Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

levik82
7. sep 2009

no, ja som dnes bola taka natesena lebo mi spapal prvy krat skoro celu kasu co som pripravila. a o 2hodky nato spapal moje mliecko a kasu vygrckal. myslite ze mam prestat davat kasu? inak ju normalne pekne papal. alebo mam len dat prestavku a o par dni skusit znova? alebo to bolo len tym ze sa prejedol mojho mliecka na tu kasu? niekedy mam pocit ze on mliecko papa nie od hladu ale od toho pricucnutia 😅 proste chce cuckat 😅

teri, to stymi darcekmi mas pravdu. my sme nedavno kupili prve topanocky no a ta krabica od nich - to vam je skvela hracka 😀

u2jana
8. sep 2009

ahojte
teri, papame Nutrilon zatial dvojku, ale uz by sme mali pomaly prejst na trojku, tak uvidime ci je bude chutit.
levik, mozno mu ta kasa bola len tazka na zaludok, ked je zvyknuty na MM, mozno by som skusila naku inu, ci mu nezachuti.
a s tym kompotom, by som to tiez skusila, ved zas nezje cely a ta troska cukru mu neublizi...
ten kompot jej dnes skusim daj aj ja.

inak my sme dnes mali strasnu noc, furt sa budila, chudatenko, ani papat moc nechcela, len cucla... akoby plackala zo sna ☹ zubky jej nejdu, tak neviem...

juj, uz aby tie nase deturence vedeli rozpravat, lebo tak len hadame co ich moze trapit.

a s tymi darcekmi, my sme tiez nic extra nekupovali, dostala kopec darcekov, od starych rodicov, tak sme sa zviezli popritom 😉

levik82
8. sep 2009

neviem, dnes kasu nedam a uvidime. skusim asi zase zajtra alebo pozajtra a ked bude grckat tak koncim s mliecnou kasou na chvilu...

inak u2jana, nechcem strasit, ale mne pediatricka povedala ze mliecka trojky babätka väcsinou nechcu. ze nevie preco ale vo velkej väcsine pripadov je to tak 😅 snad budete vynimka 🙂
a napis potom ako si pochodila s kompotom. ja to este skusim nejake tie dni potiahnut s vyzivkami, aj ked aj tak stale koncia bud v mojom zaludku alebo kosi. ide to do penazi 😖

inak najnovsie ked mu chcem dat nieco do ust odmietne, musi on zobrat do ruky, odo mna od ust nic neda. ale on asi tym stylom ze zoberie do ruky, kusne,a zacne sa s tym hrat a hadzat po celej kuchyni 😖 😠

u2jana
8. sep 2009

...uvidime, zatial som jej do dvojky primiesala jednu odmerku trojky, takze to bude postupna zmena, tak si hadam zvykne...

ja zas asi na chvilu vysadim vyzivky, u nas to tiez vsetko konci v kosi 😒
ozaj neskusala si do vyzivky, na mrvit nake oblubene susienky? u nas to tak chvilu fungovalo...

najhorsie je ze ona nechce ziadne ovocie, ani surove, banan len zuzle a vypluva 😒

ja si uz fakt pripadam ako neschopna matka, ved ju neviem naucit ani jest ☹

levik82
8. sep 2009

skusala - s tymi susienkami - ziaden efekt. ako keby tam ani neboli. skor sa mu tak zhnusia tie susienky ako zachutia vyzivky 😅

banan = u nas najväcsi hnus. ani popuceny, ani v kuse. vcera som skusala dat hrozno. jeden kusocek zjedol, dalsi nehccel. aspon mesiacik jablcka pozuzle no... inak nic. ja mam pocit ze on proste nechce sladke 😲 zase mi hovria ze asi sa ovocia prejedol este v mojom brusku 😲 ja som v tehotenstve jedla strasne vela ovocia. ja som taka na ovocie, cestoviny, sladke jedla, buchyt, zemlovky a tak. a maly zase zelenina a mäso. tak neviem... zeby???...

u2jana
8. sep 2009

tak hlasim, ze kompotove ovocie u nas nula bodov, ani same, ani so susienkami...
takze ziaden zazrak 😒

ozaj levik, este ma napadlo, svagrina tiez koji, a miesto mliecnych kasi na vecer dava nemliecne, ze aby malicku nemylila... alebo ich miesa s odstriekanim MM... tak skus

levik82
8. sep 2009

pre mna to bola tiez dilema ci mliecne alebo nemliecne 😖 som to riesila hadam 2 tyzdne 😲 zacala som nemliecnou zarabanou vodou a teraz davam mliecne. povedala pediatricka - ze je to dobry krok k tomu aby si zvykal aj na ine mliecko - taka schodna cesta smerom k obyc mlieku. tak nefiem... skusim zajtra zase tu nemliecnu... ale dik 😉

no, vies ze sa s tym ovocim inak ani necudujem??? 😅

teri3
8. sep 2009

ahojte, tak dnes ste mali žhavú debatu 😀 . Naše dnešné skóre je 500 ml mlieka a 200 ml kaše (aj s čerstvou hruškou - aspoň to 😉 ).

u2jana, myslím, že Nutrilon je dosť hnusný a možno aj preto Ti ho malá pije na veľa krát. Aj u nás to tak bolo. Aj teraz štrajkuje, neviem, čo mu je, začala som prechádzať na ten bifidus junior, tak sa dáko zasekol. Ale ver tomu, že si pre svoju Natálku tá najlepšia mama na svete, tak si nevyčítaj, že si neschopná, alebo čo. Myslím, že toto nejedenie tých našich drobcov ani veľmi nemôžeme ovplyvniť a že sa to jedného dňa zlomí. Tak hlavu hore, usmej sa na maličkú a netráp sa nad tým 😵 😵 😵 . Ja viem, že je to náš každodenný boj, ale ja som si povedala, že keď ho budem nútiť, tak mu to všetko ešte viac sprotivím 😉 . Musíme to brať s nadhľadom, lebo tí naši drobci vycítia, že nie sme OK a potom možno budú papať ešte horšie 😕

levik, som zvedavá, či zistíš, z čoho Ti nakoniec malý tak grckal. Lebo naozaj mohol byť aj prejedený, ak to jedol s chuťou, ale zase mu nemuselo urobiť dobre to mliečko v tej kaši. Alebo keď mu budeš zarábať, tak skús pol na pol mliečnu s nemliečnou a uvidíš. Ja tak tiež zvyknem trochu nemliečnej kaše prisypať, lebo si myslím, že toho mlieka má cez deň vcelku dosť 😉

levik82
8. sep 2009

aha teri, dik, to by mi nenapadlo 🙂 tak uvidime zajtra. asi az vecer skusime. uvidime ako bude prebiehat den 😉

a u2jana, tak ako pise teri, vazne sa nezamyslaj ani len nad takym ze si neschopna 😲 to urcite nie si! proste mame nepapajuce babätka a budme radi ze nic horsie nas netrapi 😵
inak ja hlasim ze nase dnesne skore je celkom fajn 🙂 az na to ze pred kazdym papanim sme samozrejme museli dat cicik a az potom sme chceli aj z lyzicky 😅

levik82
9. sep 2009

hlasim ze dnes sme nechceli obed 😒 ☹

u2jana
9. sep 2009

hlasim ze ani my... a ani veceru a ani olovrant ☹
a to som robila spenat, co ma zvycajne rada a skusala som aj rajcinovu polievku... neviem, co ma viac nici, ci to zbytocne vyvaranie, ale to ze dokola umyvam stolicku, pol kuchyne a prezliekam komplet malu 😒

a navyse asi prechadzame na jeden spanok za den, lebo pobede nechcela zaspinkat, takze navecer uz bola unavena ako pes a musela som ju skor dat spat 😒

levik82
9. sep 2009

u2jana ☹
mne zjedol maly aspon olovrant pekne a veceru to co mal na obed - mu vecer zachutilo ci co 😅 tak som az nechapala. a na olovrant normalne predsnidavku 😕 takze to odcinil drobec 😉
ale zato si rano pekne pohadzal rozok po kuchyni a obe dna 3x odmietol. a to pratanie stolicky a vsetkeho dokola poznam a taaaaak nemam rada. najhorsie je ked maly nehcce papat, narobi borde, ja chcem uprata ale on chce MM 😅 ale inak som na dnes spokojna 😉 az na to rozhadzovanie rozkov no... neviem, nejak sa mu pecivo posledne dni zhnusilo. iba chyti a hodi prec. to je "sranda" 🙄 😉
a take dni ze jeden spanok poznam... tiez sme uz par mali a desim sa toho ze bude spinkat iba raz. to su potom take dost narocne dni no. a ozaj, ako ti mala zaspava? v poho ju polozis a spi? daj nejaky recept ako naucit v pohode zaspavat 😕

teri3
12. sep 2009

ahojte baby, tak ako drobci papkajú? Ten náš sa aspoň dostal do starých koľají, ale dnes som mu na obed namixovala zeleninový príkrm - brav. stehno - mlieko a radšej bol hladný. Normálne vydržal 6 hodín nepapať - ani nepýtal jesť, len aby sme mu nedávali tú "hrôzu". Tak som potom zarobila 180-tku mliečka a tá bola prázdna hneď. Trpezlivosť moja, neopúšťaj ma 🙂 😀 😎

levik82
13. sep 2009

jeeeej terin, nova fotka 😉
u nas sa to trochu zlepsilo no - nech nezakriknem 😲 klop klop klop. samozrejme su "dni" a "dni" 😝 vcera mi obedom pohrdal, dnes zjedol - podotykam ze to iste 😝 a vcera mi zjedol kuuuustik broskyne 🙂 nechapala som. samozrejme, ja som mu ju do ust nesmela dat, ani maly kusok odstiknuty, musi SAM ale kedze psupana sa mu vysmykovala dala som aj so supkou lebo tak sa nevysmykovala a spapal aj supku 😅 snad to neva. nezjedol toho vela samozrejme, ale zjedol. zatial je v poho, skusim dat aj dnes ak bude chciet a uvidime. inak som rada ze spapal. ale aspon zase zacal papat jogurty ktore mi uz tiez odmietal. sem-tam spapa aj kasu. zatial som davala nemliecnu zarabanu vodou po tom grckani a v pohode. akurat ze na noc nemala ziadne sytiaci efekt 😅 ale podla mna u nas to v noci aj tak nie je o hlade ale o mojkani 😅
a este mam jeden postreh: nam chuti vsade len nie doma 😕 vonku alebo na navsteve rohlik alebo chlebik = basti o 106, doma sa s tym hra a odhadzuje 🙄 obed doma vcera nechcel, dnes u nasich to iste pekne spapal. hm... asi zmenim izbu kde ho krmim alebo neviem 😀 kupim plagaty a oblepim kuchynu 😀

levik82
13. sep 2009

teri a nie terin 😅 😀

teri3
13. sep 2009

levik, tak to je fajn, že aspoň kúštik broskynky spapal 🙂 . Však všade sa preferuje pestrosť v strave a Ty to nedodržuješ - však pestré je to na tráve, na návšteve, na lavičke 😅 😕 😀 . A kúštik šupky je v pohode, pokiaľ ju normálne spapá 😉 (že sa mu v puske niekam nezalepí, alebo nejakým nedopatrením ju nevdýchne či čo 😉)

minule som tak skonštatovala, že to Filipkove ne/jedenie sa aj odrazilo na jeho hmotnosti - za rok pribral len 5 kg. Narodil sa dosť veľký - 4200g 😀 a pred necelým mesiacom mal 8900g 😕 . Ale som rada, že mal aspoň takú zásobu z môjho bruška 😎 , cibik môj zlatučký 😎

levik82
14. sep 2009

my sme sa narodili tiez dost velki - 4.000g a teraz ma v 11. mesiacoch 11.600g 😅 takze my sa na malu vahu stazovat nemozeme 🙂 ale u nas je to o MM. to by papal kazdu pol hodinku - ateraz ma este aj take uzkostlive obdobie sa mi zda, takze o to viac by visel na ciciku, ale prikrmy - ee 😒

sjuzocka
23. sep 2009

ach jaj, pomoc :(((( moje uz rocne dieta mi nechce vobec jest zeleninu, skusala som roznu, aj kupovanu, doma pripravene a aj take ze to bolo fakt ze mnam ked som to ochutnala... ani tuhsie ani redsie, proste zeleninu ochutna, zje maximalne 3 lyzicky a potom vypluva a prska. no za to miluje ovocie, mliecne vyrobky, susienky, pecivo a take tie veci co by som rada davala pomenej pripadne aj vobec :(((( a samozrejme mliekooooo. dost dlho sme intenzivne dojcili az teraz posledne 2 tyzdne ako uz nevladzem z neho tak sme nasadili UM a chytil sa ale stale je to hroza, lebo v noci mi vypije aj 4 deci toho mlieka, musim mu furt pripravovat... a okrem toho este stale ho aj dojcim lebo netusim ako ho odstavit, on dokaze spustit hroozny rev a utisi ho len ked dostane mlieko. rada by som aby jedol normalnejsie veci, teda tu zeleninku s mäsom... a aby v noci spal a nie sa prezieral, cez den zje toho malo a v noci si to asi dohana... :(

meri
30. sep 2009

holky, moje malá pořád odmíta příkrmy, sní tak max. 50g, pořád by chtěla jenom prso.Nenahradila jsem ještě ani jedno kojení. Doktorka mi doporučila prso nedát a nechát vyhladovět, no vždycky vyměknu, když brečí. Jak jste to řešily vy? Zkoušely jste "hladovku"?

noricka
9. okt 2009

ahojte, hadam mi niekto poradí... 😉 moj malý má 7,5 mesiaca a ešte nič nechce jest okrem mojho mliečka,odmieta otvárat usta a ked mu tam náhodou dám tak vypluva,vera sa z kaše až povracal.Do včera som to nejako neriešila ale doktorka mi včera pohrozila,či chcem ist s nim do nemocnice,že tam ho jest naučia. To veru nechcem,tak sa trápime,ale výsledok stále žiadny.Minulý mesiac pekne pribral 1 kg,ale tento už nič,lebo je stale v pohybe a všetko spáli.Pekne papal možno zo tri dni na začiatku privádzania príkrmov,to bolo pred 1,5 mesiacom.Chcem sa spýtat,či má niekto podobný problem a do kedy trval....Neviem,či nebude plne kojený až do roka ☹

noricka
11. okt 2009

tak nikto neporadí?

miluska.h
11. okt 2009

ahoj noricka: a co mu davas papat? ked ti odmieta papat doma navarenu zeleninku s maskom, tak mu skus dat kupovane. mozno to mu bude chutit a postupne mozes prejst na domacu stravu.

noricka
11. okt 2009

on nechce ani kupované a ani sladku kašu...nič. ☹

ali27
11. okt 2009

ahoj noricka... zda sa ze mame rovnaky problem. by ma zaujimalo, ze ako v nemocnici naucia dieta jest... moja tiez viac menej vsetko odmieta. zje tak max 5 lyziciek a potom ani za nic otvorit usta. ale kedze na zaciatku ju iba napinalo, tak vidim pomalicky pokroky, ale naozaj velmi pomalicky. ale ja sa nestresujem. inak to ze ti pribral kilo, tak to ti zavidim. mne pribera uz len 300g za mesiac... nic moc, ale dokina zatial nic nehovori. takze ja ti neporadim ako na to. ja vsetko mixujem, skusam co by jej zachutilo, vidim, ze masko sa jej celkom pozdava aj ked len malicko... a zatial preferuje mlieko. co spravim. pokial nechudne a apson trosku probera, tak to neriesim. sice kojim niekedy aj kaydu hodinu a pol a v noci snad non stop, ale co uz.

noricka
11. okt 2009

ahoj ali,dakujem aj za to že si napísala,aspon viem,že nie som v tomto sama ,lebo v mojom okoli som sa s tým nestretla...no asi treba iba skušat a mat vela trpezlivosti....

hanka0
11. okt 2009

Ahoj noricka. Tak my sme s papkanim na tom podobne... A to uz mame devat mesiacov. Akurat, ze mimi obcas spapa kasu. Ale dnes napriklad tiez nechcela ani na kasu otvorit pusu. A na obed mam velku radost ked zje pat lyziciek... Masko jej vobec nechuti a doma varena zeleninka uz vobec. To ju zacne napinat a dusi sa mi. tak skusame co sa da a zatial papka na obed kupovany prikrm mrkvovo-zemiakovy a pridavam jej tam zltko a maso. Stale kojim a teraz sme na tom tak, ze kazde dve-tri hodiny - aj cez den aj v noci.... dufam ze to vydrzime, kym sa nauci papat.
A kolko sme pribrali, to sa dozvieme v utorok - ideme do poradne, tak som zvedava, co nam dr. povie. hm, tak potom napisem... 🙂

ali27
11. okt 2009

hanka, tak potom napis kolko ste pribrali, som zvedava.... ja som malu odvazila dnes po tyzdni a pribrali sme 0g... tak dufam, ze buduci tyzden to dobehne 😎

noricka
11. okt 2009

hanka napíš...,lebo sa aj ja toho bojim,že mi pochudne,ked takto bude štrajkovat s papanim.Predsa už je vačší a stááále v pohybe.Tak dnes som mu dávala celý den po lyžičkách kašu,no všetko bolo na podbradníku a nie v ustach. už som vzdala zeleninu,lebo som chcela aby sa naučil najprv na nu a neskor aj na sladke kaše,ale teraz budem rada ked mi zje aj kaše.

u2jana
12. okt 2009

ahojte
tusim sa tu stale najdu nepapkaci
aj my bojujeme... stale, raz nam idu zubky, raz sme chori a furt dokola... takze ja uz ani neviem, ake to je, ked normalne dieta je...
my sme naposledy pribrali 4oog za dva mesiace / dr. vravela ze je to OK, lebo ona je take hyperaktivne sidlo a ze to su take deti, co nechcu papat... a ze jej mam davat co jej chuti, u nas ide obcas zelenina, obcas kasa, obcas do nej natlacim pol jogurtu, ovocie u nas na nule... uz som to vzdala, obcas jej dam pozuzlat jablko alebo banan, ale to aj tak vsetko vyplava, co uz.. takze nas drzi UM...
drzte sa baby, hadam, sa to u vas zlepsi... aj ked som kdesi citala, ze po roku to bude lepsie, zatial ziadna zmena 😒

teri3
16. okt 2009

hm, tak u nás je to podobne, už aj celkom pekne drobec začal papať (podotýkam z fľašky, dobre rozmixované), ale za posledné dni dosť štrajkuje, teda s obedom. Kaša môže byť. A to dávam len tie čisto obilninové (tie z dm-ky - prosová, 3-zrnná, od Hipp ryžová), pridám trošku UM a čerstvé ovocie alebo trocha výživy. Tak aspoň toto stále papá. Z lyžičky jesť nehrozí, to netuším, kedy sa naučí. Od začiatku sme sa s tým pasovali hádam 3-4 mesiace a veru sa to nezlepšovalo. Aj sám trošku dačo pohryzká - dáke sušienky, grahamové paličky, kukuričné chrumky. Inak minule už aj čokoládku od kámošky dostal - no to ste ho mali vidieť - sa tváril, akoby som mu dala citrón. Aspoň sa nenaučí na hovadiny 😅 😎

no a neviem, čo by som mu ešte také dala do tej fľaše. Keby chcel aspoň chlebík, tak by som mu kadejaké nátierky robila ale takto fakt neviem...