Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

stolwerkas
20. sep 2011

@ankava jaj aspon, ze viem, ze nie sme jedini, lebo to je fakt poriadna depka, ked pocuvam, ako prckovia okolo krasne papaju, alebo ze maju zle dni a spapaju "len" 100ml na obed a podobne 😖 A presne chapem ako sa citis, ja uz som bola na nervy, tu prestavku len s kojenim sme potrebovali obidvaja s malym, lebo mna uz som z neho uplne chora bola. Najhorsie je, ze v konecnom dosledku som na to sama - teda ocino nas je perfektny, ale do vecera v praci a cez vikendy ked vidi maleho grimasy sa akurat smeje na nom, babky len krcia plecami, lebo tento problem nemali, takze zostavaju len sukromne depky 🙂 Utecha je aspon to, ze drobec vyzera, ze prospieva, ma v 8 mes skoro 9 kil, je zivy, pomalicky zacina lozit a stavat sa na nozky, takze mu mliecko asi staci. Tak si hovorim, ze proste mozno len potrebuje viac casu - predsa aj chodit sa kazde dieta nauci inokedy, tak preco by papanie malo byt ine 🙂 Drzime palce, nech je to len lepsie 🙂

gocrazy
20. sep 2011

@stolwerkas ja mam tiez domacu zeleninu, zemiaky, kuracie a kralicie maso a je mi to momentalne na figu....dnes mi az do placu bolo, ked sofia zjedla uz pol poharika hipp zeleninovo-masoveho prikrmu a ked som to ochutnala, som mala pocit ze to je ako nejaka lacna pasteka, a ja jej varim take dobroty, ktore mne normalne aj ked neosolene, ale chutia....a ona potvora mala zje tu kupovanu chemiu....tak ma aj radost presla z toho, ze uz uau polovica poharika, ale stale jej davam take male susta, ale uz normalne sama zacina otvarat pusinku, je to sranda, bo vsak take male susta a ona sa tvari ako keby mala plne usta... 😵 no ale dufam ze som to tymto nezakrikla a zajtra budeme opat na zaciatku...by ma porazilo...

stolwerkas
21. sep 2011

@gocrazy hehe ze plne usta :D no to je super, drzim vam velmi palce 🙂 Kedze moj maly uz ma total averziu ked vidi stolicku na krmenie a lyzicku, tak som mu vcera namacala dudlik do ovocnej vyzivy, nech si pomalicky na novu chut zase zvyka, lebo aj to je u nas problem, ze nam nic nechuti. Sice sa ksichtil, ale aspon par takychto "minisust" som donho dostala 🙂 A inak pikoska - som sa na nom vecer smiala, lebo sme mu davali kvapky - klasika vigantol do mlieka - a ked zbadal lyzicku, najprv len tak povystrcil jazycek, akoze ochutnal, potom este raz a az na tretikrat otvoril vratka - normalne si to najprv ocekoval, nez to vypil 😀 Jaj spekulanti su tie deti 🙂a co sa tyka chuti domacich a kupovanych veci tak to neriesim ani - jemu zatial najviac chutil kupny kralik so zeleninou, ked som mu ale spravila napriklad cuketku so zemiacikom, co je podla mna mnam, alebo bananin s piskotom, tak ma skoro ogrckal...skoda reci 🙂

gocrazy
21. sep 2011

@stolwerkas no nejdem zakriknut, ale dnes som uvarila z domacej zeleniny hustu polievocku a ta moja herecka to normalne zjedla, a raz tolko ako den predtym, no kukala som tentokrat ja, lebo ked jej hubkou ukazujem ze co ma robit tak pri tom akoby hmkam ze aka dobrotka a ona opakuje aj tie zvuky...inak vies co? ja som ju predtym krmila v takom lehatku, takze to mala vzdy spojene s krmenim, ked som ju tam davala, tak som ju zacala davat normalne do vajicka-autosedacky, rozlozim gauc, tam ju polozim a tam sa jej tusim paci viac, som zvedava, ze ked dorastie do jedalenskej stolicky, ako sa jej bude pacit za stolom...i

ewellina
12. okt 2011

@gocrazy Ďakujem za inšpiráciu, skúsime to aj my. Moja dcérka má 11 mesiacov a tiež sa trápime s papaním. Len by sa kojila. Niekedy je aj celý deň takmer len na mojom mlieku. Na jedno posedenie nezje nikdy viac ako pol fľašky výživky, či už ovocnej alebo mäsovej. Kaše mi prestala jesť úplne... Najväčší úspech sme mali,keď zjedla 125-gramový jogurt, ale už zas nechce ani to....

gocrazy
14. okt 2011

@ewellina hmmm to by si nase dve rozumeli, nasa mala nechce ziadnu ovocnu vyzivu, ani kase nechce a to som ich nakupila do zasoby.... 😒 ale na obed papa celkom pekne, ale iba zemiak a maso,maximalne este tak brokolica, kalerab, akonahle tam je mrkva, neotvori usta, nechce to....ale nenutim ju, nedavam jej ju, obed spapa, popritom popija vodu a prestala som ju hned po obede dokrmovat mliekom, tak sa naucila ze obed je len z lyzicky a vydrzi mi tak dve -max tri hodiny....ale teraz asi idu zubky alebo co, lebo cele dni zle papa, place, mrzuta je az strach....inak najlepsie mi papa, ked je doma starsi syn a hra sa pri nas, vtedy sleduje jeho hru, a ani nevnima, ze musi jest... 😀 na kazde dieta musi mama najst nejaky ten figel, aby jedlo...ja sa obcas citim ako nenormalna, co vsetko skusam, len aby jedla...najhorsie je ,ze uz zacina na tie moje finty prichadzat a odmieta ich...drzim palce...

diabliq6666
19. okt 2011

@arabeska nam pomohla tyzdenna pauza a potom od zaciatku sme zacali...ale doteraz mi nechce hustejsie prikrmy tak jej varim skor polievkove a kazdy den nieco ine..ovocie jej zatial dawam cerstve kym je aky taky vyber..aj do kasiciek

fleuerette
31. okt 2011

Ahojte, prepáčte, že som sen tak vtrhla 🙂 , ale lovím na koníkovi infošky ohľadne odmietania príkrmov. U nás v "skupine" kočky postupne prechádzajú na príkrmy, bábätká papajú a papajú, sem tam im niečo nechutí 🙂. Lukas má 5 mesiacov je už takmer len na UM a začali sme pekne mrkvičkou ja s veľkým entuziazmom on s neveriacim pohľadom. Po niekoľkých dňoch sme sa nikam nedostali. Lukas nič neprehltne, drží si zeleninu pekne krásne v puse a keď už sa nezmestí, tak prose vytečie. Na radu báb som dala zeleninku s mojim odstreknutým mliečkom a tento raz fľaškou. Prvý raz spapal a koniec. Odvtedy to isté ako lyžičkou a navyše potom nechce už ani mliečko z fľašky. Ovocie som ešte nedávala, vraj by malo dieťa najprv papať zeleninu. Vyskúšali sme mrkvu, hokaido, kaleráb, cukinu, batat nič z toho mu nechutí.Jediné okrem nutrilonu spapá takú bio kašu z DM, bez príchute a bez cukru.

dasa2804
1. nov 2011

@ewellina My sme na tom podobne. Moja dcera ma vyse roka a musim povedat ze s jedenim je to nanic. Chce iba moje mliecko, takze ju denne kojim aj 10 krat. Prikrmy zacala papat od 6.mesiaca celkom pekne, no v 8.mesiaci sa to akoby zastavilo. Teraz otvori usta iba ked je zaujata nejakou hrou, pesnickou, alebo pocitacom-ked jej pustam detske pesnicky na nom 🙂 Kase nechce, ani huste jogurty, zje iba riedku kasicku zo zemiakou a zeleniny. Som sama zvedava, dokedy ju to bude bavit. Ja som z toho uz na nervy, ked vidim, ako ostatne deti v jej veku, aj mnladsie krasne papaju. A moja nevie ani usta poriadne otvorit.

ankava
1. nov 2011

@dasa2804 my jsme na tom prakticky stejně. Malé je deset měsíců a je to jenom boj a moje nervy. Taky by se nejraději jenom kojila. Po devátém měsíci už to vypadalo nadějně, ale pak jí začaly růst zoubky a nevzala zase do pusy nic. Teď dva dny krásně jedla (tedy na nás... jiné matky by se asi smály), ale dneska zase stávkuje a jediné, co snědla, byl ve tři odpoledne jogurt. To je jediné, co celkem spolehlivě jí. Jinak zeleninu, maso odmítá absolutně, z ovoce jí jenom hroznové víno a včera měla kousek kiwi poprvé, kaši jí někdy, občas sní kousek rohlíku, sem tam ovocnou přesnídávku... Ale všechno se počítá na lžičky a ne na skleničky. Přes den na jídlo nemá čas a nejvíc se chce kojit v noci 🙂 O jídlo, které jíme my dospělí, taky zájem nemá. No a podobné je to s pitím. Flašku vůbec ne... takže jí dávám pít z hrnku a když vypije za den půl deci, tak to je svátek. Krmení je pro mě fakt peklo a to mi doktorka říká, že se to zlomí, že mám být v klidu... hahaha 🙂

dasa2804
1. nov 2011

@ankava Ja som pocula, ze kojene deti, a to najma dievcata moc nechcu papat ine ako mamkino mliecko zo zaciatku. Pre mna je to tiez peklo, ale uz to neriesim moc. Snazila som sa urputne to zmenit, a vyskusali sme uz vselico. Laktacna poradkyna mi vravela, ze mam kojit nadalej a ked ma mala nebude mat tak casto na ociach, ze si sama najde cestu aj k prikrmom. Ponukam stale normalne jedlo, aby nezabudla, ze existuje aj ine ako moje mlieko, ale inak prevazne kojim. No a v noci, 4-5 krat a potom ma rano skoro polkilovu plienku 🙂

luciebx
1. nov 2011

@ankava jen chci rict ze nas malej nechtel flasku vubec nekdy od 7 mesice.. proste ne.. tak sme na hrneckach.. a to ho bavi vic.. takze i vic pise.. takze flasku nenut pokud fakt nechce..

luciebx
1. nov 2011

@fleuerette ahojky no nevim ze by dite MUSELO mit nejdrive zeleninu.. ale kdyz ji vase mimi nepapa tak zkus ovoce.. proc ne.. ja to nikdy neresila jestli zeleninu nebo ovoce.. kdyz nechutnalo jedno slo se na druhy.. u neceho uspech bude.. uvidis.

ankava
1. nov 2011

@luciebx taky flašku vůbec nedávám 🙂 Ale ono jí to nebaví ani z toho hrnku.. prostě prso je prso 🙂
@dasa2804 naše plína je tak ráno půlkilová. V noci kojím teď skoro pravidelně v půl jedné, ve tři a od šesti jí mám v posteli přisátou s přestávkama skoro hodinu. Dopoledne vůbec nejí, prvně do ní dostanu něco tak okolo jedenácté. Někdy. Bohužel jí nemám kam odložit, takže asi budu kojit snad až do školky 😀

luciebx
1. nov 2011

@ankava no on ten hrnecek to sem malymu taky ze zacatku musela davat k puse aby byl.. ted ho ma danej v obyvaku na stolecku a kdykoliv chce pit tak se napije.. a neboj to pujde samo.. kojeni deti jsou pohodari a jasny ze chteji prso.. my uz teda nekojime.. ale i kdyz ted malymu ukazu prso tak se zacne smat haha.. a da mi pusinku.. 😀 ale ani se nezkousi prisat.. odstaveni slo tak nejak postupne pomalu samo

ewellina
1. nov 2011

@dasa2804 Hm..., možno sa to upraví, keď tie naše princezny odstavíme. 😉

dasa2804
2. nov 2011

@ewellina To urcite. Ja este nechcem odstavovat. Moj plan je, nech sa odstavi sama. Som toho nazoru, ze kojit treba co najdlhsie, pokial to matke aj dietatu vyhovuje. Ak to malej stale vyhovuje, ja s kojenim nemam problem. Uvidime. A ty?

adusinka
2. nov 2011

Ahojte. Ja som taka rada, ze som nasla tuto diskusiu. Aspon viem ze nie sme sami, co mame problem s jedenim. Nas maly zacal pekne papkat ale ako nahle sa zacali na svet hlasit horne zuby, tak prestal spavat a prestal aj papat. Mne to pripada uplne ako boj, niekedy uz oslavujem ked zje aspon dve lyzicky. Je to ale maly vymyslak, vacsinou spapa aspon ovocie, aj ked to nie je ziadna slava, ale aspon nieco no a o zelenine ani nehovorim. U neho je najvacsi problem dostat prvu lyzicku a potom si rozmysli ci to bude jest alebo nie. Ale hned ako vidi lyzicku tak uz aj zamkne usta na zamok a meta hlavou, takze je to kto z koho. Uz som aj skusala vselijake finty, ze som mu nedavala na lyzicke, ale som mu davala na drievku z nanuku a to fungovalo chvilu potom som mu zacala davat z prsta, ze predsa lepsie nieco ako nic. A tak mam kazdy den pocit ze ho len nahanam s jedlom, pretoze u neho sediet v stolicke neexistuje. A cakam na kazdy okamzik pri ktorom sa mu podari mu podsunut aspon trosku jedla. Baby, ktore ste mali taky problem a uz nemate, ako dlho to u vas trvalo??? Maly ma 9 mesiacov a ked bude mat 11 tak sa uz musim vratit do roboty, tak si ani neviem predstavit ako to bude, kedze je stale zavisly na ciciku. A tak som dufala, ze ho naucim aspon trosku papat a cicik by sme mali iba na ranajky a na veceru :( Citala som, ze baby co koja aj skusali nekrmit trebars aj tyzden a potom zase zacali krmit. Neskusali ste to niekto ci to funguje???

evka4
2. nov 2011

@adusinka ahoj, moja dcera tiez dlho patrila do tejto kategorie, teraz ma 13 mesiacov a konecne sa to trosku ustalilo. krmila som rukami, vidlickou, velkou lyzicou, z kukuricnej chrumky, z piskoty... kym bola mensia, tak to zaberalo, ale dost rychlo ma prekukla...ked jej idu zuby, tak nezje ine ako pomixovane, pripadne nezje nic, ako mlieko. dlho som sa trapila, stresovala, skusila som krmit nasilu...a zbytocne...len som mala nervy ja a aj dcerka. musela som sa naucit respektovat, ze proste jest nebude. trvalo mi to dlho, kym som dospela do tohoto stadia, samozrejme, ze ked mava tie dni, ked moc jest nechce (iba mlieko), tak ma to dost trapi, ale ukludnujem sa tym, ze o par dni zasa zje nieco normalne. a dcerka akoby to citila a odkedy to beriem takto, tak ona lepsie je. co sa tyka krmenia 'za jazdy', to som s nou praktizovala este pred cca 2 tyzdnami, v stolicke absolutne nechcela byt, tak som ju nahanala, zabavala, aby nieco zjedla. a potom nastal zlom a uz 2. tyzden je v stolicke. sice jej musim ukazovat obrazky, sem tam sa mi v nej postavi, ale je to naozaj lepsie. ono to chce len trpezlivost. niektore deti proste nie su taki jedaci, ja som aj dost porovnavala, ake mnozstva zjedia ine deti a to bola dalsia chyba. nasa zje tak do 100ml prikrmu, viac ani za svet, tak jej to proste staci. Skus krmit v pravidelnych intervaloch, napr. kazde 2-3 hodiny, nedavaj nic pomedzi, pretoze ak krmis castejsie, tak dieta vlastne poriadne nema kedy vyhladnut. neboj, on sa raz rozpapa, casom zistis, ake jedla preferuje a bude to len a len lepsie. u nas este teraz zabralo to, ze po roku som jej mohla zacat jemne solit jedla, sem tam jej dam uz aj to, co je navarene pre nas, a ked to jedlo lepsie chuti, tak aj ona lepsie je. drzim ti palce 🙂

ankava
2. nov 2011

@adusinka tak u nás ta pauza v jídle nefungovala... zkoušela jsem to na konci sedmého měsíce a nedávno (desátý měsíc) a stejně po té pauze jíst nechce. U nás je to na střídačku. Jeden den jí krásně i kousek zeleniny do ní dostanu a pak další den nevezme do pusy nic. Teď jsme na tom tak, že dopoledne nejí vůbec a ani se nechce moc kojit, na oběd jak kdy, ale vždycky jí kojím no a pak na svačinu sní v pohodě jogurt a večer sní kaši, pokud není úplně vyřízená, to potom nic nechce. Svačinu a kaši dávám v židličce. S ovocem a zeleninou jí honím po bytě, musí mít něco v ruce, sledovat televizi, koukat z okna....
Myslím, že až začneš chodit do práce, tak se to u vás srovná. Určitě neumře hlady. U mě je to horší, že já budu pořád s ní a budu se s tím muset poprat sama. Tatínek je pořád v práci a babičky na nic.
Držím palce, ať to co nejdřív zlomíme 🙂

ewellina
3. nov 2011

@dasa2804 Neviem, prvé dve deti som kojila každé po 13 mesiacov. Moja najmladšia bude mať čoskoro rok, ale zatiaľ si tiež neviem predstaviť, že by som ju v 13-tich mesiacoch odstavila. Ibaže problém máme aj v tom, že ona mi odmieta aj tekutiny, okrem dvoch - troch hltov vody a môjho materského mlieka nevypije nič. No a ja si nie som istá, či jej toľko tekutín stačí. 😖 Najväčšia výhoda kojenia pre mňa (nemám teraz na mysli výhody pre dieťa) je v tom, že v noci nemusím chystať mliečko do fľaše. 😉

adusinka
3. nov 2011

Ahojte. No tak dakujem za povzbudive slova. Asi na to treba len trpezlivost aj ked mam niekedy pocit, ze uz ju nemam. Sa niekedy bojim, ze aby sa zdravo vyvijal ked nic neje ale asi mu staci aj to moje mliecko, nevypada, ze by mu nieco chybalo. Teda chlap je to uz riadny. A najhorsie je to ze viem ze kamoskin syn papa za den tolko co nas maly nezje ani za tyzden, ale tak hadam sa rozpapa, nejdem do neho tlacit, len ked otvara usta tak mu vsuniem, viem ze nema vyznam s nim bojovat, potom je nervozny on a aj ja a aj tak to k nicomu nevedie.
ankava diky za tvoju skusenost. Rozmyslala som, ci mu mam dat tu prestavku v prikrmoch, ale pravdu povediac ani som moc nechcela a ani to nejdem skusat. Budeme pekne dalej skusat a bude. Aj tak niekedy milujem tie jeho ksichty co hadze pri jedle a su na nezaplatenie, aspon ma pobavi. Uz len drzat prsty, ze nech toto obdobie skonci a budu tie nase deti pekne papat ;))))

ankava
3. nov 2011

@adusinka určitě se to jednou prolomí, asi pokud dítě v pohodě prospívá, tak se nemá cenu nervovat, i když je to mnohdy těžké. Mě taky štve, kolik jídla teď vyhodím. Každý den připravuji zeleninu s masem (doma i ze skleničky), nakrájím ovoce, otevřu přesnídávku, namažu rohlík, připravím čaj do hrnku, kaši.. atd.... a většinou to večer smetu všechno do koše. Ale bohužel to asi jinak nepůjde, protože se na to nemůžu vykašlat. Na děti, které papají sedmkrát víc než to tvoje se vykašli, ještě víc tě to bude nervovat. A mám trochu vypozorované, že když jsem v klidu a neočekávám, že by holka jedla, tak většinou jí. Asi ty mrňavý potvůrky vypozorují, jestli je máma v pohodě a nebo ne 🙂

adusinka
3. nov 2011

@ankava veru zo srdca mi rozpravas. je to presne ako si popisala, ked cakam, ze nic nezje tak vtedy ma vacsinou prekvapi a papa a ked si myslim, ze bude papat tak usta ani neotvori. Ale co uz. Veru su to male potvorky a vedia vzdy prekvapit. Som sa tak nejak upokojila a zmierila s tym, ze ked nechce tak nechce a ked chce tak papa a nic s tym nespravim. Budem sa len v kutiku duse tesit na tie dni kedy ma bude prekvapovat kazdy den tym, ze zacne papat ;)

dasa2804
4. nov 2011

@ewellina Ked ta to potesi, moja dcera tiez nevypije cez den skoro nic. Okrem 2 hltov vody, alebo cajiku.Ale je spokojna a pokojna, pekne rastie a pribera. Myslim, ze jej moje mliecko staci uhasit hlad aj smad. Inak si to vysvetlit neviem 🙂

ankava
4. nov 2011

@ewellina já prakticky taky jenom kojím, když do ní dostanu půl deci jiného pití za den, tak je to zázrak, ale čůrá dost, tak to asi fakt stačí. Já myslím, že když mají děti žízeň, tak jí uhasí 🙂

adusinka
9. nov 2011

No dievcata, neviem co sa stalo, ale moj drobec normalne zacal otvarat usta. Normalne ma prekvapuje kazdy den, dnes mi uz dokonca vydrzal aj v stolicke sediet ked papal. Takze sa to zlepsilo, asi to drobec vycitil, ze sa uz nad tym netrapil a chcel mi urobit radost 🙂 nech mu to len vydrzi 🙂

ankava
9. nov 2011

@adusinka gratuluju 🙂 🙂 ta moje potvůrka mi radost dělat moc nechce. Dokonce už ani to hroznové víno nechce, takže teď ze syrového ovoce nejí nic... nojo... jednou se té radosti taky třeba dočkám 🙂

janush
21. nov 2011

ahojte, moja 7 mesacna dcerka v poslednych dnoch strasne place pri prikrmoch, zje tak 2-3 lyzicky a potom spusti velky plac. Ako ste to riesili vy?

anidomi
19. dec 2011

ahoj holky,muj malej odmita teply prikrmy(domaci i kupovany).. A zelenina je taky problem-teda az na mrkvicku,tu ma rad.. Jediny,co mi zbasti jsou ovocny presnidavky a lipanky.. Do presnidavej mu davat nestle susenky,takze 'kousky' mu vazne problem nedelaj..Mate nejaky tipy?