Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

u2jana
7. mar 2009

tak to ti zavidim, my dnes 0 broskynova presnidavka a 2l s biedou prikrm zelenina...
zajtra vysadim ovocie a skusim len zeleninu na desiatu aj obed a smiesam to trochu s nutrilonom... lebo uz fakt neviem ☹
na noc chcem vyskusat nutrilonovu ryzovu kasu... moze sa davat kasa aj cez flasku?
neviem, si totiz predstavit ako jej ju budem davat lyzickou vecer, ked je uz unavena a chce sa len rychlo napapat a zaspat...

kamanka
7. mar 2009

Já myslím, že jo, ségra jednou koupila cumel na flašku a pak si až všimla, že je na kašičky! Jak dlouho přikrmuješ? Já dávala pomalu celý měsíc jen zeleninu, na ovoce jsem najela až pak!

u2jana
8. mar 2009

ja tiez mesiac zeleninu, teraz nam dr, kazala ovocie a maso... ale to ovocie jej vobec nechuti 😒 tak ho necham chvilu tak a skusim zas len zeleninu...

basika
8. mar 2009

u2jana - existuje cumeľ na kašičky, ale moja ho nechcela. Kašička. z fľašky jej nechutí. Ma napadlo, skúsila si jej dať mlieko lyžičkou? Na to ti pusu otvorí? Lebo ja fintím tak, že naberiem príkrm a potom naberiem do tej lyžičky ešte mliečko. To vyzerá tak, že na vrchu je vrstva mliečka a podtým príkrm..takto mi spapá aj 80g príkrmu, alebo výživy. Vyskúšaj.... mne to takto fungovalo

kamanka
8. mar 2009

Já, když dávala Vigantol, tak jsem si vždy stříkla trochu mlíčka na lžičku a do toho dala 2 kapky, takže malej je na lžičku zvyklej asi proto! A taky jsem vlastně dávala na lžička Sab Simplex a to pro něj byla mňamka🙂 Jinak holky, co tak dáváte 7 měsíčnímu mimi dopol a odpol na svačinky? Připadne mi, že pořád dávám dokola to samé!

andrea100
8. mar 2009

Ahojte vy tu máte asi všetci problém taký že vám detičky nechcú papať prvé príkrmy. My sme začali keď mal malý 4 mesiace - nebol kojený. Všetko mi krásne papal, začali sme zeleninkou , potom sme pridali ovocie, neskôr nesolené kukuričné chrumky a občas piškotku. Všetko krásne papal. Ale keď mal 8 mesiacov tak mu začali rásť stoličky a prestal mi jesť a odvtedy mi cez deň nezje skoro nič ☹ a v noci mi vypije 4 flaše mlieka. Skúšali sme od znova príkrmi ale málokedy mi niečo zje. Vie mi niekto poradiť , mal niekto podobný problém?

kamanka
8. mar 2009

Tak to je mi líto, ale poradit ti nedokážu☹ Snad se vám to brzo vrátí do starých kolejí!

mirustek1
9. mar 2009

🙂 ahojte baby,ja mam tiez tento problem,Emka ma skoro 8 mesiacov a nechce okrem mojho mlieka nic jest,ani usta neotvori a hned sa rozjeduje.V noci sa budi skoro kazdu hodinu a place,ukludni ju len prsnik.Kazdy den jej varim a skusam,ale viac vypluje ako zje.

gabka32
10. mar 2009

Mirusek asi jde poradit jen trpělivost 😉 pokud přibírá a je plně kojená, tak to tolik neřeš, některé děti jsou jen na mlíku až do roka. prostě ji nenásilně zkoušej lžičku a jednou si dá, neboj 😉

já byla taky zoufalá, ale pak jsem si řeškla na co trápit sebe i malou a dávala jsem jí jen 1xtýdně na oběd - a až po měsíci začla sama otvírat pusinu a pořádně se rozjedla. ted sní na oběd tak 200-250g zelenina +maso, na večeři 200ml kaše. v noci, případně ráno (někdy se budí až třeba v šest) a odpol.má mlíko, dopol.zkouším ovocné přesnídávky a nechce 😖 je to divné, protože dříve je jedla, v kaši ji trocha přesnídávky nevadí, ani když přidám do mlíka. ale samotné nechce. přitom frutapurou jsme s příkrmy vlastně začly...

mirustek1
10. mar 2009

gabka,diky za ukludnenie,mala pribera,na zaciatku papala pekne a posledny mesiac nechce,vecer zje trochu kase,tak pockam,dnes dobeda zjedla trochu vyzivy,

evik3
10. mar 2009

mirustek my jsme na tom byli uplne stejne, malej vse odmital, jak jsme mu zacali nasazovat bryndacek, zacal se vztekat a kdyz videl lzicku s jidlem, zacal se tocit, vztekat, vrtet hlavou..., zacali jsme presne v 7-mi mesicich, ale do 8,5 mesicu snedl sotva par lzicek, ktere jsme do neho v nestreezenem okamziku dostali 😀 treba kdyz se smal... asi pred tydnem jsem jedla bilou activi a zkusila jsem mu lzicku taky dat, no a dobrovolne zacal otvirat pusu 🙂 uplne me to prekvapilo a od te doby uz je to mnohem lepsi, snime porad jen par lzicek, ale je to u nas velky pokrok 🙂

mirustek1
10. mar 2009

evik3,tak hadam aj my zacneme,uz som skusala aj prstom jej davat do ust,oklamat ju,ale nedala sa.Najviac jej chuti len moje mliecko.Ale skusam stale,diky

zanetuska
11. mar 2009

mirustek aj my sme na tom takto, najprv papal a asi 3 dni nechce nic, len vecer kasu ale aj to malicko, stale chhce len prsko, ale asi mu staci ked ma 9300g a 6 mesiacov. 🙄

mirustek1
11. mar 2009

zanetuska,tak to je riadny chlapisko,a len ho kojis?ani dnes nezjedla ovocie,ale korku z chleba,trosku,a v noci ti prespi?

zanetuska
11. mar 2009

ha,ha,ha.....casto sa budime papkal uz zeleninu jablacka aj masko na noc kase len posledne dni nie......................

mirustek1
11. mar 2009

presne,takto to bolo u nas,mesiac krasne papala a od 7mesiaca,neotvori usta,tak ich drzi pevne....ale pribera,

kamanka
14. mar 2009

U nás se to začíná s papkáním zase lepšit, tak snad to tak vydrží🙂! Ale v noci se pořád budí na jídlo, dávám na večeři 120-150ml kaše, myslíte, že můžu zkusit dávat víc? Většinou mi sní celou porci, nikdy nebrečí, že by chtěl ještě, ale třeba by si ještě dal🙂

martao
14. mar 2009

My sme sa s mladším trápili 3 mesiace. Vždy som sa upokojila, že v školke sa naučí jesť. Teraz má takmer 4 roky a 20 kg. Tak hlavu hore a hlavene nenútiť. Staršieho som nútila, aby nebol chudunký a až teraz sa naje bez broblémov. Radšej sa trápiť mesiac ako 6 rokov.

bufi
14. mar 2009

Ahoj holky, mám asi hloupý dotaz - musí mít dítě do 1ho roku každý den maso? Nebo stačí místo masa žloutky? ...jako že bychom měli doma malou vegetariánku 😒 (to není můj názor, ale mého muže, strašně jsme se kvůli tomu pohádali. A já bych malé nechtěla ublížit. Četla jsem, že maso má jíst až 6x týdně.) Díky za odpovědi.

basika
15. mar 2009

bufi - 6x maso a 1x žltok - tak odporúčajú.

shaula
15. mar 2009

bufi, basika má pravdu, ale pokud ti maso nechce, já bych to tak nehrotila. Nucením jí to akorát ještě víc zhnusíš. Samozřejmě je důležité dávat, ale třeba méně často. Poraď se s doktorkou, čím by se dalo nahradit tak, aby měla malá dost bílkovin a všech látek.
Ještě mě napadlo, nedáváš toho masa moc? Mně se napoprvé povedlo udělat spíš masový příkrm než masozeleninový, a klukům to taky moc nejelo🙂 Když byl příště podíl masa vzhledem k zelenině menší, tak to zbaštili.

petka80
15. mar 2009

bufi, názorů je více, někdo zase říká, že děti maso do roka nepotřebují, naopak, že pak mají moc bílkovin (protože ještě pijou hodně mlíčka) a to taky není dobré. Já osobně jsem pro takovou zlatou střední cestu, maso tak 3x týdně.
A tvůj manžel je vegetarián nebo to nějak blbě chápu?
Jinak např. quinoa je myslím dobrá jako zdroj látek, které jinak obsahuje maso, ale zas tak moc se v tom nevyznám, to by právě věděli spíš vegetariáni.

martao
15. mar 2009

bufi,

prostredný syn odmietal mäso takmer do 3 rokov. Teraz zje len pečené kura a rezne, fašírky. A neje nič sladké a má 20 kg, Mäso som mu ponúkala vždy, ale nenútila som ho.

bufi
16. mar 2009

Holky, moc děkuju, včera jsem se sem nedostala. Malá maso ještě neměla. Zatím jsme na mrkvi, brokolici a bramboře. On si prostě usmyslel, že nechce, aby jedla maso, dřív děti taky nejedly maso (hlavně, že všechny přežily 😔 ). Není to zdravé, zvířata špatně chovají a jsou přece různé náhražky (já na to - jasně, např. luštěniny 😀 ). Já jen už jsem z něj tak na nervy, že potřebuju nějaké ujištění, jestli to dělám správně. Já bych byla taky pro střední cestu, 3-4x týdně.

petka, manžel není vegetarián.... ale mohla bych ho z něj udělat, že jo? 😎 ať si to taky užije, chytrolín 😠

u2jana
16. mar 2009

ahojte,
tak my stale bojujeme ovocie stale 0, zelenina s maskom aspon trosku, mliecna kasa tiez par lyziciek... pomaly prechadzame na nutrilon 2, tak som stale v strese ci nehladuje 😒
kolko by sme mali spapat na jeden krat? napr. na obed?
a ako to odvazim? my totiz pri papani zaspinime skoro celu kuchynu, tak sa bojim, ze do bruska sa jej dostane len malicko 😒
a este stale sa mi po par lyzickach zacne vykrucat a jedovat, tak zapijeme a ponosime a zas skusame... je to horor, uz druhy mesiac... uz prestavam verit, ze niekedy budeme normalne papat 😖

basika
16. mar 2009

u2jana - podobne bojujeme aj my.. my mále ale už viac ako 10meisacov...takže eše sa nestrachuj...my momentálne fungujeme len na mlieku 😒

u2jana
16. mar 2009

basi, a kojis, alebo UM?
nam na gastre nakazala uz pomaly prejst na 2, ale ta je menej zasycujuca, tak tak sa bojim, ci nie je hladna... no a dalsia kapitola je pitny rezim... okrem mlieka par glgov prevarenej vody, inak nic... no des...

basika
16. mar 2009

u2jana - sme na UM 2. Ty si už bola na gastre? A čo vám zistili? My sa chysstáme budúci týždeň.

shaula
16. mar 2009

bufi, tak to jsem tě špatně pochopila, já myslela, že to malá nechce... Jsou v podstatě dva názory - jeden říká, že maso zavést měsíc po zelenině, druhý, že do roka maso ne... Ten mi ale přijde moc extrémní, my jsme maso začali dávat cca něco po 7. měsíci, ale dávám zatím jen cca 2 - 3x týdně (jen pro pořádek: stále kojím). Jestli chceš mít klid, tak se zeptej dětské doktorky, co ti poradí. Každopádně si nemyslím, že by maso bylo o tolik škodlivější než zelenina (copak manžel ví, kolik obsahuje dusičnanů a dalších škodlivin? Čert ví, co vlastně kupujeme☹(( Je podle mě jen trošku těžší na strávení.

u2jana
16. mar 2009

na gastre nezistili nic 😒
vsetky vysledky ok... a aj tak nepapa 😒