Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

arabeska
autor
3. aug 2008

hubka,tak moj ma skoro 11 mesiacov a sme stale iba kojeny,papat mi zacal az kusok po 10 mesiacox ale teraz sa nam vsetko ockovanim pokaslalo(mal zlu reakciu)tak sme zase iba kojeny a potom ako mu podavam lieky velmi silno poxybujem ze prikrm bude zase xciet 😢 takze ak ma 7 mesiacov a nexce tak ho nenut ,dajte si pauzu aby si mu nespravila nejaky odpor k jedlu .

arabeska
autor
3. aug 2008

hubka tak to ste dobry ze spapa aspon 3 lyzice,my nespapame vobec nic

hubka
4. aug 2008

Arabeska ahoj, tak dnes mi maly krasne spapal pol Hami-zeleninka s morcacinou, toto akosi zazarakom vzdy zje, som normalne nechapala, bo vcera mal odpor.....Takze teraz neviem, ci moje a Hipp nechce a Hami ano, alebo to bola nahoda???moze maly mat kazdy den masko so zeleninkou???lebo si myslim,ze jedine tuto kombinaciu s maskom spapa....a kolko ti vazi maly??? 🙂

arabeska
autor
4. aug 2008

ahojky,davaj mu co mu xuti,on sa postupne snad rozpapa a potom ho ukecas aj na ine bud rada ze papa 😵
branusko ma presne 9 kg

babulik22
4. aug 2008

ahojte,moja mala tiez nechce papat.trva to uz 4 tyzdne.ked sme zaviedli prikrmi v 5mesiaci krasne papala aj zeleninu s maskom,ovocie a teraz ma pomaly 9 mesiacov a zje mozno 3 lyzicky.nutrilonu do 400ml,akurat zje celeho pribinacika a krupicnu kasu z 200ml mlieka.je o mesiac skor narodena,tak chodime do rizikovej poradne,tak som zvedava ake budu krvne testy.ale doktorka mi povedala,ze do jedla ju nemozem nutit.ale mne je stoho niekedy doplacu.

hubka
4. aug 2008

Arabeska, maly ma slusnu vahu....mama dnes doniesla tekvicu zo zahradky, tak zajtra budem experimentovat tak uvidim...zajtra napisem..idem spat bru

Babulik-ja mam tiez z toho nervy a maly je ste taky akcny, ze mam pocit, ze bude stale taky stuplik haha..aspon sa napapa kase aten pribinacik tiez celkom fajn, no my este take mnmkotky nie....ale hadam sa ti princezna rozbehne pa

arabeska
autor
5. aug 2008

hubka a kolko vazi tvoj maly?

emjee
18. aug 2008

janesm • 1d • 14. aug 2008 o 11:48
Ahoj maminky ,chtěla jsem se zeptat máte některá podobný problém??? Mámmholčičku 11 měsíců nikdy jsem neměla problém u ní s jídlem papala jak obědy doma vařené tak ze skleničky najednou nastal převrat a malá nechce vůbec nic pije jem Nutrilon nebo Nutrilon s rýžovou kaší,bílou Activii,rohlík nebo chleba se sýrem myslíte že to stačí??? Má něco málo přes 11kg,vím že určítě strádat nebude jen se bojím aby ji nechyběly živiny.

iffka2002 • 1d • 14. aug 2008 o 12:03
ahoj, no nasa ma skoro rok a momentalne je tiez len na mlieku.. bola chora, a vzdy ked je chora tak nechce nic jest, len mlieko, a potom zas trva aspon mesiac ked sarozhodne nieco zjest. som sa pytala lekarky, ci je to ok a ona ze ano, ze hlavne je, ze pije. karolinka ma 11kg, takze sa nemusis urcite bat.. inac je tu vela takychto tem, kde mamicky pisu ze deti nechcu jest.. skus si prejst este raz tie temy a mozno nieco zaujimave najdes

janesm • 1d • 14. aug 2008 o 12:12
Moc a moc děkuji vím že nejsem sama,dost mě to trápilo ale snad se ukáže časem jak to bude.Když ji dám kojenecký oběd nebo skleničku začne se ji navalovat někdy i zvrací tak ji dám chlebík se sýrem a mléko a to je vpohodě....Jinak mě papa jen 4x denně ráno kolem 8 mléko s rýžovou kaší v poledne mléko + chlebík jkolem 16 jogurt a kolem 20 kaši na dobrou noc od hami... jak papká Martinka??

petra.vavra • 1d • 14. aug 2008 o 23:18
janesm- já mám holčičku skoro 10 měsíců a do teď papá ukázkově, ale poslední týden u ní pozoruju, že začala mít manévry typu, to mi teď zrovna nechutná tak to vyplivnu a je to, to udělá třeba s třema soustama a pak zase jí normálně. Nikdy se mi nestalo, že by mi cokoli vyndala z pusy a teď je to u každého jídla. Jinak my vážíme 9,5 kg, tak taky nijak netrpí, ale myslím si, že teď začíná to období vzdorů a vymýšlení. Holt je na ních už vidět, že mají svoji hlavičku, která velice dobře a rychle ví co dělat a jak zkoušet mamky trpělivost 🙂...my jíme, v 7-150-180ml mléka, jak kdy, v 10 jogurt 200g, 12,30 kupovany příkrm 200g, 16-svačina 150-200g, 19,30 kaše nebo husté mléko...a tak snad ji to stačí... 😉

carys • 5d • 14. aug 2008 o 23:25
Holky tak u nás je to taky tak.Malá bude mít 10 měs.a už pár týdnů mi málo jí.Ráno mlíčko 100 - 150 ml,sváča jogurt - ten sní vždy,oběd je puj,puj at uvařím nebo dám příkrm od Hipp nebo Hami,takže sní tak 5 lžiček,sváča banán nebo jiné ovoce - sní půlku,večer kaše,to jak kdy a mléko 100 ml.Na vážení jdeme za týden.

jeny • 1d • 16. aug 2008 o 11:42
Nasa malá tiež vymýšla zo dňa na deň viac,ma dni ked zje obed bez problemov a potom aj 3-4 dni nechce vobec nic varene len piskoty s vyzivou alebo samé,chlieb alebo roztek ale len suchy s maslom vobec nechce a najradsej ma ovocie cerstve ale to zial na dlho nezasýti,mliečko zbožňuje a keby som jej ho davala od rána do večera určite by neprotestovala 😀 uz som zacala aj trosku solit jedlo lebo nesolene vobec nejedla,prikrmy kupovane to nezje ani len lyžičku,no ked obedujem ja tak sa ide za mojim tanierom roztrhať ked jej dám ochutnať z mojho tak to jej veľmi chutí 🙂

sisulik • 2d • 16. aug 2008 o 11:45
mozno je to aj tym ze vonku je teplo tak telo potrebuje viac tekutin ako jedla...mne tiez maly teraz aj ked je dost ale menej ako predtym ale za to pije ovela viac...vkuse chodi s flaskou a tekutinou 😅

listicka20 • 1d • 16. aug 2008 o 13:04
Ahoj, já teď taky dost bojuju, abych do malý narvala masozeleninový příkrm... ovoce, kaše i chleba a jogurt jsou v pohodě. Taky skoro nejedla, když byly vedra, ale to jsem přičítala vedrům... nicméně tu zeleninu odmítá za každýho počasí. Ale co jsem teď vysledovala, ona už nechce ty obědy v podobě pyré (no on je to trochu humus, že) - když jí to dám na kousky - třeba teď jsem dala bramboru s kuřetem a pak jsem jí dala kousat rajčete, tak to dlabala s chutí. Prostě už má šest zubů a ví, jak je použít, tak jí asi ta rozmixovaná zelenina připadá jako blaf.
No ale prsíčko, to je stále hit. Kdybych ji nekrotila, tak je u prsa nonstop. 😖

zucha • Dnes o 20:00
janesm a skusala si jej prikrmy nedat na obed, ale ako napriklad desiatu, olovrant alebo veceru? Mozno na to ma chut v inu dobu, ako bola doteraz zvyknuta. Mozno je to blbost, ale za vyskusanie nic nedas. Poznam pripad, ze museli obed nahradit mliekom a potom, ked sa dieta vyspalo po obede, tak nasledoval prikrm. Skus

lenkaha
19. aug 2008

Ahoj, Kubíkovi bude 7 měsíců, do 6 měs. jsem ho plně kojila, pak jsme začali se zeleninovým příkrmem na oběd. Ze začátku baštil krásně, poslední dobou ale začal zlobit a zeleninu odmítá. Zjistila jsem, že když ho krmí někdo jiný, baští ukázkově. Asi to na mě zkouší a čeká, že ho nakojím... 😠 Dnes vydržel od 9:30, v 12:00 nechtěl, v 13:00 nechtěl, tak šel spát...v 14:30 nechtěl... v 15:00 přišla teta na návštěvu a zblajznul v pohodě 1 a půl skleničky. Jak byste k tomu přistupovaly vy? Bohužel to nejde praktikovat tak, že k nám bude pořád někdo chodit Kubu krmit 😉 😀

ivusakos
31. aug 2008

Ahojky, tak Danymu je dneska osm měsíců a je víceméně plně kojenej, nechce nic, má alergii na lžičku, jak jí vidí tak sevře pysky a nepropasírujeme ani ň. Párkrát se stalo, že když mě neviděla a krmila ho třeba babička, tak si vzal aspoň pár lžiček. když ho krmím já, upřeně mi kouká na prsa a brečí. Bojí se, že už nikdy nedostane mlíčko nebo co🙂))) Nevím, jak na něj. Od doktorky jsem dostala vynadáno, jakto, že ještě nejí!!!!!!!!!! To jsem pak pro změnu brečela já☹(( Myslím, že dokud budeme kojit, nebudou moc nic chtít☹ Ale má cenu kvůli tomu přestat?????

monik76
31. aug 2008

ivusakos, moje malá je na tom úplně stejně, nechce nic, začali jsme kolem 6 měsíce a stále se nedaří, neotevře pusinku ani za nic. Takže ji stále kojím. Moje doktorka říkala, že to mám prostě zkoušet, že někomu to trvá prostě dýl. Ale taky bych byla ráda, kdyby už něco papkala. Tak stále čekám, kdy se to zlomí. 🙂 S kojením bych rozhodně nepřestávala.

serafinka1
31. aug 2008

ahojte, chcem sa trošku pridať k Vám. Ja mám 8 mes.dcérku a mám rovnaký problém. Odmieta mi papať. Ako mala 6 mes. začala som s varenou mrkvou, potom polievočkami a papala mi pekne. Som sa tak tešila, že nemáme problém. No potom asi po 3 týždňoch nastal zlom a nechcela nič. Tak som jej dala pauzu a neskôr skúsila znovu, no neúspešne. Tak som vyskúšala ovocné výživy. To mi začala papať. Ale ani to netrvalo dlho. Zje aj teraz zopár lyžičiek no už nie celú ako predtým. O 2 týždne máme poradňu a ja keď poviem dr.že stále mi odmieta, tak sa jej to už určite nebude páčiť. ☹

babulik22
31. aug 2008

serafinka: mojej malej som davala prikrmi od 5mesiaca,lebo nekojim ☹ a do 8mesiaca krasne papala.zrazu jak keby utal.nic zelenina,ovocie 😝 po dvoch tyzdnov mi to nedalo zasla som k dokine,tak jej zobrali krv ci nahodou nieje chudokrvna anemicka,ze vtedy moze byt nechut do jedla a vysledky ok.ale po mesiaci sa to lepsi a vysiel nam aj zubok.ci to bolo zato.papava z ovocia banan,vyzivy,jogutiky,chlebik so syrom,kasu,vsetko sice papa pol hodinu a niekedy nezje celu davku,ale hlavne,ze nieco stoho spapa.zo zeleninkou sa este trapime,tak jej to nahradzam hippkami.samozrejme,ze jej stale ponukam doma uvarene.ale bez vysledku.a davam cebion.

annag
31. aug 2008

Dievčatá, žiaden strach, hlad ani podvýživa im nehrozí, pre Vaše detičky je stále najdôležitejším zdrojom výživy mlieko, ideálne MM. Príkrmy v prvom roku sú len doplnkom výživy a slúžia tiež na oboznámenie sa s novými chuťami. Bábetko teda nemusí papať veľa, stačí pár lyžičiek. K príkrmom totiž bábetko musí nielen fyzicky ale aj psychicky dozrieť, a to je u každého bábetka individuálne. Niektoré bábetká bez problémov hneď jedia celé dávky, iné len jednu - dve lyžičky. Podstatné je nenútiť ich veľa jesť, radšej im to nenápadne častejšie ponúkať, napr. popri hre - kúsok ovocia či zeleninky, alebo najlepšie jedlo je z ockovho či mamičkinho taniera (samozrejme v ňom bude bábetkove jedlo), takže skúsiť ich aj takto "oklamať". Väčšina detí, najmä dojčených (lebo tie začínajú s príkrmami neskôr) začne "dobre" papať až okolo roka, resp. po prvom roku. No aj potom môžu mať výkyvy, je to normálne. Deti majú rôzne obdobia, keď trpia akoby nechutenstvom, resp. preferujú extrémne jednotvárnu stravu a zase obdobia, keď papajú ukážkovo.

Lekárom sa to nemusí páčiť, ale ony si aj tak urobia po svojom a budú papať ako uznajú za vhodné. Podstatné je nedospieť do štádia, keď dieťa bude tak "zmagorené" úsilím mamičky, že začne odmietať akúkoľvek výživu - či príkrm, či mlieko.

radka.m.
1. sep 2008

ahojda,annag,nemyslím si,že máš pravdu.po ukončeném 6 měs.by se opravdu mělo začínat s příkrmame,hlavně však proto,že MM už nepokryje dostatečnou potřebu vitamínů a dalších důležitých prvků.příkrmy jsou už v tomto období nutné a jak tady píšou maminy,tak třeba kolem toho 10 měsíce to je určitě bezpodmínečné,proto se to taky nelíbí dětské doktorce.dokonce by ti takto odpověděla i Jiřinka,laktační poradkyně na on-line poradně o kojení.tam také v databázi najdeš k tomuto tématu veškeré informace,takže když si holky nevíte rady,tak klidně na to kojení koukněte,zcela určitě tam najdete bplno užitečných rad.

annag
1. sep 2008

radka.m, ale ja som nepovedala, že s príkrmami netreba začínať, len netreba z nich robiť horor a dávať to dieťatku tak, že to bude napr. až grckať, tie dávky predsa musia narastať postupne a každé bábetko si samo určí ako rýchlo to bude, samozrejme, príkrm, vláknina, doplnenie nutričných hodnôt a vitamínov atď. sú v tomto veku už nevyhnutné

monik76
1. sep 2008

to je fakt, já i kdybych se stavěla na hlavu tak to do ní prostě nic nedostanu.No musím čekat kdy nastane ten zlom a ona začne jíst, doktorka nic neříkala, prostě čekat.

radka.m.
1. sep 2008

annag,to se omlouvám,vyznělo mi to trochu jinak.já jsem samozřejmě taky zastáncem kojení,ale je pravda,že po zavádení příkrmů by se to kojení mělo přeci jenom omezovat,protože častý kojení opravdu může být důvod,proč prcek ty příkrmy odmítá

annag
1. sep 2008

radka, určite - veď na to sú tie príkrmy, majú MM nahrádzať, ja len hovorím, radšej pomaly a isto, ako rýchlo a s rizikom akéhokoľvek odmietania, je zle, ak mamička s bábetkom dopadnú ako paulla z vedľajšej diskusie - odstavil sa od prsníka a odmieta UM, keď jej bábetko už nechce ani dostatočne piť, ani príkrmy a nevedia si s ním poradiť nielen rodičia, ale ani lekári, no čo má ona robiť, veď to bábo musí niečo papať a ono už je v štádiu, keď nechce skoro nič, takého niečoho sa dožiť , tak tomu sa hovorí zúfalstvo ☹

arabeska
autor
1. sep 2008

ahojte,

uz som sem dlhsie neprispela,ale ako vidim pribudli dalsie maminy trapiace sa s papanim 😔

branusko ma o tyzden rok a z jedenim je to u nas tak ze ja sa tesim ak zje 5 lyzic za den...
niekedy mame super den a kojim ho iba 2 krat za cely den tak krasne papa,ale skoda je ze taky den mame maximalne 1 krat do tyzdna 😝
moj pediater mi odporual aj pauzu a teraz uz len cakat,ved jest uz niekedy zacne 😖

arieska
1. sep 2008

baby, musím sa k vám pridať, my máme tiež problém s podávaním príkrmov. na začiatku problém nebol. Oliver ma len zbadal vo dverách s lyžičkou a otváral ústočká ako lastovička. krásne papal. na začiatku pomenej - tak 30 ml kaše na večeru, po týždni už 120 🙂
zeleniny tiež na začiatku pár lyžičiek, potom už nemal problém spratať celú misku
po týždni papania dostal teploty, o tri dni nato nám vyliezol prvý zub a odvtedy pusku neotvorí. buď mu musíme robiť somarinky, aby sa akože zasmial a tak otvoril pusku, ale aj na to už prišiel a dáva si pozor. ak chceme do neho niečo dostať, tak len nasilu, čo sa mi zdá dosť drastické a nechcem v ňom vyvolať nejaký odpor k jedeniu.

bambusko
10. okt 2008

arieska, to iste u nas ☹ uz sme nahradili obednajsie kojenie zeleninou, maly dostal pred tyzdnom teploty a sople, vraj viroza a mozno aj zuby a odvtedy sa zlosti a prikrmy neje. ked vidi misticku a lyzicku, tesi sa, otvori pusu a po prvej lyzicke sa zacne zlostit, kricat, odvracat. dnes som donho prepasovala varenu cuketu tak, ze som mu to davala davkovacom na lieky, nieco ako striekacka ale ma to na konci velku dieru tusim to bolo pri immunale. zeby boli predsa len na pricine zuby? s dievcatami som taketo nepoznala 😕

mba
13. okt 2008

ahojte. My sa posledný týždeň s malou trápime. Doteraz s príkrmami problém nebol a od minulého týždňa je to každým dňom horšie a horšie. Malá má 8 mesiacov a len 7,2 kg. Je síce pravda, že sa narodila malinká, ale za posledných 6 týždňov pribrala len 200 g - čo je podľa mňa žalostne málo. Zatiaľ sme papali len polievočky, ovocie a na noc kašičku, no teraz nechce nič, len mlieko. Lepok nám lekárka povolila až teraz, ale odmieta čokoľvek. Zato v noci je hore aj každú hodinu a cucá o 106. Akoby chcela dohnať to, čo cez deň zameškala. Ja som z toho už na nervy. Malá zatiaľ nemá zúbky, tak možno sa jej nejaký tlačí von a preto nechce papať.

lila794
13. okt 2008

Dievcata, chcem sa vas opytat. My sme len teraz zacali davat zeleninku na obed. Ale maly mi nic nechce - vsetko vypluva. Zje tak 2 lyzicky dokopy. Je to normalne na zaciatku? Je to tym, ze este poriadne nevie, co s tym ma v puse robit? Trva to tyzden.

annag
13. okt 2008

lila, je to úplne normálne, len pekne pomaličky a s malým množstvom postupuj, MM je stále najdôležitejšie, bábo k tomu samé dospeje, je to nielen otázka fyzickej, ale i psychickej vyspelosti ,nemáš sa kam ponáhľať, násilím nič nevyriešiš,niektoré detičky papajú plné dávky od začiatku, niektorým to trvá niekoľko týždňov či dokonca mesiacov

annag
13. okt 2008

mba, presne tak, na príčine môže byť akýkoľvek skrytý problém bábetka, niekedy zúbky, viróza, ušká, boľavá pusinka či hrdielko, bábo môže byť inak spokojné, len pri papaní môže mať problém, ak si si nie istá, tak si ju daj vyšetriť pediatričkou, aby sa vylúčilo ochorenie. Ak lekárka skonštatuje, že je malá zdravá, tak len vydrž, to sa stáva pomerne často, že bábetká mávajú takéto odmietavé obdobia, netreba ich nútiť, len často ponúkať jedlo a po malých dávkach - toľko, koľko zje. Neboj sa, pokiaľ dojčíš, tak ju kryješ a základné živiny stále má, nič sa jej nestane, to len keby to bol dlhodobý problém, MM je pre ňu stále hlavným zdrojom výživy. 🙂

katus79
13. okt 2008

Lila my prikrmujeme nieco vyse mesiaca a tiez toho vela nespapa. Par lyziciek...a aj to len kupovane, doma uvarene nechce vobec. Aspon ovocie sa ako tak rozjedla

lila794
13. okt 2008

Jaj, dakujem. Som sa zlakla. Tak pekne pomalicky...ked jemu len to moje mliecko chuti 😀 ovocie este neskusame - nech si zvykne najskor na zeleninku 😉

andula78
19. okt 2008

Ahojte, my mame tiez problem s papanim. Aj ked je pravda, ze sme zacali len minulu stredu. Uvarila som jej mrkvicku, ktoru som potom rozotrela na kasicku. Akonahle ju Laura ucitila na konci jazyka, naplo ju 😖 Potom uz odmietala, tak som jej skusila dat prstom (kusocek som jej natrela na jazyk). Nieco horko-tazko prehltla. Odvtedy nechce nic. Ked sa k nej prblizim lyzickou, tak vystrci jazycek a "ochutna". Potom ju napne... a tak stale dookola 😔 Uz som jej skusala dat mrkvu s MM tak, ze to bolo uplne riedke. Nechce ani to. Ani spenat, ani zemiak, ani jablko... Dobre, ze som tu objavila tuto temu, aspon viem, ze v tom nie sme sami. Tak som si povedala, ze si dame aspon tyzden pauzu a zacneme odznova. Mam taky pocit, ze mala este nie je pripravena na prehltanie inej konzistencie ako je uplne tekuta. Mozno skusim este nejake stavicky. A taktiez ma napadlo, ze sa jej prave prerezal prvy zubok, tak mozno je to aj tym. Inac drzim palce vsetkym, aby sa nam nase deticky coskoro pekne rozpapali 😉

amatula
19. okt 2008

joj to je utrpenie.mi sme zacali piatok s ryzovou kasou 😝 😝 mali sa tvari akoby zuzlal citron.vsetko je to na brindaku