. mar 2008

dala som mu "dietu" styri dni bez maska - zemiak, zemiak s mrkvou, zemiak s mrkvou a kalerabom a potom zemiak spenat a zltko a pekne zase papka. na obed zje plnu misku, aj 230 g. tesime sa velmi. vela trpezlivosti vsetkym, ktori bojuju.

petrulla
18. mar 2008

Mne jedna znama poradila, ze mam skusit karfiol. Moc som si od toho neslubovala, ale .... tusim zabral.
Predvcerom spapal asi 10 lyzic, vcera uz mal nakombinovane (zemiak, mrkva, brokolica, petrzlen, karfiol) a spapal 100g (rekord). Tak uvidime dnes. Aj dnes som pridala "zazracny" karfiol 😉

julca80
18. mar 2008

ahoj arabeska, presne ten isty problem som mala aj ja, resp.este aj mavame (ako-kedy). Az na to, ze ja som kojila skoro plnych 6 mesiacov a potom som postupne zacala pridavat prikrm. Zo zaciatku sa zdalo,ze nam to aj pojde, ale postupne mi mala zacala protestovat, nechcela poriadne ani cajiky, ani nic papat. Kedze mame fantasticku detsku lekarku, tak ta nam poradila, zacat s jemnymi prichutami cajikov(mozem odporucit HPP-jablckovo-medovkovy), hlavne vzdy mu to davat teplucke, tak ako je zvyknuty na teplotu MM. Tento cajik sa nam najviac osvedcil, dokonca ani obycajny feniklovy jej tak nesiel ako tento. Potom mi tiez poradila prisladzat Glukopurom. To jej sice chvilku smakovalo, ale ozaj len par krat, a potom zase odmietala. Neviem, ci ste uz skusali aj masko, ale to mi mala nechcela ani citit. Nato mi p.doktorka poradila recept podobny postupu ako na svieckovu, a ja som len ziiiiiiirala ako to malej chutilo. Samorejme bez smotany! 😉 Nakoniec som zistila postupom casu, ze jej najviac smakuje to co mam ja na tanieri, tiez uz nechce plane jedla, takze jej to prisalam morskou solou,len trosku, bo my mame uz 10 mesiacov. Aj ked je to priskoro solit, ale dufam, ze tato sol jej moc neuskodi. Prajem ti pevne nervy. 😝

arabeska
autor
18. mar 2008

julca,lenze mne branus uplne odmieta flasu a caj,on to nevipije ani keby som stojky robila,jedine co mi troska vypije je prevarena lucka v tom kuzelnom hrnceku a to len preto lebo sa s nim hra a obcas si cucne...
a s jedlom je to u nas stale hrozne ja uz na to kaslem a vysadzam aspon na tyzden prikrm uplne,takto sa trapime obaja a nikam to nevedie

veronikap
18. mar 2008

nič si z toho nerobte baby, ono raz je tak, inokedy onak.. aj my sme už relatívne pekne papali, aj keď o veľkých množstvách nemôže byť ani reči.. postupne sme zistili, že jej viac chutí ovocie a výživa s piškótami, najnovšie sme pridali aj jogurt (ten jediný zje skoro celý).. inak nechce okrem mlieka (pijeme UM 3x denne) piť absolútne nič.. 😒 obyčajne keď jej idú zuby, tak s tým jedením štrajkuje, tak uvidíme.. ale lekárka povedala, že keď je zdravá a spokojná, tak ju netreba nasilu nútiť, lebo získa k jedlu iba odpor.. niektoré deti sú proste papkáči, iné nie... niekto je viac na sladké, iný na slané, ... tak sa snažím nad tým "nevzrušovať" a keď nechce, tak ju proste nenútim a nesedíme nad tým hodinu..
ono to chce aj tréning, pre detičky to je predsa len niečo úplne cudzie.. tak pevné nervy 😉

petrulla
18. mar 2008

Dnes som bola u lekarky po recept na UM AR a tak som sa len tak mimochodom opytala kolko by mal maly asi denne spapat. A ta na mna vyletela, ze ci uz mu davam dva chody cez obed, a ze ovocie z treba davat a jagurty ....

Normalne som zostala v soku. Maly zacal s tuhou stravo cca 10 dni dopredu a uz mu mam tlacit ovocie, zeleninu ?! ... a ten jogurt ma dorazil.
V tabulkach z netu, pisu ze jogurt az v 7-8 mesiaci 😒
Tak teraz neviem. Asi malemu skusim zajtra ponuknut jabko na olovrant a uvidime.
Normalne ma znechtila .... ☹

andy.a
18. mar 2008

petrulla,tvoja dr.sa buď pomýlila,alebo 😖 🙄 no comment 😕

bilushka
18. mar 2008

Ahojte, az teraz som vas objavila a tiez sa pripajam-u nas sa opakoval presne ten isty scenar ako u mnohych z vas-najskor prikrmy zeleninou, vsetko islo hladko-maleho kojim a uz od narodenia je velky papkac, takze som tak trochu pocitala s tym, ze mu bude "smakovat" vsetko, postupne sme nahradili obedne kojenie zeleninou, pridali ovocie, uz som presne vedela, co ma rad a co nie...a bum, asi 2 tyzdne dozadu presne ako pisete: nechce papat, ani osvedcene recepty nezaberaju, ani pridanie mojho mlieka do prikrmu...
Place, kruti sa, takze sme zase uplne na zaciatku, par krat na zaciatku som skusila dat mu to zriedene do flasky-a vypil vsetko(z flasky mi pije v pohode, aj vodu alebo cajik), to znamena, ze o chuti to nie je, len skratka o jeho nechuti otvarat usta ☹
Ked si predstavim, ze este pred mesiacom mi zjedol aj 200 g zeleniny, pride mi to uplne neuveritelne...

bilushka
19. mar 2008

Vcera som to nedopisala, takze pokracujem: no a ja uz som skusala asi fakt vsetko: od spievania, hrania, kedy nam jedenie trvalo aj hodinu a pol, vsetko bolo spinave, vysledok-len par lyziciek v nom, aj to vzdy som mu tam supla rychlo, ked sa zasmial a on to vypluval naspat, potom som mu menila polohy-raz bol v jedalenskej stolicke, potom v autosedacke, v lahu-tiez to trvalo dlho ale jablcko zjedol skoro cele v polohe pasenia konikov 😔 alebo ked otvoril usta, supla som mu tam lyzicku a dala rychlo zapit vodou, aby to nevyplul...atd.
No proste hroza.
Najskor som si myslela, ze su to zubky, lebo bol aj nepokojny, ale teraz sa zase vratil do starych kolaji, zub nevysiel ziadny a on neje....
Myslite, ze by sme aj my mali skusit dat si pauzicku na tyzden od prikrmov a potom sa pokusit zacat nanovo?

arabeska
autor
19. mar 2008

bilushka,ja som na tom tiez tak ze nic nezabera tak to idem skusit vysadit a potom skusit zase nanovo

bilushka
19. mar 2008

Arabeska, a skusit nanovo-ze uplne od mrkvicky zacnes, alebo len si das tyzden prestavku a budes normalne pokracovat, kde si skoncila?

Inak niektorym detom ze zabera, ked sa do prikrmu prida MM, najma takym prisavnikom velkym 😉

arabeska
autor
19. mar 2008

bilush,moja syn nevipije mm ani z flasky a ani do prikrmu ked mu to zamiesam na oklamanie to s tym nezje,on mm pije iba z prsnika,hroza s nim...
a ja vysadim na tyzden a zase zacnem mrkva,pastrnak....ved aj tk to co dodnes zjedol je stale iba o tom ze nezjedol skoro nic,inak teraz su to uz skoro 2 mesiace neuspesneho prikrmovania u nas,ja uz to vidim ze on ked bude mat rok bude jest to co teraz jeho rovesnici 😅

julca80
19. mar 2008

ja som dokonca musela aj hladat, resp. skusat na malej rozne cumliky na flasku, kedze mi aj to odmietala. mame asi 5 al.6druhov flias od roznych vyrobcov a o cumlikoch do flias ani nehovorim. Casto som to uz aj vzdavala, ale na stastie sa postupom casu zadarilo. Nakoniec sme nasli flasku Nuby s cumlom v tvaro skoro ako bradavka, a na ten si krasne rychlo privykla. No a od vtedy nasa bambulka ma prezyvku"cajova princenzna".

arabeska: dobre robis ak nachvilku vypnete s prikrmom, maly na to tak trosku zabudne, a po par dnoch skusat po trosickach znova. Veru, velakrat som mala uz aj sedive vlasy z toho ako som musela vyhadzovat to jedlo, kedze mi to vobec nechcela. Dokonca este aj teraz mi to sem-tam robieva. Tak dame mliecko, a je klud. Aj p.doktorka mi potvrdila to, ze zial patrime medzi tie deticky, ktorym to bude trvat dlhsie, kym sa naucia papat normalnu stravu. Takze absolutne sa kvoli tomu nestresuj1 😉 🙂

julca80
19. mar 2008

a este som zabudla napisat, ze ak je drobec takyto problemovy s papkanim, tak urcite nedavat pastrnak, skor petzlen, aj to len kusocek, v pomere s mrkvou. Bo to je troska aromatickejsie, aj to mu moze vadit. Radsej kulilncek kvietku s brokolice al. karfiolu. Ale mala viac prijala brokolicu ako karfiol, bo aj ten ma vyraznejsiu chut ako brokolica.

andy.a
19. mar 2008

Julka,ty máš ako staré dieťatko ?? 😉

mne malá vôbec nechce jesť varené domáce jedlá,tiež to všetko vyhadzujeme..papá len Hami príkrmy,teraz zje maxim.len 120 g 😒 ale už strašne dlho jej idú horné zuby,možno zato 😖
a tiež viem na stopro,že z nej nikdy nebude veľká jedáčka 😒

arabeska
autor
19. mar 2008

juli,tak ja mam doma tiez 7-8 flasiek a plnu kopu roznyx dudlikov na ne ale ani jeden nexce 😅
a branko jedine z coho mi aspon troska zje je prave pastrnak a mrkva 😅 petrzlen sme este nedavali vraj neni moc dobry na zaciatok prikrmov ...a dokonca pastrnak je sladsi ako petrzlen.
no ved uvidim ze co s nami sprvai nasa prestavka v prikrme

bilushka
19. mar 2008

Andy-120g-ja by som skakala od radosti 😔
A potom ju este dokrmis mlieckom, ci nechas tak?

andy.a
19. mar 2008

bilush,cez deň nekojím,lebo milostivá nechce 😖 len v noci..dnes tuším 5x 😕 😅
cez deň madam nič nechce piť,len troška čajíka.. 😉 ☹

tiež sme skúšali rôzne fľašky,rôzne dudle na fľašu,aj poháriky s náustkom,aj slamku 😖
a samozrejme moje odsaté MM ,4 značky UM.. ☹ nič nechcela z fľaše..hold kojené dítko 😝 😕 🙄

bilushka
19. mar 2008

No tak som sa chcela postazovat, ale vidim, ze mozem byt rada, ze moj maly vzal na milost aspon flase...
Baby, ja hocico mu tam dam, on to saje ako o dusu-ci uz moje mlieko odsate, caj, ale aj vodu len taku prevarenu a odstatu-nemusi byt ani tepla, lenze nechcem mu davat cez cumel prikrmy zriedene, lebo predstava takeho skolkara, ako pije kasu z flase je nechutna 😒

julca80
19. mar 2008

ahoj andy, nasa bambulka ma uz 9mesiacov a 2 tyzdne. Napriklad aj dnes mi nechcela jest poriadne polievku, a to bol morcaci vyvar s mrkvickou,petrzlenom a troskou kalerabu. Vsetko bolo len roztrlacene, kedze sa snazim posunut nase jedenie o krocik dalej. Tiez som zabudla podotknut, ze malu casto aj nadrapuje z jedla, hlavne ked je to vatsi kusok napr. mrkvicky, alebo ked jej to nechuti. Ale snazim sa to roztlacat ako sa len da.
Zaujimave je, ze sa natahovala na jedlo, ktore som ja obedovala 🙂 . A to bola len tarhona s troskou masa a stavou. To mi otvarala pusu uplne bez problemov.Z toho ju nenapinalo. Tak ja ozaj neviem co jej mam uz davat. Je to velakrat tzv.o hubu, ked sa snazim jej nieco dobre nachystat a ona sa mi len odvracia od toho, alebo po novom mi zacne do toho prskat. 😖 😀

andy.a
19. mar 2008

julča,pozývam ťa do Júnovčatiek 😅 😝

elinka27
19. mar 2008

tak ja sa pridavam, my sme zacali teraz s mrkvou a maly mi ju vobec nechce, nevie to jednoducho do seba dostat musi to zapijat mliekom,lenze to ked mu dam uz nechce vobec tu mrkvu.Tiez mu to nemixujem,ale roztlacam vidlickou a napina ho z toho. 😒 Potom sa zacne jedovat a vtedy uz do neho nedostanem vobec nic.Su to sice len dva dni co sme zacali,ale nepredstavovala som si to teda takto 😒

andy.a
19. mar 2008

elinka,neviem si predstaviť,ako môže zjesť 4-mes.dieťa nerozmixované jedlo 😕
skús mu to rozmixovať a zmiešať s mliekom,mal by to takto skorej spapať 😉

julca80
19. mar 2008

elinka27, suhlasim s andy. Radsej by som zacinala najprv s rozmixovanym, aby maly nakoniec "nezhnusil" tym napinanim cele papanie. Ja som este do nedavna vsetko mixovala, az teraz zacinam pomalicky roztlacat, kedze mi patrime k problemovym papkacom. 😝

arabeska
autor
19. mar 2008

elinka a neni este skoro aby zacal papat prikrm?inak suhlasim s babami,skus mu to rozmixovat

elinka27
19. mar 2008

arabeska,ma 4 mesiace a je na UM, takze prikrmy uz mozeme davat,a aj traviaca sustava je stara 4 mesiace aj ked je predcasny,zaludok pracuje od narodenia, tu sa vraj nemusime riadit korigovanym vekom.A zacal pytat castejsie jest ako pred tym a to uz od zaciatku pribera skoro 1kg za mesiac,tak myslim,ze je cas na prikrm,ale doktorka povedala,ze nemam mixovat,ale aj tak to asi skusim mixovat, ved on este nevie hltat.A problem je ze sa mu to jednoducho prilepi na podnebie a nejde mu to do krku.Tak som mu skusila do tej mrkvy dat trochu prevarenej dojcenskej vody.

bilushka
19. mar 2008

Ja som tiez pocula o doktorkach, ktore tvrdia, ze sa prikrmy nemaju vobec mixovat, prinajlepsom ze sa maju pretlacit cez sitko, ale mojho tiez z toho natahovalo az mal slzy v ociach a tak ak papame, ak papame mixovanu stravu bez jedinej hrudky a urcite to tak bude, pokial nebude mat zubky...