Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

sisstin
28. okt 2008

arabeska: no já si myslim, že to už by asi na gastro poradnu bylo 😉 pže být po roce čistě na MM je nářez..kašičky z MM by nejedl? 😉

arabeska
autor
28. okt 2008

siss,nejedol on totiz nevypije ani mm napr s flasky alebo pohara 😖 ako som uz pisala on bude radsej aj 10 hodin hladny ako keby mal zjest nieco ine..
myslis ze sa mam pytat na gastro?ale ja si fakt neviem rpedstavit ze co by mi tam poradili este...

sisstin
28. okt 2008

arabeska: no ze lžičky jsem myslela 😉 já bych tam asi šla.. 😉 udělají mu nějaký testy 😉

arabeska
autor
28. okt 2008

siss 😀 ja ta xapem 😉 ale on ked zbada lyzicu tak zospuli usta a pluje ,pripadne robi ze bleee...donho to nedostanem ziadnym sposobom.
asi sa spytam na to dokina,mu zajtra cinknem a uvidime

sisstin
28. okt 2008

arabes: to je stejně prča, jak je to každý dítě jiný..u nás zas od těch 4m, co jí lžičkou..tak vůbec flašku nechtěl...to byl vždycky boj s tim mlíkem 😅

valka
29. okt 2008

arabeska, skusala si mu dat napr. osupane jablcko alebo hrusku alebo broskynu do ruky ako hracku? mozno by to prehltal, ked by si to ohryzol sam...
dididi, mas pravdu, ja uz som tiez na nervy zo zakazov a prikazov...tak skusame skoro vsetko...a hadam to pojde 🙂

radka.m.
29. okt 2008

ahoj,určitě bych se přikláněla k názoru,že na nějaké vyšetření by měli prcka poslat.po 6 měsíci je mm nedostačující železem,minerálama apd,takže opravdu v tomto věku není možné být jen na mm,ono by se ten nedostatek mohl postupně ukázat ve vývoji prcka,i když se ted zdá,že mu nic nechybí,ale to je mylná představa.a mohl by mít následky na celý život,vůbec se divím,že vás pediatr ještě na žádné vyšetření neposlal,ještě bych zkusila napsat do poradny na kojení,co by radila laktační,ale určitě to v pořádku není,minulou poradnu tam psala mamina,že roční dítě nejí omáčky a kouskovitou stravu a taky ji odepsala,že v tomto věku je to již nutností.

arabeska
autor
29. okt 2008

valka,ano skusala som,jedine co s tym robi ej ze to rozmrvi v rucicke a porozhadzuje okolo seba 😖

poobede ma nas lekar poradnu tak mu zavolam a som zvedava ze co mi povie.

radka dik,idem jej skusit napisat

bambusko
29. okt 2008

arabeska, aj ja som za to, ze by mal dr. vysetrit minimalne krvny obraz a sono bruska, tiez sa mi to zda dost extrem. a dost odstrasujuci priklad, verim, ze tak nedopadneme, prepac 😔

arabeska
autor
29. okt 2008

bambusko,ja vam drzim palce a pevne verim ze tak nedopadnete.to to neprajem nikomu 😔

annag
29. okt 2008

arabeska, a skúšala si, aby ho nakŕmil niekto iný, myslím tak, že by bol napr. u babky, nevidel a necítil by Ťa. Niekedy sú také detičky, čo zavetria mamku a iné okrem prsíčka si nevezmú. V 14 mesiacoch je to fakt problém a určite to už je na odborný lekársky dohľad.

bambusko
29. okt 2008

annag, ty tu co robis??? 😀 stale nic? 😉

arabeska
autor
29. okt 2008

annag,hej skusali sme to bez uspexu.

amatula
29. okt 2008

arabeska ahoj,necitala som to cele.tak nie som celkom v obraze.ale mam nieco podobne doma.mam 3a pol rocneho syna a do 2rokov zil takmer iba na mlieku.neznasa polievky,mäso,zeleninu,banany.....teraz zije len z jogurtov a parkov.....obcas si nieco da ale to je sviatok.teraz ideme na gastro vysetrenie,ale zatial ma vsetky vysledky dobre.a co ma desi moj druhy prcek bude mat 6mesiacov,zacala som prikrmovat a to samé.nic nechce len MM ☹

eros
29. okt 2008

ar tak sa pridam sice je to uz davno za mnou maleho som plne dojcila 3roky nikam nas dr neposielala a je tu.nechcel ani dudel,ani flasku,ani rohlik to ho este naplo ked ho ocumlal a ani ja som nebola velka jedlicka len treba vydrzat kym ho to prejde alebo ako ja som odstavila maleho natierala som si didinky popolom niekdo skusal aj paprikou.na malu zaberalo to co ma rada ako pesnicky ukazujem jej daco aby otvorila usta,ale tazko sa radi kdo to nezazil.dojdi ku mne skusim ja 😀 😀 😀

takze trpezlivooooost a ked nic dr nehovori tak yb som nesla,ale len pre pokoj tvojej duse chod

arabeska
autor
29. okt 2008

kocky moje zlate,ako vas tak citam tak sa mam pripravit ze to bude cele trvat este aspon 2 roky? 😲 😢 😢 ved ja skoncim v blazinci,ja uz som teraz na nervy,xrbat ma boli tak priserne,mavam hrozne migreny som vecne nevyspata.najhorsie je ze potom si moje skvele nalady odnasaju ludia v mojom okoli co mi je potom luto 😔
keby mi aspon niekto pomahal ale ja som na vsetko sama takze aj z toho mi zasibava 😔

eros
29. okt 2008

ar je to tazke ked nema kdo pomoct a mangel rbi aj cez vikendy????

arabeska
autor
29. okt 2008

nie nastastie cez vikendy je doma,ale to ja mam potom velke upratovania a vzdy musime mat program s detmi inak by ma doma zozrali 😅

eros
29. okt 2008

tak jeden vikend sa obetuje 😀

arabeska
autor
29. okt 2008

eros,na oddyx?ci na co?na oducanie kojenia tyx vikendov uz padlo..len mne sa neda oddyxnut ked mam decko vedla v izbe,kedze on je stale hladny tak odomna moze ist amx na hodinu a pol a potom uz je zle....

eros
29. okt 2008

ar asi vie ze potom dojdes a nakrmis.vsak uvidis sama mozno ho to prejde ked bude mat 2roky

arabeska
autor
29. okt 2008

ja dufam ze ho to prejde skor 😅 ja to fakt nezvladnem z nervami ked si predstavim este dalsi rok 😲 😢 😢

eros
29. okt 2008

mozno to nebude rok,ale treba skusat idem do hajan bru noc hadam sa branus umudri 😉

valka
30. okt 2008

arabeska, fakt skus nechat ho doma iba s manzelom..a nech mu da nieco jest, ked bude hladny...neboj, ono mu to neublizi, ak bude jeden den hladny...a ak by mu to malo ublizit, tak si nieco da...
kamoskina znama chodi do prace (mala ma 1 rok) a od deda mala vsetko zje...ale ak pride domov mama, nechce zjadne papanie iba mliecko...

kvetinka77
30. okt 2008

Ahojte! Nasa malicka mala prave 7 mesiacov, uz vyse mesiaca sa snazime krmit lyzickou a ona nechce papat. Zavrie pusu a robi partizana. Pije iba z flasky mlieko. Sme z toho trochu nestastni, lebo si myslime, ze uz by sa mala cvicit v papani lyzickou. Doteraz sme skusali lyzickou len zeleninu (kupovane Hipy), uz by sme skusili pomaly aj maso. Ako ste naucili malicke, aby papalo lyzickou?

radka.m.
30. okt 2008

květinka77-nezkoušela jsi zkusit příkrmy od jiného výrobce?já jsem taky kupovala všechno od hippu,ale když jsme začali s masozeleninovýma příkrmama,tak jsem zjistila,že ty od hippu bych taky nejedla,nemělo to vůbec žádnou chut,pak mi kamarádka poradila,abych zkusila od hami a to se nedalo srovnat.malý mi od hami snědl všechno.třeba přesnídávky od hippu jsou vynikající,ale ty masoz.jídla jsou určitě chutnější od hami.

andy80
30. okt 2008

kvetinka77: první jídlíčko chce aby bylo trošku řidší a jen přiložit lžičku k pusince, aby si mimčo mohlo papání vysát, jak je zvykle. Takhle to udělá několikrát a uvidíš, jak bude časem pusinku otvírat, aby jí tam něco přilítlo.

monik76
30. okt 2008

Ahojky, tak my s tím pořád bojujeme. Malá už má 10 měs a žádná sláva. Sní toho strašně málo, zeleninu nechce skoro vůbec, jen tak 2 lžičky a konec. Poslední 2 týdny začala jíst aspoň nějaké ovocné přesnidávky a kaše. Jinak ji stále kojím. jabko a banán by nejraději chtěla celý, ale jakmile ji to nastrouhám nebo rozmačkám tak nic. Přitom když někdo jí, tak se po nás sápe a chce všechno zkusit, ale co jí dám na talíř jako její jídlo tak to ani omylem nebo hrozně málo. S příkrmama jsme začali kolem 6 měs a pořád je to takový nijaký. Přibývá, tak to zatím mudr nijak neřeší.

sisstin
30. okt 2008

radka.m: tak kamarádky holčička jí zase pouze Hipp..a z Hami jí natahuje..takže to je indi vindi 😅

já neporadim, u nás lžička naprosto v poho..ale zas pak začal odmítat flašku..si nevyberete..ale fakt budu radši, že jí normoš jídlo..a že nepije mlíko mě už tak netrápí...

každopádně držim vám palce, t o fakt musí bejt morda 😒

andy80
30. okt 2008

Já naštěstí neměla problém ani z jedním. Obě děti jedli hned všechno. Takže tohle odmítání naštěstí neznám. Ale oboum dětem jsem vařila a vařím domácí, skleničky jen v nouzi. Jiřík Hipp nee, po nich blinkal a jedl mi skleničku Hami Zelenin, rýže a králičí maso jinak nic. Malá sní všechno, ale po Hami mi blinká. Takže jen od Hippu a nejradši cuketu s bramborem. A domácí to zbufne všechno, co jí uvařím. Mám doma hafo receptů, tak vařím. Vařím vždy tak 3 porce a ty zbylé dvě zamrazím nebo zavařím. Takže nemusím vařit každý den.