Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

zuzik_p
12. máj 2009

Ededik, tak jak pokracujes s mrkvickou? Ja take dnes dala poprve a presne jako ty, jasminka se na to moc netvarila 🙂

geegee
12. máj 2009

Boze, a je tu aj nejake 9 mesacne dieta co nechce prikrmy? Ci som najzufalejsia matka? 😝

pistok
12. máj 2009

my máme 10mes a teda papká až na jogurty, ale ovocne mu celkom zachutili
lenže niekedy papá lepšie a inokedy mu stači 5-7 a už pusinku neotvorí aj ked viem že den predtým jedol to isté a zjedol aj duplu - ja varím sama a naraz viac, ktoré potom mrazím
a to žervé v alobale som nezohnala, boli sme dnes po obchodoch, ale ešte kuknem

ededik
12. máj 2009

Ahoj kočky,
zuzik celkom fajn, už mi spapá asi tak 40 ml mrkvičky... a to papáme 5 deň....
dnes sa tvárila, že by chcela aj viac, ale boli sme na očkovaní a nechcela som ju trápiť...o pár dní budeme mať domácu v skleníku, tak dúfam, že jej aj tá bude chutiť....
Pozajtra k mrkvičke primiešam špenát alebo kalerábik...ešte neviem...
Geegee a aké dávaš ??? Kupované ??? Na tie si dieťa ľahšie zvykne ako na tie domáce....

dzein25
12. máj 2009

geegee, nie nie ešte je tu jedna malá 10 mesačná slečna, ktorá má vyberaný jazýček 😝

pistok
12. máj 2009

čitam teraz prispevky a aj ten moj som si prečitala a je tam , že mu stačí 5-7 a nenapísala som, že lyžičiek 😀
ale u nas to neni tak zlé, len to že niektoré dni ozaj štrajkuje a velakrát mu musím pustit televizor a potom otvára pusinku lepšie vačšinou

lucustek
12. máj 2009

no ja som tiez pisala ze moj maly uz dobre papka len tiez som zabudla napisat ze mu musim na to pustit jeho oblubene rozpravky aby sa zapozeral a tak otvara pekne pusinku...lebo ak mu ich nezapnem tak do neho dostanem len jednu max dve lyzicky...dnes zas spapal vsetko co som mu dala to som velmi stastna ...ale zajtra mozno to tak nebude..uvidime...tiez su dni ked mi nezje skoro nic a to skoro nic myslim fakt len napr jeden jogurt a vecerne mlieko... ☹ hlavne sme zacali dodrzovat urcite intervali aby sme si vytvorili rezim tak ako mi radila berenike..to je asi to najdolezitejsie ...lebo predtym ked mi nieco nezjedol tak som z toho bola uplne vynervovana a snazila sa to do neho napchat..teraz ked to nezje tak mu to nedam a dam mu napr o dve hodiny /lebo niekedy ani tie rozpravky nezaberaju/ 😀

dzein25
12. máj 2009

lucustek, to akože vážne nezjedol celý deň nič, len jeden jogurt a mlieko?
Ty kojíš?
To by ma nenapadlo, že by už zaberali rozprávky. Ja ju klamala tým, že som jej dávala do ruky také hračky ktoré rada ožúvala a keď otvorila ústa tak šup, ale teraz sa naučila vyrážať mi lyžičku a tak šikovne otvára ústa, že nemám šancu jej to tam šupnúť ☹ Obed je všade a keď zaspí tak môžem umývať podlahu 🙄

geegee
13. máj 2009

dzein, davam kupovane, osvedcili sa mi pri starsom synovi 🙂 Tomas spapa dobrovolne tak 3-4 lyzicky a potom do necho pcham, ked ale zacne uz hnev, tak koncim - nech si jedlo nespaja s placom, potom mi uz nezje nic.

lucustek
13. máj 2009

lucustek no vazne napr minuly tyzden v pondelok mi nejedol od rana nic az o 3tej poobede jeden jogurt a vecer o pol8mej 240ml mlieko...a v utorok sa zopakovalo nieco podobne az na to ze aj rano o 8mej zjedol 2lyzicky jogurtu...on mi takto casto spekuloval..a ano zaberaju rozpravky som si obkukala ktore ma oblubene ale jemu sa pacia len tie zvucky na zaciatku ..vies tie pesnicky..tak to mu pustam na youtube.com dookola ked papa...aj teraz mu idem zapnut thomas and his friends song 😀

dzein25
13. máj 2009

no, my dnes zasa žiadna sláva. Už som z toho riadne znechutená a nervózna.... 🙄
Pomóóóc!

berenika39
13. máj 2009

lucucstek: pořád tě sleduju 😀 😀 😀 😀 , jste šikulky. a pak že to nepůjde. orpavdu ani trochu nevadí, když ti jedno jídlo nesní. nech ho. nenut mu ho postupně. už je velkej, zkouší, co vydržíš.... 😀 . pohádky jsou sice hezký, ale aby se z toho nestal zvyk železná košile. pak ho budeš chtít nakrmit někde mimo domov a bude potíž...můj prcek ted při jídle taky blázní. rychle zhltne trochu, by zahnal největší hlad a pak začne dloubat do šroubečku na židli, drnkat o topení prstem, rozmazávat slintání na stole, no děs. moje nervy 😝 .

geegee
13. máj 2009

lucustek, u nas hudba z rozpravok zabera tiez, zaujme ho ohromne, ale zacne vtedy tancovat - kruti hlavkou naboky, takze pri tom nehrozi krmit 😀
Dnes spapal polku malej Hippky bez protestov, tak sa tesim 🙂

lucustek
14. máj 2009

geegee no moj maly sa tiez takto kadejako tesi ze vidi svoju oblubenu rozpravku ale ja ho zvyknem ako to nazyvam spacifikovat 😀 chytim mu obidve rucky jednou rukou aby s nimi nerozhadzoval a krmim ho...tak mi spapa vsetko co mu ponukam len tiez musim odhadnut na aku rozpravkovu melodiu ma prave naladu.
a vcera sa nam stala uzastna vec ze sam bez ziadnej rozpravky mi spapal celu polievocku na obed a to je zazrak pretoze on nejako neoblubuje doma varene jedlo ... len hippky flastickove zvykol papat..ked som mu navarila doma tak to vypluval ale vcera som si nabrala aj ja aj jemu a ked videl ze jem tak zacal mlaskat tak som krmila aj seba aj jeho naraz 😀 dnes to skusim zopakovat

buchova
14. máj 2009

ahojte

moja mala doteraz vsetko chcela papat co som jej dala vsetko zjedla proste riadny papkac!!aleteraz jak keby udrelo nic do nej nemozem dostat chce len mlieko!!ked jej idem dat nieco papat tak kruty hlavou ze nie nie nie potom sami nejako jej podary dat jedna lyzicka bud tu lyzicku zje alebo jej dam este dve a koniec alebo nehche ani tu jednu a vyplazi jazyk a caka kedy jej to padne z ust!!co mam robit??som ziufala!!!mate s tym niekto skusenost??dakuejm.

geegee
14. máj 2009

no dnes mi Tomino vyrazil dych. Pekne zjedol pol Hippky, potom som mu dala mliecko 100ml a ze sup spat. No nesiel zaspat a on potom este stiahol dalsiu stovku mlieka!!! Mozem ja odsavat ako dojna krava 😠

brnka
14. máj 2009

Ahojte, tak u nas tiez byva vacsinou na obed "strajk". Pouzivam fintu s rozkom. Odtrhnem 1-2 kusky a potom sup lyzicku so zeleninou.... a celkom to zabera (klop - klop). Takto som ho "klamala" aj pri bielej activii. teraz ju uz papa bez problemov a vacsinou bez rozka.... vyskusajte 😉

martao
14. máj 2009

lucustek,
super. Ono sa to bude zlepšovať.
My sme najstaršieho krmili v Tescu. Vždy sa naštartoval a potom jedol. Keď prestal, znova do Tesca na kurča.
Teraz sa tomu smejem, práve zjedol 1/2 plechu orechového koláča.

lucustek
14. máj 2009

martao...no tak to mate super s tym tescom... asi tam travite dost vela casu ze? 😀 ja som zistila v pondelok ze moj maly zboznuje broskyne tak mu kupujem broskynove kompoty a on mi celu broskynu zosrotuje naraz 😀 takze uz presne viem aka bude torta na prve narodeniny..urcite broskynova 😀 a dnes sme papali tiez velmi krasne...polievocka sa nam papala jedna radost... 😉

berenika39
14. máj 2009

lucustek, nevyměnil ti někdo kluka? 😀 😀 😀 😀 šikula 😉
Jestli miluje broskve, zkus koupit nektarinku čerstvou. Nevím, jestli je v anglii něco jako naše frutapura, 100% ovocná výživa,nebo broskvovou přesnídávku. Kompot je sladkej, možná zbytečně,a taky něčím konzervoovaný to je...ale víš co, kdy toho nejí kilo denně, at si dá...hlavně že jste veselejší 😀 😀 😀

ededik
14. máj 2009

Baby len tak na pobavenie...to naše trdlo mi dnes spapalo celý pohárik mrkvy...Strašne jej to zachutilo, až tak, že mi začala odmietať materské mlieko....asi ma šľahne....Problém je v tom, že sa bojím, aby nebola dehrovaná, kedže ani čaj nechce piť.

ededik
14. máj 2009

myslela som dehydrovaná... 😀

sasrnka
14. máj 2009

Tak ja som sa mohla skoro pridat k vasim nepapkacom. Mala mi papala velmi malicko, na obed maximalne 60g a aj to bol rekord. Ovocne vyzivky tiez podobne. Potom sme prisli na fintu. Mala velmi rada kukuricne chrumky, tak sme namiesto lyzicky pouzivali chrumky 🙂 Pekne na chrumku som nabrala jedlo a sup ho tam. Bolo to lepsie. Potom zasa prislo obdobie, ze ani chrumky uz nechcela. No a raz som jej uvarila dost riedku polievku, ze som jej ju musela davat tak, ze misku som mala len kusok od jej pusiny, aby to netieklo velmi pomimo... a ona? Zobrala misku do ust a polievku pekne vypila 😀 Tak som prisla na to, ze potrebuje mat jedlo tekutejsie a ona si ho sama takto vypije. A mozu tam byt aj vacsie kusky, tie si pekne pozuje. A takto mi spapala uz aj 220ml. A super je aj to, ze sa takto naucila sama pit s obycajneho hrnceka.
Mozno vam niektorej tento tirk tiez pomoze...

lucustek
15. máj 2009

berenika39.. aj ja zacinam mat pocit ze je moj maly vymeneny 😀 tie frutapury som mu kupovala lenze ak chcem ine prichute ako nap marhulu tak to musim ist do mesta behat po obbchodoch lebo tu vacsinou vsade maju len tu jablko/hruska alebo jahoda/jablko a to sa mu uz ako vidim zhnusilo..asi je z toho prejedeny...
dnes nam to papanie pojde horsie ..maly aj ja sme prechladli a od rana mu tecie z nosa potok soplikov...uz teraz strajkuje s jogurtom...
sasrnka....ja som to papanicko na chrumkach tiez skusala ked mi nepapal ale on po dvohc zakusnutiach zistil ze papa nieco ine ako ciste chrumky tak mi to vypluval betar jeden...

martao
16. máj 2009

lucustek,
S tým tescom, sme robili pri najstaršom. Už má 6 rokov a najesť sa ľúbi.
Prostredný tiež miloval zavárané broskyne, hlavne s jogurtom. Teraz aj tak čerstvé ovocie nieje nič moc.

zelva
16. máj 2009

Ahoj holky,
u nás je to s jídlem také tragédie a to už dáváme příkrmy 2 měsíce. Malý byl plně kojen do 6 měsíce a je to prostě malý závisláček na mlíčku, které mu moc chutná. Zeleninu s masem sní vždy jen pár lžiček, je jedno jestli je to vařené či kupované, střídám to. Jediný co sní vždy je maso se zeleninou od Hami (je to buď kuřecí, králičí nebo krůtí), to sní tu malou skleničku. Jinak se prostě ošklíbá na vše co mu nabídnu. Svačinu - ovoce, jogurt sní vždy tak max. 50 g ať je to co je to. Večerní kaše jí, ale nikdy se to neobejde bez mlíčka. 🙄 Je to hrůůůza, připadá mi, že snad ještě v roce bude jen na mlíku ☹

u2jana
17. máj 2009

ahojte, tak my sme tiez uz asi 5dni pekne papali a teraz zas uz 3 dni po par lyziciek...
a to uz pouzivam na nu tazke finty, chrumky, hracky, riekanky... da si par lyziciek a proste nic zas do nej nedostanem
a tak som sa uz tesila, ze sa konecne rozpapala

mallorry
17. máj 2009

ahojky, u nas se bojovalo s jidlem dva mesice 😖 az kdyz sem zavedla jogurt bily, asi pred trema tydnama, tak se rozjedl a basti pekne...samozrejme ma sve dny, kdy dela blbiny, nebo vecer u kase jak je unaveny, ale rozjedl se...chce to trpelivost, ale vim, jake to jsou nervy, sem nemohla ani nikam jit pres obed, abych ho nemusela krmit venku, bo u toho rval jak tur... 😕
nektere deti neji poradne do roka...rozji se, az kdyz prejdou na normalni dospelackou stravu, to mi rikalo hodne znamych 😉
tak preji pevne nervy! 😉 😉

mirustek1
18. máj 2009

ahojte-taka som rada,ze nemam sama problemy s papanim.Moja papa skoro vsetko,ale nie vela, aj pecivo,aj jogurty aj vyzivy ale zeleninove obedy tie stale nechce,len hipp.Klamem ju vseliako,dam lyzicku hipp,spapa a hned jej dam moje varene a vypluje,aj ked zmiesam,zisti to,tak papame len hipp.

pistok
18. máj 2009

berenika to žerve som zohnala, ale drobec nechcel čisté ani s ovocim
asi na tretí pokus sa málem poblinkal, tak jsme to dojedli my s manželem 😀 , je to docela dobrý
synovi budu tedy i nadále dávat merunkove jogurty , ty mu jdou 🙂
ale i tak dík 😉